Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění difuzéru pro CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Umístění difuzéru pro CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 10:32 Muž xOB [83] - CichlidyRe: kristian
Problem muze nastat, pokud mate v akva labyrintky, co se chodi nadechnout k hladine. Pokud by se sli nadechnout do krabicky, tak jim to moc dobre neudela. Takze krabicku ze spodu prekryt sitkou a pak to nebude problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 10:11 Muž kristian [80] Re: Pavel
Ja jej nyni mam na vystupu filtrace pred cerpadlem, ale driv sem jej mival hned na vstupu a nikdy nebyl problem. Ono se pasivne toho co2 nerozpusti tolik aby to jak koliv uskodilo. Pokud jak pisete mate jen krabicku otocenou vrchem dolu tak neni problem. Urcite bych se toho nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 09:25 Pavel Re: kristian
Díky kristiane za upřesnění mého požadavku a jen se zeptám - je tedy jedno kde mám umístěno nasávání filtru, tak jak jsem se ptal hned na začátku?Možná se ptám hloupě, ale s CO2 teprve začínám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 08:51 Muž kristian [80] Re: ancistrus
puvodni tazatel pavel se ptal na pasivni difuzer, ktery rozpousti malinko jinym zpusobem naz mate vy. Taktez pouzivam pasivni rozpousteni a nadmiru spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:56 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: boruberry
Mam to takhle vyresene jiz pres rok a funguje to vyborne palec

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:32 Muž Diego [72] Re: boruberry
Přesně biologicky to nepopíšu,ale tohle řešení jsem měl půl roku a žádné změny ve funkci filtru jsem neviděl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 13:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: jajaapaja
Jenze poustet CO2 do filtru? Bakterie potrebuji spise kyslik ne? Ikdyz asi je to jedno, CO2 se rozpusti ve vode a filtr ho pak stejnak nasava tak i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:28 Muž jajaapaja [174] Re: Pavel
Takto vyrobený difuzer mám taky.A tuto krabičku mám na druhé straně akvárka než je sání filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:24 Muž Diego [72] Re: JuraS
Já bych tu jehlu s Co2 nedával do hadice,z které jde voda z filtru,ale dal bych jí do sací hadice,to by pak byla rozpustnost na 100%. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:02 JuraS Re: Pavel
záleží taky čím bubláš..normálně bych to vyřešil tak, že bych vzal obyčejnou zdravotní jehlu, tu zapíchl do hadice hnedle jak vychází z filtru, utěsnil silikonem a je to...malé bublinky co z té jehly půjdou se cestou v té trubce rozpustí a máš to nejlevnější a nejúčinnější dávkování..teď mám profi velkej skleněnej, hezky vypadající difuzer a malé bublinky co z něj jdou se hezky rozpustí na hladině..je to jen tahák na prachy...kdežto když jsem to měl zapojené do sání vzduchu čerpadlové hlavy tak bylo aplikování co2 vidět během pár dnů..teď s difuzerem mi kytky spíš stagnují..půjde do kytek...ten difuzer...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 15:32 Pavel Re: JuraS
Jedná se o vnější filtr EHEIM Professionel..., difuzer mám plastovou krabičku dnem vzhůru, cca 15 cm nad sáním filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 15:27 JuraS Re: Pavel
A spíš i popis o jaký vnější filtr se jedná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:58 Muž kristian [80] Re: Pavel
O jaky se jedna difuser? Zkuste nepriklad i foto umisteni se sanim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:13 Pavel – Umístění difuzéru pro CO2
Dobrý den, potřebuji radu či zkušenosti - mám vnější filtr a nyní jsem instaloval CO2 ze sifonové láhve - difuzér jsem umístil nad nasávání filtrace - dotaz zní - nevadí to?není lepší umístit difuzér spíše na stranu kde je přítok z fitru?Nebo je to jedno?Díky za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11128-umisteni-difuzeru-pro-co2?od=51