Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co dál s rostlinami

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co dál s rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2023 08:57 Muž vlka [3444] – ...Růžkatec...
Fotka k příspěvku Dal jsem na okno do nádoby přebytečný Růžkatec a místo toho je z nádoby odkladová miska přebytečných rostlin. Kousíček Vrby z Velikonoc a nějaká asi vodní tráva. No a takhle vypadá dnes, po pár týdnech. A to je v ní i spousta šnečků Okružáků a Levatek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 10:04 Žena Mejtys [7] Re: MirekSazava
Mám frakci 2-4 mm. Na sázení klasicky vzrostlých rostlin je super. Jen si nejsem jistá, jak tam tyhle pidikytky přichytnu, když jsou jen o trochu větší než štěrk. Nějak si s tím poradím. Třeba do víkendu ještě trochu v kelímku povyrostou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 09:41 Muž MirekSazava [71] Re: Mejtys
Ano, ona roste hodně rychle, tak pak nechat vcelku na místě a ustříhávat vrcholky a dosázet kam je potřeba.

Ale myslím, že i když jí rozdělíš, zasadíš pinzetou a trosku přihrneš substrátem, bude držet dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 08:43 Žena Mejtys [7] Re: MirekSazava
Takže umýt, zasypat a až povyroste, tak teprve rozporcovat? No, snad pro ní najdu někde místečko, kam by se vešla v kuse. Případně ji rozdělím na poloviny. Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 08:33 Muž MirekSazava [71] Re: Mejtys
S troskou cviku by měla jít zasadit i po kouskách. Pokud je ale opravdu hodně malinká, vyndej ji vcelku z kelímku, umej gel a celou rostlinku polož na dno a trošku zasypej substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 07:55 Žena Mejtys [7] – In-vitro
Koupila jsem si dvě rostlinky in-vitro. Hydrocotyle může být i jako plovoučka, takže u té problém není. Ludwigia sp. 'Mini Super Red' je ale strašně malinká. Nevím, jestli mi půjde zasadit. Mám ji nechat povyrůst v tom kelímku (ještě jsem ho neotevírala) nebo ji mám dát také plavat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:24 Baymax – rastliny
nazdar. akym sposobom sa daju zbavit rastliny rias ? pretoze doma to rodicia trosku prehnali s hnojivom a skoro cele akvarko je pokryte zelenou vrstvou bohuzial som to trosku neustriehol ... ide mi tam aj co2 staci ked znizim hnojivo ? pretoze ked som nehnojil a isla len co2 a svetlo tak ziadne riasy neboli ? ked budem mat moznost tak by som aj vybral rastliny len neviem ci by prevarenie strku a kupel v hypermangane pomohol proti tomu. vdaka za odpoved :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 14:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Eva_R
Zasadit, ideálně pod ní dát trošku hlíny či jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 22:28 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Potamogeton spec. Vietnam
Ahoj, dneska jsem v akvaristice narazila na tuhle rostlinku, neznám jí, tak jsem jí kousek vzala, že to zkusím, jestli u nás půjde. Moc jsem toho ale na netu nenašla, prosím, poraďte někdo, jak jí třeba zasadit? Nevím, kde je začátek a konec :-) Jsou to provazce listů, žádný kořínek, má snad být nezasazená, volně v akvárku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:17 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
Proč by jsi to dělal když nemusíš, to máš tak rád rostliny jako vzduchovací kamínky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:05 Muž Amras [34] – Perličkování
Zkoušel někdo navodit perličkování rostlin pomocí peroxidu vodíku?
www.prirodni-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 15:08 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Mám dotaz koupil jsem si Fissidens fontanus na kovové mřížce, nechal jsem ho narůst. Jak ho mám dostat na kořen? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:47 Fugee Re: jakubkofi
Rezavý hřebík = hrdzavý klinec...
Na CO2 stačí petlahev. :-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:37 jakubkofi Re: Fugee
ale ja nemám žiadny prístroj na CO2 ale to stými ezavými hřebíkma :-D som slovák tak neviem či som to správne napísal :) ale skúsi m si vyrobiť prístroj :-D na to CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:29 Fugee Re: jakubkofi
Tohle nevypadá na rašelinu, ale podle mě na nedostatek železa. Zkus dát do dna pár rezavých hřebíků a začít dávkovat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:25 jakubkofi – ???
neviem či som to zaradil do dobrej diskusie ale ked to zoberete takto Co dál s rostlinami "po posadení" :) Vedel by mi niekto pomocť ??? Mam v nádrži hojno rastlín a mám taký pocit že sa im nedarí lebo majú konce listou hnedé a strapaté a všimol som si že v skoro každom hnoive pre aqua.rastliny je "rašelinový výluh " stydim dá sa to dáko vyrobiť stydim dakujem za každú odpoved !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 10:47 Žena Melisa [2] Re: Designer
Světlo jsme ještě posíli - máme teď víc lampiček nad akvárkem než kdekoliv jinde, hnojení přerušeno. Snad to těch pár dnů nějak bude fungovt.
Děkuju všem za ochotu a rady!

Krásné Vánoce
a ne abyste večer krmili rybičky salátem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 23:53 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: smik
Hezký odkaz. :-)
Až budete mít někdy chvilku a cestu kolem, zkuste se mrknout sem:
SALON MATRIX INFINITY, Lafayettova 12, Olomouc, otevřeno: Po-Pá 7.30-19.30
www.studiomatrix.cz/… :)
Je to kousek od hotelu GEMO a najdete tam toto:
rybicky.net/nadrze/9630
160x50x40cm, 320 l, 2x 36W/T8.
(Koukám, že bych měl aktualizovat foto... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smik
A protoze to vime, piseme u slabe osvetlenych nadrzich o moznosti pestovat jen na svetlo malo narocne rostliny, a snad jen jednou jsem se zminil, ze to uz je tak akorat pro pestovani zampionu, aby se clovek neriz pri sklizni ;-) . Ono se da provozovat i akvarko, kde svetlo sviti primo na jeden veliky Echinodorus a zbytek je slabe osvetlene kameni. Pak to muze byt jen par W osvetleni na obri nadrz a vubec nemusi byt nezajimava, stejne jako rostlina muze hezky prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:32 smik Re: Melisa
Nebudu vám tady do toho zasahovat, ale při správné volbě rostlinstva se dá s úspěchem provozovat poměrně "nedostatečně" osvětlené akva.
www.pbase.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:01 Muž j0hny [86] Re: Melisa
Moznost je tam napchat "hotovy" osvetlovaci kit, alebo ak to ma len krycie sklo tak nejake "hotove" svietidla prekryte niecim... proste strcit do zasuvky a svietit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Melisa
No neplet se, pripadna vymena zarivek znamena zarivek o stejnem prikonu, neni to jako se zarovkou, ze das proste "silnejsi". Muzes u zarivek snadno vymenit studene svetlo za teple jen vymenou trubic, ale posvitit vic neni jen o vymene trubice za jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2010 19:51 Žena stetinka [270] Re: Melisa
jde o to, jestli je kryt kupován dodatečně, tedy i s patřičným množstvím úchytů pro zářivky, nebo jako set. Do těhle malých se totiž blbě nové patice přidávají. Ale o tom už by mohl poreferovat náš pan "technik", páč já su jen ten záhumenkář :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:41 Žena Melisa [2] Re: Designer
To nový akvárko je výměna se švagrem, kterej má už větší, tu 60 měl asi rok,s krytem a tedy i světlem. Případná výměna zářivek za jiný už nebude takovej problém (předpokládám) - jako montování nějkýho krytu, vrtání, sestavování elektriky, to fakt nedám.
Ano, sypu si popel na hlavu, neměli jsme kupovat akvárko bez krytu, ale holt koupili a pak řešili, jak se dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stetinka
No "technik" dela co muze, aby si to nejak dal do kolonek, kterym rozumi, ale nakonec se sam rad zepta "agronoma", protoze ac rostliny umi na urovni "co slusne poroste pri me peci a podminkach si necham", rad by obcas zkusil i jine, a dozvedel se, co ze to zase zvoral :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Kdyz jsme u tohoto tematu, Side uz jsi videl Echinodorus bleheri s cervenym listim? No ja ze jsem rano krmil ryby, koukam do zahradky, Echinodorus ma z kapsicky povytazeny kapesnicek (kus listu ze stredu ruzice), trosku takovy jakoby posety necim tmavym, ale co uz, zmena osvetleni... Jenze vecer cumim, kapesnicek bude poradnej lopuch a co vic, on ma cervene zilkovani!? No to jsem jeste nevidel... hele, neprehnal jsem to s tim rentgenem misto osvetleni? Pockam co z toho bude, zatim vlaknita rasa rika, ze se ji to libi, a mnohe kytky rikaji, ze cervena bude v tomhle lepsi smich . No uvidim, kdyz tak uberu, mam snadno jak, ale ten Echinodorus mne fakt prekvapuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2010 18:45 Žena stetinka [270] Re: Sid, Designer
Tak tady to máš Meliso :-D Promluvil "technik" a "agronom"

Já za řadového farmáře s malým políčkem musím říci, že mám taky cca 0,5 W na litřík. Bojuju,ale rostlinky, vybranné druhy jdou. Na nějaké kobrerečky si můžu nechat zajít chuť, ale mám tam tak 10-15 druhů, co jdou. Ty se na tuto hodnotu ale dostaneš až se dvěma úsporkama.
Jinak nevím, co to budeš mít za tu 60tku,ale pokud to má být set, počítej, že i tam budeš bojovat s velmi, velmi špatným světlem ano

Sid: o hnojení žádná řeč, to je janý i mně. Ale chtěla jsem, abys mi to krapet rozvedl. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2010 18:35 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: stetinka
Pokud se mne někdo zeptá, proč si myslím, že 11 W kompaktní zářivka je na 45 l akva málo, nemusím pátrat v paměti, jak intenzivnímu ozáření jsou ty které rostliny vystaveny na přírodním stanovišti, ani počítat, kolik lx dopadne z takového zdroje vzdáleného 10 cm od hladiny na list rostliny nacházející se 5 cm pod hladinou...
Stačí mi zkušenost, abych si mohl dovolit prohlásit, že takto osvětlené akva bude vyhovovat nanejvýš na světlo nejméně náročným kytkám, a že hnojení do vodního sloupce bude za těchto podmínek koledováním si o průšvih. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stetinka
Poustel jsem do akvaria svetla, ze osvetleni bylo zhruba tolik, co by daly ty dve lampicky na tohle akvarko (pokud sviti kam maji, tedy maji reflektor). Uz je to pryc, pridal jsem. Nektere rostliny s temi dvemi lampickami porostou hezky, nic proti, treba Limnophila sessiliflora poroste dobre, ale bude ciste zelena, zatimco ja uz mam vrsky za par dni po pridani svetla do cervena (svetla zhruba 3x tolik, nez jsou ty 2 lampicky, zatim experiment). O keberci Hemianthus callitrichoides s temi dvemi lampickami nelze moc premyslet. Jiste ze to u mne nemuselo byt jen svetlem, ale on se mi snazil, snazil se vytahovat nahoru, za svetlem - je uz po nem... Asi tolik ukazka z praxe, mne takove slabe osvetleni ten koberec neprezil, Ludwigia repens dost dobre rostla, ale ted mam po par malo dnech uz jeji vrcholy vice cervene, ne jen zelene s naznakem fialove... I ty dve lampicky jsou na tohle akvarko osvetleni jen pro urcity segment rostlin, ty mene narocne na svetlo, a to prece nastve, nebo ne? A mimochodem, jestli to chcete na ty protivne W/l, at nezeru, ze to sviti klidne jako zarivka, 22W na 45l je stale jen 0.49W/l ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2010 17:20 Žena stetinka [270] Re: Sid
Side, proč myslíš? Pořád málo světla? Nebo rozložení světla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:57 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Melisa
...Kdyby v te lampicce byla usporka, ...bude to jen pro nenarocne rostliny...
Souhlas. :-)
11W kompaktní zářivka na 45 l nádržku je skutečně jen pro rostliny na světlo nejméně náročné. Řešit pak v takových podmínkách strádající rostliny přidáváním PMDD je koledováním si o průšvih. :-O
Obávám se, že přidání další lampičky na tom koledování si moc nezmění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:06 Žena Melisa [2] Re: stetinka
Něco s tím světlem vymyslím, aby se posílilo. Přišoupnu tam ještě jednu lampu - trvalejší řešení v tuhle chvíli nemá cenu, kvůli tomu stěhování.
Fotku zkusím zařídit, my nemáme teď funkční foťák, pokusím se vyzískat to přes telefon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2010 15:59 Žena stetinka [270] Re: Melisa
Nikdo se tu nenerví. Jen tu mám asi minimálně jednoho odpůrce, krerého jsem možná čímsi popudila a on se moc snaží mi ublížit. Je mi ho líto, proto jsem si ho dala do oblíbenejch, abych mu pomohla...Neboj, nikdo se čertit nebude.
Já jsem se jen snažila dostat s tebe tu watáž, protože by klidně mohlo být, že tam máš něco hodně špatné.
To, že se ti tu snažíme vymluvit hnojení je o tom. Že světlo je taky druh hnojení, dokonce ten základní a pokud je ho málo, tak rostliny "spí" a "nežerou". Zato dlabou řasy. A těch se pak špatně zbavuje. Jem mrkni na tohle forum, kolik nás všechny natrápily.
To, že se snažíš bojovat za manžela a potomka to máš u nás všech plus a myslím, že ti rádi poradíme. Mnoho z nás už takhle má i spoustu snaživců na vzkazech a jsme rádi, že jsme co platní. Nikdo neví vše s tím si můžeš být jistá, je to hodně o zkušenostech a ty příjdou až po letech chyb a hledání řešení, zkoušení na vlastní pěst.
Já bych si za sebe ti dovolila říct, že bych tam ty žárovky dala dvě. Nemáš ještě jednu lampičku?
Pokud ne, spíš se zkusíme zaměřit na rostlinky, které to zvládnou. Ono teď v zimě i dost rostlinek má útlum

Ještě. Hodně by nám pomohla fotečka. Nebyla by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:43 Žena Melisa [2] Re: Designer
No ono je právě ne úplně pravda to slovo "neporoste" - odspodu to moc pěkně obrůstá, listy jsou celkem velké.
"Hnojení ve tmě" - to je trochu přehnané, akvárko není moc zarostlé, takže se to světlo dostane až dolů - ale uznávám, že to co máme, není nejlepší, co by mohlo být.

Trošičku se tu zas nerví, to se na to radši vykašlete, radši si nějak poradím, než abych vás měla na svědomí. ;-)
Jinak moc oceňuju ochotu pomoct, to je moc fajn. Víte jak to je, akvárko si pořídil manžel s dcerou, teď jsem největší akvarista v rodině já. Docela mě to chytlo, načítám, co se dá, ale i jen tady je toho strašně moc a hned třeba člověk nenarazí přesně na to, co potřebuje.
Ale nehnojím ve tmě, jo? Vážně.
Tak klídek, radši kafko, cukrovíčko, nohy na stůl. O nic nejde. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2010 14:10 Muž filipsi [1295] Re: Designer
To ja si tedy tipnu usporku, 11w obyc jsem uz dlouho v lampicce nevidel, mysim, ze ani neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Melisa
Vime ze akvarko ma 45l, rozmer nezname, tipnu si 50x30x30cm=45l. Svitime zarovkou, 11W, predpokladam ze obycejnou. Svitivost obycejne zarovky s tak malym prikonem nebude lepsi nez 10lm/W. Kdyby uplne vsechno to svetlo svitilo kam ma, jako ze to nelze, mame 110lm na plochu 0.15m2 coz je 733lx. Pri takovem osvetleni neporoste nic, at uz to kazdy bere jak chce, maximalne tak tesne pod tou zarovkou, a stinic sviceni jinam. Osvetleni je nedostatecne. Kdyby v te lampicce byla usporka, dostaneme se na 5ti nasobek, bylo by to vyrazne lepsi, ale i s reflektorem (ze fakt co nejvic z te lampicky jde do akvarka) to bude jen pro nenarocne rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:03 Žena Melisa [2] Re: stetinka
Tak už jsem to přečetla - je to 11W. (Vyšroubovala jsem kvůli vám žárovku :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2010 11:10 Žena stetinka [270] Re: j0hny
taky tam může být miňonka, nebo obyč žárovka. Ale proč tu hádat, když ona to může přečíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 08:07 Muž j0hny [86] Re: stetinka
alebo niekde na spodok stojanu lampicky, typujem ziarivka tvaru U 11w, alebo halogen 15-25w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 07:25 Žena stetinka [270] Re: Melisa
Není těžké kouknout na žárovku a přečíst watáž. ano A 45 l nejsou rozměry. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2010 23:12 Muž Sid [6633] - Rostliny
...No, ale v případě, že světlo není slabé?...
Určitě slabé je. Už podle popisu problémů s kytkami. hmm

...Jinak naději tomu hnojení chci dát, když už jsem s tím začla, uvidím za 14 dní, buď to půjde, nebo ne...
Tak jo! :-) Sranda musí být. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 20:35 Žena Melisa [2] Re: stetinka
Ale já to netajím, já to přesně nevim. :-) Prostě běžná stolní lampička, uvnitř bílá, se stínítkem, je směrovací, takže svítí rovnou dolů na vodu z malé výšky (stojí na roštu nad hladinou). Akvárko má 45l (to jsem někde dole psala).

Zajímalo mě, jesti myslíte, že je lepší nechat tam ty poškozené listy, nebo to otrhat a nechat jen pěkné - s tím, že to bude celé holejší.
Jinak naději tomu hnojení chci dát, když už jsem s tím začla, uvidím za 14 dní, buď to půjde, nebo ne.

Ono je to v tuhle chvíli stejně všechno provizorní, vyměnili jsme se švagrem akvárko, takže postoupím na 60l a budu co nevidět zařizovat nové - už s krytem a normálním světlem.
Ale stejně bych byla ráda, kdyby se holky trochu vzpamatovaly. :-)
Rostlinám zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:27 Žena stetinka [270] Re: Melisa
tak už nám konečně svěř, kolik watů má ta žárovka a jaké má akva rozměry. Má ta lampička stínítko? Jaké je uvnitř barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:15 Žena Melisa [2] Re: Sid
No, ale v případě, že světlo není slabé? I tak si myslíte, že to nepomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 22:48 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Melisa
Pročpak? Protože jak napsal Gigamasters - "pokud se rostlinám vyloženě nedaří a je slabé svícení tak pmmd je zárukou k rozvoji řas".
A podle popisu to na nedostatečné osvětlení skutečně vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:36 Žena Melisa [2] Re: Sid
Pročpak? Je tedy něco jiného, co můžu zkusit? Já si naopak naděje dělám vždy, do posledního okamžiku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:01 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Melisa
...Teď teda zkouším přihnojovat, uvidíme...
Moc velké iluze si nedělejte, spíš se připravte na zklamání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 17:32 Žena Melisa [2] Re: gigimasters
Svítíme zatím jen lampičkou, ale neřekla bych, že svícení je úplně slabé, je tam prostě lampičková žárovka a akvárko dost prťavý (45l), takže to prosvítí pěkně. Právě, když jsme začli svítit, rostliny začly chřadnout - jak to bývá, jak jsem vyčetla.
Horní listy nejblíž světla jsou světle žluté, většina ostatních jakoby posypaná rzí, část listů byla uhnilá. Taky se mi zdá, že nemají skoro žádné kořeny - to je normální?
Pak máme jednu takovou střapatou rostlinku, tak ta je celá taková světle hnědá.
Zároveň ale rostliny (snad hygrophila - jen podle fotek tady) docela pěkně obrůstá zespodu.
Teď teda zkouším přihnojovat, uvidíme.
Ono je to ještě trošku zamotané, po Vánocích budu zařizovat novou 60 litrovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 17:30 Muž gigimasters [8] Re: Melisa
A osvětlení je jaké?
Možná by bylo vhodné založit prezentaci ta může pomoci k dalším radám od zdejších akvaristů.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4178x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10713