Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tylomelánie - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tylomelánie - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 17:32 Žena ola [31] Re: invalida
No jasně v devítistovce musí helenka pořádně čuchat, aby tylošku dostala. :) V mé 126 se jen letmo rozhlédla a bylo hotovo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:31 Žena Lola [28] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Moje zkušenost je ta, že během dvou měsíců mi moje Tylomelanie zlikvidovali veškeré Valisnerie ve 250ti litrech. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 15:27 S Muž invalida [3881] Re: micz
Teda přiznávám že akva má asi 900 litrů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 15:25 Muž micz [132] Re: invalida
Někde si tohle soužití funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 15:17 S Muž invalida [3881] Re: Ad@m
Mám 2 tylomenky a nejmíň 30 helen víc jak rok....a drobní šneci téměř došli...je to asi o fyzičce tylomenek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 13:27 Muž Ad@m [1051] Re: ola
Nenadarmo sa volá Surmovka vražedná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 13:01 Žena ola [31] Tylomelánie x helenka
Přidám svoji zkušenost, protože jsem si nedávno koupila jeden kousek tohoto krásného šneka - Tylomelánie a bohužel jsem ho dala do akva, kde mám dvě helenky. Netrvalo dlouho a načapala jsem helenku decentně přicucnutou na vchodu do ulity chudáčka Tylomelánie. Ačkoli jde o šneka o mnoho většího než helenka, tak z ní zbyla k mé smůle jen prázdná ulita. Fakt by mě ani ve snu nenapadlo, že takový prcek dá Tylošce na frak. :( Takže na helenku bacha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 12:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Já znovu použiji marisy...to jsou vodní králíci, jichž se všichni bojí v nádrži, kde jsou kytky...Mně se teď nedávno vrhly na tvrdý anubias...no neměly cuketu...Jen jsem ji tam dal, okamžitě byl klid. Deset deka jich dvacet zdolá za den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 12:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Taky si myslím, že to bude tím, že je dobře krmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 12:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Sám sis na to o kousek níž odpověděl...zpracovávat rostlinu je pro ně složitější, než lehnout na tabletu... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 11:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
To u mne v osmatřicítce taky. Ale v kanclu mám jen dvě, asi stejného pohlaví, a ty udržují stále nějaké živé kružníky. Naštěstí jich není tolik, ale nikdy je zcela nevyhubily. Je tam asi spíš taková rovnováha, kdy kružníci se sice množí, ale helenky přebytky požerou. Ale to už jsme zas odběhli od Tylomelanií... To by mne zajímalo, jak to, že u někoho žerou rostlinky a u jiného ne... Jestli to nebudou jiné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 11:03 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Ale nepohrdnú ani okružákmi. A u mňa úplne zdecimovali populáciu kružníkov hop potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 09:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Tak to je zajímavá zkušenost. Já mám teď Tylomelanie v Ddžungli s pagodulama, ale rozmnožili se mi tam hodně okružáci, kteří mi erou listy. Tylomelanie si rostlin vůbec nevšímají, pagoduly samozřejmě také ne. Jenže abych zkoušel dát tam Heleny, to si netroufnu, tak raději okružáky lovím ručně a dávám je k Helenám do osmatřicítky :-)
Hlavně ale nemohu dát Heleny do Džungle proto, že v ní mám pyskořky a jak jsem četl, tak pyskořky jsou nejoblíbenější potrava Helenek. Těm údajně dávají přednost před všemi ostatními šneky, takže smůla. Pyskořky mám rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 09:12 Muž micz [132] Re: Ad@m
U mě si Heleny Tylomelanie prakticky nevšímaly,byly spolu ve třiceti litrech dvě heleny a jedna Tylomelanie plus Neritina.I když už byly asi měsíc o hladu tak se nic nedělo.Tylomelanii jsem přendal do velkého akva,protože mi likvidovala Hygrophilu,vždycky u dna užrala stonek.Zkoužel jsem i přikrmovat spařeným salátem,okurkou,dubovým listím ale stejně je ožírala.Jen když si dala Cryptokorynu tak byla tak dva dny zalezlá.Jináč moc krásný šnek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 23:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
Já bych s Helenkama nedal žádného šneka, o kterého stojím. Když jsem viděl, s jakými okružáky si poradí malinká Helenka, tak už věřím tomu, že si dospělá poradí i s ampulárií, jak jsem kdesi četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 23:18 Muž malyLibor [5371] - Asie
Kurňa, to jsem si zas měl co přečíst.... Tylomelanie žerou rostliny... jéje... Já mám asi dva druhy, čtyři žluté a čtyři oranžové... je fakt, že jsem si je koupil taky jaksi neplánovaně, ale mám je už skoro dva měsíce - od dubnové burzy v Ostravě, a ještě jsem si nevšiml, že by mi užraly jedinou rostlinku. Je fakt, že hodně krmím tabletama na dno, pak těma spirulinovýma diskama, kopřivama a furt mám v akva nějaké mandlovníkové a dubové listy a olšové šišky, na čemž všem je vidím hodovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 21:29 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Zkúšať to nebudem ani ja... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 21:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
No to jsem nezkoušel...na to jsou tylomelanie přece jen dost drahé smich ale soudím, že by to heleny zmákly....samozřejmě narozdíl od jiných, kteří heleny mají se všemi možnými plži a nic se neděje... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 21:24 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Aha. No, ďakujem. Riskovať nebudem, kúpa sa odkladá.
Nebezpečenstvo by teda znamenali aj Helenky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
No neměl. Teda mezi námi...tylomelanie lezou dost z ulity a jsou také dost líné....pozor na ancistrusy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:51 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Takže ak ancíkov prikrmujem 3x do týždňa, tak by to problém byť nemal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
Je to únosné, pokud to budu srovnávat třeba s marisami... smich Ne opravdu to není tak hrozné, stačí je krmit jednou týdně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:44 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Dobrá rada nad zlato, že? Nie som blbý, len sa pýtam, či sú v akvárku ako kosačky, alebo je to únosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
Do té míry, že každý plž se více či méně živí také rostlinnou stravou... smich ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 19:30 Muž Ad@m [1051]
Aké skúsenosti máte s týmto plžom? Do akej miery ožiera rastlinky?
Vďaka za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 12:02 Muž kowlad [24]
zdravim, chovam celkovo tri druhy tylomelanii,nechal som si ich doviezť z Čiech nakolko u nas su pomerne dosť predražene, mam tieto druhy Orange, golden rabbit a yellow spotted, Od každeho z týchto druhov už aj mlade, Pekne sa zahrabavaju do substratu aj ked nieje jemny, v jednom akva je to akadama a v druhom je to aquaclay ground od rataja. Radi si pochutnavaju na tabletach spiruliny, žihlave(kopriva), ale aj na šalatovej uhorke, samozrejme nenakladanej, taktiež zožeru aj krmivo pre krevetky a ryby ktore žiju na dne akvaria, chuti im aj mandlovnikový list a aj dubove listie v pohode ojedaju. Inač žeru ešte riasi a odkedy ich chovam tak všetky rastliny ktore sa mi pačili, okrem machov mi vykusali zo spodu. Inač su to ale velmi zaujimave slimaky. Mlade mi zatial nosia pravidelne vo velkosti od 4 mm do 1 cm, to bol ten nejvačši zatial. V akvariach mam urobene tienistejšie miesta kde sa radi ukryvaju a tym padom su viac aktivne aj cez den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 13:14 JanG Re: invalida
No uvidíme časom ako to s nimi dopadne. Ja som si práve myslel (myslím), že mám na nich skor málo tvrdú vodu, ako moc tvrdú. Po prvom dni keď práve jedna z dvoch tylomelanii vkuse liezla k hladine a potom padala dole (druhá bola v pohode a liezla po dne), tak sa tá prvá presunula na filter (biomolitan) a tam bola cez noc. Na druhý deň som ju našiel na koreni, ako ožiera riasy a vyzerá v poriadku. Druhá bola skoro celý deň neaktívna (ležala na dne) a dnes ráno som ju zase videl liezť. Naproti tomu brotie, ktoré podľa informácii ktoré som našiel by mali byť "lenivejšie", tak skoro neustále lezú po koreni a čistia ho od rias.

Je ale fakt, že so slimákmi moc skúsenosti nemám. Predtým som choval len pár ampulárii a brotie a tylomelanie budú zrejme niečo úplne iné. Nasadil som ich do akvária za účelom nejakého zábehu, keďže sa už pomaly začali na koreňoch tvoriť riasy a ryby tam ešte nechcem púšťať. Nabudúce skúsim viac naštudovať, keď budem chcieť začať s niečím novým. Som asi donedávna pre mňa obyčajných slimákov "trochu" podcenil :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:02 S Muž invalida [3881] Re: JanG
No tylomenky sou do do určitý tvrdosti...měls počkat..Trošku sis měl přečíst..jestli to zaznělo jako provokace a tys to pochopil jako provokaci tak ok...podle mě stačí měnit vodu...zatím si je tam dal brzo..šplh nahoru je o nechuti bejt uvnitř..ne úplně ok podmínky...časem na to přijdeš sám...drobnosti napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2012 13:07 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: JanG
Zkus napsat SIVON, ta mi co se týká šneků poradila..Taky jsem začátečník a ne vše člověk někde vyčet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 12:44 JanG Re: invalida
Nejako som nepochopil Vašu reakciu ... Čo som konkrétne pohnojil ? Založil som nové akvárium, kde ešte niesú ryby (cca 2 týždne založené). Bol som na burze dokúpiť ešte nejaké rastliny na doplnenie akvária a manželka chcela slimákov, tak som kúpil 2x brotie a 2x tylomelanie, ktoré si vybrala. Predtým som si o nich niečo prečítal tu na stránkach a nevyzeralo to, že by mali nejaké zvláštne požiadavky.

Ako som už písal, tak akvárium som založil pred dvomi týždňami, filtrujem, svietim, rastliny začali rásť a nemyslím, že 4 slimáci sú nejaká zvlášť veľká záťaž pre 170 l akvárium, i keď nie na 100% zabehnuté.

Brotie sú v pohode, lezú pomaly po koreňoch a ožierajú riasy. Zarazilo ma akurát to divné správanie u tylomelanii. Mimochodom dnes už sú v pohode, lezú si po dne, alebo po filtri.

Nechcem nijakú zázračnú radu, ani riešenie (je vobec potreba niečo riešiť ?), len som myslel, že možno niekto má (mal) podobnú skúsenosť s tylomelaniami. Čo som hľadal po nete, tak nikde som nič nenašiel, čo by to vysvetľovalo.

Vaša reakcia vyzerá skor ako provokácia hádky, nič konštruktívne. Keď som už podľa Vás niečo pohnojil, tak čo konkrétne ? Niesom všeznalý (ako nikto) a s tylomelaniami nemám ešte skúsenosti. Ako inak ich ale mám získať, ako ich chovom ?

Tieto stránky navštevujem už dlhšie, ale zaregistroval som sa len nedávno (z istého dovodu). A hneď na svoj prvý príspevok sa sa dočkal takejto reakcie, ktorú by som skor čakal od nejakého nudiaceho sa pubertiaka ktorý chce vyvolať flame, než od dospelého človeka. Mierne ma to naštvalo, ale ešte viac prekvapilo. Nevadí mi kritika, ale konštruktívna prosím ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 22:13 S Muž invalida [3881] Re: JanG
Typická situace...pohnojil sem to a trápím živý tvory(dokonce sem takovej posera že to svedu to na manželku) a vy to nějak vyřešte hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 22:03 JanG – Tylomelanie
Tak som si dnes kúpil (manželka ich chcela) na burze tylomelanie. Nepotešilo ma, že žerú kytky, čo som sa dočítal až teraz tu. Ide mi ale o iné. Mam čerstvo zariadené akvárium, voda napustená pred dvomi týždňami, kytky zasadené pred týždňom, ryby zatiaľ žiadne. Tylomelanie mi vkuse lezú hore sklom k hladine a potom keď dolezú, tak padnú dole a zase to opakujú. Teplota je 25 stupňov, tvrdosť 5 dGH (3 dKH), ph 6,8 - 7,0. Filter beží tretí deň po napustení vody vkuse, ešte pred zasadeném rastlín. Neviem teda čo im može vadiť.

Hľadal som na nete nejaké údaje o cardinal shrimp, ktorý pochádza tiež zo sulawesi a u nich píšu, že potrebujú tvrdšiu a zásaditú vodu. Nemože to byť problém aj u tylomelanii ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 19:15 Muž Farrael [28] - Živorodky
Tak jsem si je taky pořídil a můžu říct, že kytky likvidujou přímo ukázkově. Škoda, že se to o nich nikde nepíše. Moje si vybrali Sagittarii subulatu, kterou jsem měl na dně, aby ho zarostla. Z osmi trsů už zbývají ani ne tři. Jsou to hrozní dřevorubci. Navíc jsou to i velcí taktici. Jdou postupně a všechno pokácí a sežerou.
Teď jsem jim tam dal místo těch užraných Liliovníček a modlím se, aby nedopadl stejně, neboť by to bylo dost drahé krmení... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 08:18 Muž marekiss [11] Re: Semtex
na Táborské měl akorát plno prázdnejch ulit. Už to prý neobjednává. A ten moravák Zkusím Díky moc.

Danila: no do Prahy sem tam jezdím tak se u vás stavím pokud tam pojedu dříve než je seženu tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:53 Žena Danila [4489] - SumciRe: marekiss
Škoda, že nás máte z ruky...máme jich tu spoustu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: marekiss
na Burze byli.... a pokud nebudou ve Sklorexu, tak snad eště na Moraváku. Možná i na Táborské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:18 Muž marekiss [11] – Kde sehnat v Brně
Zdravím všechny.
Nevíte kde by se daly v Brně a okolí sehnat Tylomelanie?
Ve SkloRexu je už přes měsíc nemají a v plno akvaristikách ani nevědí o co jde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:07 Žena stetinka [270] Re: Alegrato
pokud chceš, písni mi do vzkazů, pošlu ti překlad zahraničního článku o faunících. Chová je např. třeba i Pepan. Má zkušenost je,že je to takový těžkopádný dobrák, moc mi neleze po skle, hlavně po dně, dojídá zbytky a řasu. Rostliny nepoškozuje. Tylomelanky nechovám, tak s nimi zkušenost nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 08:51 Muž Chem [837] Re: Alegrato
Neni to tak. Faunus ater patri sice do stejne nadcelede (Cerithioidea), ale celed uz maji jinou. Faunus ater je celed Potamididae, Tylomelanie jsou celed Pachychilidae. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 22:25 Alegrato – Tylomelanie vs. faunus ater
Zdravím
nechce se mi zakládat nové vlákno, tak sem. Líbí se mi tylomelanie a tak po nich pokukuji. Taktéž faunus ater. Ale o těch není skoro nic na netu. Dneska mi ale jeden akvarista řekl, že faunus ater je také tylomelanie. Je to tak, nebo není?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 07:50 Muž Alexandross [2]
Mým Tylomelaniím sp. chutná i Rotala rotundifolia a Valisnerka gigant. Rostlinky napadnou dole u dna a takovým způsobem, že celý list popřípadě stonek ukousnou. Na zelenou okurku reagují kladně a i kousek rajčátka bez slupky a pecek jim jede. Nevím, jestli jim to stačí, ale určitě to zjistím za pár dní => zda-li pak budou v Aq ještě nějaké rostlinky :-D.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2009 11:06 Ivulik1 Re: llang
No ja myslim, ze kdyz se ti mnozi, tak s krmenim problem asi nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 01:19 Muž Nedory [15] - SumciRe: llang
Na spirulinu mi moc nejdou, co jsem tak pozoroval, ale vždycky sežerou okurku tak, že po ní nic nezbyde. Jinak s rozmnožováním to mám tak, že když jsem je přendal do jiného akvárka, tak vždycky porodily. Celkem se mi narodily 3 mladé po třech přemístěních a teď se mi narodilo 4 mládě a to poprvé aniž bych je přelovoval a dokonce se narodilo do 3 týdnů staré vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:28 Muž llang [5] Re: Alexandross
Záleží na druhu například tylomelanie čokoládová je neustále zahrabaná do jemného písku a naopak tilomelánie patriarchalis jsem dosud nepozoroval, že by se zahrabávali ale na druhou stranu jsou zase světloplaché a většinu dne jsou zalezlé v ulitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 00:06 Muž Mickey [6] Re: Alexandross
Tak k tylomelániím.Jsou to živorodky a většinou poroděj při velké výměně vody.Musejí se přikrmovat jinak žerou kytky(odskoušeno)u mě Valisenire gigantei ,Echinodorů si nevšímaj,teplota cca 28 stupňu jsou ze sulavesi.Dávam jim tablety se spirulinou a mooc jim chutná.Už se to tu někde řešilo a byl tam odkaz na článek o chovu a odchovu..Skus hledat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 22:48 Muž Alexandross [2]
když už je řeč o tylomelániích, vím, že očekáváš rady a ne dotazy. Jenže je toho o nich tak málo k sehnání. Nicméně by mě zajímalo jestli tvé tylomelanie ryjí ve dně, přerývají ho a zahrabávají se (jak jsem někde četl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 22:26 Muž llang [5] Re: FranzFritz
Tak tylomelanie to asi nejsou, takhle by se nemnožily(jedna samička porodí jen jedno mládě každé 3-4 týdny). ten plž je jim hodně podobný, ale nevím co to je :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 22:01 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: llang
Nejsem odborník na šneky. Určili mi ho tady na fóru rybicky.net/forum/10244
Zkus se na to mrknout, snad budeš lepší s identifikací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 21:54 Muž llang [5] Re: FranzFritz
a nemáš v akváriu spíš pískořky? Jak jsou velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 21:33 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: llang
Prý je mám v akvárku taky. Neustále jsou zalezlí ve štěrku, jen sem tam vylezou na povrch. Ničím je nekrmím, žerou zbytky, které najdou a docela prospívají. Žádé problémy s krmením :)
Edit: U mne si kytek vůbec nevšímají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11062-tylomelanie-chov?od=51