Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2023 20:22 Muž sollik [257] - CichlidyRe: vaclav
OK díky. Tak to tedy zkusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2023 02:12 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sollik
Tak já mám pávčata u skalár, aby měly trochu změnu v jídelníčku díky jejich potěru. SAE si jich ale všímat nebudou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 22:19 Muž Sha [500] Re: sollik
Vsadil bych se, že si zobne každý z uvedených druhů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 21:56 Muž sollik [257] - Cichlidy
Do nádrže 160 l s neonkami, tetrami červenoústými a třemi SAE bych rád pořídil nějaká paví očka. Rád bych kdyby se ta paví očka i množila, ale nemám zkušenost jestli je nebudou ty SAE požírat? SAE mají cca. 10 - 12 cm. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 10:28 Muž PetrO [752] Re: misal
Tak já mám ve velkém tři odrostlé starší SAE, párek Cichlidek Kakadu, hodně Neonek červených a Teter červenoústých, Parmiček Duhových, jedna Plata Skvrnitá, Otíky a Panceřníčky Štěrbáky.
S tím vším ještě nějaké krevety japonské a
Krevetky červené var. Blue (Neocaridina davidi var. Blue).
Neocaridiny se normálně množí a žádný velký úbytek nepozoruji.
Je ale fakt, že to mám hodně zarostlé a krevety se hodně drží třeba v Pupečníku a Růžkatci.
Sem tam je vidět i větší kousky jak si plavou mezi rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 09:37 misal Re: vaclav
Diky kluci, mne se mnozi ve velkem, mam s nima i vic druhu mensich ryb, neonky, razborky. pancernicci zeleni, mali, vesele se vsichni vcetne mladych krevetek (5mm) prohaneji po akvarku a zijou vedle sebe. Mladsi jsou schivane. No a parmickama bych to nerad zmenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2022 10:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: misal
Tak čokoládky s nimi mít můžeš, a i se budou množit to jsou ale spíše krevety než krevetky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2022 08:41 Muž Lojza007 [1207] Re: misal
Těžko říct, mám tři odrostlý kousky a krevetky jsem tam dal pár dospělých, ty tam pořád jsou, ale mladý jsem ještě neviděl, ale to nemusí dělat SAE, ale jiní obyvatelé nebo dokonce prostě mladý ještě nebyly.
Každopádně pokud se chceš dívat na krevetky a ne je tam jenom mít, tak to chce extra akvárko, kde nebudou moc velký ryby, který je prostě plaší nebo úplně bez ryb, to je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 08:07 misal – Krevetky
Ahoj, mate nekdo parmicky i s krevetkami? Co rikaji na mlade?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 17:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahradník
V prezentaci si nastav že je daruješ, já jsem jich takhle rozdal stovky někdy i na zkrmení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 17:29 Muž Zahradník [0] Re: vaclav
Asi tak 10 cm obě, ale nevím možná ty mechy žerou i ty paví očka...což mě vede k další otázce...jak se zbavit přemnožených oček :-ú asi koupím skaláry a nebo čichavce ? Nebo oboje :.ú

Ale je fakt že v akva nemám ani jednu řasu, jen na anubiasech je trocha zelené co z nich nedostanou ani ancikove..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 17:22 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahradník
Jak jsou velké? Koukám že už je máš rok tak to ten mech asi nepůjde.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 17:00 Muž Zahradník [0] – jaký mech ?
Netušíte někdo jaký mech je možné s parmičkou pěstovat ? Zatím mi sežraly každý kus mechu co jsem do akva dal. Krmím i sušenou řasou ale je jim to zdá se jedno. Sežerou vše :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 19:19 Muž longr [0]
Nám parmičky ojíždějí a čistí listy furt. Máme plovoucí kytky, takže se pasou i na jemných vlásečnicích těchto rostlin a třeba Cabombu nechávají na pokoji. V jednom akva už jsou velké. Jedna má asi kolem 10 cm, druhá je menší. Ta větší teď pravidelně honí tu menší, až jí někdy na chvilku zmizí proužek. Zhasne jak chameleon. Ostatní ryby nechávají na pokoji, hodně času stráví "chrápáním" na listu. Prostě leží a blbě čumí. Po krmení jsou jak divé, ale stejně šmejdí a čistí. Jako malé se činily víc, ale přijde mi škoda je "vyhodit". Jen když se moc nahánějí, tak jim hrozíme coze převýchovou v akva v práci, u bahníka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2021 19:51 Muž hellmut [144] - Cichlidy – SAE
Také přidám svojí zkušenost. Už nevím jak je to dlouho co jsem si koupil 2 malé Parmičky "na řasu" .
Už víc jak rok mám jen jednu druhá (od začátku menší pošla.)
Ta co zbyla má cca 15 cm.
Ale vůbec mi nepřijde že by se chovala jak se zde píše že jen polehávají.
Ano je všežravec, okamžitě startuje po všem co spadne do akvária. Ale jinak kdykoliv se na ní podívám tak jezdí po listech a pořád je jakoby čistí.(Doufám že ne jakoby ale opravdu :) )
Rostliny okousané nejsou a řasa na nich také není (ale to asi nebude zásluha jen té Parmičky)
Na nikoho neůtočí , jen si občas zjedná respekt . Prostě pohodář - největší v akváriu ale nikomu neublíží. A opravdu hodně málo kdy jí vidím ležet - pořád maká na listech. Ale jinak se mi typově vůbec nelíbí, ke Skalárám se zrovna moc nehodí ale dcera jí má ráda a stejně bych jí nedokázal ulovit. Tak jí nechám dožít ano
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 15:10 Pavel1TU
Potvrdím co zde bylo řečeno
- klidná, ale hejnová ryba, já mám 4 a v pohodě, známý má jen 2 a někdy začnou prohánět i větší ryby v akva
- dle mne 120L akva je pro ně opravdu málo (pro dospělou rybu), moje 13cm torpéda se sem tam majznou o vrchní sklo, když rozjedou ten svůj kolotoč
- díky nim je ale akva pěkně uklizené, žádné zbytky nezůstanou
- pruhy jim mizí dle mne ze stresu, já to vypozoroval vždy když jednou za rok vytahám všechny zadní rostliny a vysaju jim ten jejich úkryt - pak pár dní nemají pruhy a jsou jak partyzáni - nevidíš je
- je sranda jak se pořád pošťuchují

Prý špatně prodejná ryba, málo barevná, ale u nás děsně oblíbená, když vyplavou to je ticho a všichni sledují co bude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 22:51 Muž PetrO [752] Re: vaclav
Já je tedy zatím pořád mám, čtyři kusy, už velké.
Kytky naštěstí jakž takž nechávají.
Ožírají jen Růžkatec a Egerii a to mi tak moc nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 22:47 Muž PetrO [752] Re: BBchory
V altlase Ti to píší:

...Poté co povyroste (cca 5 a více cm) mění se na všežravce, kdy kromě řas přijímá veškerou běžnou potravu.. ;-)

A moc bych jich nepořizoval, vyrostou opravdu dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 22:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
To už nekupuj chce to koupit tak poloviční. Nedávno jsem si jich asi už po 50sáté pořídil 6. Jak začnou žrát rostliny tak jsou pryč a kupuji nové to je tak po roce až dvou nerostou totiž stejnoměrně (některé). Na jelení paroh ideální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 22:28 Žena BBchory [858] – jak velká je "malá" parmička?
Ahoj,
jak asi velká by měla být mladá SAE, aby byla spíš efektivní řasožrout než kytkožrout? Prý když jsou moc velké, řasám moc nedají. Chci si jich pár pořídit, aby se napásly na mém jelením parohu (snad ho žerou, je to taky ruducha); v nedalekém zverimexu mají "mladé kusy asi 7cm dlouhé". Co myslíte, nejsou to už moc velké ryby? Chci je jen dočasně, aby mi pomohly v boji s parohem (příčina parohu asi známa, potřebuju pomocnou ruku na odstraňování).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 09:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavligin66
To nemůžu posoudit ale některé dnes ani nedorostou do normální velikosti takže umělý odchov asi vliv mít bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 05:12 Muž Pavligin66 [11] Re: vaclav
A nieje to tím že v súčasnosti pochádza väčšina, z odchovu na farmach, a nie z divočiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2020 21:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavligin66
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud jsou malé tak jsou to bezproblémové rybičky které okusují řasu z rostlin. Nejde ale zřejmě o jeden druh nebo jsou prostě z jiného prostředí protože to jejich čištění rostlin je hodně rozdílné. Zdá se mě že dříve se o rostliny staraly podstatně více než ty dnešní. Jak poporostou začnou polehávat na listech rostlin a čekají na krmení ale rostliny občas udržují v pořádku. Když dorostou což je asi okolo dvou let někdy i méně začínají žrát jemnolisté rostliny nebo se mě stalo že zmizely lístky pupečníku mini. V ten okamžik trhám 80 % rostlin a ryby pochytám a jdou do jiného akvária nebo je daruji. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 21:18 Muž jarovo [1695] Re: Pavligin66
Určite sa niekto nájde - AQ v reštauráciách, hoteloch ..... hlavne keď ich daruješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 21:11 Muž Pavligin66 [11] Re: jarovo
Len kto bude chcieť skupinu veľkých a lenivych rýb? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 20:56 Muž jarovo [1695] Re: Pavligin66
Keď vyrastú tak sa z nich stanú "lenivé" polehávajúce ryby, ktoré sa už menej starajú o čistenie rastlín, ale sú prvé pri kŕmení. A odchyt dospelých v zarastenom AQ je súboj na nervy hmm . Preto sa občas menia za mladé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 20:51 Muž Pavligin66 [11] Re: jarovo
Ja ich mám teda aspoň dočasne spolu s Rajovcami ,a potom im budú robiť spoločnosť ryby druhu Akara zelená, a keď vyrastú pôjdu do nádrže Tú žijú Draky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 20:43 Muž jarovo [1695] Re: spirki
Ku tomu len malú poznámku - záleží s akými rybami ich skombinuješ, aké je veľké AQ a ako je zarastené. Keď ide samica akary do trenia tak SAE okolo nestíhajú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 19:59 Muž Pavligin66 [11] Re: spirki
Aj moje sa správajú slušné, zatiaľ nikto nevyskočil , a ostatné ryby ich ignorujú, teda až na Otocinclusov sp ktoré si ich veľmi obľúbili .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2020 19:52 Muž spirki [10] Re: Pavligin66
Potom sú moje SAE asi "pokazené". Mám 6 kúskov 3/4 roka a pri ostatných mrenkách sú to bezproblémové a najpokojnešie ryby z osádky, takí premianti triedy. Všade chodia spolu (mimochodom sú jediné, ktoré sa držia v húfe), občas bokom od ostatných, občas spolu, okusujú korene, rastliny, ale neskáču (to robia sumatranky a nádherné), nikoho nenaháňajú a prekvapivo, ani nikto nenaháňa ich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 19:25 Muž Pavligin66 [11] Re: vaclav
Napísal aj dôvody prečo si to myslí povedal že Mrenky siamské sú plaché a svojimi pohybmi rušia ostatné ryby a skáču, rýchlo rastú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2020 21:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavligin66
Já to už několik desetiletí dělám tak že když vyrostou dám je jinam a koupím nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 17:18 Muž Pavligin66 [11] Re: vaclav
Mam tam Jávsky mach, ale aj keby ho žrali tak by mi to nevadilo, Ďakujem ti za odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 16:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavligin66
Nemáš v akváriích jemnolisté rostliny které rády v dospělosti žerou, takže žádný problém. Kup si je do obou nádrží protože myslet si že až vyrostou je lehce přendáš, tak to ti nezávidím je to na vytrhání většiny rostlin než je pochytáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 15:34 Muž jarovo [1695] Re: Pavligin66
Nechal by som ich tam kde sú a k Drakom kúpil ďalšie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 15:21 Muž Pavligin66 [11] Re: jarovo
Zatiaľ sú v nádrži náš krásavec, keď trochu podrastu pôjdu do nádrže Tú žijú Draky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 15:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavligin66
Tak jedině že by jsi je chtěl dát do těch 20 litrů, jinak to jsou normální počty do té největší nádrže bych jich dal klidně 6ks. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 15:06 Muž jarovo [1695] Re: Pavligin66
Nevidím dôvod prečo by nemohli byť v 240L AQ. Mám v podobnom už druhú osádku - od mladých až po súčasných ca 12-13cm a určite im nič nechýba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 13:50 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Na slovenskom webe o akvaristike mi jeden z užívateľov nepísal že som urobil chybu keď som si zaobstaral 4 ryby tohoto druhu, čo si o tom myslíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2020 21:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kongost
Občas to dělají toho si nevšímej. Kdyby plavala na místě u skla hlavou nahoru to bych zpozorněl a šel měnit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2020 21:13 R Muž afc1886 [14704] Re: Kongost
Stres, neprováděl jsi něco v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 21:00 Muž Kongost [0] – Parmička černopruhá
Fotka k příspěvku Zdravím,

dneska z čista jasna zmizel černý pruh Parmičce černopruhé, nevíte někdo čím by to mohlo být?

Díky, Kongošt
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 01:23 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: EllaAtáta
Když byly malé, tak mi zbaštily veškerý mech (měchýřku jávskou), ale všímaly si víc i těch řas. Teď zbývají 2, co už mají přes 10 cm a kolem 10 let, ale budu je stěhovat z 200l nádrže do 160 l. Ta druhá bude menší, ale jen výškou vodního sloupce. Dal bych větší, ale nádrž bude v ložnici a pokud se toho dožijí, tak poputují do 720l akva.

Jak už tady bylo víckrát zmíněno, SAE mají rády pohyb, ale časem zleniví. Pokud se leknou, tak je i ten metr málo a dokážou vyskočit několik metrů daleko (na podlahu). To se mi taky stalo. Normálně jsou ale v klidu a nedivočí jak jiné parmičky. Celkově ty ryby můžu jen doporučit. Dokonce se mi vedle nich vytřeli rájovci a zlaté parmičky a v obou případech něco přežilo do dospělosti. Samozřejmě do odchovničky bych je nedával. ;-)

Ten mech navíc byl spíš otázkou špatného osvětlení, teď spíš přerůstá a mezi piskořkami a SAE se mi podařilo zlikvidovat vláknitou řasu. Bez CO_2 a krevetek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2020 21:44 Jan Bísek
Máme jich 5 v 240l, řasu si daji i jsko velke, taky hodně žrádla pro ostatní rybičky a naší blyxu, postupně jí sežraly celou a že jsme tam těch trsů měli. Dlabou pořád a pěkně vyrostly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 23:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JB
Prostě je někomu daruješ a to i třeba na zkrmení a koupíš nové dělám to tak dvě desetiletí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 20:35 Muž JB [0] Re: vaclav
Diky;) No stale jsem je nezavrhl. Me se SAE fakt libi, akorat nechci aby az vyrostou trpely ze maj malo misto, ci aby mi to tam nezrychtovaly;) Napadlo me tam dat tak ty 3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 15:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JB
Já bych to neviděl tak černě pomocníci z řasou to jsou dobří a klidně 3 bych tam dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 22:44 MatyMaty Re: JB
Zdravím, mám ve svém akva ( Kostka ) 4 tyhle ryby a jsou úplně skvělý. Žijí si svůj život a nemyslím si, že nemají prostor pro plavání....prosperují. To je čistě můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 19:39 Muž jarovo [1695] Re: afc1886
Ǔplne s Tebou súhlasím - 120 cm je málo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.09.2019 18:03 R Muž afc1886 [14704] Re: JB
Velmi rád ti daruji mé 3 parmičky, ale jsou to střely a řekl bych, že i mých 120 cm délky je pro ně málo. Když se rozjedou, tak to je pěkný fičák. Jako další moje upozornění je, že když jsou mladé, tak si i té řasy zobnou, ale v dospělosti si dost často přilepší i rostlinou a to bych je nejraději láskou sežral.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae--chov