Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řešení přepadu při spodním vrtání dna nádrže

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Řešení přepadu při spodním vrtání dna nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2018 11:25 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Raději zainvestuji do řádné pruchodky než do testu 6v1.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.06.2018 11:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Sám přijdeš časem na to že 6v1 jsou vyhozené peníze, ale tokových věcí poznáš ještě víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 08:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Ne že bychsetril na jinych věcech, ale tohle je prostě takovej fakt, že je to drahý fakt mpc, když to jde bez toho a hezcejc a zabere to míň místa.. :) na rybach nesetrim, zreba včera mi přišel 6in1 tester za 330,- lepší jak pruchodka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 08:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
No, když jseš takhle na korunu, to bude asi dlouho trvat, než to akvárium zaplníš rybama a rostlinama. :) A asi to bude docela mix - co kdo dá. :)
Jinak díra na boku u hladiny je rozhodně méně problematická než ve dně, takže i kdyby to povolilo, vyteče jen málo. Hlavně nešetři na silikonu, až budeš ta skla lepit dohromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2018 23:48 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Tak teď to drží ale za pár let tě to může stát podstatně více než těch 300 kč. Na druhou stranu díra v aqua těsně pod hladinou nebude tak namáhaná jako ve dně, to už by bylo asi o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 19:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – silikon drží jak bejk :))
tak jsem se nakonec na tamty skláře vyprdnul protože to akvárium dělali třetí tejden... tak jsem to odhoukal a řekl jedněm sklářům, co ty akvária dělají i do Zoo a tam jsem měl nařezaný skla druhý den ráno i s vyvrtanou dírou v boku teda nezaleštěný atd jen nařezaný.. hrany jsem si srazil sám a přijdou tam nejspíš zatím hliníkový lištičky, časem seženu nějakej hezkej klacek z přírody a na pile tam vyříznu drážku nebo vyfrézuju a bude to krutý :)
teď abych nebyl moc OT tak jen chci říct, že koleno v boku akvária 4cm od horního okraje vyvrtaná 35mm díra - zalepený akvarijním silikonem drží jak přibitý... zkoušel jsem s tím i trošku kroutit a jinak hejbat, pružně to reaguje a z kolínka se nic neodlepuje vypadá to, že se to povedlo.. 300,- za průchodku jsem ušetřil pivo smich
ale trubky budu lepit už na klasický lepidlo na PVC, naštěstí mám kamaráda vodáka tak jsem se zeptal.. nebudu zbytečně kupovat. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 18:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Já tohle nikdy řešit nemusel a nevím jak hlučné může být to tvoje řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 17:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
Fotka k příspěvku Asi jsem natvrdlej.. nerozumím...
Mám akvarium. díra bude buď z boku nebo zespoda. Trubku chci vést do otevrenyho filtru a z něj vést silikon hadici nahoru přes sklo..
Dvě díry by byly na co ? Jak to tam bude... fakt nevím asi by mi to musel někdo nakreslit nebo znát ten akvaristickej slang pořádně :))
Jinak akvarium bude 95x50x50

takhle nějak (obrázek) to mám nejspíš v plánu.. prostě aby si to přisávalo vzduch a bylo to jak přepad jen ta vodaaby se sála od prostředka akvária cca...
a nebo udělat tu trubku v rohu akvária s dírou ve dně že by to do ní teklo přímo a ještě bych aby si to sálo vzduch k tomu připojil slabší hadičku která by byla nad vodou přilepená jen zevnitř tý trubky, která by byla pod vodou.
...... jinak jo.. koukám se po tom no.. www.youtube.com/… smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 17:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Já bych to udělal jak ti radil Jarry (dvě trubky do dna a před to komoru) do té komory tohle co jsi nakreslil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 15:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Fotka k příspěvku A co doporučuješ tedy? Mám to brát někudy odspodu? Jako tady na obrázku?
Jen bych rád zneviditelnil to místo sání... asi to nahoře nebude zrovna ideal no..
Teď jsem.měl v plánu 4cm odshora a odzadu z boku vrtnout díru 35mm na koleno trubky, aby kdyžuž vyteklo jen něco málo z hladiny... a mit odtok tam. hlasitost nevím jak velká bude.. ale teď tak narychlo zajizdim filtr ve starým akva a chrčí mi to tu dost nahlas a to to Mám metr od postele :)))
Nevím jak se to dělá u otevřeného externího filtru tak aby nepretekl a nechci to dělat nijak extra složitě...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2018 11:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Tenhle systém sbírat vodu jen z hladiny není moc dobrý, všechen bordel ti zůstane na dně. Pokud jde o tu hlučnost tak na to si lidi hodně stěžují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2018 11:14 Muž Jarry [1433] Re: Strakááč
Jakmile ta trubka nebude plně zatopená, bude to dělat rachot - a je to opravdu slyšet hodně. Když na tu trubku dáš ventil, kterým budeš regulovat samospád, tak to asi vyladíš. Vteřinovým lepidlem PVC asi neslepíš, skoro va všech lepidlech se dočteš, že není vhodné na PVC. Co je za problém v pořízení lepidla na PVC?
V každém případě mi přijde, že to vidíš hodně jednoduše, uvědomuješ si, že když tam bude samotná trubka bez vlepeného komínu, tak ti v případě netěsnosti vyteče celé akvárium? A to ještě zvažuješ lepení nevhodnými lepidly, kdyby šlo o 50l akvárium, tak bych to asi také neřešil, ale to předpokládám nebude;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 09:48 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Fotka k příspěvku Jednu, no... jak to, že to bude hlučný?
Mám to v plánu mit jak to bylo v tom návodu, z kterého čerpám viz foto.
Prostě přepad kterej bude pod hladinou cca půl cm a čerpadlo bude dělat tu vyváženou hladinu.. co srihne čerpadlo vytáhnout nahoru stihne stejně rychle spadnout do přepadu.. to by mělo fungovat ne? :)
Dá se to pvc slepit i vteřiňákem ne ? Ten by snad neměl ničemu vadit.. a pojistit to silikonem a bude.. tam mi to moc starosti nedělá, jako ten pruchod skrz sklo.. na sklu silikon držet bude.. ale nevím jak to udělám s tím pvc.. silnou vrstvu nepochybně udělám, to nebude vidět...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 09:32 Muž Jarry [1433] Re: Strakááč
A to tam chceš mít jenom tu trubku, nebo tam bude přepadový komín a trubka v něm? Jak velké má být to akvárium? Když ty PVC trubky a lepidlo koupíš v nějakém eshopu na bazény, bude to lenvější, lepení odpadních trubek silikonem bych nevěřil, obecně lepidla moc na PVC nedrží, proto se používá lepidlo pro tyto účely vyrobené - malá tuba se dá koupit asi za 100 Kč, opravdu ti to riziko za to stojí?
Edit: Ještě pro doplnění - ty trubky to chce dát do přepadu 2, jedna hlavní, kratší, která by měla být stále zatopená (a dává se na ní ventil pro regulaci výšky hladiny v přepadovém komíně), druhá je cca na úrovni hladiny jako pojistná. Když se dobře vyladí hladina, je přepad zcela tichý, když tam dáš jednu trubku k hladině, tak to bude s velkou pravděpodobností hodně hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 22:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
trubku přes okraj mám teď a nevím.. nelbí se mi ten princip... leda to mít vrtnutý vejš u hladiny a hned tom mít přepad... no. to mě mělo napadnout dřív.. ještě zkusím jestli to akvárium nemaj hotový aby tu díru přehodili tak 5cm odshora v rohu a odsud už bych to zalepil tím silikonem a vedl to pak mimo akvárium no..
chtěl jsem mít v rohu akvária trubku jako přepadovku a rovně dolů skrz akvárium až do externího filtru ale nevím teda, jak to bude... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.06.2018 20:37 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakáč
Teda nemám do toho co kecat, ale jak to tady tak čtu, tak vyvrtat si díru dospod akvária a pak řešit, že spojka stojí tři stovky, jen tak to přemáznout silikonem a riskovat, že to všechno vyteče, to bych si opravdu nelajznul. Tohle si prostě koleduje o průšvih, už jen z principu, protože to má díru do dna... Osobně bych se to snažil řešit trubkou přes okraj, ale každý svého štěstí strůjcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:22 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Samozřejmě to jde udělat i z odpadových trubek které se jen nasadí do sebe a ty mají také průchodky a je to o řád lacinější. Na tom pvc silikon moc nedrží a časem se to odlepí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 15:11 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
já to vím, já přechodky ale nechci.. na profiplants budu objednávat a koukal jsem tam včera i na tu průchodku.. www.profiplants.cz/… ale za ty prachy ať si jí strčí do zadnice... rozzureny hop
to akvárium tam bude nehnutě stát dokud ho nebudu chtít i se skříňkou přemístit, což by znamenalo to stejně celý znovu vyndat atd... lepidlo na PVC taky kupovat nechci, když vidím tu cenu to si radši koupím testery vody a jinačí kraviny... já jen jestli tu němá někdo zkušenost s lepením PVC trubek silikonem.. :)
na silikonu píšou, že je přilnavej na většinu hladkých podkladů.. ono to asi bude stačit.. když s tím nebudu kroutit, nebo jinak hejbat.. akvárium ještě nejni nařezaný - prý nestíhaj.. tak si to asi zkusím slepit na zkoušku a uvidím.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2018 07:53 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Na to existují průchodky najdi si nějaké stránky filtrací k bazénům a jaké k tomu používají armatury a lepidlo. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 00:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – lepení PVC trubek akvarijním silikonem ???
Zdar, hledal jsem tu na fóru, jestli tu někdo neřešil to samý co já a našel jsem prd.. tohle je asi nejblíž vlákno..
Chci slepit PVC trubky k sobě přes kolínka a mufny do sebe a zalepit i trubku, která bude procházet dnem akvária... Bude to držet, když to slepím akvarijním silikonem? Jakože zkoušel jsem silikon na tu trubku a nezdálo se mi, že by to nějak ukrutně drželo.. tone
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 00:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Těhňajs
Díra 50mm a používá se umyvadlový uzávěr,záchodová trubka a z duše ustřihneš těsnění a nebo klasická bazénová průchodka 50mm . popř. 32 mm
eshop.macekasyn.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 23:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
To musíš do nějakého eshopu s bazénovými fitinkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 03:52 Těhňajs – Vrtané otvory průměr
Dobrý den.
Jaké průměry vrtání dna se nejvíce používání pro komínový prepad? Mohl by mi prosim někdo zaslat odkaz na nějaké stenove průchodky, ktere se dávají do vrtanych otvorů ve dne?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:00 Muž filipsi [1295] Re: PentueR
Mezitim jsem za pomoci netu vzpominal, kdysi jsem to zkousel na lahvi tkanickou od bot. Praskla krasne.
Lepe pry je omotat provazek, jednou kolem, polit lihem, zapalit, zchladit.
Myslim, ze je to +- stejna tloustka jako lahev, dost mozna jeste mene. Mel by po par pokusech na lahvich byt to nejrovnejsi, co doma dokazeme (ted mam chut to zkusit, tak kdo neodola, dejte pak foto :) ), samozrejme nejde srovnat s rezanim vodou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:47 Muž PentueR [256] Re: filipsi
U takto silné trubice získat tímto způsbem rovný lom, to si myslím už bude problém (tedy podomácku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:31 Muž filipsi [1295] Re: akar77
Drat, omotat okolo, zahrat, prudce zchladit. Pripadne provaznem, jako pri rozdelavani ohne lukem. Prudce zchladit. Praskne sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:16 Muž PentueR [256] Re: akar77
Pokud se ti povede sehnat dealera někde blízko tak asi ano (trubice jsou myslím dost dlouhé). Spíš bych zkusil nějakého skláře/sklenářství - mohli by mít jak trubice, tak je nařezat. Na řezání jsou myslím podobné přípravky jako řezáky na (třeba) kovové trubky, ale asi to chce s nimi umět a nebudou levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 18:47 akar77 Re: PentueR
Ale mají tam odkaz na lokální dealery, ti myslím nakoupí balení,ale prodávají klidně po kusech. Jen nevím jak se dá "amatérsky" taková trubice ze skla řezat.
Možná by poradil nějaký chemik tady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 18:45 akar77 Re: PájaSP
O něčem takovém přemýšlím, že ten kvádr posunu ke středu akva(bude mít ne dvě nové strany,ale tři-čtvrtá by byla zadní stěna akva. Z jakého skla by to mělo být, když akva bude z 12mm?
Jinak asi nechám nasávání přes přepad(dole ten kvádr přilepit a utěsnit, aby v případě, že by došlo k netěsnosti průchodu ve vrtaném dně(průchodky) nedošlo k vypuštění akvária.
Sáni od dna by bylo fajn(i když v tom tvém řešení nevím, ten molitan mezi těmi trubkami se musí hodně zanášet a tím se častěji čistit, je to ve vodě a tím pádem se to při čištění rozvíří, lepší podle mě je když už sát od dna a hruběji filtrovat rovnou ve vnějším filtru, ten se lépe čistí. Oproti nasání rybky či listui stačí myslím jen nějaká hrubší tkanná síťka, mřížka - pokud tedy neuvažuji o rizicích že by to nasálo potěr, to pak asi jen ten molitan jak říkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 17:45 Muž PentueR [256] Re: PájaSP
Kavalier prodává trubice jen po baleních, takže to bude spouuusta přepadů ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:55 PájaSP Re: akar77
A co stejnou trubku jako mám já (vrchní okraj cca = výška hladiny) a okolo dej ještě jednu např.100 mm a dle výšky dna jí zvedni spodní konec cca 70 mm nad dnem akvem a vrchní konec o cca 5mm výš než tu odpadní (pro jistotu).Mezi nima hrubý molitan (aby to nenasálo rybu ...).Spodem pod velkým válcem to normálně nasaje,pak skrze molitan nahoru a přepadem dolu užší rourou do filtru.A toto klidně uprostřed akva,jo a vnější válec může být klidně i kvádr (ten si můžeš slepit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 15:47 akar77 Re: PájaSP
Ahoj, díky moc, vypadá to zajímavě. Já teď řeším trochu problém s tím přepadem, kde ho umístit, myslel jsem do rohu, ale jelikož potřebuji udělat zděný stojan z Ytongu, tak bočnice mají sílu 20cm a přesahují 15cm do akva, to mi v zásadě znemožňuje to udělat v rohu, protože přes ten roh bych tu výpusť spodem neprotáhl, protože by zasahovala do zdiva podstavce:-( Jedině tu šachtu umístit dál dsměrem ke středu akva. Hm fakt nevím, začínám laborovat s myšlenkou udělat filtr vnitřní přepážkový i když bych přišel tak o 15cm na délce akva...říkám si ale škoda každého litru. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:04 PájaSP – Re: akar77
Omlouvám se,že to trvalo,né vždy je čas.Našel jsem tu skleněnou trubku určenou jako výpust z akva,vnější průměr = 28 mm,vnitřní = 23 mm a dělají to : web.kavalier.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 07:31 JuraS Re: Hannibalus
a to mám do akva strčit rouru co má 3 mm stěnu materiálu ? v akva nebude v rohu přepážka, filtr bude stát vedle akva. Na těch nějakých 5 ti cm co budou trubky mimo vodu neschladnou..Chi právě ty zelené průhledné. O lepení se nebojím..slepit se dá cokoliv..téměř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 22:19 Muž Hannibalus [13] Re: JuraS
a můžu se zeptat nač tenkostěnné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 22:12 Muž PentueR [256] Re: JuraS
Plastová kolínka jsem u Macenauera kupoval a na lepení se určitě moc nehodí, je to dost tenký plast - zmáčkneš to v ruce (nevím druh - něco jako novodur) - já je používám u interního filtru - různým zasouváním do sebe a na/do trubek. Ale na lepený spoj bych u toho nesázel. Průhledné zelené trubky má také, plast je to jiný a silnější, ale zase - nevěděl bych čím to lepit abych se nebál vytopení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:51 JuraS Re: akar77
Díky, zítra mu pošlu dotaz a dám vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:06 akar77 Re: JuraS
Nevím, já tam našel odkaz na importéra do ČR tehle německé firmy, je tam mail pro info, takže bych se tam být tebou dotázal na možnosti koupě zde v ČR, importér má sídlo v Pardubicích.
www.dohse-aquaristik.com/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 17:53 JuraS Re: akar77
Teď jsem dostal email s odpovědí z pepinovautesu, že pvc trubky které má v nabídce jsou de-fakto ty, co si můžu koupit za rohem v obi..hledám tenkostěnné viz. www.dohse-aquaristik.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:37 akar77 Re: JuraS
Vždyť tam píšou, že to mohou zaslat nejen poštou ale i přepravní společností. A navíc z Nymburku do Kutné Hory to přece nemáš tak daleko a navíc můžeš vidět na vlastní oči.
Hannibalus moc děkujeme za odkazy, jsi prostě třída! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:06 JuraS Re: Hannibalus
Díky ale raději bych osobní odběr..nedovedu si představit jak by mi pošta dovezla 5 metrů trubky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 14:51 Muž Hannibalus [13] Re: JuraS
www.pepinuvutes.cz/…
tady si vybereš, nebo levnější řešení - PVC-U trubky v instalatérství jsou na to taky dobrý, akorát minimální průměr je myslím 1"
nebo přes internet www.aquaplastik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 14:13 JuraS
Poraďte kde sehat trubky na rozvod vody z filtru..vím, že vyrábí firma Dohse zelené průhledné pro akvaristiku včetně různých kolýnek. Trubky pro rozvod vody které jsou jednak z tlustostěnného materiálu a navíc se musí teplem spojovat jsou mi na nic..k trubkám používaným na elektro rozvody nejsou kolmé kolena, t spojky a kohouty...poraďte..vyřešení rozvodů vody a mám kromě dřeva (stůl a dekl) kompletní sestavu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:26 akar77 Re: zet
Škoda, přitom ještě před pár lety bych to měl na tu Dvorní cca 10minut chůze od domu. Kdyby někdo věděl o někom podobném v Praze...byl bych rád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 09:14 zet Re: akar77
jestli jsi někde od ostravy tak si zajeď do poruby k panu Sovovi na Dvorní ulici(bývalá budova čes.spořitelny)v suterénu má akva prodejnu a ten ti sežene trubky i přepady i průchodky a navíc velmi fundovaně poradí.
Edit: aha ted jsem si všimnul že do ostravy bys to měl sakra daleko.takže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 00:20 akar77 Re: PájaSP
JJ, taky mě tím inspiroval a nechám ji tam hned udělat až budu objednávat nádrž, já bych to normálně řešil taky přes hranu,ale tohle je fakt elegantní řešení.
Někde jsem četl, že má někdo takhle dva otvory v šachtě a druhý složí jako rezervní, kdyby se ten první náhodou ucpal,tak druhý komín,který je o malinko výš než přepad do prvního komínu to odvede. To bych dával asi když by tam nebyla ta šachta a přepadávala by to přímo do trubky,ale ucpání šachty...no i když mohlo se stát že tam někomu skočila nějaká velká ryba:-) Ale šachtu jde zakrýt přece třeba síťkou...
..užít ten druhý otvor na přívod zpět do akva by mě fakt nenapadlo a přitom je to super nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 00:06 PájaSP Re: akar77
Jo jo,Hannibalus to má pěkně vypracovaný,my jsme zapomněli na díru na tu druhou trubku/zpátečku k rozstřik.rampě a tak jí musíme vést přes okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:48 akar77 Re: PájaSP
Moc díky, určitě to bude zajímavá informace a zapřemýšlím, nicméně spíš teď více uvažuji o nějaké průchodce, tak jak to má Hannibalus a k tomu PVC trubka. ˇřešitelná je snad i ta výpusť sifónová a do ní ta trubka,to dělá jak sem viděl pan Žídek,ale pořýd se nemůžu zbavit dojmu, že rvát nahřátou trubku do nějakého sifonového otvoru...ale asi s tím má zkušenosti, když to nabízí svým zákazníkům, těžko říct zda jim na to poskytuje i záruku proti vytečení:-) To už na svých stránkách nepíše:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:40 PájaSP Re: akar77
1)jojo,plast je mastnej a moc lepidel si s tím neporadí,ale kámoš s tím 1200l akvo má plast. rouru a zatím drží.Ale sám to považuje za nejslabší místo.
2)zítra zkusím dohledat,kde mi tu skleněnou trubku dělali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:38 akar77 Re: Hannibalus
To asi jo, protože tím oběhem přes sklep kde se asi zrovna netopí to můsíš vytápět vlastně skoro nonstop.
;-)
Máš zajímavé řešení,ale obávám se dosti atypické a pro většinu lidí asi mimo realitu,ale o tom to taky je:-)
Určitě to tvoje akva stojí za zhlédnutí. Škoda,že tady nemáš prezentaci.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10764-reseni-prepadu-pri-spodnim-vrtani-dna-nadrze