Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr krevetek

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výběr krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 14:25 Žena tramtra [817] Re: Papik
Deset malých krevetek v té džungli ani neuvidíš, Japonky se nebojí a jsou to pracanti. Prostor na plavání nepotřebují. Podle mě tvoji nádrž nijak nezatíží, funguje ti jedna báseň. Rozhodni se podle sebe, já jen chtěla říct, že nemusíš řešit jedny nebo druhé jen kvůli místu. :-) Máš skvělé akvárko. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 14:08 Muž Papik [78] Re: tramtra
Když já nevím, tetry jsou sice malinké a čistotné, pancéřníčci cvoci a nenažranci, ale mám pocit, že už se do toho akvárka skoro nic nevejde.
Dnes při údržbě budu muset zredukovat rostlinstvo, ale i tak není moc prostoru. Vidím to spíše na 10 malých krevetek a jednu barevnou neritinu, japoniky jsou už přece jen velká "hovádka".

Škoda, že nemám aktuální foto, ale hnědovka už má pár listů nad vodou, nově zasazená Alternanthera reineckii 'Mini' taky a kdybych nestříhal Lobelia cardinalis 'mini', tak přes ní není nic vidět. Zbytek volného prostoru poloviny akvárka zabral růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 14:02 Žena tramtra [817] Re: Papik
Úplně v klidu bych tam dala oba druhy, co uvádíš (2+10).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 10:48 Muž Guppy [341] - Rostliny, paví očka
Čím menší počet, tím víc stoupá riziko, že třeba koupíš samé samice. Taky bych to viděl alespoň na 10 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 10:20 Muž Papik [78] Re: Celsiq
Jasně, rozumím. V akváriu mám aktuálně pořádnou džungli, jen nějak nestíhám focení. Nové rostliny vyrostly a zbytek místa obsadil růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2019 10:16 Muž Celsiq [33] Re: Papik
Ohledně cherry krevetek se doporučuje cca 10 kusů jako optimální i pro budoucí množení (dle podmínek ve tvém akva). Ono nejde říct, že pro tolik litrů je maximální počet živočichů takový. Vždy záleží na rostlinách, filtru, krmení, údržbě atd. Například já mám záměrně větší akvárium přerybněné, abych snížil potřebu přihnojování. Mám ovšem poměrně hodně zarostlé akvárium, které si s tím hravě poradí, aniž bych musel pravidelně odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 10:01 Muž Papik [78] Re: Celsiq
Ono zase aby jich nebylo málo. S krevetkami žádné zkušenosti nemám, ale plánuji krevetárko a tak bych jich zatím pár zkusil dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 09:29 Muž Celsiq [33] Re: Papik
Při uváděném počtu, bych se toho vůbec nebál ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 09:15 Muž Papik [78] – Vlezou se tam ještě krevetky?
Vhledem k blízké návštěvě Profiplants mi to nedá a přemýšlím, že bych zkusil do akvária přidat nějaké krevetky.
Myslíte, že je to dobrý nápad, případně kolik bych jich tam mohl přidat? Aktuální obsádka akvária je v prezentaci a zřejmě přidám i jednu "velikonoční" neritinu Neritina waigiensis. :-)

Buď Caridina japonica (2 kusy?) nebo Neocaridina davidi (6 kusů?).

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 20:57 Muž Smetany [561] Re: Maq
pH je v pohodě jen si nejsem jistý mineralizaci já mám krevety caridina Taiwan v akváriu pH 6.2 a vodivost 120 a daří se jim. Najdou se chovatele kteří tvrdí že vodivost by měla být alespoň 200 a naopak jsem potkat chovatele v Německu který tvrdil že optimum je 80.
O neocaridinach bych pod 150 vůbec neuvažoval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:10 Muž Maq [4309]
Přátelé, uvažuji o pořízení krevetek - pro zábavu a na úklid. Nevím o nich ale vůbec nic. Než se začnu zajímat, jaké podmínky pro ně vytvořit, zeptám se obecně: Existují nějaké krevetky, které mohou žít ve vodě s nízkou mineralizací (30-50 µS/cm) a pH těsně nad 6?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 06:51 R Muž ctibum [4455] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Nevím, jestli se to počítá, ale v "8" jednu Krevetku červenou, dostala se tam omylem a je tam už asi tři měsíce. Dokonce už i nosila, ale nebyl, kdo by ji opyloval... Plánuju k ní přihodit pár dalších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 23:03 Žena Morticia [76] Re: Wanderer
Jo jo, jeho louže znám. Mě na tom baví ta jednoduchost a při tom efekt.
Ještě někdo má v něčem podobném nějaké krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 21:17 Muž Wanderer [1448] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Není, měl jsem 20l s filtrem a topením a to už je pryč. Tohle má 6l, je maximálně jednoduché, bez filtru a topení, z toho, co dům dal a musím přiznat, že má něco do sebe. Takový ten styl Jiřího Ščobáka. :) A krevetky jsou do toho svojí nenáročností vděčný objekt. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 21:09 Žena Morticia [76] Re: Wanderer
Není to to, čeho ses chtěl chvilu zbavit? Já už to mám nějakých 7 měsíců, zajeté to je. A asi bych měla udělat novější fotku, rostlin do počtu moc nepřibylo, zato se dost rozrostly.
Začly mě bavit tyto mikro nádrže. palec
Na jakém počtu krevetek si začínal a množí se? Mě v kóli jo, z 5 původních minimálně 22, co jsem dneska napočítala. Určitě jsem neviděla všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 20:57 Muž Wanderer [1448] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Já mám v něčem podobném modré Neocaridiny. Akorát tam mám mnohem víc rostlin a světlo, jinak taky nic. Mám to tak přes dva měsíce, zatím to funguje, tak je můžu doporučit. :-)

rybicky.net/nadrze/28983-elementka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 16:55 Žena Morticia [76] – Krevetky ano či ne?
Zvažuju, zda dát do této nádrže rybicky.net/nadrze/28597 nějaké mikro nenáročné krevetky? Prezentace obsahuje všechny aktuální informace, ale ráda zodpovím.
V této nádrži vedle se jim daří. rybicky.net/nadrze/27078
Tím pádem do krychličky jiné než červené...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:31 Žena Ria542 [39] - MiniakváriaRe: hanzys
A aký druh vyhliadaš? Klasické red cherry, či??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 14:28 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:26 Muž hanzys [10] Re: Deathbull
Budu předělávat a jake rybky se hodí ke krevetkám?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 14:24 Muž Deathbull [1909] - CichlidyRe: hanzys
No ano, ale ne dlouho...co jsem koukal na osádku tvého akva, tak leda jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:20 Muž hanzys [10] – krevetky
Myslíte že mohu mít ve svém akvariu krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:58 Žena Ria542 [39] - MiniakváriaRe: ivaha
Ano! To sú presne ony, ja som ich nevedela nikde tu nájsť! :-D Nuž s red cherrynami som rátala, ale asi by som to chcela niečím trošku oživiť a pridať farbu. ;-) Čo tak napríklad tieto: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_mandarinkova ??? Nemuseli by tam ísť hneď, možno až keď budú cherryny prosperovať ;-) . Mohlo by to byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:43 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
:-D jo aha...:-D tak to sem blbě pochopil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 12:42 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Ria spíš měla na mysli tyhle kardinálky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_dennerli ;-) a ne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:37 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ria542
Jelikož začínáš, tak si pořid Red cherry(případně jiné Neocaridina Heteropoda), do 30l tak 10-20 kousků :-)
Kardinálky chová a i odchovává malylibor, ten ti jistě poradí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 11:52 Žena Ria542 [39] - Miniakvária
Mám 2 otázky:
1. Poradíte nejaké pekné druhy krevetiek do 30l aq? A prípadne aj počet jedincov. ;-)
2. Má tu niekto skúsenosti s chovom tzv. Kardinálky? Prípadne neviete, čo potrebujú, či sú veľmi náročné, a tak?
Vďaka!!! ;-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 18:12 mateson - MiniakváriaRe: dblazeks
no v zásadě mohou,než je teda beta slupne...ale japonky nechává na pokoji... :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:21 Muž swopman [5] - AmerikaRe: dblazeks
Mám stejnou zkušenost, bojovnice je loví. Živorodky si je jenom omrknou ale nechají být, Betty je zlikvidují.

dblazeks napsal: Dobrý den mohou být red cherry s bojovnicí pestrou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:17 S Muž invalida [3748] Re: dblazeks
Silně záležína jak dlouho je chceš mít pohromadě... Ale v šikovný nádrži se i množej ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:10 R Muž romant [27393] Re: dblazeks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:10 Muž spajk17 [10] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
ja bych to neskoušel bojovnice by je mohla sežrat ae zaleží jak maš velke akva a jak zarostle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:07 Muž dblazek [15] - Cichlidy
Dobrý den mohou být red cherry s bojovnicí pestrou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:58 Muž Vstrom [79] - MalawiRe: Cosmogagy
co je vše potřeba mít, aby tam rak mohl žít? Filtrace stačí ta Hailea RP-200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Losky
no třeba Raka Mramorovaného tam klidně můžeš dát.. Kamarád je chová ve velkém, má jich kvanta.. a říká že teoreticky stačí pro jednoho až dva raky klidně i akva 30x20x20 (12L), pokud se dobře zařídí. Neporoste tak rychle, nedoroste tak velký, ale bude mu fajn a bude se i v takovém akvu množit.

Ale ani ten ti aktivně ryby lovit nebude, jen slabé a nemocné kusy může odchytit.. zdravé rybky asi jen kdybys mu nedával žrát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:17 S Muž invalida [3748] Re: Deathbull
No mě raci texícy poměrně rapidně zredukovali malý ancíky....tak to bude podobný...malý dohnatelný
Deathbull napsal: No to zase ne, Sakura ti nesežere spící potěr, nebo mladou rybku či nemocnou atd. Ale prostě není to tak že Macrobrachia aktivně běhají po akva a honí ryby. Maximálně bych to viděl tak že dospělý hladový jedinec může čapnout rybku do 2 cm, co byla neopatrná a byla moc blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:12 Muž Vstrom [79] - MalawiRe: Deathbull
aha, já tam chtěl jen prostě něco dát, ať akvárko není prázdné. Tak mě napadlo tyhle krevetky či třeba jednoho raka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:01 Muž Deathbull [1909] - CichlidyRe: Losky
No to zase ne, Sakura ti nesežere spící potěr, nebo mladou rybku či nemocnou atd. Ale prostě není to tak že Macrobrachia aktivně běhají po akva a honí ryby. Maximálně bych to viděl tak že dospělý hladový jedinec může čapnout rybku do 2 cm, co byla neopatrná a byla moc blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:28 Muž Vstrom [79] - Malawi
tak všude se píše "dravé" krevety a ve finále to je teda to samé jako Sakury??? Ty taky sežerou kdejakou mršinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:16 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
a souhlasím s deathbullem.. do dvacítky asi jen jeden kus... a uplně aktivně to lovit nebude.. maximálně tak šneka :-D ale zdechlé rybky, rybí maso apod to sežere jak nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Losky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:13 Muž Deathbull [1909] - Cichlidy
Mno...asi tě zklamu, ale pokud ta nádrž není hodně dlouhá nudle, tak se ti tam nesnesou ani dvě např. Macrobrachium. U mě to nefungovalo ani při jednom páru v akva 77x23x23 totálně zarostlá nudle, mraky úkrytů. Jo a ještě si nejsem jistý co přesně přesně čekáš za dravost od krevet, zatím jsem neviděl nic co bylo skutečně "ostré" a čile aktivně lovící:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:08 Muž Vstrom [79] - Malawi – Jaké dravé krevety do 20L
Ahoj, mám normální Sakury, Japonici atd a ještě mám doma jedno malé 20L nevyužité akvárko. Chtěl bych tam něco dravého, co můžu přikrmovat občas krevetkou či malou rybkou. Co doporučujete? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 13:11 Muž Yirka [7802] Re: Přemek
Cu test - stanoví obsah mědi Cu2+ ve vodě v mg/l, metodou kolorimetrickou (podle barevné stupnice) v rozsahu 0 - 7 mg/ l Cu2+. V přirozených vodách se měď nachází jen ve stopách maximálně od 0 - 0,03 mg/l. Pro ryby je měď velmi toxická. Přesto se její sloučeniny používají ve vodním hospodářství a v akvaristice, kde jsou součástí komerčně vyráběných léčiv pro potlačení růstu sinic, řas, parazitických prvoků, láčkovců a plžů.
Toxicita mědi v mgCu2+na litr vody:
Od 0,0005 do 0,001 - nastává hynutí láčkovců - nezmarů
od 0,004 - nastává hynutí ploštěnek a pijavek
od 0,015 do 0,020 - nastává hynutí mekkýšů ( plovatek).
Koncentrace mědi od 0,06 do 0,15 mg/l brzdí vývoj prvoků např. Piscinoodinium pillularis, Chilodonella sp. Tetrahymena sp. a dalších jednobuněčných živočichů.
Základní balení: Souprava 20 ml.
celebrity-modelky.osoba.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:03 R Muž romant [27393] Re: Přemek
No vidíš a tím jsi měl začít, otestovat si tu vodu na přítomnost mědi. Kolik takový test stojí nevím, testy nepoužívám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:01 Muž Přemek [1] Re: romant
a jde nějakým testem ( pokud možno laciným) zjistit, jestli už mohu nastěhovat krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:55 R Muž romant [27393] Re: Přemek
Naopak, to je nejlepší prevence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:51 Muž Přemek [1]
i když tedy, 1/3 vody denně je podle mě dosti razantní zásah do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:38 Muž Yirka [7802] Re: Přemek
Takže výsledek ne parádní, ale špatný. Tak jako většina násilných zásahů do nádrže. Kdybys měl trochu trpělivosti (pro akvaristu nezybtná vlastnost) nezmaři by za pár týdnů zmizeli a ty bys neměl problémy. Takže zopakuji: měnit vodu denně 1/3. A jin ak - u takto malé nádrže je i při jejím dobrém chodu NUTNO měnit vodu týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:06 Muž Přemek [1] – Měď
Zdravím, měl bych dotaz. Před cca měsícem jsem ničil nezmary pomocí 9V baterie a měděných drátků. Výsledek parádní, ale když jsem teď pořídil neritinu odešla do dvou dnů. Tzn. obsah mědi ve vodě je veliký. Je nějaký způsob jak ho snížit? popř. když každé 3 - 4 týdny odkaluji a měním 1/4 vody za jak dlouho tak bude obsah mědi na únosné hladině, abych mohl nastěhovat krevetky Red Cherry? Nádrž 19 l, rybky razborky skvrnoocasé a pancéřníčci třískvrní. Filtr AQ Fan Mini Plus, Osvětlení 13W úspora (9 hod denně), Rostliny anubiasi, cabomba, microsorum a micranthemum. Díky.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 5335x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11351-vyber-krevetek