Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2012 10:26 Muž Horác [3942] Re: grunda
grunda napsal: jakákoliv barva je nepřirozená (rozuměj hnusná)
Celkem radikální odsudek ... mně se zase nelíbí ta fólie ... a určitě bych ji za černý nátěr či tapetu nevyměnil ...
zkrátka ... nechal bych to na vkusu toho kterého soudruha :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2012 17:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
jakákoliv barva je nepřirozená (rozuměj hnusná), když tam dáš neprůhlednou fólii, tak akva se jakoby prohloubí, vypadá to takto: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.11.2012 23:30 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: sux
černá je dobrá vše před ní krásně vynikne, kromě černých věcí a podle mne i akva působí hlubším dojmem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Já pro Grundovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sux
Já sem chtěl dát puvodně černou, ale pak sem koupil v akvaristice pozadí, je hodně tmavé ale jsou tam vidět linie kamenů.... vzhledem k tomu že mám akvarko zarostlé a moc tam nevidím tak je to idealní :-D . ale jinak za B hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 20:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sux
Já hlasuju pro černou. Sice miluju modrou barvu, ale černá prostě vypadá líp... lépe na ní vyniknout rybičky i rostlinky... Neumím to vysvětlit, prostě černé pozadí se mi líbí víc než modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sux
Ale zároveň napsal, že kdyby to muselo být, tak ta folie. Když, tak tmavě modrá, nebo černá smich Černou jsem měl, uvažuji o ní znova, ale láká mě taky tmavě modrá. Jsem ti neskutečně pomohl, já vím smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:06 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
No :)

Já řeším barvu....a koukat na zeď za akváriem není můj vkus, ale děkuju za názor. Pozadí určitě bude, asi to natřu černým silikonem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 17:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
C je správně, žádné pozadí. jinak pokud to musí být tak samolepící fólie: s-tap.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:21 Muž sux [117] - Amerika – Výběr pozadí
Ahoj lidičky : anketka co preferujete, co se vám líbí, co se vám osvědčilo?

prosím hlasujte - A - modré pozadí
B - černé pozadí

Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 15:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kuba10x
Pak to bude nádherné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:00 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba10x
Inac jesto take pozadia aj "hotove".
www.southbroadwaytropicals.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:56 Muž Kuba10x [0] Re: Sid
Fotka k příspěvku Ano vím, ale když to bude přímo na tapetě...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kuba10x
Na tom pozadí ale žádný přechod barev není. Pozadí je modré a to ostatní je jenom světelný efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:46 Muž Kuba10x [0] Re: kortezhugo
Potřebuji ten perfektní přechod barev černomodré až bílé. No jedině si nechat vytisknout velkoformátovým tiskem. To by tako šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:29 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba10x
Ved na tej fotke to vidno ze je to pozadie cisto modre.A k tomu slusne osvetlenie dobry fotak a fotograf.
Co z toho potrebujete? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kuba10x
Background: Blue card with t8 backlight.
Takže přeci jen nasvícení... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:24 Muž Kuba10x [0] Re: Sid
showcase.aquatic-gardeners.org/…
Přímo fototapeta to asi nebude, ale sháním něco co vytvoří stejný efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kuba10x
Jste si jistý, že jde tapetu? Může jít o efekt vzniklý nasvícením.
EDIT: Tak ne. :-)
blog.daum.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:17 Muž Kuba10x [0]
Nevíte prosím kde sehnat tuto fototapetu? Vypadá luxusně a příjde mi že akvárium opticky zvětšuje palec
lh4.googleusercontent.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 12:50 Muž Yirka [9118] Re: janturek
Hlavně není třeba si ubírat litry 5cm fošnami. Na pozadí z dřeva-masivu ti bude stačit 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:31 R Muž romant [27982] Re: janturek
Ano, ale Ty budeš(chceš) mít dřevo čerstvé a o tom se tam taktéž píše a to že má jinou strukturu, to bych neviděl jako překážku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:28 janturek Re: romant
jo jo, četl jsem ho, ale ten pojednává o kořenovém dříví, které má trochu jinou strukturu, neboť je pod zemí, ale i tak děkuju, honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:51 R Muž romant [27982] Re: janturek
Třeba Ti to bude v něčem nápomocno. www.akvarko.cz/…
Prosím správce sloučit s tímto vláknem. rybicky.net/forum/11004
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: janturek
Počítejte s tím, že i suché dřevo obsahuje látky, které bude třeba vylouhovat, aby nebarvily příliš vodu. Na druhé straně je dubové dřevo hodně odolné vůči hnilobě a díky váze nebude tak velký problém s plaváním na hladině. Takže bych asi utvořil definitivní podobu pozadí a to pak delší dobu zatížené kameny máčel v nějakém sudu s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 08:33 janturek – vyschlý dub jako pozadí do akvária?
Dobrý den,
je-li to možné požádal bych vás o radu. Mám na zahradě vyschlý dub (asi 5 let starý), kmeny do 40cm průměr a chtěl bych vertikálním řezem z těchto kmenů vytvořit krátké tzn. do jednoho metru a asi 5cm silné fošny a ty bych potom rád různě plasticky upravil a udělal z nich pozadí akvária. Dokážete odhadnout jak dlouho mám dřevo máčet abych ho mohl vložit do akvária aby se rybičkám nic nestalo? Pěstuji cichlidy z Malawi a v další nádrži živorodky, čili poměrně dost odolné a běžné ryby.

Předem velice děkuji za vaší ochotu a přeji klidnou neděli. Jan Turek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 14:52 Muž Jakez [7] - AfrikaRe: baletka
Tapety bych se nebál. Nedávno jsem ji lepil na akva 150x50 a je to bez bublin. Lepil jsem černou samolepící a pomocí jarové vody to šlo perfektně. Lepení tapety se jinak řešilo tady na foru (rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 07:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jitkaS
Na to by měla stačit ta cca 3/4 kg plechovka, to vyjde na necelý dvě stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 06:44 jitkaS Re: ivaha
Tak to znám.j:-D.Balakryl uni také doporučuji, je dobrej a celkem levnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 22:33 Muž kofejn [963] Re: baletka
Zkusil bych zajít do dílny, kde lepí folie na autoskla, mají i černou neprůhlednou. Ale chápu, že je to další stěhovaní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 22:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: baletka
Balakryl UNI nebo Eternal (obě barvy mají atest pro styk s potravinami, ten Balakryl i na hračky). Já mám černej Eternal, vrstva vodorovně, vrstva svisle a třetí vrstva jen tak pro sichr. Nech to vždy před další vrstvou zaschnout, ať se barva pod štětcem "nehrne".

Nedávno jsem natírala taky (a jsem nadmíru spokojená) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 22:03 Žena baletka [624] Re: ivaha
Už je to dole. Část šla odstraňovačem, na asi půlku nakonec stačila škrabka. Akorát jsem to mydlila hlava nehlava a nejsem si jistá počtem škrábanců hmm Uvidíme. Zjistila jsem, že na čelní straně je pořádný škrábanec - asi to někdo vzal šutříkem při čištění :-( Takže možná nakonec zadní strana půjde dopředu a natírat budu to čelo. Uvidíme. Manipulace s tou obrovskou věcí není zrovna snadná. Takže.. poradí mí někdo čím to natřít? Klasika - černý nátěr, ale jaký? Do tapety se mi nechce. Je to plocha 150x65 a lepit takovou tapetu je (aby to zůstalo bez bublin) peklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 15:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jitkaS
Nebo škrabkou, co je na sklokeramickej sporák, to jsou ruce v bezpečí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 15:32 jitkaS Re: baletka
A co takhle obyčejná žiletka. Žádná chemie a výpary jen sloupnutý bordel. Já takhle sundavala nátěr balakrylu a laksilu. Šlo to dobře jen si musíš dát pozor na poškrábání skla a rukou.Nevím, jak veliké akva máš, ale víc jak pár hodin to nezabere.
Silikonem nic nenatírej, je hutný, takže neudělá hladký povrh, ale bude tam vidět, každý tah a když ho budeš chtít sundat. Pak ti pomáhej bůh. :-D Zkus žiletku a šikovný ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 12:21 Žena baletka [624] Re: baletka
Tak ostraňovač starých nátěrů je skutečně všemocný. Jde to sice pomalu, ale jde to. Akorát se mi kapka dostala na boční spoj (ať se snažím jak se snažím..), tak se tiše modlím. Černý silikon v záloze....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 13:32 Žena baletka [624] Re: Dahak
Jojo mám s ním téměř intimní zkušenost. Renovovala jsem dvě staré skříně a ať jsem se snažila jak jsem chtěla, měla jsem mírně popálená předloktí. Ale asi mi nic jiném nezbude. Jen doufám, že když jsem to hladký neporézní povrch (sklo), půjde to snadno. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 12:33 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: baletka
Benzín nezabere, ale zkusil bych ten odstraňovač starých nátěrů, jen si dej hodně bacha je to strašnej driák. Použil jsem ho na odstranění několikavrstvého nátěru podlahy a šlo do krásně dolů, jen se s ním nesmí v plechovce kvedlat, jinak bouchne, jako Cola :) zničil jsem s tím doma stropnice a popálil lehce obličej. Lepených spojů, se to samozřejmě nesmí ani dotknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:32 Muž kofejn [963] Re: baletka
Každopádně silikon už dolů nepůjde a bude nafurt. Benzín na odstranění starého nátěru je dost šetrný ale klidně bych zkusil. Dál líh, perchlor, toulen, aceton případně "odstraňovač starých nátěrů". Pro jistotu bych se s rozpouštědly vyhýbal lepeným spojům (naštěstí budou na boční stěně), případně je zakryl izolepou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:13 Žena baletka [624] Re: kofejn
Tapeta to není. Je to nějaký nedefinovaný nátěr, zkusím to očistit benzinem. Ale bude to práce, je to 150x60...Černým silikonem bych to eventuelně mohla natřít i zevnitř, ne? akorát se to lhece prodraží, řekla bych :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 08:18 Muž kofejn [963] Re: baletka
Horác natíral zvenku černým silikonem www.horacovoakvarium.cz/… . Jestli je to samolepící tapeta, tak by neměl být problém ji sundat s pomocí horkovzdušky či fénu a zbytky lepidla umýt lihem či perchlorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:32 Žena baletka [624]
Ví někdo, zda existuje způsob jak přetřít pozadí zevnitř akva? Koupila jsem akvárium z druhé ruky a vůbec jsem si neuvědomila (a to jsem akvárium viděla na vlastní oči...), že má modré pozadí, které tam nechci, ale sundavat ho bude asi totální horor. Poradí mi někdo? Vím, že by se to dalo řešit 3D pozadím, koupeným nebo vlastním, ale na kupované nejsou peníze a na vlastní výrobu čas. Nejraději bych to jednoduše něčím přetřela. Ale.. čím? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 08:09 R Muž romant [27982] Re: kyo
Dost dobrej pohled je na zarostlý akvárium rotlinama na černým pozadí. Takže bych neřešil pozadí, ale kytky, ale to je jenom můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 08:05 yenya Re: kyo
Podívej se na mojí prezentaci, tu tapetu od Juwelu (kameny) tam mám. Dnes bych tam dal černé pozadí, protože to stejně není vidět :-D , kvůli kytkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 07:40 georg Re: kyo
Tak potom "slim" pozadí. Je tenké a nezabere tolik místa jako 3D, ale pravda, stojí víc než tapeta.
www.afstyle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 07:29 Muž WARENKOREN [51] Re: kyo
tak v tom případě bych radil obejít osobně ještě Obi, Baumax apod., výběr tam určitě je, ještě k té neprůhlednosti - když na ni po instalaci navrstvíš další jakoukoliv tapetu nebo papír nebude co řešit, .... jinak bez telelevize by to u nás doma asi nešlo:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 04:10 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: WARENKOREN
WARENKOREN: mam momentalne cerne pozadi, ale jsem, nejen svoji profesi, dost estet. Takze bych rada neco, na co se budu kazdy den divat s pocitem, ze me to uspokojuje na sto procent... kdyz uz jsem prosadila, ze mi do bytu nesmi televize. :)

georg: ano, tohle je jedine, co jsem taky nalezla :(

napadlo me jedine nechat si vytisknout velkoplosny tisk podle fotky, ale to se clovek asi nedoplati.
3D pozadi se mi zda, ze zbytecne bere prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 20:06 Muž WARENKOREN [51] Re: kyo
peníze místo tapety dej do kytek a nech zarůst palec ..... přinejhorším jak výše psáno černá z pytle na odpad:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:56 georg Re: kyo
Juwel má něco podobného v nabídce, namátkou
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 18:22 Žena kyo [271] - Labyrintky – pekna tapeta
snazim se hledat po internetovych obchodech nejakou opravdu peknou nepruhlednou tapetu s kameny nebo korenem. zadna modra voda, ciste jenom balvany, max. drevo. nemate nejaky tip? rozmery akvaria 130x50cm. dekuji predem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2012 16:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DeNNI85
...Stejně tam časem přijde ještě 3d pozadí...
:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004-jake-pozadi?od=151