Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 od Dennerle

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
CO2 od Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:56 meleri Re: danrycka
jo tak po tom co pises tak ten zvon ci topper je na dve veci....
takze zitra pomazu pro kaminek....a novou lahev...
ani nevis jak me to stve protoze ted to zrovna potrebuju aby to bublalo.....
co se da delat....
Edit: pritom jak zmacknu tu lahev tak to bubla sakra....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:53 meleri Re: noky
mela sem to vzdycky jako ty, takze asi to bude fakt chyba lahve, dyt uz tri roky nebo kolik jsem uspesne bublala a ted tohle.....a zrovna jak to nejvic potrebuju....ano kytky jsou pak k nepoznani!
jinak dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:22 noky Re: meleri
inak asi chybna lahev, skus reklamovat.. mam od soboty novu lahev - moji prvu, a krasne bubla (rozbehla sa asi po 36 hod. a to som este s tej tabletky nechtiac pri otvarani 25% vysypal bokom) a som nadseny ako sa kytky rozbehli.. k veceru je ta voda uplne prekyslicena aktivitou kytek - nadhera. Este asi kupim jednu a potom skusim prejst na nejake riesenie priamo z lahve z CO2, tak aby vydrzalo

Inak problem moze byt aj teplota.. a ozaj nafukla sa ti ta lahev, zvacsila aspon objem ako je v navode ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:12 Muž danrycka [56] Re: meleri
No určitě by byla lepší větší lahev, takto by mohla část obsahu vypěnit do AQ. 1,5 litrová lahev ideál, naplnit do 3/4 vodou, 300g cukru a trochu kvasnic. Není to sice tak vzhledné jako koupená sada a chce to taky vychytat množství kvasnic, ale cenově je toto řešení finančně výhodnější.

Topper neznám, ale dlouhou dobu jsem velmi úspěšně používal podobné zařízení na stejném principu :) Princip uvolňování CO2 do vody je v podstatě stejný jako při použití kamínku/dřívka/difuzoru, jen v tomto případě je to trošku méně efektivní i efektní :) stejně tak, jako se postupně rozpouštějí z kamínku pomalu stoupající mikrobublinky CO2, tak se díky kontaktu hladiny plynu s akvarijní vodou rozpouští i CO2 jímané do vašeho topperu/zvonu - nádoby obrácené dnem vzhůru. Navíc díky menší kontaktní ploše nehrozí předávkování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:50 meleri Re: danrycka
jezisi vy jste zlaty ani nevite jak jste mi pomohl takze koupim tedy ten kamen pac to drivko bohuzel tady nesezenu.... potlesk :-)
vy ten toper znate? jak to ma jako fungovat? to se v te "kapse" hromadi a pak to jde ven nebo jak? nedokazu si to dost dobre predstavit, to lipove drivko bylo jasne ale toto...na co to pak bubla kdyz to zustava v tom topperu?
Edit: uvazovala jsem vylit tu lahev, nasypat tam kvasnice co mam tady na vanocku jenze nevim ten pomer kdyz ta lahev z dennerle neni litr a pul, typla bych to tak na litr ani ne mozna 3/4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 10:20 Muž danrycka [56] Re: meleri
Samozřejmě že se dá použít vzduchovací kámen, lipové dřívko je ale na co2 vhodnější, protože vytváří menší bublinky. Jinak je to jedno. Kvasnic bych se nebál, zvlášť při použití toho topperu(zvonu), vždycky se v něm udrží jen určitý objem plynu, zbytek odbublá pryč a voda si ho rozpustí kolik bude chtít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 10:09 meleri Re: danrycka
mam z toho strach, abych pozdeji treba neotravila krevetky atd, prijde mi to bezpecnejsi..a vzdycky mi to fungovalo, pres lipove drivko, to dennerle...jsem z toho fakt spatna. tak se mi kytky moc nerozjedou....
da se bublat i pres takovy ten vzduchovaci kaminek? to drivko nemuzu nikde sehnat, jen ten kaminek. dala bych to tam misto toho "topperu", je to takova napul otevrena bedna prijde mi to naprd....fakt nechapu proc to prestali delat s tim lipovym drivkem.... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 08:53 Muž danrycka [56] Re: meleri
a co zkusit kvasnice? předpokládám že jde o podobný princip ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 06:46 meleri Re: sporinek
proste to nebubla koupim novou lahev ....ta umelohmotna cast je popsana jako "topper" . nizka teplota me taky napadla ale nevim. jinak v lahvi je videt na vrchu bublinky, ale proste vevnitr, do akvaria zadne nejdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 22:37 Muž sporinek [15] Re: meleri
prošlá láhev? nízká teplota v místnosti?
ten "umělohmotný nesmysl" by měl být flipper anebo zvon?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:16 meleri – co2 od Dennerle - nebubla
dobry den, koupila jsem lahev dennerle bio, je to proste lahev ve ktere je gel, s tabletkou, naplnite vodou, akorat misto lipoveho drivka tam tentokrat byla umelohmotna soucastka s prisakami. uz je to treti den a porad to nebubla! pouzivala jsem to drive cca tri roky a nikdy nebyl problem, takze fakt nevim, mam jeste cekat nebo koupit novou? muze to byt tim ze je tam misto lipoveho drivka ten novy nesmysl? prosim poradte, jsem zoufala. akvarko mam tri dny a kytky zoufale volaji po co 2. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:22 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: kpapik
Ty bublinky jsou O2. CO2 máte sice v akva málo, ale zejména nižší fotosyntetizující organismy (a sinice obzvlášť!) k jejich produkci volný CO2 nepotřebují, umí jej získat z hydrouhličitanů i bez biogenního odvápnění. :-)
Ten difuzér je malý a 10 bublinek/min. není nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 21:44 R Muž Silent [5949] Re: kpapik
Mně to připadá jako "žabí vlas". Ten se takhle rozbují při přebytku živin a světla v nádrži. Jinak taky přidám odkaz rybicky.net/clanky/480 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
www.horacovoakvarium.cz/…

co2 neni samospasitelne....

a ty bublinky nemusi byt co2

Edit: nemuzu si pomoct vypada to jako sinice.... nesviti ti to nonstop?? mel jsem taky pH nekde az u 9, byla to sinice, a spinaci hodiny byly preply, takze to svitilo nonstop asi mesic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:48 kpapik uz me to fakt zabiji
Fotka k příspěvku vyfotil jsem difuser, test ph a akvarko.

kouknete na to. dlouhodoby test PH je modrej, v nejlepsim pripade tmave zelenej. kapkovy test ukazuje to same.

difusor podle mne jede jak ma. uz jsem na 10 bublinkach za minutu, bublinky jsou vsude na kytkach, viz foto ale podle testu tam CO2 moc neni.

a vsude je rasa, vodu menim kazdy tyden. uz fakt nevim jak se ty rasy zbavit a proc tam sakra to CO2 neni kdyz bublinek je tam tolik ze opticky to vypada jak sodovka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
opravdu zkontroluj vsecky sutry v akvarku jestli tam nemas vapenec, z ktery casti praglu jsi? fakt by to chtelo overit i jinymi testy....

dela se vam doma nejak vyrazne vodni kamen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 12:37 kpapik Re: JuraS
kluci neblbnete a radsi mi poradte. mam tu tvrdost absurdne vysokou nebo se mi to zda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:01 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: JuraS
Myslíte, že když se bude z vody usazovat na sítku perlátoru vodní kámen, bude se toutéž vodou tentýž vodní kámen rozpouštět? No nebude. :-)
Snad jen..., kdyby vodárny čas od času pustily do sítě nějakou kyselinu. :)
Ale to nehrozí... Alespoň u nás doma - když chci vodní kámen, (to je ten prevít, co vám poškodil pračku :)), odstranit, musím použít kyselinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:44 Muž filipsi [1296] Re. JuraS
JuraS napsal: ... že i zanesené sítko v perlátoru u pákový baterie může dělat divy... Jake divy ve slozeni vody udela zanesene sitko perlatoru?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:38 JuraS Re: Moucha
ani kapkama v tom přítmí nic pořádnýho nezměříš,,navíc mi najdi člověka co má s brýlemi zrak jako já bez nich a dám ti 20 ti letou whisky..jo mít tak přístup ke kapalinovýmu chromatografu a udělat test jako dělají vodárny to je o něčem jiném necméně ti to neřekne nic...voda co teče z vodárny se cestou tak změní, že i zanesené sítko v perlátoru u pákový baterie může dělat divy...a v akvárku může pár mrtvých šneků ve dně udělat naprostou paseku s vodou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
kapkove testy, tyhle papirky nejsou nic moc
kdyby jsi chodil ke 3trojkam tak by jsem vzal testy a mohli by jsme to premerit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:30 Muž filipsi [1296] Re: Sid
.. a podle fotky navic kondenzuje jak voda z akva, tak z roztoku :-D , kvuli rozdilnym teplotam. Potopeni by pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 08:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: kpapik
I s bambulkou nad hladinou by se měl CO2 k roztoku dostat a tedy koncentraci "změřit". :-)
Ale standardní je tohle "udělátko" celé ponořit. :)
...predpokladam ze voda z akvaria kondenzuje do te banky...
Řekl bych, že se spíš z vody uvolňuje plyn (CO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 19:39 kpapik Re: hf
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tomu bych veril, ze nebude moc presny. nicmene i to zminene GH mam strasidelne vysoke.

co se ph tyce tak kapkovy test dopadl spatne, zkumavka skoro cerna, cili ph skoro 8:

a jeste prikladam obrazek CO2 dlouhodobeho testu co byl soucasti setu nanoset co2 dennerle.

snad ho mam spravne nainstalovany. kloboucek je pod vodou, ale ta bambulka nad hladinou? predpokladam ze voda z akvaria kondenzuje do te banky s merici tekutinou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 19:20 Muž hf [54] Re: kpapik
tento test od jbl mám také. Jediné co měří +- správně je no2 no3 a dgh. Ostatni hodnoty nejsou ani orientacni. Na ph je potreba pouzit kapkovy test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:57 kpapik Re: Moucha
Fotka k příspěvku pouzivam JBL test 5 v jednom.

- filtr mi jede nonstop. ale az dotez jsem vodu z nej poustel tak ze padala na hladinu, myslel jsem ze to bude lepsi kvuli okysliceni. ted vodu z filtru nechavam proudit do akva tesne nad hladinou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
To máš pravdu. Duležitější je ale nárůst dKH, pokud vydělím dvěmi, tak o 4 stupně. S tím jde i to dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
ale kdyz to vydelis dvema tak to je v cajku..... on ten test se vyhodnocuje takhle (pocet kapek) / 2 = °dGH (aspon ten od rataje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:56 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Psal 18, 21 v akva. Ale i tak je to dle tvých dat moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
1) filtr musi jet nonstop !!!!!

2) evidentne se ti tam rozpousti nejaky uhlicitan... a aby prazska voda mela pres 21°dGH je poradne velka hovadina, asi blbej test na celkovou tvrdost nebo jsi tam dal pocet kapek a nevydelil je 2 (titrovaci kapkovy test)

jaky testy pouzivas? kapkovy nebo papirkovy, od jaky firmy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
Nicméně ten nárůst o 8!!! dKH značí, že je v akva něco, co toto způsobuje. Nejsem chemik, nebijte mě jestli další úvaha bude chybná: Kyselina uhličitá reaguje s nějakým kovem (Ca,Mg,..) za vzniku uhličitanů a vodíku, za nárůstu dKH a pH ?
Opravdu bych všechno v akva podrobil testu octem, nebo lépe HCL. Vsadím se, že něco bude šumět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 11:28 kpapik Re: Moucha
co se kamenu tyce tak jsou kupovane v akvaristice (Hornbach), neprijdou mi vapencove, ani pisek.

hladinu docela ceri filtrace, na noc jsem to vypnul a rano dlouhodoby test sel z modre na zelenou, cili snad tam nejake CO2 pribylo. ted jsem zase filtraci pridal abych zjistil, zda to tim aspon castecne bylo.

svitim od 8 rano do 9.30 vecer

dnesni test vody:
akvarko:
NO3: 30
NO2: 0
GH: vice jak 21
KH: 13
PH:7.8

vodovod, voda Praha 6, Bila Hora (pred jakoukoli upravou):
NO3: 30
NO2: 0
GH: 18
KH: 5
PH: 7

moc mi to teda smysl nedava... :-O

a) mas nedokonale rozpousteni co2 do vody (lepsi difuzor a umisti ho co nejbliz dna)
- difuzor mam co byl v te sade, je skoro u dna

b) neco vyhani co2 z vody (cereni hladiny)
- to zkousim, viz vyse

c) sviti ti to nonstop (preply spinaci hodiny)
- viz vyse

d) netesnost v soustave
- bubla to, takze to asi netesne neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
3-4°dKH, cca 10°dGH ale bohuzel cca 7,8pH

alkalitu musim zvysovat!

ve 12L akvarku mam zvon z 5ml strikacky a pH tam je 6,4 a to tam mam prosim bublifuk, takze hladina se pekne ceri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
stranky www.pvk.cz udavaji za zari KNK 4.5 v hodnote 1,27 mmol/l

vememe ze 1 mmol odpovida 2,7°dKH takze 1,27*2,7 = 3,429°dKH

takze porad vic jak o stupen a pul min nez 5, ktery nameril
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:19 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Vy se tam máte ;-) Já mám 8dKH, 12dGH, 7,4pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
prazska voda ma 3-4°dKH, on udava 5°KH, takze to by byla dalsi moznost.... nejaky rozpoustejici se uhlicitany....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
trosku si zavestim:
a) mas nedokonale rozpousteni co2 do vody (lepsi difuzor a umisti ho co nejbliz dna)
b) neco vyhani co2 z vody (cereni hladiny)
c) sviti ti to nonstop (preply spinaci hodiny)
d) netesnost v soustave

orientacni vypocet:
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50
5*30/50 = 3 bublinky za min

jeste se mi zda ze mas prerybnino....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: kpapik
Důležitá je taky vstupní voda, hlavně celková a uhličitanová tvrdost a pH. Zkus to změřit, to co ti teče z kohoutku :-) Pak můžeme nad něčím začít uvažovat.
Díval jsem se ti na profil. Z čeho jsou ty kameny v nádrži? Nemuže něco v nádrži reagovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:18 kpapik Re: kpapik
ze si teda sam sobe vodpovidam.... ale na kytkach bublinky jsou...

nechapu jakto ze mam tak vysoke PH kdyz pridavam CO2? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:15 kpapik – CO2 Dennerle zahada
Mam 30L Dennerle a Dennerle Nanno CO2 Set. bublam jako blazen a hodnota CO2 mi nehoru neleze. cim to sakrys je?

JLB test: KH5, PH 8 (!)

CO2 dlohodoby Dennerle test: cca 2-5 mg/l coz je preci hrozne malo. bublam uz asi 10 bublin za minutu, coz je asi taky hodne.

fakt nevim cim to je. poradte prosim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:41 Jack Re: Sid
Diky za reakci... Tak bud si priplatim nebo budu vesele kvasit.. protoze ta 80g napln bude asi dost malo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:28 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Jack
Záleží především na tom, co s CO2 zamýšlíte, na tom, jakým mechanismem jej budete rozpouštět, zda použijete elmag. ventil pro aplikaci pouze za světla a na tom, jakou alkalitu má voda v akva.
Podle mých zkušenosti v poměrně dobře zarostlé nádrži zhruba této velikosti, kde je CO2 rozpouštěno pouze ve světelné fázi, a to přes difuzér s keramickou patronou, a kde má voda alkalitu cca 8 dKH, vydrží 500g CO2 udržovat pH někde kolem 6,7-7,2 cca 5-6 měsíců.
80g CO2 vám vydrží přiměřeně kratší dobu. Měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 09:29 Jack Re: ativ
Taky by me zajimalo na jak dlouho vydrzi 500g co2 lahev.. vcera v jedne akvaristice mi doporucoval system nano ze vydrzi tri mesice v 125L akvariu... tak by me zajimalo jestli s tim ma nekdo zkusenosti... pac tam mel na prodej i kyvetky..
Zapomnel jsem dodat ze lahev nano ma 80g...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:43 Muž Pete [10] Re: V
Mam 500g láhev (plnitelnou), bublám od prosince 11 hod denně a zatím je to ok palec
Nicméně, za 500,-kč jsem sehnal další, ale už 6kg láhev. ;-)
Neplnitelnou bych nekupoval, pač když narazíš na blbou, nikde se nedovoláš a jen zbytečně o peníze příjdeš. Nu, ale rozhodni sám jak uznáš za vhodné. Čus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:29 Otta Re: V
Fotka k příspěvku Mám lahev 2kg,náplnění stálo 80kč a v akva 300l bublá už 5měsíců.Bublá jen při rosvíceném akva a podle manometru tam co2 minimálně na měsíc je. ano ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:09 Muž filipsi [1296] – Re: V
Urcite plnitelnou. Naplneni stoji 20-60kc, jak kde. Jak dlouho vydrzi - to je ruzne, dle toho jak bublas. Na 300l tak mesic, tri mesice. Ale uz jsem taky mel prazdnou za par dni, pravdepodobne nejaka netesnost. A to by u jednorazove za 500 mrzelo vic.
(edit - a na 300l bych volil aspon 1.5kg. Ja take zacal s 500g, a je docela dobre mit lahne dve, nebo vetsi, protoze kdyz dojde, ne vzdycky se cloveku hned chce /ma cas/ jit naplnit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:44 V Re: ativ
Máš běhat s prázdnou láhví do sběrnýho dvora, nebo na naplnění... To máš prašť jak uhoď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:30 ativ Re: V
Pořídit si soupravu s jednorázovou tlakovou lahví snad není taková pitomost, záleží, jak dlouho vydrží, její pořizovací cena je cca 500,-Kč, nemusím nikde běhat plnit láhev, koupím si vždy jednu náhradní, je to pohodlné, ale potřebuji vědět, jak dlouho tato 500ml láhev vydrží, to je podstatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:25 V Re: ativ
Technicky vzato jsou všechny sestavy stejný: bomba -> uzavírací ventil -> redukční ventil -> jehlový ventil -> zpětný ventil -> difuzor. V některých sestavách k tomu ještě přibývá elektromagnetický ventil spřažený s osvětlením nádrže. Takže jestli vezmeš sadu pro 100 l, pro 300 l, nebo pro 1000 l je v podstatě jedno. Rozdíl je hlavně ve velikosti bomby. Kupovat ale bombu bez možnosti plnění je IMHO pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:17 ativ – CO2 od Dennerle
Chci si pořídit nějakou profi soupravu CO2, uvažuji o Comfort Line CO2 Professional na 300l od Dennnerle, zajímá mne, jak dlouho vydrží neplnitelná 500 ml nádoba a zda mi tato souprava bude stačit na akva cca 360 l, neboť je určena do 300l, souprava do 600l je již o 2000,-Kč dražší. Nebo je lepší souprava s plnitelnou bombou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10747-co2-od-dennerle?od=51