Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 405

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:28 dadza Re: Silent
Díky za radu. Zkusím to s tim substratem od EHeimu a uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:56 R Muž Silent [5949] Re: dadza
Já bych použil pořadí- keramika, hrubý biomolitan, 2x Eheim substrat pro (nebo levnější varianta jemný biomolitan nastříhaný na kostičky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:48 dadza – Fluval 405-filtrační média
Zdravím, mohli by mi prosím někdo doporučit čím osazet koše v tomto filtru? Pročetl jsem už mnoho diskuzí, ale stále si nejsem jist co je nejlepším řešením! Přemýšlel jsem nad kombinací odspodu keramika, hrubý biomolitan, jemný biomolitan a Eheim substratpro. Je to dobrá kombinace nebo byste doporučili jinou? Plánuji ho využít na tanganickou nádrž 260l...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 20:19 Libor123 Re: Barney
Ahojky. To je nějaký divný. Já mám dva Fluvaly a to 404 a 405 a jsou úplně v pohodě. Hlučnost bych přirovnal k sepnuté ledničce. Jen při čištění a zapnutí než nasaje pořádně vodu, tak neš vyjde vzduch tak je trochu hlučnější. Ale jinak opravdu pohoda. palec palec Nedám na něj dopustit. Ale samozřejmě nic proti ostatním filtrům. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:25 Muž Barney [61] Re: dest
"voda ti nema sanci vytect protoze je tahnuta dale pod tlakem ..."
Je zajímavé, že už z něj voda při zatřesení tekla. ;-) Tak jsem ho otevřel, pořádně zatlačil hlavu filtru na kýbl a už neteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:18 dest Re: Barney
voda ti nema sanci vytect protoze je tahnuta dale pod tlakem ... od cerpadla tzn si prisaje vzduch pokud tam je nejaka dirka nejlepe to vyzkousis ponorenim mista do kyble s vodou prez noc ... pokud neni moznost kyblu igelitovy pytlik se da taky pouzit ... jen je to vice prace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:14 Muž Barney [61] Re: dest
Poskládaný ho mám dobře. Zdá se mi ale, že těsnění je volnější, než má být. Jenže okolo těsnění voda neteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:07 dest Re: Barney
hmm i takova je moznost nevim jak si to poskladal :) takze zkusit povolit utahnout znova pripadne dat nove tesneni.. chlape rad bych poradil ale takhle se to dela fakt spatne. ale jak jsme rikali vycistenim nic nezkazis rozebranim a slozenim urcite taky ne ... proste tim vyloucis moznej problem a pak to muzes jit s jistotou reklamovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:03 Muž Barney [61] Re: dest
Ale ten můj musí nasávat vzduch. Protože neni normální, když ho po dobu 20 minut každé 2 vteřiny zapnu a vypnu, tak z výtoku "vyletí" velké množství bublin. Napadlo mě, že může nasávat vzduch přopojením adaptérem na hadice k hlavě fitru.
Reklamaci se chci vyhnout, protože náhradní filtr atd. bude chaos. Hlavně všechno sbalit, vyčistit, dojít na poštu, měsíc mít mizernou filtraci a pak zase všehno nainstalovat atd.
P.S. můžu tě poprosit, abys psal srozumitelněji a čárky ve větách? Nějak se v tom nemůžu nevyzat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:02 dest Re: Barney
zkusil bych to opravdu vycistit co pujde pujde hlavne od nej nijak nasilim nelez neprojde ti pak pripadna reklamacka ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:59 Muž Barney [61] Re: wladys
Mám předfiltr - 4,5l hrubého akvacitu. Tím to není, protože když tam nebyl, tak filtr řval stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:58 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Barney
Když vyčistíš filtr celý ho zaliješ až po okraj vodou,tak tam bude vzduchu jen minimálně.Pak stačí jen trochu zatřást filtrem a je po problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:58 dest Re: Barney
kdyz zatresu je krasne tichej vycistenim do nej nemusis dostat vzduch :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:55 Muž Barney [61] Re: dest
Ano, řve, ale kvůli tomu vzduchu, čištění nepomůže, protože tím tam akorát dostanu vzduch a toho se chci zbavit.
Když ty s fluvalem zatřeseš, šplouchá v něm voda, nebo je vzduchoprázdno? No že se ptám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Barney
Nemáš náhodou trochu ucpané sání?Podobně se mi zavzdušňoval Eheim.Vyčistil sem nasávací trubku,při té příležitosti vyčistil i vnitřek a místo vaty jsem dal nejjemnější biomolitan.A mám klid. ;-) Pokud i to nepomůže tak reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:50 dest Re: Barney
zkusit teda vycistit jinak pokud by to bylo porad stejne zkusit reklamaci rve to podle videa opravdu dost. Moje jsou krasne tiche
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:09 Muž Barney [61] Re: O.Tom
Filtr mám 5 měsíců. Hučí skoro furt stejně, a to kvůli tomu vzduchu. Nečistil jsem ho asi 3 měsíce, takže ve filtračních médiích vzduch neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:36 Muž O.Tom [439] Re: Barney
Ne az tak brutalne, ale podobne se mi chval novy filtr JBL, na vzduch pomohlo obcas filtrem za chodu zatrast, jinak casem prestala chrastit i vrtulka... potrebovala se zabehnout a filtracni keramika, ktera si sedla :) ted ten JBL temer neslysim, jen kdyz se primo knemu naklonim, nebo mam vnoci v pokoji ticho a snazim se ho zaslechnout :) Tak mozna to chce taky cas... jestli je novy, obcas bych za chodu zatrasl jestli nevybehne nejaky vzduch postupne uvolnovany z filtracnich medii a jinak cekal a doufal :) Me vyrazne prestal hlucet cca po trech dnech provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 15:37 Muž Barney [61] – Jak odvzdušnit Fluval 405?
Zdravím, mám problém s odvzdušněním tohoto filtru. Když s ním zatřepu, tak jakoby v něm žbluňkala voda. Nemůžu z něho vzduch dostat. Nakláním ho do všech stran, a nic. Nebo také zkouším na cca 2 sekundy filtr zapnout a na 2 seknudy vypnout, to jsem dělal po dobu 20 minut a vzduch tam je pořád. Filtr musí nasávat vzduch, jenže nevím odkud, nikde voda neteče. A ještě zajímavá věc. Když ho utlumím na poloviční výkon, tak to v něm žbluňká nehorázně, musel jsem i nahrát video - www.youtube.com/… (rukou reguluji průtok).
Příjmu všechny rady kromě reklamace. Díky.
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 12:06 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: tatrovka
LxBxH: 17 x 24,5 x 50,5 cm
www.hagen.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:22 Žena tatrovka [8] Re: vladislav
Na eheim momentálně opravdu nemám, takže to vyhraje Fluval, teď ještě zjistit někde rozměry. díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 19:02 adraj Re: kaote
Padl tady názor, že Tetra nedodává náhradní díly. Jen Miga jich k dnešnímu dni nabízí 42 druhů. Včetně těsnění. Mám 3 roky Tetrtu 600 a jede bez jediného problému. I když nějaké drobné výhrady k provedení bych měl, ale jsou to v podstatě prkotiny, jako rychlý "úmrtnost" až nefunkčnost přísavek. Při výběru filtru bych kromě jiného přihlížel k hlučnosti, spotřebě elektřiny a ceně. Ta spotřeba u Tetry je bezkonkurenční. Někdo na začátku této diskuse napsal, že kdby měl Fluval, tak by určitě chválil Fluval. Tak je to i se mnou. Zajímavá zmínka je že 1200 jsou poruchové, ale 600 a 700 tyto problémy nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 18:52 kaote Re: vladislav
Taky bych doporučil Eheim :) Používal jsem Eheimy i Fluvaly, a značka Eheim u mě jednoznačně vede. Od Tetry znám jen krmení a chemii, v tom jsou dobří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 18:37 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Silent
Také bych do Tetry po zkušenostech asi nešel....JBL vypadá jako solidni filtr ,ale koukal jsem má spotřebu 35W. www.akva-tera.myeshop.cz/… ..A ten Fluval 20W..To je pomalu polovina..A Eheimy 16 W. www.akvarista.cz/… ..Tam je rozdíl 160 KW ročně..To bych už šel asi do toho Eheimu.Rozdíl v ceně je za dva roky zpátky....Já bych koukal i na tohle.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 12:33 kreek Re: tatrovka
Určitě do svého srovnávání zahrňte taky filtr EHEIM 2075, nebo 2073 Professionel 3. Kvalitou je nesrovnatelný, cenově není o moc dražší. Náhradní díly, hlučnost. Fluval je hlučný, náhradní díly po pár letech problém. U Tetra často problémy s těsností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:10 R Muž Silent [5949] Re: tatrovka
Sloučil jsem dvě stejná témata do jednoho. Takže dole by mohla být odpověď. Jinak lze hledat i tady: rybicky.net/forum/p26

Být tebou ještě popřemýšlím třeba o filtru JBL CristalProfi e1500. Já osobně bych do Tetry nešel. Ideální by asi byl Eheim, ale velmi dobře co se poměru užitné hodnoty a ceny týče vychází ten JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:05 Žena tatrovka [8] – Fluval 405 vnější x Tetra Tec EX1200
Zdravím, mám 350 akvárko, odchází mi filtr rozzureny , tak sháním nějaký jiný. Můžete mi napsat jaké kdo máte zkušenosti s těmato dvouma filtry? a jejich rozměry? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 17:54 Muž Barney [61] Re: peter123
To je mi jasné, že bude slyšet, ale nemusel by tak moc.
Dneska jsem ho dal do polystyrénové krabice a hluk se snížil, ale ještě jde celkem dost slyšet. Proto skříň zevnitř obložím molitamen a bude to oukej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 08:02 Muž peter123 [2] Re: Barney
No ten filter nebude nikdy uplne tichý. Predsa je tam motor ktorý pumpuje vodu u mojej 405 je to 1300 litrov za hodinu a to sa musí prejaviť dajakým hlukom. Akurát nesmie rezonovať ale trošku ho vrčeť bude vždy počuť. Taký je každý filter ktorý čerpe trošku väčšie množstvo vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 21:37 Muž Barney [61] Re: beowulfx
Vrtat se v něm nebudu, to jsem rozhodnutý. Dám tomu ještě nějaký čas a pak se uvidí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Barney
No a co myslíš, že by bylo lepší zkusit to uhrát na záruku a do akva hodit dočasně nějaký bublifuk či filtřík za pár kil, nebo riskovat, že jej zkoníš ještě více a obereš se o možnost to dat reklamovat. Každopádně dělej jak sám uznaš za vhodné, je už docela zybtečné tu nad tím donekonečna polemizovat, dobré rady už tu zazněly, teď je na Tobě jak problém vyřešíš ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 21:12 Muž Barney [61] Re: beowulfx
Nad tou zárukou jsem taky přemýšlel, jenže jak jim mám na opravu poslat tu čerpací hlavu?
Napsal bych jim to mailem, že mi hučí, poslal jim i video a oni mi napíší co? Že mi hned pošlou novou hlavu zdarma to asi ne. :-D A to mám být 2 týdny bez filtru, když čerpadlo bude v opravně?
Proč se to muselo stát zrovna mně, ách. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 21:09 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Barney
Abys to pak dal dokupy :-D , tak nějak si myslím, že otevřením ten problém moc nevyřešíš, ikdyž je i možné, že by mohl být někde povolen nějaký šrounek si součástka, avšak nezapomeň, že takovýmto úkonem ztrácíš u výrobce záruku, pokud na to přijdou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2009 20:59 Muž Barney [61] Re: Silent
Tak vrtulku jsem oddělal, očistil a chtěl jsem šroubovákem odšroubovat i ty 4 šroubky, ale nenašel jsem křižák vhodné velikosti, čili z toho sešlo. Filtr hučí pořád stejně, ale zajdu za dědou a půjčim si malý šroubovák a podívám se dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:04 R Muž Silent [5949] Re: Barney
Předpokládám, že víš jak se vyndavá z této hlavy vrtulka. Zkus to celý rozebrat, jestli není poškozená keramická hřídel nebo sama vrtulka, případně jestli tam není nečistota. Rozhodně by to nemělo po dvou měsících nijak výrazně hučet ani vibrovat. Mám 305ku a ta jen tiše šumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:00 Muž Yirka [9126] Re: Barney
Všechna čerpadla která jsem měl šla rozdělat docela dost.Toto bohužel neznám, třeba poradí někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 18:50 Muž Barney [61] Re: Yirka
Rozdělat ho klidně můžu, ale tzv. hlava filtru, kde je čerpadlo, se rozdělat nedá a ta hučí, zbytek filtru je tichý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:45 Muž Yirka [9126] Re: Barney
Potom snad ještě obložit zevnitř skříň, určitě to pomůže, ale je to jen řešení následku - ne příčiny. Kdyby mě to potkalo tak bych asi filtr rozdělal a složil znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 18:23 Muž Barney [61] Re: Eff
Ona skříň rezonuje jen mírně, asi hadicema jak vedou 5cm dírou ven. Hluk se ve skříni odráží od všech stěn a pak je filtr slyšet ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 18:22 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Barney
Skříň přestane rezonovat když filtr podložíš polystyrenem - stačí 1-2 cm silný, nebo podložkou pod akvárko, karimatkou atp. Hlučnost to sníží taky. Obalovat molitanem nemá moc smysl.
Barney napsal: Zapomněl jsem napsat, pod filtrem je polystyren široký 5cm. Snad nemám špatný výrobek. :-(
Nestihl jsem.No tak to už je horší.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 18:21 Muž Barney [61] Re: Yirka
Zapomněl jsem napsat, pod filtrem je polystyren široký 5cm. Snad nemám špatný výrobek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:20 Muž Yirka [9126] Re: Barney
Pokud rezonuje tak tu měkkou podložku dej spíš pod filtr. (Přesto to hučení není normální)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 18:13 Muž Barney [61] – Fluval 405 - kdy přestane hučet?
Zdravím,
mám tento filtr již 2 měsíce a týden a pořád hučí stejně jak na začátku. Docela mě to začíná štvát, nějak si na to nemůžu zvyknout.
Napadlo mě, že mám blbé čerpadlo, protože je prý tichý, ale můj hučí. Mám ho celý obalený v molitanu a pořád je slyšet. I skříň rezunuje.
Jak tomu mám zabrait? Oblepit celou vnitřní část skříně, kde je filtr nějakým molitanem?
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 17:53 Muž pajca [0] Re: treSKA
mam fluval 205 a 405 super slapou dobre mohu jenom doporucit potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 14:15 treSKA Re: Silent
oka.. potom som sa rozhodol ..... je to FLUVAL palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:23 R Muž Silent [5949] Re: treSKA
Fluval má taky regulaci průtoku a to dokonce centrální jednou páčkou pro oba směry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:06 treSKA – regulacia
chcem sa spytat ci fluval dokaze regulovat prietok... viem ze tetratec to dokaze cez redukcne ventily a co fluval...??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 00:04 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Daňek
Mám oba spokojený jsem s oběma.Tetra je větší a levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:35 Muž Paul Ramon [17] Re: Daněk
Ehm...doba, kdy nebyly náhradní díly na filtry Tetra Tec EX je dávno pryč. Je spíše otázkou času, kdy se objeví i u českých prodejců. Kdyby se něco stalo (po záruce), tak objednám v Německu a je hotovo. Zatím vše o.k. a nejsem tu sám, tak prosím nestrašte potencionální kupující... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 17:22 Daněk
Jedině FLUVAL Tetra umí dělat krmení, ale technické věci ne. Navíc nedodává žádné náhradní díly!!! POZOR !!! Cokoliv se Vám rozbije po záruce máte velkou smůlu. A že ta těsnění, O kroužky tečou, mně můžete věřit, vím co říkám a vzpomínám na zvednutou podlahu od vody z Tetra tecu, tedy z TETRA TEČU!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11276-filtr-fluval-405?od=51