Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jezírkové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jezírkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 10:30 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku V minulosti jsem početné přebytky jezírkových rostlin v mnoha druzích nabízel na burzách, ale pro slábnoucí zájem jsem s tím přestal a teď kytky navíc již nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Attta
Pampové trávy velmi rády vymrzají...ozdobnic máme už docela dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 16:43 Muž Attta [208] Re: Attta
EDIT: Tak rostliny jsem nakonec díky vašim tipům objednal z vodnisvet.net/… a ještě plánuju koupit nějaké trávy kolem. Pro inspiraci jsem našel nějaké fakt pěkné na tomhle webu: www.rostliny.net/…= ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 20:55 Muž Attta [208]
Nemáte někdo tip na nějaký eshop s rostlinama do jezírka (levný a hlavně odzkoušený) ?? Kdyžtak mi piště i do pošty. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 18:22 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Kyborgus
od akej hlbky je tam ta stena zalezi na hlbke potom ci to chces popinave alebo len aby to nevyzeralo ako plot vo vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 15:35 0 Re: Kyborgus
Jen bleskově napíšu, že snad Lysimachia nummularia. Bez fotky ti nikdo neporadí. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 12:37 Kyborgus – Menší problém
Máme v jezírku mloky ale je problém že se dostávaly do filtrace a tak jsem jim tam perlinkou (taková zednická síť)vyhradil prostor a ted jaké na tu nebo pod tu perlinku nasadit popínavé rostliny aby to vypadalo jako živá stěna???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:33 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: longer
no ja som nekupoval na lekno ani na trstinu zeminu a ani kosiky vsetko som imrovizoval a vcelku aj dost esteticky, tie moje kosatce mam v sietke od pomarancov s kamienkami z dunajskeho strku a makadamu. Je to zaujimave ze to neroztrha ta zima tie kosatce ale ked si to zoberiem tak ani v zemi su neni moc hlboko a kolko krat aj trci cast tej hluzy von cize je na priamom slnku aj mraze a na jar znovu ozije.... vdaka za rady inak neviem sa vynadivat na jazieko mas ho fakt pekne, dnes som akurat rozvrhoval ako bude vyzerat moje druhe ale este stale nemam jasno ako to spravit - jednoznacne chcem vela vela rastlin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:55 Muž longer [1] - Mořské rybyRe: dikard
Já mám kosatce dané v košíkách, kde mám substrat pro vodní rosliny. Košíky jsou položeny bud na dně nebo na cihlách, cca tech 10 - 20 cm pod vodou. Přes zimu vše nechávám na míste, jen lekníny přendavám do hlubší vody. Taky se mi tam tvoří led, ale zatim jsem s tím nikdy neměl problém. Je možné, že košíky promrznou, ale vždycky se na jaře všechno zase hezky chytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 15:49 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: longer
presne takuto reakciu som cakal nechcel som hned pisat ze som to skusal aj ja ale no skusal. Pouzil som obycajny kosatec zo zeme dal som ho s malinkou castou zeme a kamienkami do jazierka. Akko vravis aj mne sa krasne chytil napocudovanie. Najpr sice vyzeralo to ako keby hynie ale uz ma nove listky(alebo ako to nazvat). Zaujima ma este otazocka mas to v nejakom bahne alebo iba priamo vo vode?? co v zime nazamrzne to?? lebo kde ho mam ja tak tam v zime vznikne lad, porad ako to mas vyriesene?

pokial ide o kupu tych vodnych kosatcov ano mam moznost ale uz mi maju priniest zlty kosatec od jedneho znameho(trosku zabuda tak to dlhsie trva), dik zatial
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 13:07 Muž longer [1] - Mořské rybyRe: dikard
Ahoj. Vodni kosatce existují a je jich i docela dost druhů. Já sám mám v jezírku 4 druhy a některé mám i v hloubce 25 cm a jak se jim tam panečku daří.:-) Nejčasteji je můžeš najít třeba v nějakém hobbymarketu jako je Hornbach nebo Baumax;-) Já jsem si zkusil i experiment, že jsem vzal normální kosatec ze skalky a dal do jezírka, nevim jestli to bylo stestí, ale chytnul se a pekne mi tam už dva roky roste.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 11:37 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
ja sa chcem opytat ako je to s kosatcami(Iris) co rastu v zemi davanim do krajnych plytcin jazierka je vobec mozne ze bude tam rast?? Lebo ked som sa pozeral po nete tak som nasiel iba vodny Iris ale toto asi este nikto neskusal, alebo sa mylim??
ta plytcina je brana asi okolo 10-15cm vody,
a otazocka aka rastlina dokaze znizit uhlicitanovu tvrdost vody?? napustam vodu zo studni a ked prsi zase s dazdozvodov ale to je asi iba 1/3.
vdaka vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bali
Růžkatec se dá přivyknout na pěstování i přes zimu, ale ostatní mají minimum kolem 10 °C a Pistia až 15 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:40 Usine Re: bali
Zkus to až v létě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:29 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – plovoučky z akva do jezírka KDY?
dotaz: kdy muzu prdnout nejaky ty plovoucky z akva do jezirka? asi je jeste zima na to co? kytky klasika: salvinie, pistie, ruzkatec asi, zkusil bych i limnobium

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 23:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
S panašovanými listy je v nabídce celá řada trav, Calamagrostis počínaje, Arrhenatherem konče.
Pokud chcete přímo do vody, tak vám nezbude nic jiného, než se spokojit s tradičními travinami (Juncus, rákos apod. a nebo ta Calamagrostis, ty bývají snášenlivé ke všemu. ), pokud jen k těsné blízkosti, tak můžete použít vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 23:30 Usine Re: křupka
Fotka k příspěvku Jé mám tohle, jak se to jmenuje jsem zatím nepátral, našel jsem to v příkopu u silnice. Listy mají požadovanou velikost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:19 křupka
Prosila bych o radu.Chci kolem jezírka zasadit nějaké okrásné trávy tak do 100-120 cm a chtěla jsem se zeptat jaké tam jsou vhodné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:46 Honza Re: lena
Dobrý den, nejsem si jistý, jestli se rostliny z akvárka hodí do jezírka. Obecně o tom, jaké by měly být vodní rostliny do jezírka se píše třeba tady: www.oase-filtrace.cz/…. Spíš je potřeba vycházet z toho, jak to vaše venkovní jezírko vypadá, jak je hluboké, jestli a jaké v něm máte ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 09:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kukulin
Tak to zkuste. Ale voda by měla mít kolem patnácti °C. Aby neměli moc velkej šok. Jinak tyhle ty dvě přežijí až k 5 °C.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 09:34 kukulin Re: XMartin
Já tam jezírkové rostliny mám, jen těch akvarijních mám moc, tak jsem myslela,že by pomohly v jezírku proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:04 0 Re: lena
Vyblednou , zařasí , odumřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:32 Bexi Re: lena
Porostou dobře ale přes zomu vymrznou.Pokud se zadaří bude většina i kvést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:21 Muž XMartin [20] Re: lena
Nejsou lepšíí rostlinky do jezíírka ?? někdě od rybnííka než tyhle akvarijníí ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:59 lena – Rostliny do jezírka
Dobrý den. Máme nové jezírko a potřebuji poradit. Můžu už tam dát egerie a najas z akvária? Teď je mám v akva bez topení, teplota okolo 20 st. Nemáte někdo zkušenost s Limnophila sessiliflora a Hygrophila polysperma v jezírku? Děkuji L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 13:54 Fogi Re: Metz
Ale probléém bude asi s přezimovááním mam 2 jezírka jedno kolem 3000 litrů a druhý tak kolem 500 litrůů a v tom malim sem měl led až na dno a to je 70cm hlubokýý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:09 Usine Re: Metz
Fotka k příspěvku Starý pytel od brambor (ne umělý) udělat kapsu, dát do něho drobet substrátu, zasadit rostlinu a zatížit kameny. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:08 Metz Re: Johan
Aha..tak já to přesadím do menšího květináče.Díky za rady hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Metz
V květináčích to je určitě lepší, kvůli hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:58 Metz Re: Johan
A ještě,můžu to vachtu a prustku pěstovat jen tak bez květináče?protože jsem to koupil v květináčich který vyčuhují ven z vody(jsou moc velké) a není to hezké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Metz
Na mělčinu bych zasadil prustku a vachtu (vachta nesmí vyschnout, ani při transportu), a do hloubky šípatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:44 Metz – Jezírkové rostliny.
Mám malé jezírko kolem 150litrů.Hluboké je asi 50cm a mělčina asi 10cm.Když do te hluboké zasadím prustku obecnou a na mělčinu vachtu trojlistou a šípatku širolistou bude jim to takto vyhovovat a přezimují tak?díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10795-jezirkove-rostliny?od=51