Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens a krevetky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2022 07:33 Muž Lojza007 [1182] Re: Ogar
Pokud je neuloví, nebudeš je vidět, protože se budou schovávat. To radši udělej krevetkárium, bude to pěkná podívaná i v pár litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2022 22:44 Muž Papik [617] Re: Ogar
Dá si je jako zákusek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2022 21:59 R Muž afc1886 [14655] Re: Ogar
Hodně bude záležet na povaze betty, ale já osobně bych tam ty krevetky nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2022 20:54 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Betta + krevetky
Ahoj vseci.
Mel bych dotazek ohledne souziti Betta samce s krevetkami.
Zakladam si nove akvarko nebo spise nano akvarko 12l. Vim, ze je to objemove hodne na spodni hranici pro jednoho samce Betty, ale neda se mne to nezeptat, jestli bych k nemu dal napr. 2-3 trpaslici krevetky, zda po nich pujde, mam za to ze ano a kdyby je nezabil, tak by asi byly vystresovane, ale kdybych tam mel slusne zarosteno, aby se mohly schovat?? Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 11:34 Silviebaris Re: c4mel
Tak já začinala s 10 kusy bloody mary a 10 red cherry,stabilně jich mám kolem 60-70 kusů,vic jich nikdy nebylo..Kazdopadně i potěr živorodek mi krevety likvidoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 11:21 c4mel Re: silviebaris
Právě že jsem tady i na internetu často četl jak se jim krevetky přemnožily a nemohli se jich pak zbavit takže jsem ty Betty bral jako někdo kdo bude tu populaci držet zkrátka... A krevetky od soukromníka stojí tady v okolí 10 až 15 Kč za kus což je nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2020 10:55 Silviebaris Re: c4mel
Krevety se nikdy nepremnoži,to není živorodka,a s tou sestavou bych se bála,aby neskončily jako živá potrava...a to se vyplati,při těch cenách za krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 10:40 c4mel Re: Anthrax
Jo tu jsem myslel popletl jsem to ;-) a když nějaká ryba sežere malou krevetku tak aspoň se mi nepřemnoží takže to by nevadilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 10:23 R Muž Anthrax [4739] Re: c4mel
Tetra neonová je dost velká ryba na to, aby uměla mladýma krevetkama zamávat. Malou neonkou jsem myslel spíš neonku modrou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 10:13 c4mel Re: Anthrax
Jednalo by se o tetru neonovou takže tu menší neonku... Na ty japonské jsem taky koukal ale raději bych měl ty Red cherry... Tak díky za rady ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 07:30 R Muž Anthrax [4739] Re: c4mel
U bett nikdy nevíš. Můžou se snést a taky se můžou zabít. Ale nepíšeš které neonky máš na mysli. Ty větší druhy mladou krevetku slupnou určitě.
Každopádně jesti chceš tak malé krevetky jako jsou Red Cherry, tak musíš mít hustě zarostlou nádrž.

Nebo pořiď krevetky, které nebudo tebou zvolenými druhy ryb ohroženy. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska Jejich nevýhodou je, že se v akváriu nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 22:55 c4mel Re: Králík
Díky za odpověď ;-) a páreček těch bojovnic může být nebo raději jednu a bude klid? Já mám raději v akvárku různorodost ale jak píšeš nechám si poradit... Koupím na začátek třeba jen 10 neonek a uvidím jak to bude vypadat a buď pak dám na tvé rady a přikoupím a nebo to zkusím po svém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 22:31 Králík Re: c4mel
Některé bojovnice krevetky slupnou, některé ne. Je to o povaze té bojovnice. Určitě nedávej k sobě 3 bojovnice, pokud se nechceš pokoušet o odchov! Nemuselo by to taktéž dopadnout dobře. Do takového to objemu bych nedával dvě hejna ryb o 10 kusech, ale raději 1 hejno o 20 kusech. Rybky budou méně plaché a určitě to bude vypadat lépe než dvě hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 22:07 c4mel – Kombinace rybiček
Ahoj budu pořizovat cca 110l akvárko a poprosil bych o radu... Vždycky se mi líbily krevetky a Betty takže bych chtěl mít tohle osazenstvo... Cca 10 až 15 krevetek Red cherry + 3 Betty ( 1 samec a 2 samice) + cca 10 neonek a např 10 danio pruh.... A teď pár dotazů... Mají šanci přežít krevetky když tam budou 3 Betty nebo už jedna bude risk? Nebude tam těch rybiček moc? Rád bych jich tam měl víc než míň ale ať tam zase mají místo... Co říkáte na kombinaci? Hodí se k sobě nebo je to blbost? Kdyby jste měli lepší nápad nechám si poradit... Předem díky za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 16:28 Muž snehulda007 [850] Re: Králík
Tak jsem se podíval pořádně a ploutvičku má, ale drží ji přitisknutou u těla a nepoužívá ji k plavání. Zkusil jsem mu dát před akv. zrcátko a když začal "machrovat" tak ji normálně roztáhnul jako tu druhou tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 16:13 Králík Re: snehulda007
To asi možné není, pošli foto bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 13:29 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,dnes při čištění akv.jsem zjistil že beťákovi chybí jedna prsní ploutev. V akváriu jsou s ním pouze 4 japonky (zbytek z původního osazenstva nádrže). Je možné že mu krevetky ploutvičku ukousaly? Jinak nevím jak by o ní mohl přijít.Předem díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 12:08 Muž Martinek1985 [68] Re: Wanderer
Právě, že tři čistě krevetaria mám. Tohle je největší nádrž zamýšlená jako společenská. Mám tam hejno corydoras nanus o počtu 15 kousků, dále teď ty tři Betty a odhadem více než 300 krevetek. Jsou to red cherry, ale měl jsem v plánu je z akvária zcela odstranit a dát tam krásnější blue jelly. Jelikož ty teď cherry na světlém dně jsou spíše průhledné. Snad bych i někoho pustil domů, aby si je vysbiral jako lesní ovoce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2018 12:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Martinek1985
Nechat je vyhladovět. Jak ryby, ty se aspoň o něco poohlédnou, tak krevetky, ty když nebudou mít co žrát nebudou se množit.

Ale osobně si myslím, že je to škoda. Je to fajn, mít prosperující akvárium s krevetkami, co by za to jiní dali, já bych je třeba bral taky. Neřešil bych to. Čemu vadí? Krevetky se podobně jako šneci rozmnoží na množství, které snese prostor a fungují. Jestli tam chceš rybičky, tak si je kup a ony se ty počty krevetek samy nějak usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 12:00 R Muž ctibum [6876] Re: Martinek1985
Zkus nekrmit. Hlad je nejlepší kuchař... :)
Krevetky zkus odsávat hadičkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 11:56 Muž Martinek1985 [68] – Dotaz
Měl bych takový dotaz. Koupil jsem samce a 2 samice Betty do akvária o objemu cca 135 litrů, jelikož se mi tam přemnožily krevetky. Ale bojovnice si jich všímaly asi první dvě hodiny a pak už nic. Dá se říci, že se snad spolu všichni kamarádí. Past na krevetky mi vůbec nepomohla a ruční sběr už vůbec. Je tam dost zeleně. Existuje nějaký způsob, jak se krevetek zbavit aniž bych musel znovu zakládat akvárko? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 16:03 R Muž ctibum [6876] Re: Králík
Betta je co kus, to originál, řekl bych. Mně vyžrala krevetky a Okružáky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:44 Králík
Já mám v akváriu 25l jednu bettu a 8krevetek red cherry. Betta k nim vždy přijede třeba půl centimetru od nich kouká na ně a pak je nechá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 10:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Mám čichavce a japoniku. Taky bez problému. Japonika má dost ostrý lokty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:12 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Japoniky spolu s bettami mám úplně v pohodě (10 x samice betta, 4 x japonika), ale v akvu 700 litrů, hustě zarostlém, tam se nemusí vůbec potkat, takže to asi nebude úplně typický příklad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:52 Žena Morticia [118]
Přežily by spolu betty a krevetky japonské - byly mi doporučeny,že žerou i sinice. Akva 190 l, 2 kokosáky, umělá jeskyňka, více v prez. ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 22:56 Žena drvi [2894] Re: misule0
Krevetky ve 20 litrech uplne v pohode ano . Betta ti mozna zkonzumuje nektere novorozence, ale vetsi krevetky necha na pokoji. Mne se spolecne s bettou krevetky uspesne mnozi (teda ve vetsim akvu, ale to neni rozhodujici). Kdyz budou mit krevety dost schovek ve 20 litrech, tak no problema palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 22:37 misule0 – Betta a krevetky
Ahoj,
mám 20l akvárko. Myslíte, že tam v pohodě můžu hodit 10 krevetek red cherry? Není na to málo prostoru? Vím, že jsou malinkaté, ale i tak. Mají tam mech i pár rostlinek včetně úkrytu. Vím, že je možná Betta zblajzne, ale tak za vyzkoušení nic nedám :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 10:00 R Muž romant [27983] Re: Dasa
Tak jestli se ti krevetky jinde přemnožily a nemáš je komu podarovat, tak jako zpestření jídelníčku, proč ne, bude si mlaskat, tedy ten beťák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:48 R Muž afc1886 [14655] Re: Dasa
Jako krmivo dobrý nápad ;-) ,ale je to drahé krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:22 Dasa
Chtěla bych se zeptat, mám 12l akvarko s dospělým samečkem Betty a říkala jsem si, že bych mu tam zkusila dát nějakou tu krevetku. Myslíte, že můžu, když nemám v akvárku vzduchování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2016 22:56 JoKa Re: koikapor
Je to už déle, co jsem tady reklamoval, že 4 black molly vyčistily 54l od krevet. Když jsem je odlovil (ty mollyny), tak trvalo asi tak týden a hle, krevetky se vrátily... Po nějakém čase jsem do toho samého vrazil cichlidku kakadu, celou chovnou skupinu 1+3 a intenzivnější lov si neviděl...!! Co se nemělo kam schovat nepřežilo a ačkoli byly stále krmeni, tak žijou do dnes...
Dnes? Jedna samice vodí mladé, druhá stráží vajíčka a třetí by taky chtěla. I tak, krevetky (i když podstatně menší počet) spokojeně dožírají zbytky...

Co z toho plyne? Krevetky jsou nezmaři. Zbavit se jich takto skoro nejde (když jim tam tedy nedáš nějakého vyloženého likvidátora typu mladý vrubozubec), tak stejně rod přežije. Budou postupně užírány, budou stále vidět, ale pořád je betta bude ochutnávat...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:47 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: JoKa
Áno, to súhlasím. Do určitej miery prebehne prirodzený výber, za čo som aj rád, lebo by u mňa rýchlo prekročili hranicu premnoženia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2016 21:41 JoKa Re: koikapor
Zaujímavé, mne krevetky žijú v rôznych nádržiach spolu napr s vrčivkami, mečovkami, betta splendens i smaragdina, dokonca guramy (čichavce) perleťové a krevetám sa darí.
Jasně, jenže místo 400 kousků, kteří by tam jinak byli, je jich tam 60. Je jich dost na to, abys je viděl a přežili a prosperovali, ale je jich asi tak 5x méně, než by jich tam jinak bylo... Prostě bude to jen a pouze kvalitní krmivo, vyzkoušeno... ;-) ;-)
Budou se množit, udrží se, ale budou konzumovány, abych odpověděl na tazatelův dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 20:55 Muž Maaara [95] Re: Jan Matula
Určitě záleží na stavu akva, jak je zarostlé. Mám red cherry s beťákem a krevety se množí v pohodě. Byly v akvárku dřív jak beťák, který tam přišel jako mimino, takže už jako malej na ně furt chodil jenom čumět - vždycky to vypadlo, že se jich spíš bojí :-). A to dělá i jako dospělý, jen ke krevetě připluje, kouká a odpluje si za svým. Určitě nějaké mini pidi krevetky slupne, na velké si už ale netroufne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 19:43 R Muž afc1886 [14655] Re: koikapor
To máš pravdu,v pořádně zarostlé nádrži,kde se můžou krevetky schovat, můžou přežívat,ale určitě budou sloužit jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 19:38 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: afc1886
Zaujímavé, mne krevetky žijú v rôznych nádržiach spolu napr s vrčivkami, mečovkami, betta splendens i smaragdina, dokonca guramy (čichavce) perleťové a krevetám sa darí. Asi to chce len hustejší porast v akva a oni sa prispôsobia. Nejakú raz za čas síce možno zožerú, ale krevetky u mňa (red cherry) to dávajú, ešte sa aj množia. Ale bude hodne závisieť aj od stavu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 19:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Jan Matula
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 19:01 Jan Matula
Sežerou mi bojovnice krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:09 Muž DaveLister [478] Re: Jozka
Já měl dal krevetky k vrčivkám. Vrčivky jsou příbuzné bojovic, ale mnohem menší a mírumilovnější. Jsou jen o málo větší než ty krevetky. Ovšem s krevetkami udělaly krátký proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 18:34 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Ten blázen o kterém mluvím měl 6 dospělců do půl hodiny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:33 Jozka Re: Turbínka
Dobre, tak to asi zitra zkusim a snad do tydne nevyhubi vsech 20 krevetek :-D to by bylo nemile :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2016 18:29 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Záleží na povaze betty. Měla jsem samce, co vybil i dospělé cherryny, včera jsem si z burzy přinesla krásného kluka, který je teď ve 30 l a ani trochu si jich nevšímá, malé mu plavou před pusou a nic. Ale co tak počítám, tohle je první krotký samec, kterého jsem měla z takových 8 kousků celkem, ostatní byli blázni rvaví.
Betta zaleze kamkoliv, zvláště pokud je to lovec, proplete se i tou nejmenší skulinou pro kousek toho dobrého masa, jen si nemysli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:26 Jozka
Dobry den, mam stejnou otazku jako vsichni, ale de spis o velikost akva a vztahu mezi neocardin yellow a odrostlyho betaka, mam 30l akva s 20 krevetkama a 5 z nich po mesici co mam cekaji mlady. Vedle mam betaka v malym 7l akva jako darek, ale utrapil by se a rikam si jestli by se s krevetkama snesl a nechal aspon polovinu z mladych krevetek napokoji a nejak horlive neokusoval dospelce, akva je dost zarostle a je tam i hromadka z lavovych jamenu kam se muzou schovat a betak by se tam nedostal tak jak pod rostliny. Dekuji moc za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 19:18 Žena lilitko [224]
Ja mám pri krevetách bojovníkov dvoch. Obaja sú pri nich v pohode, ale fakt je, že mladých nepribúda tak ako pred tým, než boli v akvárku. Dospelých, resp. vo veľkosti od cca 1 cm si vôbec nevšímajú, ale tejto veľkosti dorastie omnoho menej jedincov. A to mám akvárium vcelku zarastené, takže úkrytov je tam dosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 16:23 Yukiarashi Re: ivet
Vím, že už je to trochu pasé odpověď, ale pro příští reference. Můžu potvrdit, že soužití betty a krevetek je možné :-) Já měla nejdřív bettu, k té jsem časem přidávala krevetky a OK. Klidně se před ním promenádují, když leží na dně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 15:12 TinaR
Máme beťáka a krevety v jendom hodně zarostlém malém akváriu a v pohodě. Na větší krevety čučí, vyjede po nich, ale když ucuknou, nevšímá si jich. Přidávali jsme ho ale do zaběhnutého akvária, kde byly krevetky už asi 4 měsíce. Jestli žere novorozené nevím, ale celkově je to spíš kliďas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 13:14 Muž Th0mas [0] - Miniakvária
V mém 50l akva mám Beťťáka s 12ti Neonkami modrými a 4ks Caridina japonica...Beťťák spíše občas prožene neonky, ale krevetek si nevšímá, navíc Japoniky patří k těm větším krevetkám, takže za mě nevidím prblm s Bojovnicí a krevetkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 10:54 Muž maXxo [1]
Mám v práci 25L akvárium s Bettou, prvé dni krevety lovil a na vlastné oči som videl ako ju zožral, časom si ich prestal všímať (prišiel neskôr do akvária ako krevety), pridal som tam 3 Caridina Japonica a tie si nevšíma vôbec.. Teraz je všetko OK
Doma v 200L mi Betta útočila na nové rybičky, kým si nezvykla že existuje aj iná ryba :-D po 2 dňoch bolo všetko OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 07:50 Žena Turbínka [2558] Re: ivet
Já bych krmila něčím co není tak drahé, ale když si trváš na živém krmení pro mě za mě hmm

Aby betta byla ve 20 l spokojena dej jí tam nějaké drobné plže (hlavně ne ampulárii) třeba levatky, piskořky, okružáky, ale za mě víc ne.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10787-betta-splendens-a-krevetky