Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Výběr krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 09:26 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Osobně spíš nemám jasno v tom, aby se mi nekřížily. Pokud to chápu, tak ty Neocaridiny (jakýkoliv druh), tak se asi mezi sebou křížit budou. A když dám i ty Caridiny, tak ty se s těma Neo křížit nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:49 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Jaké se ti líbí? Myslím si, že v tohle se moc radit nedá...:-) Vybírej podle náročnosti...ze začátku jsou asi nejlepší neocaridiny (třeba red cherry, yellow shrimp, já mám teďka nově rili shrimp...)...ale jestli se ti líbí třeba crystalky, nebo jiný kantonský (třeba tiger), tak bych to klidně zkusil...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vstorm
jakékoli Neocaridiny (Red cherry, Sakura, Yellow, Blue/White pearl, palmaty...) nebo Caridiny (Red/Black crystal, simoni, Tyger..) . Obvykle jsou Neocaridiny méně choulostivé a víc se množí. To už je na tobě jaké si vybereš, jaké se ti tam barevně víc hodní, nebo jestli chceš nějaké přírodně zbarvené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, chci si dát do 100L akva nějaké krevetky. Určitě japoniky a nějaké další. Mám tam neonky a razbory klínoskvrnné. Co doporučujete? Kdyžtak akva mám v profilu. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:49 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: seic
Musi se tridit pokud chcete jen zelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:57 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku - jeste k puvodnimu dotazu, co zacal aktualne toto vlakno
- me osobne se z 10 ks Babaulti var. Green 1 par zbarvil do hneda
- a mezi zelenymi jsem objevil samicku se svetlyma ocima :-)

skupina Caridina babaulti je prozatim neusporadany okruh krevetek

www.planetinverts.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:35 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
- ja jsem k Yellow dal Car. babaulti Green, zluto-zelena kombinace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:26 Muž Chem [837] Re: katterinecka
Jsou pekne, ale take to zbarveni je vzdy jine - nektere maji nos cervenejsi, nektere mene apod. Kazdopadne elegantne proplouvaji akvarkem vsechny. Co se tyce pohybu - maji opravdu nadherny styl plavani. Chov a odchov - je to na delsi psani, popisu to formou odkazu na svuj text na jinem webu - asi nejobsahleji jsem chov a odchov C. gracilirostris popsal tady: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:16 JagerMaister Re: katterinecka
no aj gracilky sú také len som nemal štastie na červenonosé mal som iba žltonosú variantu ale sú to teda pekne veľké krevetky aj 3cm ako japonky, ja teraz rozmýšľam nad akvárkom pre blue pearl 20l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
vymýšlím co k neocaridinám yellow do nové cca 80ky. V jiném akvárku mám simoni simoni, a líbí se mi jak jsou průhledné :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:11 JagerMaister Re: katterinecka
no že som si to neprečítal skôr, ale nechal som ich odnosiť aj v krevetkáriu v sladkej vode ale larvy som nebádal netuším ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
v atlasu píšou že se mají nechat vylíhnout do sladké vody, odlovit samičku a až pak vodu osolit (ale to jen papouškuju co tam píšou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:58 JagerMaister Re: katterinecka
niekedy som ich choval pre chov ti stačí sladká voda, no ale pre množenie je to iné sú to veľmi plodné krevetky ale ich odchov prechádza cez larválne štádia ako u japoniky len sa tieto krevetky vyvíjajú po kratší čas na rozdiel od japoník, raz som samičku s vajíčkami šúpol do slanej vody bola tam asi 2 týždne potom vajíčka zmizli, našiel som ich opadané na dne ale nič sa neliahlo tak som odchov prestal skúšať možno budeš mať viac štastia ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Co krevetky gracilirostris? Jsou moc pěkné, přemýšlím nad nimi. Je složité je odchovat?(vím že potřebují slanou vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 17:59 JagerMaister Re: Chem
takže je to na dobrej ceste len rozmýšľam nad zelenými alebo nad zebra babaulti ale skúsim zelené, keby som trafil pekne zelené vďaka za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 08:15 Muž Chem [837] Re: JagerMaister
Fotka k příspěvku Ahoj, neda se rict, ze by se jednoznacne vsechny babaulti var. Green zbarvily do hneda pri premisteni na hnedy podklad. Proslo mi rukama nekolik populaci zelenych babaulti. Nektere byly nazelenalé asi jako zelene palmaty. Nektere populace z jinych zdroju uplne zarily neonove zelenou barvou -viz foto z mych stranek. V posledni dobe se tyto populace oznacuji jako "Neon Green"

Obecne bych rekl, ze krome obycejnych heteropod neexistuje vetsi chameleon mezi krevetkami, nez zelene babaultky. Takze jednoznacne neporadim, ale nemyslim si, ze se vsechny babaultky, ktere koupis zbarvi do hneda..

Jen pod carou dodam, ze ostatni variety babaultek se narozdil od tech zelenych tolik neprebarvuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 15:20 JagerMaister
ahojte mám dotazík moje akvárium s red cherry sa mi zdá pusté a preto by som si chcel zohnať nejakú ďalšiu krevetku, ktorá sa nekríží s red cherry padlo na caridinu babaulti ale je tu problém rád by som zelenú varietu len mám dno rataj profi soil a na ňom sa aj caridina propinqa sfarbila dohneda sfarbia sa dohneda aj babaulti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Neboj oni si zvyknou a začnou vylézat až zjistí že od terčů jim nic nehrozí, mě se rozlezli po měsíci X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:47 Žena tatrovka [8] Re: Semtex
Ty ´velký dospělý co jsem koupila dneska jim to snad vysvětlí, protože ty se nebojí. proto jsem si krevetky vzala malinký, aby si zvykly odmalička...mno uvidíme, ale do dneška jsem už ani nedoufala že tam jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatrovka
možná mají strach z těch terčovců, proto se schovávají.
Ty moje co mám s mladéma Black Mollynama, tak jsou úplně v pohodě, tahají se o spirulinu a promenádují po celém AQ. Ale když jsem je měl přechodně u kančíků, tak nebyli vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:17 Žena tatrovka [8] Re: Semtex
tak záhada vyřešena. Dneska jsem v akvaristice koupila 4 velký dospělý krevetky. začali se mi schovávat. Až najednou se objevila taková malá, vycmrndlá....říkám takový jsme dneska nekoupili. Volám na všechny pojdte se podívat, jedna původní přežila, a oni že mam halušky, že tam žádná není. No nakonec jsem zvedla samou zvědavostí ten velkej kořen co mam v levým rohu a byli tam. Možná všechny.....takže jich tam mám ted dohromady 34 (pokud to všechny přežily). Ale k jídlu se mi nějak zvlášť nehrnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatrovka
no já nevím nevím, moc zarostlé to nemáš, a pokud by terčíci pronásledovali krevetky tak se nemají moc kde schovat. A zkus chvilku pozorovat AQ třeba nějakou zahlédneš. Já když navečer hodím do AQ kousek dobroty, tak během minutky jsou na ní krevetky jak u stolu. Ani je nemusím 2x volat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:36 Žena tatrovka [8] Re: Bob66
super, tak uvidíme. ale byla jsem na dovolený, rybky měly trochu hlad, určitě je nezbaštily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Určitě, alespoň mí terči nejsou žádný lovci :-D A ancistrus a paví očka už vůbec ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:09 Žena tatrovka [8] Re: Bob66
takže myslíš že tam ještě jsou? mám tam jen terčovce a ancistrusy a paví očka......teoreticky by je nemělo mít co sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 20:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
První měsíc jsem je také neviděl, až potom jsem je začal vídat a i spoustu malých, když lezly terčům pod nosem po krmení které dopadlo na dno, terčovci jsi jich ani nevšimly X-) Až když jsem přidal do akva Alty tak ty krevetky které jsem neodlovil začaly mizet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 17:06 Žena tatrovka [8] krevetky v akva
Tak krevetky jsem tam frkla,ale je to 14 dní a neviděla jsem jedinou krevetu.... asi je terčíci zbaštili :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 20:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bob66
Asi tak, nedoporučuju, jen uvádím, že existují a občas se dají koupit (teď mám na mysli ten první druh, druhý jsem na prodej ještě neviděl), ale to spíš na zahraničních e-shopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 20:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Semtex
A ty druhy co doporučuješ se dají sehnat bez problémů nebo to jsou nějaké vzácnější druhy? V krevetkach se moc nevyznam, mam jen ty Red cherry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 20:20 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatrovka
Oni existují krevetky co ve své domovině žíjí ve vodě o teplotě kolem 30°C např. Euryrhynchus amazoniensis nebo Palaemonetes argentinus z jižní Ameriky.
Je i dost chovatelů co chovají Red Cherry s terčáky, a mají dobré i zlé zkušennosti. Jsou i tací, co viděli jak si terčovci dají krevetku na svačinku. Ale u Red Cherry a dalších krevetek žijících v chladnějších vodách bude pravděpodobně teplá voda kolem 30°C urychlovat metabolismus a tím jim i zkracovat už tak krátký život.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 19:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Krevetky Neocaridina denticulata var. Red cherry mám u terčovců v 30°C úplně bez problémů, množí se jak králící a vybarvený jsou líp než ty co mam v krevetkáriu v 24°C ;-) A Bažina prosperuje daleko lépe než když tam nebyly palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 19:07 Žena tatrovka [8] Re: grizly
na speciálním serveru jen pro terčovce jsem našla, že by si mohli vzájemně vyhovovat, jen s neonkama je to takový smutný a prázdný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 18:24 Muž Yirka [9118] Re: grizly
Alespoň je terčovcvi dostanou tepelně upravené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 16:51 Muž grizly [145] Re: tatrovka
Neni to dobry napad. Pokud chces zpestrit tercovcum jidelnicek, je jedno jaky druh si poridis. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 16:31 Žena darka [520] Re: tatrovka
Teplotu nad 30st vyžaduje např. krevetka Kardinál (strejda google Ti ji najde ;-) ), jsou překrásné, ale jsou drahé a náročné. Chce to již hodně zkušeností ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 16:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatrovka
to budou společně s terčovci? nebo někde v pekárně že tam je taková teplota?
Většina krevetek je schopná snášet dlouhodobě teplotu 28°C.
Z těch nejznámějších je to Neocaridina heteropoda, Neocaridina palmata, Neocaridina cf. zhangjiajiensis, Caridina multidentata, Caridina cf. babaulti a další. Ale těch 28°C je strop, líp se jim daří když je teplota 22-24°C.
nevím jestli se podaří otevřít tento odkaz, ale asi bude vyžadovat registraci.:
www.shrimpnow.com/…
je zde uvedeno plno druhů krevetek a jejich nároky na životní podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:57 Žena tatrovka [8] – poradí někdo s výběrem krevetek
Zdravím, mám velkou teplotu, a přesto bych tam chtěla dát pár krevetek. Poradí někdo druh, aby těch 30 stupňů snesly. A kde je pak sehnat. Děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11351-vyber-krevetek?od=51