Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výběr krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2022 15:02 Žena Summer [48] Re: Luka123
Samozřejmě, molly by je 100% sežraly, ty totiž sežerou vše co potkají a vejde se jim to do pusy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 13:02 Žena Luka123 [128] Re: Summer
toho bych se nebála :) Jen je nevkládej dřív, než se zbavíš bety a mollyn. Protože ti je jinak sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 10:43 Žena Summer [48] Re: Passenger77
palec děkuji za doporučení i Lojzovi. Uvidíme pak, jak se jim u mě bude líbit. Snad se pak nerozmnozi natolik, že namísto nynějšího přerybněného akva budu mít překrevetkováno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2022 10:16 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Summer
Ahoj, souhlasím s Lojzou, jednoznačně začít s Neocaridinama. Ale pořiď si jich 10ks, 5 je málo na založení kmene (může být nějaký úhyn).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2022 09:31 Muž Lojza007 [1204] Re: Summer
Neocaridina davidi nejlépe nějakou výraznou variantu jako je žlutá. Myslím si, že ty červený bez světla nevyniknou.
Stačí klidně 5ks, pokud se jim bude dařit dobře, rozmnoží se do desítek kusů. A pokud se jim dařit nebude, tak člověk spíš oželí 5ks, než když si jich tam koupí dvacítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 08:24 Žena Summer [48] – Jaké krevetky
Dobrý den, do mého akva o rozměrech 40x20x25 bych si chtěla do budoucna pořídit krevetky. V akva zůstane 5 pancéřníčků a 2 otíci. Četla jsem, že se dobře s krevetkami snesou, ale potřebovala bych radu, který druh krevetek mám vybrat, aby měli podobné nároky jako pandičky. Vodu měním každý týden 1/2, filtruji filtrem, který má v sobě molitan s roztrikovaci rampou (300l/h), neosvetluji, akva je u okna, netopim, mám krycí sklo, v zimě se drží teplota okolo 23-24 °C, v létě musím krycí sklo sundat. V akva jsou skrýše a rostlinky...voda je tvrdá...prosím tedy o doporučení druhu krevetek vč. jejich počtu palec . Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 14:25 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Deset malých krevetek v té džungli ani neuvidíš, Japonky se nebojí a jsou to pracanti. Prostor na plavání nepotřebují. Podle mě tvoji nádrž nijak nezatíží, funguje ti jedna báseň. Rozhodni se podle sebe, já jen chtěla říct, že nemusíš řešit jedny nebo druhé jen kvůli místu. :-) Máš skvělé akvárko. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 14:08 Muž Papik [617] Re: tramtra
Když já nevím, tetry jsou sice malinké a čistotné, pancéřníčci cvoci a nenažranci, ale mám pocit, že už se do toho akvárka skoro nic nevejde.
Dnes při údržbě budu muset zredukovat rostlinstvo, ale i tak není moc prostoru. Vidím to spíše na 10 malých krevetek a jednu barevnou neritinu, japoniky jsou už přece jen velká "hovádka".

Škoda, že nemám aktuální foto, ale hnědovka už má pár listů nad vodou, nově zasazená Alternanthera reineckii 'Mini' taky a kdybych nestříhal Lobelia cardinalis 'mini', tak přes ní není nic vidět. Zbytek volného prostoru poloviny akvárka zabral růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 14:02 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Úplně v klidu bych tam dala oba druhy, co uvádíš (2+10).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 10:48 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Papik
Čím menší počet, tím víc stoupá riziko, že třeba koupíš samé samice. Taky bych to viděl alespoň na 10 ks.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 10:20 Muž Papik [617] Re: Celsiq
Jasně, rozumím. V akváriu mám aktuálně pořádnou džungli, jen nějak nestíhám focení. Nové rostliny vyrostly a zbytek místa obsadil růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2019 10:16 Muž Celsiq [50] Re: Papik
Ohledně cherry krevetek se doporučuje cca 10 kusů jako optimální i pro budoucí množení (dle podmínek ve tvém akva). Ono nejde říct, že pro tolik litrů je maximální počet živočichů takový. Vždy záleží na rostlinách, filtru, krmení, údržbě atd. Například já mám záměrně větší akvárium přerybněné, abych snížil potřebu přihnojování. Mám ovšem poměrně hodně zarostlé akvárium, které si s tím hravě poradí, aniž bych musel pravidelně odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 10:01 Muž Papik [617] Re: Celsiq
Ono zase aby jich nebylo málo. S krevetkami žádné zkušenosti nemám, ale plánuji krevetárko a tak bych jich zatím pár zkusil dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 09:29 Muž Celsiq [50] Re: Papik
Při uváděném počtu, bych se toho vůbec nebál ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 09:15 Muž Papik [617] – Vlezou se tam ještě krevetky?
Vhledem k blízké návštěvě Profiplants mi to nedá a přemýšlím, že bych zkusil do akvária přidat nějaké krevetky.
Myslíte, že je to dobrý nápad, případně kolik bych jich tam mohl přidat? Aktuální obsádka akvária je v prezentaci a zřejmě přidám i jednu "velikonoční" neritinu Neritina waigiensis. :-)

Buď Caridina japonica (2 kusy?) nebo Neocaridina davidi (6 kusů?).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:57 Muž Smetany [1226] Re: Maq
pH je v pohodě jen si nejsem jistý mineralizaci já mám krevety caridina Taiwan v akváriu pH 6.2 a vodivost 120 a daří se jim. Najdou se chovatele kteří tvrdí že vodivost by měla být alespoň 200 a naopak jsem potkat chovatele v Německu který tvrdil že optimum je 80.
O neocaridinach bych pod 150 vůbec neuvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:10 Maq
Přátelé, uvažuji o pořízení krevetek - pro zábavu a na úklid. Nevím o nich ale vůbec nic. Než se začnu zajímat, jaké podmínky pro ně vytvořit, zeptám se obecně: Existují nějaké krevetky, které mohou žít ve vodě s nízkou mineralizací (30-50 µS/cm) a pH těsně nad 6?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 06:51 R Muž ctibum [6926] Re: Morticia
Nevím, jestli se to počítá, ale v "8" jednu Krevetku červenou, dostala se tam omylem a je tam už asi tři měsíce. Dokonce už i nosila, ale nebyl, kdo by ji opyloval... Plánuju k ní přihodit pár dalších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 23:03 Žena Morticia [118] Re: Wanderer
Jo jo, jeho louže znám. Mě na tom baví ta jednoduchost a při tom efekt.
Ještě někdo má v něčem podobném nějaké krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 21:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Není, měl jsem 20l s filtrem a topením a to už je pryč. Tohle má 6l, je maximálně jednoduché, bez filtru a topení, z toho, co dům dal a musím přiznat, že má něco do sebe. Takový ten styl Jiřího Ščobáka. :) A krevetky jsou do toho svojí nenáročností vděčný objekt. hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 21:09 Žena Morticia [118] Re: Wanderer
Není to to, čeho ses chtěl chvilu zbavit? Já už to mám nějakých 7 měsíců, zajeté to je. A asi bych měla udělat novější fotku, rostlin do počtu moc nepřibylo, zato se dost rozrostly.
Začly mě bavit tyto mikro nádrže. palec
Na jakém počtu krevetek si začínal a množí se? Mě v kóli jo, z 5 původních minimálně 22, co jsem dneska napočítala. Určitě jsem neviděla všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 20:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Já mám v něčem podobném modré Neocaridiny. Akorát tam mám mnohem víc rostlin a světlo, jinak taky nic. Mám to tak přes dva měsíce, zatím to funguje, tak je můžu doporučit. :-)

rybicky.net/nadrze/28983-elementka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 16:55 Žena Morticia [118] – Krevetky ano či ne?
Zvažuju, zda dát do této nádrže rybicky.net/nadrze/28597 nějaké mikro nenáročné krevetky? Prezentace obsahuje všechny aktuální informace, ale ráda zodpovím.
V této nádrži vedle se jim daří. rybicky.net/nadrze/27078
Tím pádem do krychličky jiné než červené...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:58 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: ivaha
Ano! To sú presne ony, ja som ich nevedela nikde tu nájsť! :-D Nuž s red cherrynami som rátala, ale asi by som to chcela niečím trošku oživiť a pridať farbu. ;-) Čo tak napríklad tieto: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_mandarinkova ??? Nemuseli by tam ísť hneď, možno až keď budú cherryny prosperovať ;-) . Mohlo by to byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 12:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Ria spíš měla na mysli tyhle kardinálky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_dennerli ;-) a ne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:37 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ria542
Jelikož začínáš, tak si pořid Red cherry(případně jiné Neocaridina Heteropoda), do 30l tak 10-20 kousků :-)
Kardinálky chová a i odchovává malylibor, ten ti jistě poradí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 11:52 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
Mám 2 otázky:
1. Poradíte nejaké pekné druhy krevetiek do 30l aq? A prípadne aj počet jedincov. ;-)
2. Má tu niekto skúsenosti s chovom tzv. Kardinálky? Prípadne neviete, čo potrebujú, či sú veľmi náročné, a tak?
Vďaka!!! ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:58 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Cosmogagy
co je vše potřeba mít, aby tam rak mohl žít? Filtrace stačí ta Hailea RP-200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Vstorm
no třeba Raka Mramorovaného tam klidně můžeš dát.. Kamarád je chová ve velkém, má jich kvanta.. a říká že teoreticky stačí pro jednoho až dva raky klidně i akva 30x20x20 (12L), pokud se dobře zařídí. Neporoste tak rychle, nedoroste tak velký, ale bude mu fajn a bude se i v takovém akvu množit.

Ale ani ten ti aktivně ryby lovit nebude, jen slabé a nemocné kusy může odchytit.. zdravé rybky asi jen kdybys mu nedával žrát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:17 S Muž invalida [3881] Re: Deathbull
No mě raci texícy poměrně rapidně zredukovali malý ancíky....tak to bude podobný...malý dohnatelný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:12 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Deathbull
aha, já tam chtěl jen prostě něco dát, ať akvárko není prázdné. Tak mě napadlo tyhle krevetky či třeba jednoho raka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:01 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Vstorm
No to zase ne, Sakura ti nesežere spící potěr, nebo mladou rybku či nemocnou atd. Ale prostě není to tak že Macrobrachia aktivně běhají po akva a honí ryby. Maximálně bych to viděl tak že dospělý hladový jedinec může čapnout rybku do 2 cm, co byla neopatrná a byla moc blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:28 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Cosmogagy
tak všude se píše "dravé" krevety a ve finále to je teda to samé jako Sakury??? Ty taky sežerou kdejakou mršinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Vstorm
volil bych některou z krevet rodu Macrobrachium..
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_macrobrachium_assamensis
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_sklenena

a souhlasím s deathbullem.. do dvacítky asi jen jeden kus... a uplně aktivně to lovit nebude.. maximálně tak šneka :-D ale zdechlé rybky, rybí maso apod to sežere jak nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Vstorm
Mno...asi tě zklamu, ale pokud ta nádrž není hodně dlouhá nudle, tak se ti tam nesnesou ani dvě např. Macrobrachium. U mě to nefungovalo ani při jednom páru v akva 77x23x23 totálně zarostlá nudle, mraky úkrytů. Jo a ještě si nejsem jistý co přesně přesně čekáš za dravost od krevet, zatím jsem neviděl nic co bylo skutečně "ostré" a čile aktivně lovící:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:08 Muž Vstrom [82] - Malawi – Jaké dravé krevety do 20L
Ahoj, mám normální Sakury, Japonici atd a ještě mám doma jedno malé 20L nevyužité akvárko. Chtěl bych tam něco dravého, co můžu přikrmovat občas krevetkou či malou rybkou. Co doporučujete? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
- tak kdyz je tu uz reakce na dotaz po 14dnech
- z me vlastni zkusenosti nejodolnejsi Neoc. palmata var. Green
- v AQ zacinaly s Red Cherry na stejnem poctu, ve finale je "přerodily" v poměru 1:5 smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 14:14 Muž Seminelibi [8] Re: Ola
Ola; já na krevetky nejsem ani zdaleka odborník, ale ze všech druhů o kterých jsem slyšel, je brána za tu nejodolnější Krevetka havajská (Halocaridina rubra).

Sám mám jeden dotaz: Chtěl bych si pořídit nějaký větší druh krevetek, který nebude dravý a zároveň je schopný odchovu i ve sladké vodě. Je na trhu nějaký takový druh dostupný, nebo to nejlíp řeší koupě raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:51 Žena ola [31] – Krevetky x dusičnany
Které krevetky snesou vyšší dusičnany? Vstupní vodu mám cca 40. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2011 15:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vstorm
existujou tabulky kde je napsané které druhy se kříží, stačí trochu pohledat rybicky.net/forum/6920

Neocaridina a Caridina, je rod, druh je třeba Neocaridina heteropoda (což je třeba yellow a red cherry), pearl jsou zas Neocaridina zhangjiajiensis.
Pokud budeš mít jiný rod, máš jistotu že se křížit nebudou. Pokud barevnou varietu jednoho druhu tak se budou křížit snad vždy. U druhů to je jak kdy a někdy to není jisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 12:54 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
No jo, budu sledovat burzy a uvidí se, za jak dlouho něco seženu. Můžu se zeptat, za kolik si je vůbec kupoval? Ještě ale jednu věc nechápu, když oboje jsem Neocaridiny, proč se nekříží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:59 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Říkám jim Toníku:-) A jinak je to Neocaridina heteropoda sp. Rili ;-)
Kdyžtak jsem je koupil tady přes inzerát a vyzvedával jsem si je na burze (v Praze)... Určitě něco seženeš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:56 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Tak ty jsou pašácký:) Jak se jmenujou? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:53 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Fotka k příspěvku Tohle je rili:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Jseš hodnej, ale co je Rili netuším:))) Jsem z Mladé Boleslavi, tak sháním něco z okolí, max z Prahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 10:05 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Tak red cherry asi seženeš všude...:-) s rili, co mám já, už je to trochu horší...ale kdybys o ně měl zájem, tak napiš vzkaz...no a na crystalky ti můžu poslat kontakt, jestli chceš;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 10:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Taky ty red cherry jsou pěkný s těma crystallkama. Ještě je sehnat a bude to ok:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 09:51 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Když tam dáš například red cherry a crystal black, tak se ti křížit nebudou...:-) koukni ke mě, na tu 84l nádrž...mám to tak taky...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 09:46 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Super, takže když je tam hodím jen tyhle dva druhy, různé barevné varianty, tak by se křížit neměly. Myslím, že dva druhy mi budou stačit, rád bych tam dal ještě pár japonik a možná 2 filtrující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 09:28 Muž MrHu [300] Re: Vstorm
Caridiny s neocaridinama se nekříží...:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11351-vyber-krevetek