Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium ve zdi a ve stěně

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Akvárium ve zdi a ve stěně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:57 Muž Roman [100] - CichlidyRe: verca
Potom je rada, jestli nepůjde cca 20cm z výšky u sklenáře odříznout.za optání nic nedáš.Jáá bych osobně udělal spíše za předpokladu že to půjde 2 akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:39 Muž chicko [124] Re: verca
Já bych hned neházel flintu do žita. Podle mne pokud máš nad akva dostatek místa, tak tam dej silný světla a do akvária si zasaď vodní rostliny, filtr bych neřešil, udržba bude složitější, ale pořid si na sazení rostlin sazečku, chvíli trvá než se s ní naučíš pracovat obratně, ale pak to de celkem v poho. Pro ryby samozrejmě zcela nevhodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2008 12:19 Muž Primainfo [6] Re: verca
Ahoj, naprosto Ti rozumím, také jsem si chtěl pořídit "obrazové" akvárium, protože mám díru mezi kuchyní a obývakem. Má naivní představa byla 100x10x70cm(dxsxv), naštěstí máme šikovného provače v Hornbachu a když jsem mu nastínil své představy, tak na mě vyvalil oči, jak na idio*a a zeptal se mě, jestli jsem ryby ochoten pokaždé vylovit a obracet, aby mohly plavat taky na druhou stranu smich a že to pak stejně nikdy nedokážu vyčistit. No, tak jsem slevil z estetických představ a koupil u něj Juwel Rio125 a je to pohoda a udržba je taky bezproblémová. Sice mi to nevyplňuje díru ve stěně tak, jak jsem si představoval a v kuchyni jsem tím zabral stůl, který měl být na kafíčko, ale musím říct, že mi ušetřil spostu trablů, vcelku neřešitelných trabů.
Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:28 Muž Horác [3942] Re: verca
Těžko radit ... takovéhle akvárko bude vždycky spíš pro zlost, než pro radost ... kolik máš prostoru nad ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:24 Štěpán Re: verca
Tohle akvárium je dobré možná tak na pěstování nějakých tropických rostlin co potřebujou vysokou vlhkost vzduchu. Jako akvárium je nepoužitelné ze spousty důvodů, hlavně je to VELICE nevhodný rozměr pro ryby, je problém prosvítit tak vysoký sloupec vody.

Pokud ho budeš vyhazovat, pak bych tě požádal, abys ho NEPRODÁVALA někomu kdo by ho mohl použít jako akvárium. Pokud by se vyhazovalo tak bych ho radši rozřezal, aby se vyloučila možnost, že ho někdo použije jako akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:22 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Verca
kup si zeriav :-D smich Na sadenie rastlin je taka vecicka a na tie kamene nieco take ako sa pouziva pri vareni na uchitenie masa,(dufam ze vies co myslim),inac neviem ako ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:11 verca – úzké akvárko ve zdi
Ahoj,prosím potřebovala bych nutně poradit! Mám ve zdi akvárko o výšce 82 cm, délce taky 82cm, ale šířce pouze 21 cm (předem vám říkám, že mám těžký problémy dostat se ke dnu...sad ) Zajímalo by mě kompletně všechno. Ryby, rostliny, ale hlavně filtrace a osvětlení.Taky není jednoduchý odsád detrit a kameny tam pouze hážu.Budu vděčná za jakoukoliv radu, protože s tím chci něco dělat. Moc děkuju ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 07:20 Muž beca [0] Re: Fred
já ho ve zdi mám a mám nad ním asi 30cm prostoru na manipulaci. Větrání sem nakonec moc neřešil-ono přes to krycí sklo stejne moc vzduchu neprojde-takže ta mezera mezi zdí a akvárkem úplně stačí(0,5cm). Ta mezera tam určitě musí být-jinak tam to akvárko nenapasuješ - a prý se i to sklo trošku vyboulí. Pod akvárko sem vylil nivelační hmotu a položil 2cm hobru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 15:44 Štěpán Re: Fred
35 je strašně málo! Takovéhle akvárium musí být dostatečně "široké", aby se tam vešla spousta rostlin, aby nebylo vidět moc skrz a aby ty ryby měly taky nějaký "svůj prostor", kam by se mohly schovat! 50 je podle mě minimum, lépe 60.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 15:30 Fred Re: Štěpán
rozmery delka 130 cm, sirka 35 - 45 cm podle presahu a hloubka dle sirky cca 40 cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 14:46 Štěpán Re: Fred
Takže jak placaté akvárium celkově bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 14:43 Fred Re: Horác, Štěpán
Mne zajima spis technicka/ stavebni priprava: kolik mista musi byt na akvarkem, jaké musi být odvětrání, jaky material mezi zed a akvarium, dela je nekdo na miru v okoli Prahy /MB....
Jinak idea je z jedne strany licovat se zdí (koupelna) a z druhe dat trchu do prostoru cca 10-20 cm (vice mista tam nebude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 10:14 Štěpán Re: Horác
V tom akváriu v odkazu je vyjímečně povedené "pozadí". Možná nejlepší z doma dělaných co jsem zatím viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 10:09 Štěpán Re: Fred
Takže v 1 místnosti bude lícovat se stěnou a v 2. bude "do prostoru"?
Kdyby to bylo tak, taky by se tahle situace mohla využít k tomu to akvárium udělat vyjímečně hluboké třeba 70 nebo 80 cm (myslím kratší rozměr dna), záleží na tloušťce zdi, ve 2. místnosti by vypadalo jako úplně normální akvárium. Jinak takovýhle rozměr bývá nepraktický.

Ptám se jen tak, zkušenosti s tím nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 10:03 Muž Horác [3942] Re: Fred
Tak to nevím, kde jsi hledal ... Takových nádrží je na netu dost a dost ... www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 09:37 Fred – Vestavene akvarium do zdi
Napadla mne idea zabudovat akvarium do zdi mezi 2 mistosti. Nikde jsem o tom informace nenasel (ani net, ani literatura). Ma s tim nekdo zkusenosti: na co si dat pozor, nezapomenout, co jo/ co ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10404-akvarium-ve-zdi-a-ve-stene?od=151