Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 14:18 amrtin Re: 150koni
:-D :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 13:19 Muž 150koni [653] Re: romant
Dík .... už jo .... žije :-) ... nějak mi to po noční nemyslí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 13:11 amrtin Re: 150koni
Takhle dokáže vydržet i několik dní.Chce to k ní každý den čuchnout,jestli neni fakt k.o. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: 150koni
A je otočená tak, aby mohla lézt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 12:19 Muž 150koni [653] – jde utopit Neritina?
Dobrý den. Je možné, abych utopil Neritinu ? Dnes jsem přišel z práce v šest ráno a Neritina spala na hraně skla venku z akvária. Hodil jsem ji zpět do vody a je odpoledne a Neritina tam stále leží polootevřená bez jakékoli činnosti. Je možné, že bych ji utopil ? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 17:51 Muž pepepilot [0] Re: pepepilot
Fotka k příspěvku doplnuji, že jsem jí víc než spařil, aby byla trošku víc měkká. Po tvrdé (málo spařené) mi taky přeběhla jak Forest Gump po hřišti. smich

Ale jsou krásný :-D mám tři nádrže cca 40-50l a běhám mezi nima jako vůl, a pořád koukám kde jsou, když zrovna nemají žrací lištu zapnutou, tak jsou celkem rychlí potlesk palec

Právě jsem odfotil jednu, jak nastartovala žací pysky na jednom z kamenů..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 17:34 Muž pepepilot [0] Re: sivon
Fotka k příspěvku O mrkvi nepochubuji, tu vyzkoušej, ale nezapomeň, že bez řas nepřežije :) ..jsem rád, že se najdou i horší akvaristi než já! (nic ve zlém - každý se učí) ale s tím záběhem akvária to nepochopim, že na to každej kašle. Fotečka s mrkví z dnešního rána se uplně nabízí :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 18:43 Muž Robo [45]
Vypadá to v poho, protože už Neritině visí od zadele tenká nitka lejna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2013 16:52 R Muž romant [27987] Re: optimas
Já třeba v momentě založení nasazuji trojici ve složení okružáci, levatky a do dna piskořky, popřípadě ty producenty hnoje jako jsou ampulárky, ale to jenom do prostornějších nádrží. Ovšem to jsme již v tomto vlákně lehce OT. Těm neritinám můžeš lehce pomoci tím, že dáš do nějaký flašky s vodou na okno nějakej placatej šutrák, za pár dní je zelenej jak sedma a máš krmení jak z učebnice. :-)
Edit: Tak teď to máš potvrzený ze dvou zdrojů, tak snad už budeš vědět jak na to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2013 16:50 Muž snehulda007 [850] Re: optimas
optimas napsal: Hlavně aby dělal bordel
To je ta podstatná informace,kterou jsi vypustil ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2013 16:49 Muž snehulda007 [850] Re: optimas
optimas napsal: Právě, že jsem čet a právě tady z fora radili chytráci hodit do založeného akva jednoho šneka k vůli nitrifikaci. Tak trošku teď člověk přestává věřit co tady lidi plácaj na tomhle foru. Jedni tak a druzí zase onak. A pak aby se v tom čert vyznal.

čert se v tom vyznat nemusí,stačí abys taky trošku popřemýšlel o tom co tady čteš a dával si to do souvislostí.Pak nebudeš muset dobře myšlený rady nazývat plácáním.Když seš takovej čtenář tak ses určitě dočet že neritka je řasožrout.A fakt,že v nově založenym akvu neni řasa taky neni výsledek nějakýho složitýho brainstormingu,ale celkem logická věc,protože tam prostě neměla kdy narůst...
Dej do čistý zavařovačky nebo sklenice vodu z akv.,zavři to aby se nemohla odpařit a dej jí na okno kam ti hodně svítí slunce a za pár dní tam máš řasu na krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 16:46 Muž Robo [45]
To nebylo od tebe bylo od někoho jiného, který řekl nebo spíš napsal ,že je to v podstatě jedno kterého šneka tam hodím. Hlavně aby dělal bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2013 16:29 R Muž romant [27987] Re: optimas
optimas napsal: Právě, že jsem čet a právě tady z fora radili chytráci hodit do založeného akva jednoho šneka k vůli nitrifikaci. Tak ono není šnek jako šnek a souvisí to s tím studiem. Toho šneka jenž podpoří nitrifikaci jsem doporučoval já a to konkrétně ampulárku, která svým nedokonalým trávením to akvo trochu "zaneřádí" a nakrmí tak vznikající nitrifikační bakterie. Tak toliko na dovysvětlenou s tím paušalizováním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 16:04 Muž Robo [45] Re: predator3313
Právě, že jsem čet a právě tady z fora radili chytráci hodit do založeného akva jednoho šneka k vůli nitrifikaci. Tak trošku teď člověk přestává věřit co tady lidi plácaj na tomhle foru. Jedni tak a druzí zase onak. A pak aby se v tom čert vyznal.
Asi si udělám kolem Riccie nějaký plotek .ale ještě zvažuji jestli s brankou nebo bez smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:19 Muž micz [132] Re: sivon
Popravdě sem to pozoroval jen jednou, protože už okurkou dávno nemám co krmit. Vydržela na tej okurce skoro hodinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:19 Muž lojzalojzovic [327] Re: predator3313
ja bych chtel mit hybaci nerity, krome toho ze sem jednu tedka nasel dvakrat mimo akva tak se pohnou akorat potme hmm okurka mrkev apod je nechava naprosto chladnymi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 21:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: micz
Co plž, to jiná chuť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:12 Muž micz [132] Re: sivon
Já ale jo :-) a krmila se vcelku statečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 20:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: optimas
:-D Měl jsi tam dát cedulku nešlapat...
Jinak moje neritiny celkem rády mrkev palec
A ještě bych doporučil přečíst si o něčem co si kupuju do akvarka... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 16:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: optimas
To, co řeknu, asi bude znít blbě, ale pokud je to čerstvě založené akvárko, tak bych se o víkendu vypravil někam na hory k potoku a to by byl čert, aby se tam nenašly nějaké menší kameny s časou. Ty bych jí nabídnul. Aspoň by netrpěla hlady a tím by se možná daly naočkovat do toho akvárka i nějaké kultury řas. Je fakt, že pokud je to akvárko založené v neděli, nemá tam na jídlo nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:59 Muž Robo [45]
Dal jsem ji tam tenký pláteček spařené mrkve a ani se ho netkla. Jen kolem něj vždy projede a nic ani granuli si nevšimne. ještě mi chudák pojde hlady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 22:09 Žena sivon [1694] - PlžiRe: micz
Všichni šneci ji milují, ale ani jednu neritinu jsem na ní nikdy nenachytala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 22:31 Muž micz [132] Re: optimas
Ještě se dají přikrmit salátovou okurkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2013 21:27 Žena sivon [1694] - PlžiRe: optimas
Nemyslím, že by ji přímo žrala, ale stačí, aby po čerstvě založeném koberečku přelezla a je po něm. Ricie je strašně křehká a velmi snadno se odlomí.
Neritina nepatří do čerstvě založeného akvária - nemá tam co žrát! Proto tak zoufale hledala něco k snědku. Zkus příkrm buď spirulinou (ale pokud běží filtr, většina skončí v něm), nebo možná by si dala říct na spařený jemný plátek mrkve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 16:30 Muž Robo [45] Re: Bella
Já ji tam nasypal pár zrníček granulí pro krevetky, ale nějak to asi nenašla na tom dně tak se mi pustila do trávniku. Teď je mimo akva dokud se tam nevytvoří aspoň nejaká řasa. Doufám že to te rostlince nijak neublížilo a poroste mi dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.04.2013 16:17 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: optimas
Nedals snekovi na vyber. Cerstve zalozene akvarko je bez ras. Neritina zere rasy. Neco jist musi. Jedna z mych neritin chodila na drobky spiruliny co pri krmeni zapadly na kryci sklo, a myslim i Sera Flora vlockova a granugreen, muzes ji to zkusit nabidnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 16:04 Muž Robo [45]
Zdarec, mám dotaz ohledně Neritiny. Založil jsem si v neděli nové akva 30L osázel rostlinkama Egeria densa, Limnophila Sessiliflora, Micranthemum Micranthemoides, Pogostemon helferi a Riccia Fluitans. A koupil jsem si k tomu jednoho šneka Neretinu. Riccii 8x5cm jsem přidělal na kousek břidlice a dal na dno. Šneček jezdil po skle jak splašený a když jsem se dneska ráno vzbudil nestačil jsem se divit co mi ten šmejd udělal s Riccii. Normálně mi ten šmejd projel přes ten krásný kousek koberečku a udělal mi tam první jarní brázdu. Totálně mi ten střed rozcupoval. Proč mi to udělal? Přeci nemůže být ta Riccie nemocná. Je krásně zbarvená do zelená nemá žádné hnědé stonky a on mi ji tak zničí. Nebo že by měl hlad tak proto se mi do ni pustil? Nechápu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2013 06:58 meleri
tak mam doma novou (a uz posledni neritinu) zatim vypada vitalne,rasy tam ma az dost stydim tak si myslim, ze s tim problem nebude. jen si rikam, jestli neni moc velka, aby nebyla stara.
ja si na to zacinam zvykat, kazde zvire rostlina je unikat, jako lidi! v tom je to genialni ten zivot na nasi planete, ale jeste to malo lidi pochopilo, jinak by si toho vazili, jaky zazrak mame a nenicili to tady. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Děkuji, zajdu do knihovny nastudovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 17:32 Muž micz [132] Re: malyLibor
Psali to v Akvárium živě číslo 3. ročník 2012. Taky sem na to docela koukal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: lojzalojzovic
No to bude něco jak s těma Bettama :-D jako někomu likvidujou i Ramizerky :-D a moji mlade nechvaji na pokoj i krevetky :-D sice vější ale stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:59 Muž lojzalojzovic [327] Re: predator3313
jak to tady ctu, zjistuju ze sto nerit - sto chuti a zvyku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Brotia pagodula se množí ve sladké vodě a i u nás byl už odchov uskutečněn. Měl jsem mladé z tohoto odchovu, sliboval jsem si, že se budou snáze množit, bohužel jsem si je otrávil při boji s ploštěnkami - netušil jsem tehdy, že No planaria zabíjí i některé choulostivé šneky.
O úspěšném odchovu Neritin jsem ještě nečetl. V jakém jsi to četl časopisu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lojzalojzovic
fakt jo? moje drandí po akvarku at svitim nebo ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.04.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
micz napsal: Ne, ne píšou tu vyloženě o odchovu a to i u Brotia pagodula.... Jinak pojem "pěstírna" sem si já nevymyslel i když není úplně správnej...

Není úplně správný, ale je prostě z podstaty zcela nesprávný:-)...protože polemika o tomto termínu proběhla již před lety, používají ctitelé jazyka a biologie slovo odchovna, či rybárna... smich Slováci to mají vyřešené - chovňa... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 23:08 Muž micz [132] Re: malyLibor
Ne, ne píšou tu vyloženě o odchovu a to i u Brotia pagodula.... Jinak pojem "pěstírna" sem si já nevymyslel i když není úplně správnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:41 Muž lojzalojzovic [327] – nerity
u me neritiny pozoruju značnou světloplachost, kromě toho že tráví většinu času nad hladinou tak pokud ji např. při manipulaci s krytem dám na dno tak zdrhne buď na spodní stranu nějakého kořenu nebo do jeskyně z kokosu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2013 15:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Určitě i takovém časopise, který se ti nelíbí, psali spíš o chovu. Pěstuje se řepa nebo zemský jabka, zvířátka se chovají, bez ohledu na značku a typ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 14:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: meleri
Je docela možné že uhynula stářím a nebo měla oslabený organismus a to přesunutí ji jenom dorazilo. Ta moje "cestovní tu změnu absolvovala několikrát a pořád je v pohodě. Ony ani v přírodě nejsou úplně neměnné podmínky, mění se tam chemismus vody, teploty a pokud by ten šnek nebyl přizpůsobivý, už by dávno vyhynul. takže nedávejte vinu sobě, důvod úhynu bude určitě někde jinde než v přesunu. Leda by podmínky v novém akvárku byly výrazně horší, což asi nepřipadá v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:39 meleri Re: micz
aha ten neznam, proc je trapny? Mozna ze by to tak slozite nebylo je vypestovat? ja ale nikdy ty vajicka nemela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:29 Muž micz [132]
Mám takovej pocit, že v tom trapným časopise Akvárium živě psali něco o tom že se pěstujou v holandsku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:28 meleri Re: meleri
hm no nemela jsem ji asi premistovat, mozna byla zvykla na neco v tom malem akvarku co ji pak chybelo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:27 meleri Re: malyLibor
skoda, bylo by fajn je rozmnozovat. vzdyt ta slana voda se da dobre vytvorit. asi by prisli o kseft ti co to dovazeji?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:25 meleri Re: Pepan
to je super tip, dam si vic pozor. bohuzel ona uhynula kdyz jsem ji premistila do noveho akvarka. rasa tam trochu byla ale asi malo. hazela jsem tam i tablety ze susenych kopriv ale nedotkla se jich; pak si nasla jedno misto kde porad byla, za topitkem, to uz s ni slo asi z kopce. pak proste ulehla do sveho domku a konec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 09:17 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
probíralo, ale na nic moc se nepřišlo že:-D ? si vzpominam
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 09:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kmasita
Neritiny se pravděpodobně nikdy nebudou uměle rozmnožovat. Je to příliš náročné. Většina koníčkářů na to nemá prostor a pro produkční chovatele to při cenách dovozů není absolutně zajímavé...
Já se jeden čas snažil o tom hodně zjistit, nejvíce mne zajímalo samotné líhnutí larev a jejich přechod do slané vody - a o tom jsem nikde nic nenašel. Život larvy ve slané vodě a přechod malého šnečka do sladké vody už by byl brnkačka, ale nikde jsem nenašel ani zmínku o tom, že by se někdy někde někomu z vajíček něco vylíhlo. Před časem se to tu dost rozsáhle probíralo. Pokud by někdo narazil na nějaké nové informace, dejte prosím vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 09:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Souhlas. Je to o podmínkách, které v akváriu vytvoříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.04.2013 07:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: meleri
Trápení je, když je ten šnek u prodejce, který s ním procestuje třeba deset burz. Pokud tomu jedinci v akvárku nastavíte vhodné podmínky, sice se nerozmnoží, ale rozhodně netrpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.04.2013 07:33 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Jestli se mohu vmísit se svojí troškou do mlýna. Nerittiny mám v několika nádržích a bez problémů. Základ je v tom, vybrat si dobrý exemplář. Zásadně vybírám menší kusy, u kterých je předpoklad že jsou mladší a déle vydrží. Ulita musí být nepoškozená a při odběru u prodejce musí být šneček přicuclý k nějakému povrchu. Volně ležícím exemplářům se vyhýbám i kdyby měly sebehezčí ulitu. Díky této selekci se mi ještě nikdy nestalo, že by Nerittina uhynula po vpuštění do nádrže. Přitom mám i exemplář cestující. Příležitostně jej totiž pouštím do malé akumulítorky s objemem cca 5 litrů a protože si myslím, že v tak malé nádržce by nenašel stabilně dost potravy, jde tam na týden, pak jej přenesu jinam a když se v této nádrži objeví náznaky zařasení, jde zase "na šichtu". Rovněž tak je diskutabilní objem na jeden exemplář. Spíše záleží na celkovém povrchu nádrže, tj zda je jenom holé dno s rostlinami a nebo zda tam jsou i kořeny, které velikost udržované plochy zvětšují. V takzvaném "Hajzlíkovém", což je 16-ti litrové avárko na záchodě, mi dlouhodobě prosperuje jedna Nerittina díky tomu, že tato nádrž je určena pouze krevetám a proto je tam spousta kořenů porostlých kytkami. Udržovaná plocha se podle mého odhadu zvětšila asi dvojnásobně a šneček je v perfektní kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:18 meleri
ahoj lidi, tak to je fakt smutny....a co popisuje Sedlak, tak to se fakt podoba trapeni zvirat. No, zkusim to jeste jednou a pak uz tyto krasne sneky u me trapit nebudu.
Vodu mam prave hodne tvrdou a vysoke pH. snazim se ho snizovat, tak bublam co2, raselinovy vyluh atd, mozna, ze toto jim vadi?
prave ze v akvaristice vypadaji dobre!

jak nad tim premyslim, chudaci zivocichove vesmes, cele to akvarium je vpodstate jen vezeni...jen pro potechu nasich oci... :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-natalensis?od=251