Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Krevetky a CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:26 Towil – Co2+Vzduchování+Krevetky
Ahoj, mám 60L akva s krevetkama(RC). Bublám CO2 z kvasnic přes lipové dřívko už docela dlouho ale nedá se říct, že by se kobercové rostliny příliš rozrůstaly. Možná je to tím, že neustále vzduchuju filtrem (co nejméně). Ale nevím jak teda na to :/ Mám vypínat vzduchování na několik hodin a nechat ať se co2 pořádně dostane do vody ? Neublíží to krevetkám? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 21:09 Muž Shrimpman [36]
Mno tak se se tu z diskuze celkem nic nedozvěděl, jak moc vadí krevetkám bublání CO2? Bublám cca bublinku za 3 sekundy do 30l nádrže. Co jsem se tak setkal tak by na CO2 moc náchylný být nemusely, ale je nutno kontrolovat PH.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 12:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
prave ze v Nuslich (nuselska i ajaxshop) ani v Braniku nevedou, ani Carassius (Dejvice), ani na Kladne.....
jen Miga ma koralovej pisek a to je jaksi drahy

dokonce zacinam uvazovat nad vyletem do Barandovskych skal s pytlem a octem

zkousel jsem i cigaretovej filtrik pod nasavani cerpaci hlavy... rybky se mohli zblaznit jak jim po akvisku litaly bublinky a voni si to pletly s moinou..... vysledek byl neuspokojivy, ale tobe jsem to huz minimalne jednou vysvetloval Side.... v jinym vlakne

OT: Side nechystas se nahodou do Uval tenhle vikend? Ze by jsme mohli pokecat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 12:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...momentalne chci nahradit sepiovou kost drcenym vapencem, ci mramorovou drti, ale je kumst sehnat maly baleni... prodavaj jen 25 az 50kg pytle... Kde tu drť sháníte?! :) V akvaristikách bývá běžně k mání 2 kg balení.
www.mk-zoo.cz/…

...klasicky bublani nemelo cenu, mam nizkej sloupec vody, max. 25cm... Jak to souvisí?
"Klasicky" bublám i do nádržky o výšce 20cm, kde má vodní sloupec nějakých 13-14cm. V čom prablema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 08:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
doporucil bych kombinaci CO2 + trosku vapence/mramoru... prazska voda ma dost malou alkalitu
ja mam co2 i ve 12L akvarku
vsecko davkuju pomoci zvonu, ve 12L je to 5ml strikacka, v antistresu II. (cca 55litru cistej objem) pomoci urizly 2L PET, mam to v plosnym rohovym filtru, takze je tam vetsi vymena vody, navic pod zvonem mam sepiovou kost... pH 6,82, 5°dKH, 8°dGH
momentalne chci nahradit sepiovou kost drcenym vapencem, ci mramorovou drti, ale je kumst sehnat maly baleni... prodavaj jen 25 az 50kg pytle... grrr

jo a plnim to pomoci burcaku (2x 2L PET) s co2 zasobnikem, vlastni zlepsovak, ma to stalej tlak, takze po serizeni menim jen burcak a zvony se plni prubezne sami (kdyz se sikovne serizej ventily), huz bych se mel dokopat k dokonceni toho clanku

p.s.: klasicky bublani nemelo cenu, mam nizkej sloupec vody, max. 25cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 07:05 Muž Jirkaass [35]
tak sem tu znova a znova se ptam :) ale jsem trochu poučení akvárko mám pěkně zarostle aspon me pripadá a chtel bych SKusit to CO2 abych podporil rust bahničky a mužete mi nák poradit treba kolik čeho abych neotravil krevetky jedná se o 60 Litru akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:58 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Jirkaass
Rozhodně přidat světlo třeba 2x brilum WERA 8, na CO2 teď zapomeň! Doplň kytky a až zakoření a začnou pěkně růst, pak můžeš přemýšlet o nějakém CO2. Koukám na obrázku na ty obrovské bubliny, kup si prosím tě malý vzduchovací kámen nebo lipové dřívko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Do nádrží s vyhovujícím osvětlením s hodně rostlinami u akvaristů, kteří už vědí co dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:11 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
OK a tak ja ji dam prece jen k tem krevetkám mene L a celkem vice W

poridim lepsi osvetleni

JInak takze bysi doporucoval Co2 Do vice zarostlich akvárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Nemám zkušenosti. Takto malá akvária osvětluji úsporkama.
Trhutka rozhodně světlo ocení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:06 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
OK jinak nevís jestli by se daly dat led diody misto zarivky?a kam by si dal spise ricii? do tohoto nebo do 60 l s osvetlenim 13 w tak musim taky poridit lepsi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Málo rostlin a na bujný růst rostlin i málo světla. Klidně bych dal 18 W. A tím pádem přidal hodně rostlin. (pokud ti jde o hodně zarostlé akvárium)
Dej tam třeba nějaké nenáročné. Sagittaria subulata, nějaký mech - klidně obyčejný Taxiphylum barbierii, Heteranthera zosterifolia atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:41 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
Fotka k příspěvku osvetleni 8W. vodu doplnim
mám tam malo rostlin ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Na CO2 na dlouho zapomeň. Podívej se zde na nádrže, do kterých se CO2 přidává a srovnej je s tvou tvojí. Určitě najdeš proč ho nepřidávat.
Proč nemáš doplněnou vodu? Čím teda svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:38 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
Fotka k příspěvku Ani nevim co tam je xD ale tedka tam budu mit ricii a chci aby tam vytvorila koberce

Jinak fotAK mam blby ale snad foto postaci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
A co tam máš za rostliny, že ti nerostou? Máš akvárium dobře osvětlené? Ukaž aspoň fotografii akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:27 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
bych chtel aby se mi tma trochu rozjely kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Na hrnek cukru dávám 1 ml sušených kvasnic. Ale do 20 litrů bych to ještě snížil a dával ho jen tehdy, kdybych měl hodně náročné rostliny a hodně zarostlé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 20:56 Muž Jirkaass [35]
Custe potreboval bych poradit mam akva cca 20 litru a chci pouzit CO2 podle tohoto navodu

rybicky.net/clanky/474-co2

poradte ejslti to mam nak znizit nebo tak dekuju moc♦

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 16:45 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukysek
kdyz das malo kvasnic (na spicku kavove lzicky) tak se bude kvaseni dlouho rozjizdet(treba i tejden) ale pobezi mirne-takze krevetam nebude moct ublizit a az pul roku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:52 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Lukysek
Mám v akvárku s rybami krevetky Red Hot Chilli Peper (Chilli Red) a používám CO2 z kvašení. Za celou dobu žádný problém nenastal. Toto akva má 60 litrů a CO2 jede ve dne v noci naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:39 Muž Lukysek [8] Re: Moucha
jj ty si myslím že bych začal aplikovat v malinkatým množství jedna se o akva asi 45 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukysek
asi by nemnel byt problem, jen zacni postupne.... taky zalezi urcite na druhu krevetek a jak velky mash aqua... pozor bude se ti menit pH!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:47 Muž Lukysek [8] – Krevetky a CO2
Ahoj akvaristi chce se zeptat jestli můžu aplikovat do akvaria s krevetkami CO2 z kvasnic dekuji moc za odpovedi :) :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10922-krevetky-a-co2