Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens a krevetky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 07:47 ivet Re: Turbinka
Už jsem beťáka měla a ten byl úplně v pohodě, no ale je to kus od kusu. A kolik by bylo vhodných těch krevet? A je lepší dát dřív krevetky nebo betu nebo zároveň? Nebo je něco lepšího k němu? Co by mohlo být v dvacítce a nesežral by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 07:40 Žena Turbínka [2558] Re: ivet
Barva krevet je mu úplně fuk - není to rasista a bude zobat co se bude hýbat :)
Edit: Ve 20 l si tam nech jen a pouze tu jednu bettu, nic jiného k ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 07:39 ivet – beta a krevetky
Zdravím,myslíte, že je menší riziko, že beta (samec) sežere krevetky,když budou průhledné místo červených? Chci do 20l akva dát betu a nevím co k němu, aby nebyl sám, napadly mě krevetky (red cherry nebo ty průhledné), ale nechci, aby zbytečně umřely. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 20:44 R Muž romant [27981] Re: ŠárkaTob
Osobně bych krmil něčím levnějším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 19:28 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Možné to je, ale bude to s velkou pravděpodobností drahá sváča.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 18:59 ŠárkaTob
Zdravím, je možné pořídit k betťákovi do 16l několik krevetek? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:27 Žena Turbínka [2558] Re: Laura82
Taky blbej nápad ano Jak velkou nádrž máš pro ty betty připravenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Laura82
Můžeš, otázka je kolik a kde je najdeš. Budou schované ve spleti kořenů a rostlin. Podle mě je to docela zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:24 Laura82
A můžu k bettám do akvária dát krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:59 Žena Turbínka [2558] Re: jaci
Když vyjedou po dospělé cherryně tak si buď jistý, že pár mladých určitě padlo jak vydatná svačinka ano Někteří samci nedokáží udělat kvalitní pěnové hnízdo, aby vydrželo, zkus mu tam dát rostlinu pistia stratiotes, pod její listy si samec nafouká bublinky a ty je udrží. A to, že máš 3 betty 4 měsíce v jedné nádrži bez úhynů z konfliktů o území bych považovala za úspěch veliký :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:53 jaci Re: romant
Jojo, občas je nachytám jak po Cherry vyjedou, ale ještě jsem nepostřehl že by je chytli... Spíš mi dělá starost Beťák, co jsem se dočetl tak má dělat bubliny jako hnízdo. Ten můj plave už dva týdny u hladiny, občas něco vyfoukne, ale nic nezůstane... Zkoušel jsem ztlumit filtraci, aby nedělala mizivé vlnky, vytvářet na hladině plavoucí bambusové konstrukce které by bubliny zachytily, stejně nic. Vyfoukne bublinu která hned praskne... S bettama jsem začátečník, po 4 měsících zatím žádný úspěch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:36 R Muž romant [27981] Re: jaci
To už je zajímavá litráž a když je tam houština, tak proč ne. Možná že si trochu zobnou, ale i to množení zde bude možné, nebudou přibejvat tak rychle, ale budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:32 jaci – Úspěch
Ahoj, mám dobře osázené AQ 60 litrů a podařil se mi odchov krevetek Red Cherry spolu se 2ma bettaba a beťákem :) Vše je možné :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:47 lordCorvin Re: FD
Z asi 20ks krevetek různého věku mi zůstala jedna. Některé jsem našel jako sušenky, některé mrtvé na dně, a zbytek posloužil beťákovi jako svačinka. Většinou je proháněl tak, že vyskakovaly z akva i přes krycí sklo (mám po obvodu asi 0,5cm mezeru).

Teď už tam mám víc možností k úkrytu a mám tam jedinou přeživší krevetku. Beťák si jí nevšímá. Jako test tam časem zkusím ještě 2-3 kusy krevetek přidat, budou zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 14:42 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: FD
Osobna skusenost dal som bettaka ku krevetkam a rano som nasiel uz len dva chvosty s krevetiek :( tak som daroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:59 Žena Jaffi [91] Re: FD
Posloužím vlastní zkušeností - betty mi krevetky žraly, musela jsem je dát každé jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:21 R Muž romant [27981] Re: FD
Když je možnost a vejdou se jim do huby, tak si jistě přilepší, o tom nepochybuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:18 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
no mě příjde že i ty borarasky žerou mladý krevetky takže nevim jak betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2014 13:13 R Muž romant [27981] Re: FD
Musí bejt dostatek možností se schovat a nebudou se moc množit, neb ty prťata poslouží beťákovi jako příkrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:06 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
tak to radši ne ale tady to funguje v podobném složení rybicky.net/nadrze/17189
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2014 12:06 R Muž romant [27981] Re: FD
Určitě, bude mít přísun živýho krmení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:04 Muž FD [-4] - Miniakvária
Dobrý den chci se zeptat na moje akvarko (38 l) zatím je v něm 5 razbor skvrnoocasích(dokoupím) a 10 sakur nádrž není úplně zarostlá ale rostinky ještě dokoupím a ptám se jestli by se tam líbilo samečkovi betty na hadině je pistia viz prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 16:20 were
Tak já jsem nejprve měla Beťáka a krevetkám se s ním dařilo dobře, rozmnožovaly se a měla jsem jich v akvárku spoustu.... pak ale beťák umřel a tak jsem koupila 2 samičky betky a co čert nechtěěl ... hned jsem v akva viděla nejmíň 3 rozpůlené krevetky .. a ty čerstvě "narozené" se choulili v rohu ... tak šli betky okamžitě do jiného akvárka .... ale se samečkem to bylo ok tak nevím ... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaffi
OT: Nedelalo dobrotu? Ony jim nechutnaly? Dyk to musela byt dobrota sama smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:51 Žena Jaffi [91] Re: Pepenka
Taky mám štígro. Mám sestavu samec + 2 samice hned ve dvojím provedení a pohoda. Samec holky občas prožene, aby nezapomínaly, kdo tady velí, ale to je všechno. Nicméně krevetky k bettám už dávat nebudu, to dobrotu nedělalo, ale to jsem psala už dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Tak to mame tedy doma opravdove stesti, pac samec a dve samice ziji v poklidu, obcas se samec predvadi pred samicemi, obcas se to vzajemne zazene, ale jinak dokonale souziti. Samec je proste trosku moula, samice klidnejsi, takze to jde. Jedine co zatim provedly, je ze sezraly vsechno co vypada jako snek a je dostatecne velke, aby to stalo za namahu (a nebo mozna uz nejak slo vytahnout z ulity).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:56 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: seal6
K bojovnicím krevetky nedávám (možná až jich budu mít moc a budu chtít redukovat stavy)..co mám samce bojovnice se dvěma samicema můžu říct, že baby jsou pěkné potvory :(. Už jsou doma tak holt co nadělám..ale až nebudou další už rozhodně pořizovat nebudu :(, společně mi napadají samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:53 seal6 Re: Jaffi
Tak jsem vrátil samice bojovnic, zůstal jen samec. V akva se rozhostil klid a mír. Po delším pozorování jsem zjistil, že samice byly agresivnější než samec. Mech, hustě zarostlá část nádrže nic nepomohlo, krevetky prostě nebyly. Dokonce tím, jak se bojovnice v noci napadaly, tak plašily hejno neonek a většinou to nějaká nepřežila. Po odstranění samic dokonce vylezly nějaké krevetky, kterým se podařilo schovat v úkrytech mezi kameny. Teď mám v akva pouze samce a je klid, krevetky si pochodují volně po nádrži a samec o ně nemá zájem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 15:49 Žena Jaffi [91] Re: seal6
Taky mi krevetky a bojovnice ve společném akvárku nefungovaly. Samice bojovnic se podraly i do jávského mechu. Víckrát už to zkoušet nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2013 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: seal6
Mne z akvaria s Betkama zmizeli vsichni sneci vetsi nez asi tak 2 az 3mm, zbytek jeste asi neni jak vytahnout z ulity, tak je nejspis maji na potom. Betynam nemuzes verit ze Ti nesezerou krevetky, sezerou i to, co jine ryby moc nechteji. Hlistice a podobne nesmysly na skle? S Betkama nehrozi a pritom jine ryby to vetsinou moc nechteji, snad jedine z velkeho hladu, kdyz si das dovolenou :) . A to si myslim, ze je krmim dobre, sice jen co sezerou za minutku, ale i tak jsou vzdycky po krmeni pekne nacpane a nekdy dostanou jeste i vecer, jsou mlade, jen at papaj. Betky jsou kus od kusu jine, nekomu nevezme sneka ani nahodou, mne je zlikvidovaly slusne. A takovy samec muze zit delsi dobu s Pavimi oky, nic se nedeje, a jednoho dne mu zamava nejaky samec krasnym ocasem pred cumakem a ma po jakychkoli dalsich starostech ;-) . U Bet je vzdycky dobre si rozmyslet, co se k nim dava.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 15:09 seal6 – Bojovnice a Amano
Já mám, resp. měl jsem 4ks Amanokrevet jednoho samce a dvě samice bojovnice. Amano neemigrovaly, ale nikde je nevidím. V bláhové naději, že redcherry jsou menší a přežijí jsem vypustil 10ks, do rána ani stopy po krevetkách, jednu část akva mám docela hustě zarostlou, tak se možná pár kousků někam schovalo, ale z bojovnic lezou krásně červená lejna :-( Krom toho se nějak samec nedokáže zklidnit a bojovnice se rvou neustále mezi sebou, tak jestli jedna samice nakonec nebude samec.... orvaní jsou všichni. Někomu bojovnice s kevetkami fungují, mě rozhodně ne. Asi jediná cesta je to vyzkoušet někdo bude mít štěstí, někdo smůlu a z krevet bude jen drahé ale zato výživné krmení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2012 19:56 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Hany
V mojich 400 litroch vody fungujú krevety s bojovnicou dobre, ale v takom malom nedoporučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.12.2012 16:52 KAKTUS1010 Re: Hany
Krevety budu len ako obed :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2012 13:15 meleri Re: Hany
Ja mam akvarko s 17 l. Mam tam tri bety a zatim to moc nejde... Byt tebou tak pockam na to vetsi akva. Ja podlehla synovi, a nakonec je to tak ze samice jsou ve stresu ze samce, protoze maji maly prostor... Ani jsem vlastne tyto ryby nechtela, ale premluvil me syn. I kdyz je to tezke, radim pockat, at nedopadnes jak ja....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 11:50 Žena Hany [22] - Labyrintky – Jdou k sobě?:)
Ahoj, chci se vás zeptat jestli jdou k sobě Betty a krevety do 12tky! :-) Díky mockrát Hany ! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 14:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MrHu
Já to ještě promyslím, teď stejně to akvárko zabíhám, tak času dost a dost. Když bych je pak koupila a nedělalo to dobrotu, můžu je přestěhovat od beťáka do velkýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 14:35 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: ivaha
tak to bude černobílej koktejl :-D a krmení krevetím masem proč ne ,ale větší ryby cichlidy atd. spestření jídelníčku proč ne jinak by se to asi dost prodražilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 14:29 Muž MrHu [300] Re: ivaha
No, ve 12l bych krevetkám moc šancí nedával...:-) Ale asi je to o konkrétní bettě...hlavně je potřeba udělat pro krevetky dost úkrytů...a asi bych moc nepočítal s tím, že se budou krevetky normálně promenádovat v blízkosti betťáka...:-) Spíš se budou skrývat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: p7701
Jo :-D koktejl bych teda radši z těch, co mám v mrazáku. Teď mě napadá, že bych krevetím masem mohla občas nakrmit ryby, nebo ne?
Asi to tak za měsíc prubnu a pár jich koupím. Tady mají jen ty červenobílý, Tomášek je strašně chce. Já bych radši yellow nebo green, ale s těma si počkám na nový akvárko (snad v létě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:18 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: ivaha
Zkus to nikdy nevíš problém by to neměl být kdyžtak na koktejl nejsou taky špatný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Pánové, myslíte, že bych mu tam mohla časem pořídit pár krevetek? Viděla jsem tu pár nádrží s bettama i krevetkama dohromady a asi potíže nejsou většinou. Ale zase když tak dal zabrat těm mollynám, tak vážně nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 16:44 Žena FelidaeS [61] Re: romanekp
Přítel má v práci v 54l akva beťáka a krevetky a v poho. A to bývá třeba o víkendu beták bez krmení, když v práci nikdo není a nic se neděje. Krevetky si v poho žijou vedle beťáka. ;-) :-) Ale je to individuální. Ryba od ryby....každá může být povahově jiná. Určitě to chce, aby se měly kam schovat. Ale ten přítelův beťák je ani nějak systematicky nehledá a neloví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 16:24 Muž MrHu [300] Re: Nympheas
Taky je mám společně...ale taky vím, že v dost případech to nefungovalo...dala byste za tuhle kombinaci ruku do ohně?:-) Já teda rozhodně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2012 16:15 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romanekp
krevetky mám společně s betami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2012 15:36 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Betta může zaútočit na malou i na dospělou krevetku...zkusit se to dá, ale myslím, že Vám to nikdo nedoporučí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:27 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romanekp
v minulosti som mal v spoločenskom akvariu Bettu a dospelé krevetky 1-2 cm a nevšimol som si utoky Bety na krevetky týchto rozmerov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:19 Muž romanekp [-3] Re: deCORF.OBRAEN
Díky. A když bych si koupil Red Chery, ta má 1-3cm. Takže si myslíš že by po dospělích nešla ? Ale narozené krevetky by byly její potravou ;-) (Betta je samice, cca 6cm.) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2012 10:08 Žena petulinakk [2016] Re: romanekp
Někomu tahle kombinace funguje, někdo má špatné zkušenosti. Záleží vždycky na konkrétní rybě.
Už toho tu bylo popsáno dost, téma třeba rybicky.net/forum/5233

Obecně se to bez rizika doporučit nedá.

EDIT: deCORF.OBRAEN byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romanekp
Určite by Betta lovila menšie jedince.. A pri množení by taktiež drvivá menšina bola Bettynou potravou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:51 Muž romanekp [-3] – Betta
Vadila by krevetkám Betta ? X-) Díky za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10787-betta-splendens-a-krevetky?od=51