Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 17:47 Muž Barney [61] Re: Lussi
Jednoznačně černá, mám ji taky. Nejde jen o to, že vyniknou ryby, ale vynikne všechno - ryby, rostliny, kořeny, dekorace ... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 17:37 Lussi Re: Agis
Budu mít parmičky čtyrpruhé a mechové, dania pruhovaná, gold molly, možná ramirezky a na dně pancéřníčky... Dno také černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 17:33 Agis Re: Lussi
Zaleží na tom jaké budete mít rybicky...pro nejake je totiz vyzadujici cerna aby vynikla spravne a zajimave jejich barva..a naopak...Takže moc neporadím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 17:20 Lussi – černá tapeta nebo fotografie - co je lepší?
Zakládám akvárium (Juwel Rio 125) a zadní a boční stěny bych chtěla polepit tapetou, poraďte co je lepší, jestli všude klasická černá zvenčí nebo nějaká fotografie rostlin. Nebo třeba na boky fotografie a dozadu černá nebo naopak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:53 Žena Imii [45] Re: sportsmen
No vím, že známej z toho měl na zahradě chodníček ... z toho usuzuji, že se to dá sehnat ve stavebninách. U nás je jen cementárna ... a to nevím jestli bych tam něco našla vhodného :-D
Každopádně příští sobotu jedu do OBI tak se tam podívám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:08 Muž sportsmen [62] Re: Imii
No asi ji budes i tezko schanet .. ale mam pocit ze kdyz se kouknes po netu tak se nekde po reopublice tezi velkem a nechaji se sehnat i desky nekolik desitek cm velke! tak treba budes mit ten lom nekde pobliz bydliste a muzes tam zajet! zkus zadat neco ve stylu lokality slida, naleziste, tezba a nebo tak neco!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:59 Žena Imii [45] Re: sportsmen
No plánuji to svoje 40x20x20 akva rozdělit na 2 kóje a do každé udělat pozadí ze slídy. Zatím jsem ale ve stádiu hledání obchodu kde mají slídu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:56 Muž sportsmen [62] Re: Imii
tak pokud z toho udelas tu dekoraci dej urcite vedet jak to dopadlo a urcite pridej i nejake detailni fotky at muzeme zhodnotit zajimavy napad!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 07:51 Žena Imii [45] Re: Johan
No přemýšlím o ní ... je přece lehká ... tak při případném stěhování akvária nebudete večer vypadat jakobyste pracovali u stěhovací firmy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 07:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Imii
Přesně tak. Slída nic dělat nebude (pokud jí ovšem nezaměníte se sádrovcem ;-) ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 22:04 Muž sportsmen [62] Re: Imii
Zkušenosti se slídou v akvariu nemám ale obě slídy, jak tmavá (biotit) tak světlá slída (muskovit) patří do křemičitanů takže i kdyby ve vodě docházelo k určitým chemickým reakcím neměli by dle mého názoru rybám a vodě vadit a nebo ovlivňovat kvalitu a parametry vody. Navíc slídy jsou hned druhým nejčastějším nerostem tvořícím horniny které do akvaria často dáváme jako jsou různé žuly, ruly, gabra a podobně! slídy jsou také ve velkém obsaženy i ve všech druzích štěrku a písku. Takže si myslím že se vúbec nemusíte bát je použít při tvorbě dekorací do akvária! Pokud k tomu dojde jsem docela zvědavý jak to bude vypadat! Takže se těším a informujte nás jak to případně dopadlo!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 17:30 Žena Imii [45] – Slída ???
Dala by se slída použít místo břidlice při tvorbě pozadí v akváriu ? (akva do 30l)
Jde mi o to jestli to nemůže vylučovat nějaké škodlivé látky atd. ?

Moc děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 22:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vhisky
:-)
Návod na lepení najdete tady:
www.x-samolepky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 21:49 Muž vhisky [45] Re: Sid
nakonec jsme to vymysleli, že koupíme černou tapetu, v pondělí jedem do třebu tak něco vyberem a nějaký další rostlinky, zatím se měj a dík za ochotu ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 21:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vhisky
Samolepící tapety vedou v OBI, Baumaxu, Hornbachu ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 18:56 Muž vhisky [45] Re: Sid
půl litru oleje sme nalili do akva aby držela :-D .. ne je to nalepený zvenku , samolepicí tapetu nám nikdo ve zverimexu nenabídl, tak díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 18:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vhisky
Z které strany jste tu tapetu dali? :)
Dekorativní, levné, jednoduché a v případě potřeby snadno demontovatelné pozadí je černá samolepící tapeta, nalepená zvenčí lepivou stranou přímo na předem navlhčené sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 18:18 Muž vhisky [45]
píše se zde že se tapeta muže natřít olejem aby přilnula ke sklu, natřeli sme to podle návodu rostliným olejem a dozvěděli sme se že to časem žlukne, má to nějakej vliv na život v akvu? vadí to něčemu? sice je to starý téma, ale použít se to dá dycky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 09:35 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: DonJuanKarlos
rozhodně bych tam nechal tu tmavou - sice rybičkuju teprve chvíli, ale všude se píše, že je lepší tmavší pozadí, protože to rybky uklidňuje a je to pro ně přirozenější - navíc mi ta "tvá tvorba" přijde i hezčí - hezky udělaný... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 21:32 Muž DonJuanKarlos [30] Re:
Fotka k příspěvku Co teď? Lepší?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 20:34 Dominika Re: DonJuanKarlos
Mě se líbí tvoje tvorba! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 20:33 Muž kalahare [11] Re: DonJuanKarlos
Taky se mí líbi obě, ale přikláním se k tvé tvorbě. Dej víc fotek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 20:30 Muž juro127 [6] Re: DonJuanKarlos
tvoja tvorba je tmava ale obydva si pekne ja sa vsak priklanam ku tej modrej ale ved nie je to problem po case vymenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2008 20:27 Tereza Re: DonJuanKarlos
Tvoje tvorba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 20:11 Muž DonJuanKarlos [30] – prosím poraďte mi s výběrem pozadí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
dnes jsem komplet přestavěl akvárko a řeším problém jaké pozadí:
(mě se líbí obě :) )
a) modrá stěna
b) moje tvorba za kavárkem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 21:57 Muž soptik [40] - RostlinyRe: NIKO
jo tak to je pravda, já když vezmu všechnu tu práci kolem toho mýho pozadí a ted bych no v akva skoro pohledal tak to snad i trochu zamrzí ;-) ale jepravda že není nad rostliné pozadí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 20:37 Muž NIKO [527] Re: tatoos
Druhou nejlepší variantou! :) Ta nejlepší teprve příjde! Pozadí, které není pro kytky vidět. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2008 20:31 Muž Venca [25] Re: tatoos
Naprosto souhlasím palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 20:19 Muž tatoos [3] Re:
díky za reakce, tak akva má nakonec černé pozadí,jeví se to nejlepší variantou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:49 Muž Yirka [9118] Re: tatoos
Mám AQ zcela bez pozadí a jsem úplně spokojen. Nyní dostatečbě dozarůstá, brzy to bude tak akorát. Osvětlené večer to nemá chybu ani z jedné strany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 22:52 Muž spooky [11] - AsieRe: tatoos
Je to veľmi pekné. Veľmi dobre ladí stena k farbe toho setu.
Ja by som ale aj tak skúsil čiernu tapetu, bolo by to podla mna super a krasne by vyniklo vnutro akva, ktore je uz aj teraz velmi pekne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:48 Muž tatoos [3] Re: NIKO
díky za reakce,potěšily :) je pravda, že až se to rozroste bude to ještě lepší.Tato fotka byla na rychlo,ve skutečnosti nejde vidět kabeláž.Ale kdyby bylo akva s pozadím uvažujeme o černé nebo tmavě hnědá palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:40 Muž NIKO [527] Re: tatoos
Nejkrásnější akvarijní pozadí je to, které není pro rostlinky vidět. :)
Hned potom pozadí z černé tapety. :-)
Ale i ta vaše varianta je lepší, než fototapeta, nalepená břidlice nebo popískovaný či pomalovaný polystyren...
(Teď to začne! :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:37 Muž TomášB [12] Re: tatoos
krasa nech to bez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:33 Muž Diego [72] Re: tatoos
Hezké i bez tapety a rybkám to vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:31 Muž tatoos [3] – Stěna jako pozadí
Fotka k příspěvku Zakládáme 250l akva a napadlo nás použít stěnu jako pozadí.Přikládáme foto,Akva je napuštěné 3 den.
Jaký je váš názor na využítí stěny jako pozadí a jak na to budou asi reagovat rybky?
Díky za názory X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 23:09 Muž garga [0] Re: calibos
Ja bych tam dal jednobarvenou svetle modrou tapetu - mno tak asi jsem ti moc nepomohl, ale vypadalo by to good viz napr rybicky.net/nadrz.php…, hezky by se vyjimal ten koren. garga
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:18 Pepas Re: calibos
tu první ta druhá mě tak trochu připomíná golfové hřiště,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 20:55 Skácel Re: calibos
Na tvém místě skálu. Sám mám nalepenou břidlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 20:42 Žena Alena.sv [89] Re: calibos
Tak přesně tuhle tapetu mám v Alčině největším.Nejdřív jsem měla tu krajinu,pak jsem ji otočila na skály a líbí se mi to tak víc.Můžeš kouknout.Ale stejně uvažuju o černém. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:43 Muž vencisimo [7] Re: calibos
pozadí nejlíp černý, nebo 3D, na této tapetě skálu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:40 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: calibos
volil bych skalu ale to je otazka vkusu a mozna taky rybi osadky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:32 Hony Re: calibos
mě si líbí ¨víc to první vypadá jak 3d ale to je na tobě co se ti víc líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:31 TommySMASH Re: calibos
1 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:26 Muž calibos [0] – Pozadí do mého akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarek lidi koupil jsem si tapetu na akvarku je oboustranne...


chci ho dat nalepit na toto akvarko rybicky.net/nadrz.php…

jaka strana by se hodila vice??? nemuzu se nejak rozhodnout...

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 10:00 Muž filipsi [1295] Re: petrpan
Bezne se to dela a nic si nestezuje. natira se to pak epoxy pryskyricemi, pripadne jeste sype piskem, nebo jak kdo chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:34 petrpan
Chci si založit aqa asi 200 litrů a zadní stěnu udělat z mont. pěny. Co na to ryby- nachcípnou, nevylučuje to něco do vody? máte někdo zkušenost? díky PP coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:42 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Havel-st
Rybky to oblbuje, nevadí to snad u bojovnic, kam se dává jako aktivátor na předvádění se samce.Jinak výhodu vydím jen v optickém smyslu.Nevýhodu že se v tom pořád vidíme.Pokud bude nádrž zarostlá, tak je to zbytečné,pokud bude bez dekorací a rostlin, je to jako pohled do tunelu.Takže zrdcadlo NE.Pokud někdo má betty, tak si může na boční sklo nějaké malé nalepit a pozorovat samce v plné kráse. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 11:52 Nick Re: jarca
zrcadlo ne no mnohem lepší je zvolit nějaké pozadí, které imituje původní prostředí, ať už pozadí z polystyrenu nebo jiného materiálu. Když se ale někdo rozhodne šetřit místem, tak rozhodně ne zrcadlo to už je lepší dozadu nalepit nějakou tapetu jedné barvy nebo s vyobrazením nějaký zeleně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 22:29 Štěpán Re: Havel-st
Zrcadlo je matení zviřátek! tone
Mnohem lepší je mít hlubší akvárium než mít placaté a snažit se ho prohloubit zrcadlem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004?od=351