Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 405

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:08 Muž noba [7]
Už asi 5 let mám tento filtr. Od samého začátku je hodně hlučný a tak jakoby v něm rachoti. Až teď mi to začlo nějak vadit. hmm Co s tím? Pomohla by výměna osičky nebo vrtulky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 23:48 Žena baletka [624] Re: kvietik
Děkuji za rady. Nakonec jsem se po důkladnějším zvážení rozhodla pro jistotu pro větší filtr. Ačkoliv udržuji akva poctivě, někdy nastane výpadek, výměna vody se nepodaří po týdnu, ale po 14 dnech a počet ryb jsem teď zvýšila, takže... jsem zvolila větší a nový filtr. Nechci nic riskovat filtrem "na hraně", protože cena za případně řešení rybích chorob atd, je pak daleko vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 23:42 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: baletka
on ten filter nie je slaby,v tvojom zabehnutom akva plnom rastlin, by mal stacit aj v ramci biologickej filtracie.
ja ho mam v svojom akva tiez, ale pred viac ako rokom som este posilil filtraciu dalsim filtrom.moje akva ma ale nepravidelnu udrzbu...takze s jednym filtrom to nechcem riskovat. ty uvidis jak to bude fungovat v tvojom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 23:25 Žena baletka [624] Re: Jackalino
Ne, nevím od koho, je to na inzerát, jedu po ceně... bohužel musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 23:20 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: baletka
No já bych filtr s max.výkonem pro 400l akva k 400l akvárku nedával. Nechal bych si nějakou rezervu, mám Tetru 1200 a jsem s ní spokojenej, ale k 400l nádrži je taky malá je to ta třída Fluvalu 405.Možná že to vyhodnotíš jinak, jestli víš od koho ojetej filtr kupuješ tak bych se toho moc nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 19:21 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, poradíte mi, zda Fluval 405 utáhne mou 450l nádrž? Čistý objem je cca 400l a to nepočítám ani rostliny, kořeny a vůbec. Zatím jsem měla Aqua Nova NCF 1500 a vyhovoval mi, ale po dvou letech začal různě protíkat, vyměnila jsem nějaká těsnění, některá už se nedají sehnat, protože ten filtr firma "vylepšila" a součástky už se nedají sehnat a včera mi asi dodělala čerpací hlava, ani po několikerém rozebrání nefunguje pumpa a průtok se téměř zastavil. Takže potřebuji nový filtr, ovšem peněz není nazbyt. Mám možnost koupit z druhé ruky Fluval 405. Je to pro mě vhodné? Zvažuji, samozřejmě, nový NCF 1500 nebo Atman cf 1200, ale nějak se mi nechce za ty prachy do filtru tzv. na jedno použití.. Díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 16:07 R Muž Silent [5949] Re: ateckos
Čerpadlo běží? Vodní okruh je uzavřený a těsní? Kohouty otevřené? Filtr vyčištěný a správně umístěný? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 15:39 ateckos – Fluval 405
Mam fluval 405 a netece mi voda spet do akvarya

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 21:35 Muž sportsmen [62] Re: threat
No je pravda, že ta guma se lehce odchlipuje. No zkusím ji ještě přilepit a uvidím co udělá výměna krytu rotoru s vrtulkou najednou. Člověk by řekl, že Fluval bude bez poruch a ono to takto zlobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 18:58 threat Re: sportsmen
Ještě dělá paseku samotný kryt rotoru,nevím proč,ale inovací ten kryt zmršili,staré jsou bez te šedé gumy,tohle pogumování se časem nadzvedne kolem těch plastových ok,co jsou od toho plastu a vrtulka se seká.Jak jsem psal,tak s tím ulomeným zobáčkem,mi to jede někdy i dost dlouho a vrtulka se mi touhle příčinou ještě neporouchala.V tom případě mám vždy strach,aby neodešla ta keramická oska,ale mám nachystaný nerez drát,pro případ.
Prostě budeme muset bojovat:-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:24 Muž sportsmen [62] Re: threat
Ahoj, já mám tento filtr několik let a občas musím kryt rotoru měnit. Přesně jak říkáš, praskne mi zobáček krytu, kryt se tak na jedné straně malinko odchlipne a filtr přestane běžet. Pokud se mi to stane přes noc, tak to zničí i vrtulku. Respektivně to v ní ulomí takový malý zobáček a ona se začne pořád protáčet a neplní svou funkci. Buď je to tím prasklým zobáčkem a nebo praská vrtulka z jiného důvodu a možná to ničí i ten zobáček krytu rotoru. Bohužel za poslední dva měsíce už měním vrtulku s krytem po několikáté a za díly jsem dal přes 1500Kč. Uvidím až vyměním oba dva díly naráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 16:43 threat Re: sportsmen
405 mám asi 6 let,za tu dobu mám čtvrtou vrtulku,ale zato jsem měnil dvakrát do roka kryt rotoru,vždy se tam jedna strana ulomí,tím chci říct to,že tím krytem se ta vrtulka asi nepoškozuje,filtr mi tak jel už několikrát i dva měsíce,než jsem ho rozdělal a kryt vyměnil.Mě tem kryt rotoru praská při výměně vody,když čistím nasávací část v polistirenovém pozadí,aby se kal nedostával do filtru,tak jsem vždy zatáhl ten stop ventil a filtr nechal jet,ale je tam asi dost velký tlak a ten ty "zobáčky" na krytu rotoru dost namáhá a časem se to urve,myslím,že je to tímhle,momentálně při čistění filtr vypínám,tak uvidím,jak dlouho to vydrží.Když se mi párkrát ulomil ten zobáček ve vrtulce,tak vždy bylo něco s elektrikou a jak to zapínali a vypínali tak vrtulka lítala a nevydržela to.Neměl jsi něco podobného?
Momentálně mám obavu,že když to každý týden vypínám a zapínám,tak mi odejde i vrtulka:-(-kterou mám v záloze i s krytem rotoru.
Uvidíme,co bude časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 15:28 Muž O.Tom [439] Re: sportsmen
Chtělo by to vidět, když tak to nafoť. Možná už jsi si s prasklou krytkou rotoru odpověděl sám. Pokud magnet s osičkou nesedí pevně a přesně, tak je to špatné a pokud sama krytka je prasklá, že by se o ni mohla vrtulka seknout tak je to asi ten důvod uštípnuté lopatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:01 Muž sportsmen [62] – Problém s vrtulkou filtru Fluval 405
Prosím o radu. Za poslední dva měsíce se mi již třikrát rozbila vrtulka filtru 405. Vždy se ulomí ten malinkatý kousíček plastu co zajišťuje aby se vrtulka neprotáčela. Snad mi budete rozumět. Objednal jsem vrtulku novou a stalo se to znovu. Už nevím co s tím. Nemáte někdo podobný problém? Předci jen vrtulka s poštovným nestojí zrovna málo. A nerad bych tam dal novu aby zase hned praskla. Jediné, co mě napadá, je to, že kryt rotoru má na jedné straně malou prasklinu a čas od času vyskočí a není úplně přesně zasazen nad vrtulkou. Bohužel se to stane vždy v noci a ráno je po vrtulce. Máte někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:04 threat – Fluval 405 nejede :-(
Nevím,co se stalo,ale zarachotilo mi ve filtru a přestal jet,po rozebrání-sundání hlavy a znova nasazení jede tak dvě minuty a znova rachot a stop.Mám podezření na kryt rotoru,je potáhlí gumou a ta se trochu nadzvedává a možná se o to zadrhne,nevím,ale zkoušel jsem celou nádobu i jak kdyby trochu otočit,že by to povolilo a nic,tak nevím jestli to bude tím,zítra zkusím mezi vrtulku a kryt rotoru dát podložku,aby vrtulku trochu pozvedla,jak je psáno výše.
Jinak budu vděčný za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 08:17 Muž Tomiino [43] Re: Danila
jj diky :-)pravidelne odkaluju a cistim vnitrni filtr.Co myslis pojmem rozumna udrzba ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 07:46 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tomiino
Je . :-) Moc velky proud.Při rozumné údržbě stačí 205.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:22 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,mam sanci ziskat tento filtr za super cenu,ale neni zbytecne silny na moje 200 l akva??stacil by mi 205,kdyz mam v akva terce ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:43 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – začal hrčet a přestal se točit
je zlomená pružinka plastovýho krytu hřídele, krytka se odchlipuje a hřídel asi není vystředěná a rezonuje.

potřebuju náhradní díly.

ASAP.
kdo pomůže, kam můžu zajet? Praha

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 00:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Silent
Tady ted jde sehnat za nejakych 432$(ebay)+ media 140$,ale treba na black friday coz je myslim 24 listopad byl pri tech slavnych slevach 2075 za 165$ a ja na to cumel a nekoupil a lituji toho,takovou cenu uz hned tak neuvidim(mozna za 9 mesicu) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:32 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Běžně je 2080 bez hmot, ale občas jsou nabídky i komplet s hmotami. Teď například v zoohitu je Eheim 2080 s hmotami za cca 8000.- což je asi 421 dolarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Silent
Jak jsem psal nejmene 2075 a tou 2078 jsem myslel 2080,ale nejsem si uz jisty jestli uz je z medii nebo ne,ale Professional 3 2080 Optional Filter Media Set stoji tady od 140$ nahoru a to uz sila! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:43 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Ten typ professionel 3 2078 prodraží především to že je to typ s elektronickým ovládáním. Jinak do nádrže 360 litrů by byl ideální Eheim professionel 3 2075.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Beastie
Pro tech tvych planovanych 360 l lepe(kdyz uz nejaky Eheim)tak nejmene 3 2075 instead 3 2073 je vetsi,vetsi obsah medii,ty mensi budou malo i 3 2078 by byla dobra volba,ale tu uz myslim prodavaj bez medii a to jej extremne prodrazi(snizit prutok muzes vzdy). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:53 Žena Beastie [314]
Zdravím, porovnával tu někdy někdo eheim classic 2217 oproti Fluval 405? mají stejný výkon, cena není tolik rozdílná a nemůžu najít solidní porovnání. Mám v plánu hrubou 360l, ale taganika takze malo kytek hodne ryb. V uvahu jeste pripada jakýsi eheim profesional 3 2073 o kterem si potrebuji něco víc přečíst

Děkuji za informaci

A právě jsem prolezla americká fóra a shodli se tak leda na tom, že jsou oba super a každý má své výhody i nevýhody. To se pak těžko vybírá :) Taky dost záleží na osobních zkušenostech a já nemám žádné s tímhle typem velikých filtrů, ani neumím porovnat jak moc hlučný jen beo má být a jak lehce se bude čistit.

Doufám ve vaše zkušenosti :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:23 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Silent
Ještě se ho zeptám a určitě napíšu podle toho jak vadu popíše. :-) Je teď ještě v práci takže ho nechci otravovat voláním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:28 R Muž Silent [5949] Re: Vini
Kde protýká? Pokud je to mezi nádobou a hlavou filtru většinou stačí vyměnit těsnění. Pokud protéká u hadicového modulu tak i ten jde vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:24 Žena Vini [1] - Cichlidy – Filtr
Ahoj, táta říkal že nám kyksnul jeden Fluval 405, prý protejká tak jsme ho prozatím vyřadili z provozu, nevíte co s ním může být? Máme ho od dob založení akvária (tedy 3 roky) rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 12:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Silent
Dobrý odhad, nelze jen souhlasit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 00:14 R Muž Silent [5949] Re: beowulfx
Tak až to přijde na náš trh tipoval bych k tebou uvedeným cenám přidat ještě tak 1000 až 1200.- navíc. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 23:57 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Silent
Super postřeh, Fluvaly jsou moje oblíbené... X-)

Jo a jinak vyvolávací cena v zahraničí tedy zní:
Fluval 106 - 88 USD (1628 Kč)
Fluval 206 - 100 USD (1850 Kč)
Fluval 306 - 132 USD (2442 Kč)
Fluval 406 - 170 USD (3145 Kč)

Samozřejmě ceny jsou na tomto servru malinko někde jindě než u nás, u nás bývají ceny ve srovnání s tímto servrem vždy o něco vyšší...

Zdroj www.amazon.com (čili pro čecha zatím těžko dostupné na eBay jsem je zatím nenašel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2011 15:37 R Muž Silent [5949]
Pro všechny příznivce vnějších filtrů Fluval mám zprávu. Firma Hagen uvádí na trh již šestou řadu těchto oblíbených filtrů s řadou vylepšení. Kdo má zájem o malou prezentaci je zde www.fluvalblog.com/… momentální dostupnost na našem trhu je mi prozatím neznámá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 23:46 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Oskar.
Já mám Fluval 405 ve 400l a jedu tak na půl plynu a to jsem ještě dělal rozstřikovací rampu, aby tam nebyl takový proud :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 14:36 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Xlienka
Tady mají Fluval 405 za 2800Kč. petdiscont.cz/…
Jinak na Tetratec EX 1200 jsem slyšel jen to nejhorší. Už víc lidí mi potvrdilo, že dost často teče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 14:27 Muž konopnik36 [42] Re: Oskar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 14:21 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Oskar.
Asi bych radši volila Eheim Classic 2217 cena se pohybuje kolem 3500kč a je určen do 600l. Jinak ten Fluval 405 se na netu pohybuje kolem 4000kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 13:47 Muž Oskar. [23] - Amerika – 450l
Dá se použít Fluval 405 ve 450l akvárku? Nebude to málo? Chtěl bych filtr do 3000Kč a tenhle mi připadá asi tak nejvhodnější. V akvárku budou větší cichlidy, zřejmě Heros Efasciatus nebo nějaký Geophagus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:37 SRANDA Re: Muffy
Jasně, na to je tam ta tyčka. Tou se vlastně uzavírá spodní nasávání a zvyšuje podtlak a nasávání se zhora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:33 Žena Muffy [45] Re: Sranda
Moc děkuji všem, jdu si to objednat. Podle obrázku se mi to zdálo malé, ale po vašich radách a skouknutí videí se mi to líbí. Jen ještě jeden - poslední dotaz: Dá se to seřídit tak, aby to třeba nějakou dobu nasávalo jen klasicky - spodem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:20 Sranda Re: Muffy
Pokud jsou to originalní hadice Fluval tak to na sebe pasuje bez problémů.
Odsavač se nenasazuje na trubku ale strčí se do trubky a pokud máš hadice Fluval tak to krásně pasuje. Jen strčíš a už to funguje žádná věda. Celý odsavač má cca 25cm délky a je upevněn v držáku kde se dá posouvat. Tyčka regulace může být i v urovni hladiny. Jedídé co trčí cca 1cm na hladinu je průhledný díl (koš) nasávání. Ten se vlastně vznáší na hladině a jen tou regulační tyčkou se zvyšuje podtlak, který určuje jak moc bude ten zběrný koš nabírat vodu.

i0.wp.com/…

Fungujeto cca jako tady na tom videu. TOHLE NENÍ FLUVAL ale princip je stejný.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Tady je vidět i ten FLUVAL
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 18:19 Žena Muffy [45] Re: SRANDA
Díky za odpověď. Já ale mám hadice plastové - žebrované, které se na filtr/trubky nasazují pomocí gumových nástavců. Průměr trubky je něco málo přes 2cm. Potřebovala bych proto, aby i vývod z odstraňovače nečistot byl tak 2cm (nebo aby to mělo nějaké redukce), pokud bude menší, tak se bojím, že to neutěsním. Pak mě zajímá i délka té tyčky na regulaci. Bojím se, aby se mi vešla pod kryt akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:00 SRANDA Re: Muffy
Připojení je normální bez problémů, v podstatě jen spojíš hadice (nastrčíš).
Konstrukce je jednoduhá je tam spodní odsásání a horní plovák. Středem vede tyčka ukončená závitem, tím se reguluje jestli se bude nasávat víc spodem nebo horem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 10:27 Žena Muffy [45] – Odsavač nečistot z hladiny k Fluvalu
Dobrý den,
mám neustálé problémy s povlakem na hladině akvária. Na netu jsem objevila odsavač nečistot z hladiny k Fluvalu, ale je tam strašně málo informací. Nevím, k jakým filtrům se to dá připojit, já mám Fluval 405 s tlustými žebrovanými hadicemi.
Je tu někdo, kdo toto zařízení používá a popsal by mi ho?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:00 Žena Nancy [0] Re: Silent
To bude akorát, akvárium má na délku 2 metry. :-) Na stěnách jsou nalepené skleněné "výztuhy", proto vstup a výstup musíme dát do rohů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:55 R Muž Silent [5949] Re: Nancy
Myslím, že do dvou metrů by neměl být výraznější problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:50 Žena Nancy [0] Re: Silent
Děkujeme za radu, bude asi o trošku delší. Snad to bude i nám fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:43 R Muž Silent [5949] Re: Nancy
Výrobce doporučuje vzdálenost hlavy filtru od hladiny v akváriu 140 cm. Délku hadic přímo nezmiňuje, ale mám zkušenost, že hadice dlouhá 170 cm nedělá vůbec problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:28 Žena Nancy [0] – Filtr Fluval 405 - prodloužení trubice
Dobrý večer, koupila jsem filtr Fluval 405 na akvárium 500 l a momentálně řešíme umístění. Do skříňky pod akvárium se nevejde na výšku, proto bychom ho chtěli umístit ze strany akvária. To by ale znamenalo přiobjednat ještě jednu hadici. Tím by se "cesta vody" do a z akvária prodloužila. Má někdo zkušenost, jak může být hadice nejvíce dlouhá, aby filtr fungoval správně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:30 Matthes
Mám fluval 405 a šlape jak hodinky, žádné netěsnosti i známí co ho mají si ho chválí jen jeden kolega mi říkal, že musel měnil pouze těsnění pod hlavou po 4 letech. Jinak filtr co je na fotce je dost v dezolátním stavu jako by se do něj někdo dostával páčidlem :-). Možná by nebylo na škodu koupit nový stojí to dnes už směšné peníze...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 21:43 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: dadza
keramika ve všech koších, biomolitan 4x svisle. filtr čištěm po 8 měsících, trubky taky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11276-filtr-fluval-405