Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý - nákup

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý - nákup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2017 17:07 R Muž romant [27987] Re: Ladis67
Téměř jistě importy, tuzemská produkce je v naší prodejní síti takřka nulová. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 16:58 Ladis67 Re: Luikas
Ahoj, před půl rokem jsem jich kupoval 5 v Braníku a zatím úspěšně prosperují. Ale jestli to je dovoz nebo domácí odchov, nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 14:35 R Muž ctibum [6902] Re: Luikas
shop.aquamaster.cz
Úplně Praha to není, ale ani Sibiř. Nedávno to tu někde doporučoval sám šéfredaktor... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 14:15 Muž Sagittariusi [19] Re: Luikas
Ahoj Otíkov nájdeš aj na akvaristickej burze v Prahe na Pankráci - www.rybyarybicky.cz , no s dobrou kondíciou otíkov to tam nieje vždy 100%, takže si ich treba riadne poprezerať a nekupovať ak sa ti na nich niečo nezdá alebo sú nejak poškodený. Ešte keď som žil vo Svobode nad Úpou tak som nakupoval len u p. BRÁDLERA st. (česť jeho pamiatke a vášni pre akvaristiku) a ten podľa jeho slov mal vlastné odchovy otíkov a je pravda že mi od neho nikdy žiadny neumrel a boli v perfektnom stave. Neviem ako je na tom akvaristika teraz a či to máš po ruke alebo formou nejakého výletu a telefonicky sa s nimi dohodnúť. Komunikácia s nimi bola vždy dobrá. www.akvaristika-vrchlabi.eu - akvaristika sídli vo Vrchlabí a na stránkach nemajú (nemali) vždy uvedené všetky ryby ktoré dokázali zaobstarať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 11:48 Luikas
Ahoj, navážu na tohle téma. Nedávno jsem založil menší akvárko a chtěl bych v něm mít otíky a dania pruhovana (ty uz tam jsou). Chci se zeptat, za jak dlouho po založení je rozumné pořizovat otíky a kde v Praze je koupit,aby byli zdraví a nepomřeli mi. Je u importů nějaké období v roce, kdy jsou obecně dováženi zdravější? Nebo - jak už tu zaznělo - dají se někde sehnat odchovaní? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:13 R Muž afc1886 [14681] Re: 789
Tak už pro ně to je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:13 789 Re: afc1886
Červené a 10 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:11 R Muž afc1886 [14681] Re: 789
Jaké Neonky a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:07 789 Re: vaaclav
Mám jenom neonky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 789
Podle toho kolik už máš ryb, aby z toho nebyla rybí polévka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:09 789 – otíci
Dobrý den, mám takový dotaz .... kolik mám dát otíků do 50 litrového akvária ? předem děkuji za odpovědi a přeji krásný den :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 23:36 Lord Re: 77Dasa
Akorát burza bude až v únoru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 23:11 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Lord
Ahoj,ja koupila na burze.Hodne lidi od koupe z burzy odrazuje.Mam je 3 mesice,vsech 6 se ma ocividne dobre.Byli hodne prtavoucci,ale rychle to dohnali.Jeden z nich je ted poradny cvalik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:29 Lord – Otík - kde koupit Ostravsko ?
Ahojte, kde se dají koupit Otíci na Ostravsku?(F-M,Karviná,Havířov,Těšín?) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:28 Muž fanatic [10] - Stonkové rostlinyRe: ondralomnice
Díky za odpověď Ondro. Ano s nimi jsem v kontaktu, momentálně je nemají. A tak bych je rád nakoupil klidně jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 17:17 Muž ondralomnice [81] Re: fanatic
Někdy je mívá Pauker z Proseče u Jablonce, ale lepší zavolat a optat se jestli je mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 22:45 Muž fanatic [10] - Stonkové rostliny – Liberec
Ahoj. Věděl by někdo, kde bych mohl koupit krunýřovce jednopruhého (Otocinclus affinis) v oblasti Liberec/Jablonec nad Nisou/Turnov/Semily? Popřípadě někde jinde poblíž. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 16:02 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Před měsícem a půl jsem byla v Pet Center (nákupní centrum Park Hostivař). Musím říci, že jak mají udržovaná AQ, to mě překvapilo. Zdravé ryby, žádné mrtvoly, čistá akvárka. Prostě paráda. Jak Petka nemusím, tak tady si zaměstnanci zaslouží pochvalu. A co tam měli - otíky za 40,-Kč, což je na kamenný obchod přijatelná cena. U Petka jsem čekala vyšší cenu. Všichni otíci (pořádně jsem si je prohlédla), co jim tam plavali, byli pěkní, vybarvení, napapaní. Tak jsem neodolala a pět jsem si jich odvezla. Tak ten náš sirotek dostal nové kamarády. Během deseti minut se rozkoukali a chovali se, jako když bydlí u nás odjakživa. Když jsem otíky koupila na burze, tak jsem jich přivezla 8 a přežil jen jeden. Nevypadali vůbec dobře, sice jsem počítala s vysokou úmrtností, ale že z osmi přežije jen jeden, s tím jsem nepočítala. Otíci z Petka žijí všichni. Zrovna včera všichni vylezli najednou, takže se mi je podařilo spočítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 21:40 kitycta – Krunýřovec Haroldův
Ahoj.:-) Máte někdo přehled, jestli někdo u nás chová Harodly? Popř. jestli jsou někde k sehnání? :-) Dneska jsem byla na burze v ostravě a přišlo mi to nic moc teda. I když - možná se mi to zdálo mezi tolika lidmi, u některých prodejců jsem se pořádně nedostala k akvárkám, abych se podívala, co nabízejí, tak nevím. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:36 Muž hf [54] Re: Danila
Jo, mě se dokonce ti Vaši otíci po dvou týdnech vytřeli.

P.S. Máte je z odchovů nebo z importu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:18 Žena Danila [4489] - SumciRe: PaDa
Máme je tady, stačí se zastavit ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Davvee
Podívej se na stránky ZOO braník, jestli je aktuálně mají, je to jejich obvyklý sortiment...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:43 Davvee – Otocinclus
Zdravím, nevíte kde se dá aktuálně koupit v Praze Otocinclus? Chtě jsem ho koupi na burze na Pankráci, ale poslední burzy jsme ho tam neviděl, ikdyž podle fotek se tam prodával. Nevíte jestli bude i tam? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 17:01 Muž milosak [66] - Rostliny
Mám dva oťásky z Hornbachu na šestce.Jsou to moji největší kámoši smich
Co jsem četl zde příspěvky k Hornbachu tak se jich musim zastat, protože mám od nich i parmičky SAE
a rybky jsou všechny krásné a zdravé.
Asi ještě dva frajírky dokoupim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 16:37 Skorica Re: paia
To je ale hojnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 16:10 Muž paia [3] – sběr otíků
jen pro zajímavost, co jsem našel na youtube... www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 12:46 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: vóťa87
Dík, zítra jedu kupovat topítko tak vezmu i otíka, ti dva otové co z toho krámku mám vypadají fakt dobře. S tím krmením - dávám krevetám malé granulky se spirulinou a otíci už se je taky naučili ožírat. Což jsem rád, protože bohužel řasu vhodnou pro krevety a otocinclusy mám v akvárku v minimálním množství. Resp pokud se jí podaří vyrůst, osazenstvo ji okamžitě spase:) Asi budu muset dát do lahve na okno zarůst řasou kamínek nebo chomáček mechu. To s tím vytíráním otocinclusů jsi mně docela potěšil, pokud by se mi podařilo mít spokojený pár, tak bych třeba měl naději na vlastní odchov, to by bylo super! Zatím jsem úspěšně odchoval jen akary hnědé ale z otíků bych byl nadšený!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 12:15 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Dreamdiver
Kupovat ryby u migy je vcelku utopie... :-O Jinak otík je hejnová rybka, jedině pak se cítí dobře, nepodléhá stresu a následně nějakému strádání...Problém je v tom, že většina těchto ryb je import, chytají se většinou v období sucha ve vysychajících ramenech řek, takže už na tom nemusí být co se stavu a stáří týče nejlíp v době odchytu...Nevím zda je někdo cíleně množí, mě se občas vytřou a udržuje se mi tím přirozeně populace, ale tím že je mám s jinými rybami jich nepřibývá...Jinak dost lidí podceňuje jejich krmení, i když se pasou na řasách je třeba je přikrmovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 09:14 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: FranzFritz
Bohužel no...s úmrtností je třeba počítat. Jestli přijdu i o tyhle, je to naposledy co jsem si je pořídil Na to, abych nacházel tyhle krásné a milé rybky mrtvé prostě nemám nervy.
Btw - ví někdo o nějakých případech, kdy byli otíci rozmnoženi u nás v akváriích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 08:58 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Dreamdiver
Během roku mi z pěti zůstali taky jen 3 otíci. Nevím kde je problém, ale vypadá to, že úmrtnost otíku je všeobecný problém. Jinak jsou v pohodě a nepoškozují rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 08:55 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Hagar
Hehe, no já si to taky říkám :) Já se trošku bojím té proslulé úmrtnosti otíků (před několika lety jsem 2 koupil v MIGA a jeden zemřel do 3 dnů a druhý taky moc dlouho nevydržel, je fakt, že byli potlučení a hubení...to tihle noví jsou krásní frajeři vykrmení), tak trpím asi paranoiou-že o nějakého přijdu. No asi ještě jednoho do party pořídím:) Jen doufám, že za chvilku nepůjdu kupovat nanocube 30l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 02:54 Hagar Re: Dreamdiver
1 otíka by určitě snesli :-) ,ale když nebude,tak se taky nic nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:45 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – otíci do 20l
Abych. Mam nanocube 20l (viz prezentace) a v nem asi 15 krevet (vypada to, ze brzy jich bude vic;) a taky 2 otiky. Maji se doufam dobre, cile smejdi po akvarku, basti rasu i tabletky pro krevety a vubec mi zatim delaji radost. Otici jsou hejnova rybka a kdyz tak vidim, jak jsou casto spolu a skadli se, napada mne, zda by k nim nebyl vhodny jeste min. jeden kamarad. Ale zas je to akva jen 20l...tak bych rad znal vase nazory. Zda bude pro otiky lepsi zustat ve dvou a mit akvarko pro sebe, nebo mit jeste nejakeho kamarada. Sam nejsem priznivcem cpani spousta rybek do malych akvarek, ale tady u otiku jsem na vazkach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 23:29 akar89
affinisi som vydel v plzni v kauflande palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kaplan007
Ok ;-) Tím lépe palec Třeba někdy od nich něco objednám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 14:29 Muž Kaplan007 [51] Re: Bob66
pleteš se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2009 23:22 Žena Rebbie [71] Re: Bob66
Aquarium.cz to je Radek Blaško, od toho mám už druhé otíky já a ty první sem měla asi tři měsíce a pak nerozdejchali celkovou přestavbu akvárka a z druhé várky mi odešel jeden hned a další asi po půl roce ale tři zbylé mám do teď, brala bych je od něj znova, má opravdu pěkné ceny. Podle mě je to spíš náhoda - povedou se nebo nepovedou, jsou to zkrátka importy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2009 22:01 Žena Rebbie [71] Re: Kaplan007
Pro ty otíky? Kdyby ses rozhodnul si je přecejen nechat poslat, mohli bysme se podělit o poštovný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kaplan007
Tak to už bych to prodloužil a udělal výlet do toho Vivárka, určitě by to za to stálo palec Také mám v plánu tam vyrazit až vyjde čas ;-)
Ne vždy je rozhodující cena, já dávám přednost kvalitě ;-) O Aquarium.cz jsem tady zatim moc nečetl, ale na Vivárium jen a jen chválu. Je rozdíl ušetřit pár korun nebo přijít o všechny ryby. Ale třeba se pletu a je tu dost lidí co mají dobré zkušenosti s Aquarium.cz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:56 Muž Kaplan007 [51] Re: Bob66
Já bych to spojil s výletem do prahy:) Jinak když už bych objednával tak z aquarium.cz. Mají lepší ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kaplan007
Můžeš si je nechat poslat kurýrem z Vivárium Mělník X-) Vyjde to levněji než jezdit do Prahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:45 Muž Kaplan007 [51]
Už se někomu podařilo sehnat je v Plzni? Já už tady objel snad všechny akvaristiky. A nic. A vypadá to, že kvlůli nim snad do tý Prahy pojedu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 16:34 Kralicek11 Re: Moucha
jojo diky..ja na tu burzu chodim pac tu skolu mam tak 500m od baraku a navic do ty skoly i chodim:-D
o krevetkach jsem taky premyslel aly ty se mi moc nelibi nwm proc no:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 16:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: FranzFritz
Tak si udelej test na organicky latky (rataj) a uvidis, treba je to nejaka blbost.. A kdyz si udelas prezentaci svy nadrze tak aspon uvidime o cem se bavime..... hm? Zkus kazdej tejden menit 1/3 vody, vodu odsavat ze dna a krmit polovicnimi davkami pripadne dva dny v tejdnu nekrmit vubec.

I kdyz nekdy je opravdu nejlepsi reseni odlovit rybky a udelat reset akvarka (totalni prestavba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 16:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kralicek11
na ty burze by ti urcite poradily.... jinak je tu dalsi moznost... krevetky jsou maly, jsou hezky a dost ucinny... dale si udelej testy vody, aby jsi neresil jen nasledky, ale i pricinu.... precti si neco o rasach a ruduchach.... (ja treba zjistil ze najezd ruduchy mi zpusobil vzduchovaci kamen vyrici kal ze dna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 16:16 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Kralicek11
Nic si z řas nedělej. Mám v akvárku ancistrusa, krunýřovce jednopruhé, ampulárii, neritinu, vyzkoušel jsem všechny zde popsané způsoby boje proti řase a stejně nic nepomáhá. Ruducha vítězí na celé čáře :-D Dokonce jsem už zkusil chemii. Jedině díky ní se ruducha zarazila. Ale jen dočasně Snad přijdu na něco jiného než celé aqua vyleju do haj... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 16:16 Kralicek11 Re: Jrk
no zase nechci aby jste si tady myslely ze mam AQ cele ořasene to ne...ale je na sklech trochu zeleny povrch a chtel bych aby to ti rasozrouti žraly pac nechci jim tam porad sahat a mechanicky to ze skel otirat...no nwm zkusim tu prisavku thajskou...v popisu ma uvedeno ze kytky nezere a ze zere zbytky potravy takze si myslim ze neni na skodu si tam jednu koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 14:31 Muž Jrk [143] Re: Kralicek11
Ono řešit problém řasy pouze řasožravci není to nejlepší řešení (nevím, třeba to není Váš případ), na tvorbu řasy má vliv zejména růst vyšších rostlin. Na druhou stranu byl znát velký rozdíl, když jsem si Otíky do fungujícího akva pořídil, a to do 2 dnů: očištěný kořen, vyluxované některé rostlinky, ale taky jim nechutná všechno (když je to moc "chlupatý")... Nákup: Jsou to všechno importované rybky, kterým aklimatizace do nového prostředí - akvária dělá velký problém. Je třeba počítat s jejich úmrtností i když budou zakoupeni v zavedené akvaristické prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 13:15 Kralicek11 Re: Moucha
jo tak neritinu mam...a abych si pravdu rekl taak nic moc pac ona cisti jenom v noci jinak mi pres den spi:(...:(ampularii taky mam a ta jedina to tam jede jako svin ale taky nestiha..bojim se koupit jeste jednu pac jsem cetl ze zakalujou vodu svym trusem...
nejlepsi byly asi ancici ale ty mi jeli i rostliny:(
pak mam jeste parmicku cernopruhou ale ta mi ozrala jenom stetikovou rasu..
tak hledam neco co pomuze ampularii v cistni skel... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2009 12:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kralicek11
teba by jsi mohl zkusit tohle rybicky.net/akce/293
pripadne by jsi mohl pouzit i tuhle krasku rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
na ruduchy je dobra jeste ampularie rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni - mne zere vsecky rasy, ruduchy i kal, ale ma jednu necnost... obcas hrabe, kdyz ma hlad potravu si vyhrabe

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5466x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10720