Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavky nedrží na skle

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přísavky nedrží na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 08:57 Brodys Re: RAP
Jo, ocet taky dobrý na kamenné úsady palec Nejlépe kombinace a je to jako nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 07:06 Muž RAP [1549] Re: Brodys
Mě nejlépe fungovalo, když jsem do horké vody přidal trochu octa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2022 20:25 Brodys Re: vlka
Za málo, jednou za čas se to musí udělat, ale zase člověk tolik neutratí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2022 18:50 Muž vlka [3443] Re: Brodys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vydrhnuto, zalito horkou vodou a drží, dikec...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 18:19 Brodys Re: vlka
Vzít kartáčem a pak zalít horkou vodou a nechat 5 minut nahřát, zase budou držet jako nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 18:11 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: vlka
Zkus objednat nějaké italské nebo něco. Italové mají dobrej plastovej průmysl. Kdysi jsem tam koupil potápěčské brejle. Úplně boží. :-) A třeba můj první filtr byl také od Italů. A plast jako nový stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 16:43 Muž vlka [3443] – ...
Fotka k příspěvku Tak po necelém roce opět přísavky nezklamaly a už nedrží...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 19:15 Muž vlka [3443] Re: longr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, jak origoše, tak další koupené origoše od Eheimu nedrží. Vyřešil jsem to z nerezového drátku udělanými závěsnými háčky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 14:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: longr
Trochu pomůže vyvařit je ve vodě, změknou ale po čase chce stejně koupit nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 12:23 Muž Lojza007 [1180] Re: longr
Já jsem použil neoriginály a to nedrželo skoro vůbec, pak jsem koupil originál Eheim a drží mnohem líp, ale dokonalý to taky není. Celkem dobře drží přísavky od Tetry, ale nejdou použít všude a může záležet k čemu jsou. Mně dobře drží ty od externího filtru, i když je použiju k něčemu jinýmu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 12:11 Muž longr [0]
Taky jsem řešil problémy s různými přísavkami. Třeba topítko Resun nechtěly dvě přísavky držet v šikmé pozici. Vždy vyplavalo. Tak nezbylo, než použít další dvě a čtyři přísavky už ho drží. A na filtru Eheim Aquaball ty tři přísavky časem ztvrdly na kámen. Pravda, byl to filtr starší, o d známého, takže už měl něco za sebou. Teď jsem zkusil koupit nové náhradní přísavky. Materiál vypadá malinko jinak, než u těch starých, tak uvidíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 10:10 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.Re: pe3czek
Malé přísavky to jistě budou, ale i rozměrově je ten filtr dost velký a v horní části, kde je motorek se prostě vždy po nějaké době uvolní přísavky a padá to!
Nový filtr jediná možnost našel jsem takový kde jsou přísavky a zároven má i možnost zavěšení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 23:30 Muž pe3czek [81] Re: Sloka89
Mam dve tyhle diversy 1000 a obe nedrzi dokonce jsem dve prisavky z jednoho odebral a pridal do druheho ale ani to nepomaha. Prisavky jsou podle me moc male...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 21:18 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.
Zabíhám akvárko už to bude měsíc a začal mi taky padat vnitřní filtr, diversa 1000 má čtyři přísavky nahoře a jednu ve spodní části filtru a padají vždy ty dvě horní!! tone Právě jsem očistil jak sklo a to velmi důkladně tak i samotné přísavky aco se nestalo ani né 5 minut a zase se to odlepilo. Mám další dvě akvárka a žádný problém není, jen u toho!

Zvažoval jsem koupit závěsný filtr, ale mám plastový kryt takže to nejspíš padá.. No budu muset něco vymyslet ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 21:09 S Muž invalida [3881] Re: NHKG
Vzít sebou původní..Značku fakt nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: invalida
No ale jakou koupit? Mi taky prakticky žádné přísavky nedrží. Vše co jde mám řešené tak, aby to drželo i bez přísavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:48 S Muž invalida [3881] Re: T0MAS
Nová stojí pár kaček stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: T0MAS
Trochu pomůže vařicí voda, změknou a zase fungují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:28 Muž T0MAS [0] – Padání filtru JK-IF302
Dobrý den, mám problém s přísavkami filtru JK Animals JIF302. Viz www.jkanimals.cz/…. Jednou za týden odlepím filtr ze stěny akvária a sklo vyčistím a přilepím filtr zpět. Ovšem na vyčištěném skle filtr několikrát denně sklouzne a odlepí se. To samo o sobě moc nevadí ale když se filtr odlepí tak se dotkne rohem skla vydává dosti nepříjemný zvuk. Spím totiž v místnosti s akváriem. Nehledě na to jak to asi působí na ryby. Přísavky čistím ale to taky nepomáhá. Jestli víte, jak odlepování zabránit nebo kde koupit pořádné přísavky, tak mi prosím napište.
Předem děkuji. Tomas01

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:36 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Adéla
Plave? To je divný, filtr se v akváriu přece naplní vodou... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:34 Adéla Re: MarekP
Děkuji za odpověď. Houbičkou jsem důkladně čistila jak přísavky, tak sklo. Originální se mi kupovat nechtějí, po této zkušenosti nevím, zda by držely lépe a běžně je ve zverimexu nemají. Filtr opřený o sklo být nemůže, plave. Ve zverimexu mají přísavky s očkem, ve dvou velikostech. Budu muset nějak vyřešit uchycení. Adéla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Adéla
Obvykle bych ti napsal, že je to normální, protože časem přísavky ve vodě ztvrdnou a nejsou tak dobře tvárné a nedrží, ať děláš, co děláš. Ale po dvou měsících? Obvykle aspoň ten 1 rok vydrží, spíše i déle. Píšeš, že čištění nepomohlo. Předpokládám ale, žes čistila jenom přísavky. Zkus taky pořádně vyčistit místo na stěně v akváriu, na kterou ho umisťuješ, to je taky dost důležitý, zašpiněný nemá takovou přilnavost. Dost často stačí i jenom přejet to místo houbičkou, ale musíš přitlačit. No a jako poslední varianta v případě, kdy jsou přísavky už opravdu k ničemu, tak kup nový, stojí pár korun. Já mám teď taky už zničený přísavky u vnitřního filtru a taky mi nedrží, chystám se koupit nový, tak zatím mi to v pohodě drží kabel, kterej vede k filtru. Mám ho přehnutej přes stěnu akva a filtr je o přísavky a o stěnu jenom opřenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:07 Adéla
Ahoj, jak řešíte, když u vnitřního malého filtru nedrží přísavky? Jedná se o dennerle nano eckfilter, po necelých dvou měsících používání přestaly přísavky držet, čištění nepomohlo. Máte nějaké zkušenosti? Děkuji, Adéla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 15:42 Muž Horác [3942] Re: Mrakoplash
Taky dobrý ... a hlavně levnější ... njn ... tak příště :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 15:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Horác
Já udělal pod filtrem závažíčko, nahoře háček a pověsil jsem filtr za okraj akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 15:30 Muž Horác [3942] Re: Silent
Když je přísavka nekvalitní, nepomůže ani očištění skla ... bublifuk od Eheimu držel dobře, ale takové ty malé elementkové filtry ... s těma jsem se vztekal tak dlouho, až jsem je (za tu přísavku) přicvaknul malou magnetickou stěrkou od Hagenu ... a bylo :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 14:54 marťas2 Re: Silent
Dík funguje to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:16 R Muž Silent [5949] Re: marťas2
Musíš pořádně očistit, nejlépe čistou kuchyňskou houbičkou, v akváriu to místo kam chceš filtr přichytit. V nádrži se na stěnách dělá "šlem" z bakterií a řas brání to adhezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:48 marťas2 – problém s BIO filtrem
Ahoj :-) , dnes sem si koupil můj první vzduchový BIO filtr v životě do 12 l AQ, je na něm jedna přísavka, ale když sem poprvé filtr přichytil na stěnu AQ a ani ne za 2 minuty byl filtr na dně takže spadnul :-) , tak jsem ho znova přichytil a on zase spadl a takhle už to opakuju 2 hodiny ne dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 23:15 Muž kristian [80] Re: elko
Presne tyhle pouzivam a nemohu si je vynachvalit, drzej zatim vyborne. Mam na nich i rozstrikovaci rampu cca 110cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 23:14 Muž elko [30] - SumciRe: ČUPR
jo ty průhledné zelené jsou k ničemu.já používám zelené neprůhledné s očkem(je v kuse s přísavkou ze stejného materiálu)jsou určené na topítka,v případě potřeby je upravím.vím že existují ve více velikostech a ty jsou suprové.ale výrobce bohužel neznám ale řekl bych že to jsou tyto akvaristika.canis-prosper.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 23:02 Muž Skanky [26] Re: ČUPR
to znám taky. a nejlepsi jsou ty na hadicky ktery maji uchytku jen tak zastrcenou do prisavky. hadice dostala tlak a cele se to rozdelilo na dve casti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 22:29 Muž ČUPR [204] - TetryRe: MartinPHX
Přikláněl bych se také k lepší kvalitě přísavky z černé gumy. Ty mě zatím ještě nikdy nezklamaly a držely mi jak teploměr tak i původní topítko. To je už hodně dávno - to se ještě vyráběla topítka z tlustých zkumavek vysypaných pískem a objímku tvořila elektrikářská dvojlinka kolem zkumavky se zastrčenými konci do otvoru té černé gumové přísavky. A to byla nějaká váha. Nikdy se mi ze skla neodlepila - naopak byl docela problém ji od skla oddělit. V současné době se prodávají gelové (průhledné) přísavky, které skutečně nestojí za nic. Odlepují se téměř okamžitě, aniž by byly nějak namáhány. Mohu uvést příklad - dvě (!) gelové přísavky, které měly jen očko pro zafixování (vedení) kablíku od čidla elektronického teploměru - odlepily se ještě dříve, než jsem vyndal ruce z akvária...
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:53 MartinPHX Re: Diego
Teď jsem byl nedávno v jednom zoo shopu, Ostravě a měli tam asi 4 druhy teploměru za různé ceny.
Ten nejlevnější stal 15Kč. Když jsem se na něj díval, tak jsem se hned smál.
Zatavení konce skla teploměru snad dělal negramotný sklenář. Stupnice vypadala jak když to tam naškrtáš pastelkou a přísavka jak největší odpad z továrky (pomačkaná, nepravidelný tvar).
No děs. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:50 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Diego
Napr, EHEIM pouziva zelene prisavky, a zeby dajako zle drzali po takmer 2 rokoch povedat nemozem :)

Ono, netreba vzdy hladiet na cenu, kdezto vo vacsine pripadov plati pravidlo, ze prisavka za 10cz bude horsia ako prisavka za 25cz, aj ked vyzeraju rovnako,su rovnako velke a aj rovnako sfarbene ;-)

Aspon mne sa to zial takto stava, necham sa zlanarit cenou, a neskor aj tak kupim to drahsie rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:43 Muž Diego [72] Re: MartinPHX
Je pravda,že kvalitní přísavka může mít jakoukoliv barvu,ale jde hlavně o tvrdost a jiných kvalitách přísavky...... ;-)

Nesmíš si kupovat teploměry pofidorného vzhledu.
Tohle to bohužel nechápu,takže....... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:35 MartinPHX Re: Diego
V moji hlavni nádrži, jsem teploměr sundával nesčetně krát, když jsem upravoval AQ a stále drží.
Jestli na některé ty teploměry dávají příliš měkké gumy tak to asi potom moc dlouho nevydrží.
Ale ja jsem toto nebyl zatím nucet řešit. :-D
Nesmíš si kupovat teploměry pofidorného vzhledu. :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:31 Muž Diego [72] Re: MartinPHX
Nj,ale přiděláte je tam několikrát a pevnost ztratíte (zkušenost). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:29 Muž Diego [72] Re: FranzFritz
Takže všeci jsme se shodli,že nejlepší (doposud používaný) teploměr pro akva je ten tenký,žlutý:(možná jsou i vyjímky)je přesný,přísavka drží jak přibitá,líh je cistlivý na změny a reaguje téměř okamžitě oproti jiným teploměrů(praxe).....Takže podstata této diskuze je vyřešena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:29 MartinPHX Re: prisavnik
Méte tady zajímavou diskuzi, ale to že jsou černé přísavky nejlepši je pěkna blbost.
Zaleží na kvalitě použitého materiálu a né na barevnosti.
Já mám ve třech AQ teploměry s bílou přísavkou a jak jsem je tam dal, tak tam pořad drží.
U sání a výtlaku filtru mám zase zelené a taky žádný problém. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 21:20 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Diego
Jasně, je to ten žlutý tenký teploměr s černou přísavkou. Také jsem zkoušel jeho přesnost. Měří přesně. Zjistil jsem, že předchozí teploměr s bílou přísavkou ukazoval o 2°C méně. Teď jsem o ty dva stupně musel snížit teplotu v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2009 20:56 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe. FranzFritz
Najlepsie prisavky su cierne. Problem je ich zohnat, ale co ja som mal cierne prisavky, stacilo ich raz pricucnut a drzi ;-)
Tiez som mal problemy z odlepovanim bielych a zelenych prisaviek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 14:39 zet Re: Diego
jo souhlasím.je to teploměr od sery a je i docela přesný.porovnával jsem přesnost s laboratorním teploměrem a nepřesnost je necelého půl stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 14:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Diego
když teploměr, tak jedině ten tenký žlutý, opravdu drží fest, zabírá málo místa a je celkem levný. Já je mám po 12,- Kč. Max. spokojennost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 14:12 Muž Diego [72] Re: FranzFritz
Není ten teploměr tenky,žlutý?Já ho mám taky a to je fakt nejlepší teloměr i přísavka kterou jsem kdy měl do té doby,co jsem ho nechtěně rozpůlil...... :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 14:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nedávno jsem řešil stejný problém. Filtr a topítko drží výborně na černých tvrdých přísavkách. Jen teploměr na bílé měkké přísavce se neustále odlepoval a pořád jsem ho hledal někde po akvárku. Nic nepomohlo, čištění, odmašťování, nic. Nakonec jsem ho vzteky rozbil a vyhodil. Koupil jsem nový teploměr, tenký, přesný a na černé tuhé přísavce. Jednou jsem ho přilepil a od té doby drží neustále na svém místě. Neodpadává ani při výměně vody. Opravdu zápeží na kvalitě přísavky. Ty bílé měkké jsou k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 12:39 Muž Diego [72] Re: geminika
Chce to,aby ta přísavka (na té straně co drží ke sklu) byla čistá,nesmí být mastná nebo slizká apod.Jestly je čistá a nedrží,tak vyměnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 11:52 Muž kristian [80] Re: geminika
Pouzit kvalitnejsi prisavky. Bohuzel ty mene kvalitni nedrzi, a ty kvalitnejsi se tezce shani. Osobne pouzivam jeden druh zelenych prisavek, ktere kupuju tu v akvarisice, jedna stoji cca 19kc. Ale jeste se mi nestalo ze by nedrzely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 11:41 Žena geminika [39] - Živorodky – Nedržia mi prísavky na skle.
Vie niekto poradiť nejaký fígeľ na prísavky na sklo, ktoré držia napr. filter alebo teplomer, aby sa neodlepovali? Mám síce staršie prísavky, ale nie sú tvrdé a napriek tomu sa po pár minútach odlepia. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 03:14 janvac Re: Karel Smolík
Ještě pořádně očisti sklo v místě přisátí (i po krátké době se na něm udělá kluzký film). Potom už jenom pořádně přitlačit přísavky - nepromáčknout při tom sklo, a několikrát během pár hodin domáčknout a musí držet. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11145-prisavky-nedrzi-na-skle