Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 16:42 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: marlin
Vadilo rybám v jakém smyslu? Stresovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 16:22 marlin
Mám dotaz ohledně stylu ADA. Používají často průsvitné bílé pozadí. Libí se mi, že to je více prostorné a lépe osvětlené (pokud se přidá za pozadí další zářivka). Mám ale obavu, že by to vadilo rybám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2015 23:14 BlackFish
3d fólie není špatná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 17:46 HonzaKalič Re: Lukehofarma
Já mám 3D pozadí, plastový. Je to lisovanej relief s černýho plastu, ten samej co se používá u aut na nárazniky. Buď se dá nalepit a nebo jen vložit a přihrnout piskem a krasne drží. Dá se i obarvit, ale já chtel černý. Pro mě je výhoda, že se dá vyndat a jednoduše umejt ve sprše. A taky že zabíra cca jen 1 až 2 cm. A taky nestojí tolik co 3D pozadí na krámech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 00:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: catfish
Samozřejmě je to věc názoru, ale to mi zrovna moc přirozený nepřijde ne Ale každýmu se líbí něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 18:47 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: jitkaS
A nejlepší malawi ( nebo moře ) bez pozadí ve zdi tak že vidíš na skrs do druhé místnosti. A nebo uprostřed. Ale na to to chce pořádnej barák. :) Protože malinké nádrže v tomto případě nemají význam. Mám rád i to co mám v prezentaci. Je to od juwelu nalepovací ( přichyceno gelem ). A mě se líbí. Chtěl bych možná i 3D ale to až bude větší nádrž. I jednobarevné je pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 17:45 jitkaS Re: Irahayes
Taky jsem vyzkoušela různé. 3D pozadí z polystyrenu a Balakrylu v akva, černou tapetu či fototapetu. Nakonec jsem skončila u zarostlého akvárka a bílé stěny za akva. Osobně se mi líbí, protože opticky prohlubuje akvárium do nekonečna.A když se mi znelíbí, můžu na chvíli změnit vložením barevného papíru či fotky mezi akva a stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 12:50 Muž Irahayes [1]
Kdysi jsem měl toto pozadí: polystyrénovou desku jsem vyžíhal ledlampou tak, že vznikly různý prohlubně. Pak jsem to natřel modrozelenou barvou ( už si nepamatuju jakou ) a celý to začerstva vyválel v písku. No, nevypadalo to špatně, akorát ten písek se z toho drolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 11:50 Koště Re: catfish
Napiš to ještě víckrát, četl jsem to zatím jen třikrát v různých tématech.

Jinak, 70 kč za metr tapety mi opravdu nepřijde tak hrozná investice v poměru k ostatním cenám příslušenství. Možná by nebylo špatné přiložit foto tvého řešení, ať tu maximální přirozenost můžeme posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2015 11:44 catfish – rada nad zlato
Fotka k příspěvku Je veľa možností, ako nepotrebovať pozadie. Ja napríklad mám vystavaný útes v pozadí, spodok kamene, bridlice a na tom množstvo korenov a priviazané rastliny. Zvyšok som vyriešil zrkadlom. Vyzerá to maximálne prirodzene, to ti žiadna tapeta ani 3D nedá. Treba skúsiť tvoriť, zapojiť fantáziu, nielen kupovať blbosti za drahé peniaze.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:45 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: seltej
No neviem, ja sa rád na akva pozriem aj z boku, takže by som tam tapetu nedal, iné by bolo, keby bolo z boku niečo rušivé, napr zlé svetlo z okna, inak by som ju asi nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 08:48 Kvoro Re: seltej
Ja by som z bočných strán tapetu nedal, pretože by sa stratil ten odraz v skle, pri ktorom to vytvára takú malú ilúziu akoby akvárium pokračovalo aj za hranicu bočných stien. S tapetami by to bola len taká uzavretá kocka. 3D pozadie by som možno dal aj z bočnej strany, ale tam by som sa rozhodoval na základe umiestnenia a veľkosti akvária. Ak by som z jednej bočnej strany mal stenu, tak by som tam to pozadie hodil. To je môj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 21:04 seltej
davali ste si tapetu aj z boku akvaria? ma to len esteticky zmysel? ake su na to vase nazory?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:04 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Zřejmě vědí co dělají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:25 Muž DrChila [243] Re: patamatix
No to jo ale když si vezmeš že takhle v autě taky nějak tak lepí tu folii na okna kapotu a tak.. to musí být poděs. Nebo na to mají speciální taktiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:38 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Bublinka sem,bublinka tam :-) Kytky to schovají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:34 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
:-D musíš jen dopředu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 17:01 Muž DrChila [243] Re: georg
přesně tak jak si napsal jsem dělal.. ale jsou tam takové bublinky pidi a kdybych tam nechtěl ani jednu bublinku tak to snad budu lepit tejden:-D To je 2cm dopředu a jeden zpět... a pořád tak. No a na menším se to lepí teda líp abych řekl:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:46 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
Nevím, jak to líp napsat, je to lepení na sucho. Uřízni si kus, který budeš potřebovat. Přilož na lepenou plochu i s tím krycím papírem. Pak odlep asi 2 až 3cm té lepící fólie,tak, že budou ležet na sobě tou nelepivou stranou. Rozevřenýma nůžkama uřež ten papír, ještě jednou zkontroluj, zda fólie leží tak jak potřebuješ, a ty odlepené 3cm překlop na to sklo a uhaď. Tím si zafiksuješ polohu a fólie ti neuhne. Pak tu ještě nenalepenou část sroluj zpět do ruličky, převrať k té už nalepené části tak, abys mohl prsty částečně odlepit ten spodní papír. Odlepovat ho budeš postupně tahem tak, aby se ti odkrývala 1 až 2cm té lepivé části, a druhou rukou budeš ihned uhlazovat. Tím,že ta fólie bude v té ruličce,se ta lepivá část ihned nepřilepí,jak ji odhalíš, ale počká si až ji přitlačíš tou druhou rukou. K tomu uhlazení spíš použil nějaký tvrdší filc nebo něco podobného, tím rohem té kreditky bys ji mohl při tom uhlazování natrhnout. Až to budeš mít, a rozsvítíš na tom a. světlo, uvidíš na té fólii, nevím jak to popsat, ne bubliny ale jakoby nepřilnuté lepidlo s té fólie. To cca do týdne zmizí, zatáhne se samo. Toto je popis toho jak jsem lepil svoje akvárium 120x50 já, není to zprostředkovaná informace. Jo, a ještě jedna informace, lépe se to lepí vodorovně, tím myslím aby ta lepená ploch byla vodorovně. Jde to i ve svislé poloze ale to chce troch cvik. ;-) Čas lepení i s vypítím kávy cca 30 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:15 Muž DrChila [243] Re: DrChila
Tak mapičky zmizeli už jen odstranit bublinky co tam zbyli. Mám metodu propíchnout pendlíkem a přejet kreditkou dirky tam nejsou vidět a bublinky hezky mizí. Popřípadě když to trošku prosvítá jelikož mám akvarium pod oknem dirku přejedu lihovkou černou.
A pustil jsem se do lepení dalšího akvaria. Prostě ryze bez bublinek to nejde. ačkoliv sem tu tapetu lepil hodinu nikdy to nešlo vyhladit dokonale. Bůh ví proč bylo to navlhčený dělal jsem to tak 3milimetry za minutu tlačil na to jak chro chro. A předtím jsem to řádně umyl a bylo to zcela nové akvarium nikde není ani škrábnuté. Postupně jsem to odmotával né že bych to nějak zmačkal a nebo celý najednou rozbalil. Ještě 2 akvaria na mě čekaj. Tak snad až udělám poslední tak to budu umět dokonale:-D
Kdyžtak rady nějaký další budu za ně rád
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:38 Muž DrChila [243] Re: georg
Fotka k příspěvku Jsou to ty vetsi kulicky... neslo to rozetrit takze to neni vzduch a z druhy strany to vypada hladce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
ty bubliny, co jsou, propíchni špendlíkem a prstem vytlač vzduch, nebude to poznat.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:32 Muž DrChila [243] Re: georg
Fotka k příspěvku No budu doufat ze mapicky zmizi :-D hlavne to je starsi akvarko a nekde kde je dirka v akvarku od nenakybi tuknuti je tam videt vzduchova bublina. Ale na tech vetsich uz to bude snad oka.
jen me stve jak se to pomackalo a trosku znehodnotilo nastesti az dole takze to neni videt neco schovany pod dnem a neco za rostlinkama kdyztaj prezentace 91l krevetarium u me v profilu ale mapicky vyfotit telefonem me nejdou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:12 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
:) záleží kolik těch mapiček a jak velké jsou, to může schnout docela dlouho, i třeba až po týdnu se to ztratí. Ale mizet to bude, ¨poznáš to i okem, že se to zmenšuje pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 20:51 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Tou kartou jsem více méně vodu vytěsnil a za pár hodinek to bylo suché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 20:48 Muž DrChila [243] Re: patamatix
No já měl na sobě tričko. Normálně asi staticky nabitý první co bylo když sem z toho sundal folii tak se to na mě připláclo a udělalo se tam několik žmolků.. když sem to vyžehloval tou kreditkou tak se stalo maximálně to že sem to poškodil.
A teď jako až to za tou tapetou uschne tak za tejden nebo jak dlouho to může schout když to bylo navhlčený tak zmizej i ty mapičky co tam jsou? Já jestli mám lepit rovnou to druhý akvarium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 20:45 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Hm,tak na tom něco bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 20:30 Muž DrChila [243] Re: patamatix
Tak jsem vymyslel první pravidlo.
Nikdy nepomačkej tu folii! můžeš se snažit sebevíc maximálně to ještě víc po...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:36 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Tak každopádně si nech přesah,pak to zařízneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:33 Muž DrChila [243] Re: patamatix
Ok děkuji velice jdu to nějak zmatlat. :) uříznout o cenťák větší a pak to zaříznu žiletkou co bude přečuhovat ne? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:26 Muž patamatix [408] Re: georg
Jasný,tomu věřím,ale pokud jde o klasickou samolepící tapetu,tak je jar dobrá volba,ale souhlasím,že se to dá i bez jaru,ale jarem nic nezkazíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:23 Muž georg [112] - AfrikaRe: patamatix
:) nezavrhuji ani ten postup, ale je to už dávno, jsme polepovali reklamní panely 2x1m, celoplošně, a ty byly z takového tvrzeného popíru, s bílým melaminovým povrchem a když se ta jarová voda dostala do těch hran, tak to nabylo a nešlo to pak smontovat do těch poutačů, nevešlo to do drážek v té konstrukci. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:16 Muž patamatix [408] Re: georg
Děláme to v práci vcelku běžně a bez problému,tím,že tam dáš ten jar máš možnost ještě nějakou dobu s tapetou hýbat. Kdo maže ten jede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:13 Muž georg [112] - AfrikaRe: patamatix
;-) záleží, jak je kdo šikovný a jaký zvolí postup. Lze i nasucho, bez bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:11 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Dej do nějakého rozprašovače jar s vodou,postříkej celou stranu kam přijde tapeta a bankovní kartou postupně vytlačuj bubliny,jde to velice dobře. Bez jaru se to dělá špatně,zůstávají tam bubliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:11 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
Jestli je to samolepící tapeta, tak ta je složena ze dou vrstev. Zelená fólie (tapeta,kterou lepíš) a ta je podlepena obyčejným papírem, který sundáš a tím obnažíš tu lepivou stranu té zelené fólie, kterou nalepíš na sklo zvenku nádrže. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 18:45 Muž DrChila [243] Re: ludvik
A to tam jako drží pouze na vlhkosti nebo jako jak? :-D o to mi jde číst umím. Nebo jestli to mám klasicky oblepit černou izolepou. A nebo nějaký jiný způsob je jak to tam drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 15:51 Muž ludvik [1082] Re: DrChila
Cituji odkazovaný web: Tapeta se lepí na venkovní stranu akvária, doporučujeme sklo navlhčit, poté nalepit tapetu, houbičkou srovnat nerovnosti a vytlačit vzduchové bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 15:23 Muž DrChila [243]
Aloha.. Mám technickou otázku jak se nalepuje toto pozadí? levnaakvaristika.cz/…
Doufal jsem že pošlou nějaký návod k tomu a leda velký prd.
Za jakoukoliv radu co se takovoudle tapetou setkal budu rád.
A předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 09:50 Muž Metalomanec [0] – tapeta naprd
Ahoj. Měl jsem tapetu zbarvenou převážně do zelena. Fotky i první dojem ,,žabinec" tak jsem tapetu odtranil a za akvariem mám žlutou stěnu. První dojem i fotky? Ještě větší žabinec. Hodně tomu taky dodala rozrostla květina po celé hladině akvaria, zkrz kterou svítí zářivky. takže jsem zjistil že pokud tapetu. Tak zbarvenou samozdřejmě do černa nebo je dost zajímaví, když dáte jen bílý nebo šedý papír. Konečně vinikne průzračná voda. Samozdřejmě může to být i tapeta se vzorem skály. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:21 Žena markiz [33] Re: michalcod
Ahoj.. osobne mam cerne a neonky na nem krasne vynikly, dokonce si dovolim napsat ze jsou ted mnohem spokojenejsi, porad se hemzi.. :-) ale zda matne nebo leskle - chces samolepici zevnitr? Pokud zvenku tak snad ani lepici strana byt leskla nemuze, nebo...?

/EDIT: pozde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:16 georg Re: michalcod
Pokud máš na mysli samolepící fólii černou nebo jinou, je jedno, jaká bude,zda lesk nebo mat. Ono to totiž skrz vodu není poznat, zda je ta fólie lesklá nebo matná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 22:15 Muž michalcod [13] Re: O.Tom
Ještě se zeptám..Mělo by být lesklé nebo matné? samozřejmě celé samolepící.¨
Jde o to, že aby se ryby v lesklém(černém nebo modrém) neztratily...Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:55 Muž O.Tom [439] Re: michalcod
Posledně jsem si dělal něco v tomhle stylu.
rybicky.net/clanky/304-extralevne-a-efektni-pseudo-3d-pozadi-za-akvarium-za-30-minut-a-60kc-ano

Nakoupil jsem černý krepák, lehce pokřídoval a přiložil k akvárku, celé jsem to pak překryl černou fólií z hrubého pytle na odpadky a po obvodu přelepil tlustou elektrikářskou páskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:07 Muž acik [416] Re: michalcod
uplne jednoducha rada,nekupuj nic v papirnictvi,ale v reklamni agenture,sezeneas tam velikost primo na tve akvárium,nemusis se bat prodaji ti to ochotne... A barva? jasně že černá,bílou nebo svetlejsi bych nevolil,protoze jestli mas akvárium lepene z cerneho lepidla,tak to nevypada vůbec hezky,to je aspon muj názor:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalcod
Já osobně mám černou a jsem s ní nadmíru spokojen. Rybky i rostlinky krásně vyniknou. Rozhodně bych nedával tapety s rostlinami apod. Rostlinky se ztrácí a celkově tyto tapety nevypadají dobře. Dále můžeš dát oranžovou, modrou, hnědou... Je to jen na tvé fantazii. Pokud máš možnost zkus si tam dát normální barevné papíry. Podle toho co se ti bude líbit vybírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:11 R Muž romant [27987] Re: michalcod
U mě vede černá a jistě se Ti ozve druhá početná parta vyznavačů modré, to aby to nebylo tak jednoduchý, to rozhodování. :)
Edit: Vlastně ještě se ozvou Ti, co budou tvrdit, že žádný pozadí není potřeba, když se to nechá zarůst kytkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 15:53 Muž michalcod [13]
Jaké bude nejlepší pozadí co se týká barvy nalepit na zadní stěnu akva??? Jsem rozhodnutý pro samolepící tapetu( snad jí seženu v papírnictví) protože fototapety mi špatně drží a odchlipují se.Jaká je tedy ta nej barva???
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:06 Junonka – Kam všude fólii
ahojky, plánuji založit 50 l akva s zivorodkami duhovymi a zajímalo by mě, jestli je lepší dát černou folí na 3 strany nebo je pro ně lepší jen na zadní část. Akvarko z bočních stran stejně nebude moc vidět, takže to bude hlavně pro rybky. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 11:16 Muž Kaplan007 [51] Re: grunda
Kdybych se o tom dozvěděl dřív, tak do té folie půjdu. Teď už je pozdě. Už mám na zadní stěně nalepenej polystyren potlesk Nějak jsem toto vlákno při vybírání pozadí přehlédl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004?od=101