Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mandlovník mořský - listy

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mandlovník mořský - listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 22:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – listy mandlovníku
Dobrý večer, nemáte někdo zkušenosti s odrostem této kytky ? Nasbíral jsem si v podovém řecku hromadu pecek, jak dlouho klíčí a není nutné nějaká předoperace před zasazením ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: dair
Nejlépe hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 16:50 Muž dair [29] - Asie
Zdravim akvaristi. mam nove zalozenou nadrzku. kdy muzu dat listy mandlovniku? hned nebo az pozdeji co tam budou krevetky? diky za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:42 R Muž Silent [5949] Re: chicko
Já je nechávám v nádrži dokud se nerozpadnou a pak je prostě nahradím novými. Jsou dobrou alternativou pro rašelinné výluhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:40 Muž chicko [124]
Jak ho asi dlouho necháváte v akvárku? Nevadí, když tam bude "natrvalo", přijde mi to dekorativní :-)? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 08:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Snowy
To jistě. A nejen tam! :)
To abyste se bála u akvária i kýchnout nebo do něj strčit ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 01:35 Žena Snowy [24] Re: Sid
Tak třeba pseudomonáda a nějaká clostridia by se tam našla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Snowy
Myslíte, že pod olší žijí nějací rybí parazité?
(Už toho nechám. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:31 Žena Snowy [24] Re: Sid
Tak pokud je nenatrhám ze stromu šišky), ale seberu pod stromem, tak myslím, že jistota je jistota. :-)Prostě bych nerada něco zatáhla do akvárka, takhle se mi povedlo s rostlinkou i přes dezinfekci přinést žábrohlísty. Teď, když jsem viděla tu pohromu u přítele v akvárku, jsem to nechtěla riskovat, nehledě na to, že na těch listech něco prostě je. Koupila jsem je na výstavě, mohli je mít uskladněné jakkoli. Jen mě zajímala možnost ošetření, pokud to nejde, tak to nejde, aplikovat a zkoušet to na dalších rybách nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Snowy
...Mimochodem, olšové šišky se spařují kvůli prazitům, nebo ne?...
coze Jaké společné parazity může mít olše a ryba (nebo krevetka)?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Snowy
Pokud máš obavy (zbytečné) že něco chytneš když to nespaříš tak si kup rašelinový výluh Torben za pár korun a účel to splní stejný, obsahuje huminy a třísloviny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:44 mlynář Re: Snowy
Přírodniny, které chceme používat kvůli tříslovinám nespařovat! Pak to nemá vůbec smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:25 Žena bluedream [245] Re: Snowy
Tři kila? Já mám velký pytel za dvě kilča. Není to tak dlouho, co jsem ho testovala a žádná rybka KO. A to mám listy naházené u ryb, potěru pancíků, krevetek a ráčků. Nic jsem nespařovala, prostě jsem je tam hodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 15:56 Žena Snowy [24] Re: JJaanca
Hm, tak nic. Dávat je tam nebudu. Mandlovník jako jediný nespařovat. Tři kila v p... To byl zase kauf. Přítel je dal (upozorňuji že menší než doporučené množství)do akvárek a ryby dostaly nějakou šílenou plíseň a do tří dnů to pošlo až na jednu všechno. Tu jednu zachránila dvojitá dávka ESHY. Dívala jsem se na ty listy zblízka a něco na tom je. Potřebovala jsem trochu zabarvit vodu, rybky se mi schovávájí, protože jsem protrhala dost lekníny. No, nic, počkám holt, až akva opět zaroste. Mimochodem, olšové šišky se spařují kvůli prazitům, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 12:27 Žena JJaanca [67] Re: Snowy
Nevařit (Nespařovat)!!
Přečti si číslo 7. klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 12:01 mlynář Re: Snowy
Tím, čím jsou ty listy pro akvaristu zajímavé jsou třísloviny, které se vylučují pozvolna. Spařením se jednak některé z těch důležitých znehodnotí a navíc ten zbytek pak půjde ven zbytečně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 11:57 Žena Snowy [24]
Koupili jsme si listy mandlovníku, zkazím něco, když je před přidáním do akva spařím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 07:10 Muž SAA [9] re: Danila
Jaké balení máš za 450? Já mám n burze 100gramovku za 195. Bohužel je to obrovské, asi to teďka rozdělím na menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: agent007
Vypadá to tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:25 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku Je to list mandlovníku mořského?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:48 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Danila
No já měl v ruce jen tyto Dennerle Catappa leaves 12 ks 279Kč smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:44 Muž filipsi [1295] Re: DrBolíto
S tim bych asi prilis experimentu nedoporucoval, vrbova kura obsahuje dost "aspirinu" (nebezpecneho napr. pro kocky), lecive rostliny take nejsou na hrani (ani u cloveka). Urcite by slo namichat nejaky ten slaboucky "koktejl", ktery rybam prospeje, urcite mnoho slabouckych koktejlu rybam neuskodi, ale jak se do toho nekdo pusti s vyluhy z lecivek koncentrovanejsimi, videl bych jako vetsi moznost rybam ublizit, nez udelat dobre.
Mam mandlovníku taky pytel, za cenu tak nejak podobnou, urcite aspon na rok. Dubove listi u domu. Ale clovek rad experimentuje, a za ten orgasmus to stalo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: DrBolíto
Pytel mandlovníkových listů mě stál asi 450Kč a mám ho rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:24 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Danila
No za ty prachy ten pocit musí být srovnatelný s orgasmem. smich
Pokud jde o barvu tak rašelina, olš. šišky a vlašský ořech postačí. Léčivé látky třeba obsahuje kůra bílé vrby, dubu atd. a nebo zkusit některé léčivé rostliny. Zkoušel jste už někdo léčivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:16 Žena Danila [4489] - SumciRe: Bak
Vyzkoušela jsem všechno - olšové šištičky, bukové a dubové listí, mandlovník drcený i sušený...
Jediný, co mi z toho všeho vychází je to, že krevetky mandlovníkový listy milují, olšový šišky nejsou špatný, ale málo barví a je z nich binec,pod dubovým listím se drží příšernýho detritu a špatně se odkaluje dno a musí ho tam být hodně.Mandlovníkový celý listy má Kalaba ve všech akvárkách s importovanýma sumcema - tudíž je k sumcům dávám taky a k potěru taky. Další věc je ta, že mi pomohl při přidání nových ryb k panamenskám - přestaly na nové ryby útočit - že by jim trošku zmátly čich??
Suma sumárum - nic exaktně doloženýho, ale dobrej pocit a rybám to minimálně neškodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:48 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
Dokud někdo neudělá studii a prokazatelně nedokáže výhody toho či onoho můžeme se dohadovat donekonečna ...s tim suhlasim...-ale na co kupovat nieco co nam rastie pod "nosom" a "zadara" a este sa clovek aj pekne po lese preide... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 11:01 kreten Re: Silent
Už jsme na to upozorňovali v časopisu Aquaristik v textu brněnského chovatele ing Libuse, kterému se podařil u nás určitě unikátní odchov A.molucensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:40 R Muž Silent [5949] Re: kreten
Našel jsem pěkné video jak si krevetky pošmakují na listu zmiňovaného mandlovníku: www.dennerle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:40 kreten Re: filipsi
No to je ten můj často zmiňovaný empirismus, prostě mám pocit, že se ryby tváří lépe, než v tom či onom. Takže vlastně to důvod má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:34 Muž filipsi [1295] Re: kreten
A ma to nejaky racionalni duvod, ze pro kazde ryby jinak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:32 kreten Re: Silent
já dokonce používám všechny tři zdroje a to dokonce pro každé ryby jinak:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:30 R Muž Silent [5949] Re: kreten
No jo, ale co když je něco pozitivního navíc právě v dubových listech nebo v olšových šišticích. Dokud někdo neudělá studii a prokazatelně nedokáže výhody toho či onoho můžeme se dohadovat donekonečna ;-) . Já sám používám mandlovníkové listy, ale ne proto že bych si myslel že jsou lepší , ale jen proto že mi vyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:26 kreten Re: Silent
Srovnatelné určitě, ale co když je v mandlovníku něco pozitivního navíc?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:11 R Muž Silent [5949] Re: kreten
To je pravda, ale to je spíše práce pro chemiky. Myslím, že v praxi budou účinky srovnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:01 kreten Re: Usine
Srovnání ještě nikdo nedělal tak, aby to bylo seriozní srovnání. Ale o tom debata nebyla:-) Jinak to listí asi nejvíce táhne Easy fish - to pro ta srovnávání cen:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 23:05 Muž kortezhugo [983] Re: Bak
...no ja sa tu nechcem hadat jedneho casu som pouzival BIO-LIF aj Dajana-Amazon...-a bol som spokojny -ma to svoj efekt aj ucinok - teraz si ale robim vyluh z jelsovych sisiek je to "zadara" a ucinok podobny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2009 19:07 R Muž Silent [5949] Re: Usine
Přesně tak. Dub a olše udělá takřka stejnou službu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 18:06 Usine Re: Bak
Je to jen exotičtější a dražší. Nikdo by asi moc nekupoval dubové listí, nebo olšové šištičky, když si je může nasbírat za rohem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
Také jsem slyšel že třísloviny nejsou to pravé ve velkých dávkách. Existuje nějaký důvod používat více mandlovníku než dubu nebo olše ? To se na mandlovníku urodí víc bakterek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 09:26 R Muž Silent [5949] Re: Joecz
Jenže výluh nejsou listy. Listy dodané navíc do vody uvolní příliš velké množství tříslovin. Možná jsem měl spíše napsat že voda byla spíše jako slabé překapávané kafe :-D . Teď kombinuji Torben a dva listy mandlovníku na 300 litrů vody. V mém případě patrně ideální dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 09:14 Joecz Re: Silent
Silent napsal: ...Voda byla jako silný čaj...
- to je u mě naprosto normální a jakpa si v tom labyrintky libujou... (nedávám sice listy, ale kupuju si výluh...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 08:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Onys
Distribuuje je i fa Karel Rataj, otec a syn.
Zkuste porovnat cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:20 Muž Onys [9] Re: Silent
Díky jen jsou řezané a tudíž menší. :-) Tak jsem si nebyl jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:19 R Muž Silent [5949] Re: Onys
Jo je to totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:18 Muž Onys [9]
Chci se jen zeptat ty listy co distribuje Dennerle to je to samé ??? Asi jo ale jen se chci ujistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 22:12 R Muž Silent [5949] Re: Přéma
Myslím, že doporučené je 1 maximálně 2 na 100 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:10 R Muž Silent [5949] Re: ROSAN
Jinak k dávkování. Chtěl jsem vodu trochu vylepšit a doporučené dávkování se mi zdálo podezřele nízké. Věřte, nebylo. Za hodinu jsem běhal s kýblem a tloukl hlavou o futra. Voda byla jako silný čaj. Takže listy co byli navíc ven a větší výměna vody. To by člověk nevěřil jak ty listy barví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:06 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Danila
U těch listů dávkování není uvedeno,jen u té drtě Bio-Lif,dávám listy do filtrační komory - cca 5 ks na 450 litrů vody a jsou tam až do rozpadnutí na ,,prach,,.Dává někdo víc?
Mimochodem,pochutnávají si na nich krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:00 Žena Danila [4489] - SumciRe: filipsi
Dala jsem do 120 l akvária tři listy mandlovníku a do hodiny ryby lapaly po dechu.Měla jsem za to, že listy byly kontaminované, ale nebyly, protože v ostatních akváriích kde jsem dodržela list na 100 l vody(a že jsou velký) bylo všechno v pohodě.
Podobnou zkušenost jsem též našla na www.akvarista.cz pod názvem tématu bio-lif pomoc nebo vrah, nedaří se mi zkopírovat obsah, ale je to v diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 21:55 Muž filipsi [1295] Re: Danila, kreten
Byla vrazedna? U ceho?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11054-mandlovnik-morsky-listy?od=101