Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Acorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Acorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 10:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Je fakt že v přírodě roste na místech, která jsou zaplavována vodou a někteří jedinci to zaplavení vydrží dlouhodobě, ale mi se zatím na takový, který by to vydržel, nepodařilo narazit. Takže spíše prosazuji systém "tráva na břehu". Na druhé straně vím, že některé populace snášejí mráz, takže se dají pěstovat třeba jako porost na kameni u venkovního rašeliniště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 10:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Už sem párkrát potkal Acorus, který v akváriu evidentně rostl a prosperoval několik let (možná doteď). A to jak A. giganteus, tak A. pusillus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2012 08:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ender
Dlouhodobě pod vodou nevydrží. Vydrží jedině pokud bude mít listy nad vodou. Pokud bude celý ponořený, po nějaké době hyne. Zkuste to udělat tak jako já pěstuji menší druhy Anubiasů. Hezky tvarovaný kořen háčky z nerezového drátu pověsím těsně pod hladinu na stěnu akvária. Na kořen uvážu silonem Anubiasy tak, že kořeny a oddenek jsou pod hladinou ale listy jsou nad ní. Vypadá to celkem hezky a když se kytky rozrostou, máte zarostlý břeh. S tím puškvorcem by to vypadalo jako když Vám tam roste tráva. A ještě jedna výhoda. V tom "chrastí" se může schovávat čerstvě vyláhlý potěr. Čištění "břehu" je pak celkem jednoduché. Dám bokem krycí sklo, vytáhnu břeh, odstřihnu nehezké listy a opláchnu pod vodovodem. To je celá údržba, která mi funguje už celkem dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 21:54 Muž ppet36 [82] Re: ender
Z vlastni hodne davne zkusenosti vim, ze to za urcitych okolnosti i trochu roste. Vydrzelo mi to kolem 2 let; pak to zarostlo rasou. Kazdopadne za pokus nic nedas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:30 jitkaS Re: ender
Pokud ho zašijete do květináčku z punčošky(neberte manželce ty drahé- stačí čtvereček kolem 5x5cm) naplněným rašelinou a hrubým pískem, to celé zahrabete do písku. Pak by vám mohl pod vodou , nejen přežívat, ale i krásně růst a košatět i několik let. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 14:54 Muž ender [3] – Puškvorec
ahoj,
omylem, nebo spíš neznalostí jsem si koupil Acorus gramineus pusillus. Tedˇ už vím, že v akváriu by neměl co dělat, ale když už ho mám, tak se chci zeptat, jestli ho můžu "použít" tak, že ho nezasadím, ale jenom nějakým způsobem naaranžuju mezi kameny. Vydrží, anebo ho radši nemám do akvárka dávat?
předem dík...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2010 12:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
protože byl zvyklý na vyšší vlhkost, kdybys ho zvykala pomalu tak se mu treba darit bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:54 Žena Kadetza [0]
no nevím jak vy, ale já jsem si acorus g. koupila (v akvaristice, kde jinde :-D), později jsem se dozvěděla, že v akva shnije, tak jsem ji přendala ven na kraj jezírka a myslela si jak mi tam bude krásně růst, ale během půlhodinky se začaly kroutit listy a začaly usychat.tak jsem rostlinku zase dala zpátky do akva, kde se jí daří mnohem líp :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 09:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: datura
rasou mam obrostly i jiny rostliny.... je to vzpominka na predchozi dno a vzduchovaci sutrak, ampularka co tu blbou rasu jako jedina zrala neprezila vymenu dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Moucha
Přeci jenom má mohutný oddenek, tak dokáže tvořit nové listy, ale jednou mu síla dojde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:48 Žena datura [104] Re: Moucha
to že je obrostlý řasou svědčí evidentně o tom, že stagnuje. já bych to spíš nazvala zoufalou snahou o přežití. prostě se to snaží doklepat co nejdál no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Horác
no mam puskvorec v odchovne, a prekvapive docela roste i kdyz je obrostli rasou, obcas vyhodi novy list, posti koreny, ale moc dobre nikdy nedrzel (moc pevne nekoreni), mam ho skoro 6mesicu, stary listy po case shnijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2009 21:40 Muž Horác [3942] Re: lukes
Puškvorec pod vodou shnije - většinou během několika týdnů až měsíců ... Vyjímkou jsou snad jen prodavači ve zverimexech ... ti je pěstují v akvárku dlouhodobě a zcela bez problémů :o) ... nebo to alespoň říkají :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:39 Žena datura [104] Re: lukes
dokud neuhnije, tak jo:-) tak měsíc možná? já jsem si ji objednala z aqua-daho nikoliv za účelem pěstování po vodou,ale přidala jsem ji k mé emerzní kultuře a tam roste fakt skvěle! ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:35 Muž Yirka [9126] Re: lukes
Prostě to není rostlina vhodná pro akvarijní submersní pěstování.
Nmýt ji tam můžeš, akvarijní voda jí neublíží, ale pokud ji tam chceš mít umístěnou tak ti moc prosperovat nebude. Bude stagnovat a postupně odcházet, prostě to není ta pravá akvarijní rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: lukes
Jen na chvilku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:29 Muž lukes [1] – Acorus gramineus pusillus
Acorus gramineus pusillus co si myslite o teto rostline je vhodna do akvarka??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 08:24 Muž Yirka [9126] Re: Emmik
Budiž ti přáno. Podívám-li se však do tvé prezentace na fotky ze srpna a září tohoto roku, vidím tam velký úbytek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 00:22 Muž Jurasek [137] Re: martineu
Mám ho v akvárku rok. Ani neroste, ani nijak zvlášť nehyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 21:58 Muž isamik [180] Re: Horác
Me asi taky mesic :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 20:53 Muž Horác [3942] Re: Emmik
A mně zase shnil během jednoho měsíce X-) :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 20:36 Žena Emmik [1] Re: Yirka
Mě roste v akváriu už třetím rokem a aji se rozrůstá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 19:09 Muž Yirka [9126] Re: martineu
Mně jmenovaný puškvorec vydržel cca 4 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 18:47 martineu – Zivotnost v akvariu
Ahoj, kúpil som si rastlinku Acorus gramineus var. pusillus, čítal som si o nej na nete, a vraj vydrzí pod vodou len nejaký čas, neviete kolko? Za odpoveď vopred ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 22:53 suchysvatonovice
Taky jsem úspěšně v začátcích koupil tuto dekorativní rostlinku a samozřejmě až posléze zjistil,že si s vodou moc nerozumí.Nicméně v jednom akva prospívá a roste a v druhém z něj je třepení.Je to asi kus od kusu a akva od akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 19:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zaciatocnik
že bys z něho vypustil vodu.. ale už jsem ho párkrát vyděl hodně dlouho pěstovanýho pod vodou a v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 18:42 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: zaciatocnik
Presne,kvetinac na parapet.Dostatecne zalivat,nenechat zaschnout.Vyhonky nech vyhonkama.Najdi si neco jineho na mnozeni ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 18:40 Muž isamik [180] Re: zaciatocnik
Dej ho do kvetinace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 18:38 Muž zaciatocnik [2] Re: DrSova
tak asi kedy by som si ho mohol rozmnozit?je vysoky do tych 20cm a ma do 20 vyhonkov z tohho okolo 5 malych a je to v kosicku tak asi kedy by som mohol rozmnozit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 18:10 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: zaciatocnik
Jojo, ve vode zivori.Ja ji mel v jezirku venku-pres leto(na okraji,takze couhala ven) a v zime v 5ti litrovce s troskou jilu a vrstvou písku doma.Max ze by si to stridal :) .
Bud si jich koupit vice, dej do skleniku a pokusit se o opyleni :) Nebo delenim ruzice, ale rozhodne ne ted kdyz sis ho donesl domu.Jeho rust je velmi pomaly!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 17:20 Muž zaciatocnik [2] – Acorus cv. Decoratus
mam tuto trastlinu dnes som si ju kupil....je to pravda ze je to terarijne rastlina??vydrzi mi pod vodou?..a ako ju mozem namnozit?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1210x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11132-acorus-pestovani