Limnobium - pěstování, problém
Tím dusíkem jsem myslel dusičnany(NO3) a Ty máš zvýšený dusitany(NO2), takže se těch dusičnanů ještě moc netvoří, jsou konečným produktem nitrifikace a rostliny je posléze spotřebovávají. Tu vyšší hodnotu dusitanů bych řešil častější výměnou vody, ob den 1/3 akva a vyčkal nulových hodnot. Nevidím důvod, proč ty plovoučky vyhazovat, dal bych jim čas.
je to nezaběhlé akvarium a měřil jsem dusitany testem od Rataje a mám je 0,25mg/l což je asi hodně ne ? Mám je radši vyhodit a koupit je až do zaběhlého akva s rybami?
Mají malý přísun dusíku, jsou to velcí konzumenti a tímto signalizují jeho nedostatek, tedy alepoň pro ně.
Ahoj mám podobný problém jako nimbo skoro hned od počátku. Nevíte co s tím ?
Starší reakce
Ahoj, aby som nezakladal nové vlákno a riešil jeden problém na jednom mieste, píšem sem. V akvárku, založenom niečo cez mesiac, mi po prvotnom dobrom raste začali vo zvýšenej miere odhnívať listy limnobia. Na nete som sa dočítal, že to môže byť spôsobené nedostatkom dusičnanov. To u mňa nehrozí. Detaily o akva mám v prezentácii, vrátane výsledkov meraní. V jednom článku som sa dočítal, že limnobiu vadí krycie sklo. To tam však chcem mať. Do akva príde po zabehnutí párik čichavcov zakrslých. Budem rád za každú radu a návrh.
Starší reakce
Určitě je to dobře, protože většinou nejsou tak dlouhé, protože o jejich zkrácení se postarají ryby
Ahoj, u limnobia mi korene dosahujú z hladiny až na dno, čo je dobrých 30cm. Jednoduchá otázka. Je to dobre, alebo zle a čo je toho príčinou?
Starší reakce
Nech je tak jak jsou.
Ahoj. Mám v dva týždne starej nádrži l. laevigatum. Darí sa mu dobre. Za týždeň sa počet rastlín zdvojnásobil. Mám však otázku. Korene dosahujú dĺžku aj 15-20 cm. Môžem ich nejak skrátiť, alebo to mám nechať tak?
Starší reakce
Jestli se to stává nevím, Limnobium nemám řadu let. Udělejte fotku
.
L. spongia drží nad hladinou pomocí řapíků v kterých je aerenchym, není to tak patrné jako u vodního hycintu, ale spolu s hustým porostem to stačí.
Jinak mladé L. spongia by mělo vypadat nějak takto (viz fotka).
Hmm zajimave, mam predpokladam L.laevigatum, ale velke rostliny (ktere vyhazuju, dost stini) meli tendenci delat kompletne nadvodni listy (nesplyvaly...), coz tady na fotkach v atlase nevidim ani v jednom pripade. Je to bezne chovani, nebo mam snad L.spongia?
Jak se mimochodem to L.spongia udrzi na hladine? L.l. ma na listech zespoda ty "bublinky", nosnost vcelku velka, lec to L.S. vypada i podle fotek v odkazech vyse spise jako napul bahenni.
Má důvěra v Tvé znalosti je taková, že jsem to na svých stránkách opravil :o) ... L.spongia je mrtvé, ať žije L.laevigatum :o) ...
horacovoakvarium.cz/… Co na to říct. Stačí se kouknout na fotografie a ilustrace na botanických stránkách. K Ratajovi se nevyjadřuju, ale stejná situace je např. u liliovníčků, salvínií, rohatců či zákrutich.
I špatná reklama je reklama. A "bludy" se píšou strašně lehko, i neúmyslně. To znám tady z atlasu, taky dost často napíšu koninu, ale tady se to dá brzo opravit.
Jsem zmaten :o) ... Já jsem své Limnobium také pořídil jako L.spongia (pěstírna Jaroměř). A kniha K.Rataje Akvárium a rostliny mě utvrdila v tom, že mám skutečně L.spongia (sedí fotka i popis - str. 115-116). Totéž platí i o e-shopu (
shop.rataj-spk.cz/… ). Na internetu jsem (jak jinak :o) pod oběma názvy nacházel v podstatě stejné fotografie (nespolehlivost těchto zdrojů samozřejmě beru v úvahu), takže jsem dospěl k tomu, že spolehlivě je dokáže určit a rozpoznat pouze odborník. Pokud je ovšem mezi nimi takový markantní rozdíl, jak naznačuješ, je mi divné, že by K.Rataj starší, uznávaný botanik a specialista na akvarijní rostliny, neuměl tyto dva druhy od sebe rozlišit? Co se té knihy týče, tak by to pro něho byla dokonalá blamáž a ostuda, ne?
Žijí v bludu. Proto také v atlase není fotografie. Když si prohlídnete fotografie z google, tak většinou to vypadá stejně, právě proto, že se lidé drží cedulek, s kterýma ho koupili. L. spongia
www.elacuarista.com/… vypadá opravdu jinak.... Když kouknete na nějaká videa, kde jsou koberce vodního hyacintu, dost často, když se zadíváte, uvidíte právě L. spongia.
plants.ifas.ufl.edu/… Ten odkaz samozřejmě znám. Problém je, že stejný informační zdroj http://rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_spongia nedisponuje fotografií.
A jestli L. spongia někdo pěstuje? Buď jej MNOHO lidí pěstuje, nebo MNOHO lidí žije v bludu, myslí si, že pěstují L. spongia a přitom pěstují L. laevigatum.
Nemá někdo odkaz na foto L. spongia?
Ví někdo, podle jakých znaků lze spolehlivě rozenat Limnobium spongia a Limnobium laevigatum?
Přidat reakci
1 2 ...... [3]
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4718x