Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium ve zdi a ve stěně

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvárium ve zdi a ve stěně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2020 20:39 Žena Lusita [2] Re: AndreaLulu
Zdravím, mám v takovém akváriu neonky, bety, otiky a pandy, taky krevetky, jen je nižší... Ryby si nestěžuju :-) Bety jsou spokojené, každá má svůj prostor, neonky mají též prostoru dost. Finální objem je kolem 100 l. Jediný problém je udrzba-mam tam kameny, koreny, proběhly nějaké pokusy o aquascaping, ale vyčistit sklo je narocne-malo manipulačního prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:01 R Muž Anthrax [4739] Re: AndreaLulu
Záleží na druhu. Některé malé rybky si v tom představit umím. Nicméně pokud je alespoň trochu možnost, tak bych šel určitě do větší hloubky. Tohle člověka dost omezí ve výběru ryb a nedá to tolik šancí to akvárko kloudně uspořádat podle svých představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 17:11 Žena AndreaLulu [1] Re: Anthrax
Aha, nene to nemyslím, viděla jsem jen náhledovku nějakého videa na youtube co mi tam vyskočilo, hoodně úzké to bylo, moment...tohle www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 16:24 R Muž Anthrax [4739] Re: AndreaLulu
Záleží v jak hodně úzkém. A taky záleží jakým rybám. Jsou ryby pro které je klíčová plocha dna. Pro ty je to naprd každopádně. Nehledě na další aspekty jako údržba atd.

Edit: Nemáš na mysli nástěnné akvárium? Do toho bych ryby nedal. Ale pro krevetky by to nebylo špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 16:18 Žena AndreaLulu [1] – akvárium v příčce
Zdravíčko, jak je rybám v akvárku dělaném do zdi, v tom uzoučkém ale dlouhém? Je jim to jedno když je objem dostatečný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 14:25 Soriko Re: Anthrax
To s tím čištěním máš pravdu.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:39 R Muž Anthrax [4739] Re: Soriko
Aneb jak udělat něco, co je tak na pikaču, že to v životě nevyčistíš. :-) Je vidět, že velkou část těch akvárek navrhoval někdo, kdo se snažil o design ale o fungování a údržbě akva neví ani ň. :-) Ale některé z nich jsou celkem pěkné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:09 Soriko – Pinterest 1 000 000 nápadů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 17:07 Muž LeRi [315] Re: Schmittka
Tak trochu mne zaráží fakt že tu mluvíme o úbytku prostoru ani ne metru čtverečního plochy akvária a přitom rozšíření celé stěny právě kvůli akváriu zabralo mnohem víc prostoru ;-) jinak navrhuji vestavěnou skříň pod akváriem 35x200cm vše bude lícovat se stěnou a a bude dostatek prostoru pro techniku (filtr,co2,ekektroinstalace) a další potřeby k akváriu ;-) , jelikož jde o deřevostavbu realizace není tak problémová a i ten kryt pro údržbu a osvětlení abych hezky zakonponoval s tou skříňkou, akorát abych kladl důraz na to odvětrání ať vám ta stěna nezačne plesnivět.
EDIT- Ps ještě doplním že by v tomto případě měl být otvor delší navrhuji 220cm pro kabely hadice atd jelikož ze zadu nebude přístup tudíž nejen rámeček ned ale i po stranách akvária by měl být pohyblivý (odnímatelný) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Schmittka
Dřevo se něčím namoří a prostor se dá odvětrávat větráčkem od PC. Spotřeba i hluk minimální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:14 Schmittka Re: ctibum
Něco takového jsme si právě představovali, z té plísně mám ale taky hrůzu. Přece jen se jedná o dřevostavbu a nejsem si jistá, jakým způsobem se tohle vůbec dá vyřešit :-O

exotic-aquariums.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:09 R Muž romant [27983] Re: ctibum
Těch 12cm šířky je už opravdu ultra, to už musí mít v rukách zkušenější jedinec. To na co se ptá tazatelka bude v pohodě řešitelný prostor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:04 R Muž ctibum [6876] Re: Schmittka
Když to nejde, tak to nejde. Určitě s tím půjde naložit tak, jak to je ;-) Pokud je možnost zvětšit otvoru na výšku, tak bych to určitě udělal, ten manipulační prostor oceníte. Zvlášť, jestli budete mít třeba vnitřní komorový filtr. Dostat z něj třeba molitan nebo čerpadlo je někdy kumšt... Tohle jsem předtím hledal jako inspiraci např. filtrace. rybicky.net/nadrze/18771-zivy-obraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:01 Schmittka Re: Barakainus
Zmíněné příklady skříněk vypadají luxusně, ale připadá mi, že je to spíš do prostoru a tím pádem tedy průhledné a to nechci.
Prostě nejsem si jistá jak by se tohle mohlo konstrukčně řešit. Přichází v úvahu jen zvětšit prostor na výšku, tím pádem by vznikl větší prostor pro manipulaci, ale nic "vystrčeného"mi u přítele neprojde a tlustší zeď už udělat nemůžeme. Respektive můžeme, ale ubíráme tím prostor v pokoji a myslím, že je hloupost budovat akvárko na úkor prostoru k bydlení. Už tak jsme celou stěnu rozšířili o dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 15:47 Schmittka Re: RE5PEKT
Zmíněné příklady akvárií jsou moc hezké. Nemyslím si, že nudloidní akvárko je takový děs jak tady někteří prezentují. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 19:09 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulinakk
Úplně ti rozumím, takové hejnové chování moc akvaristů, ani pokročilých, nikdy nezažije:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 19:00 Žena petulinakk [2016] Re: Kubaa
Já v nějakém obchodním centru jednou viděla dloouhé nízké úzké akvárko kde plavalo velké hejnko nějakých teter... plavaly vždycky z jednoho konce na druhý, neotáčely to dřív než na konci, takové to "poskakování" hejna - hejnové chování ryb vyniklo daleko líp když měly k dispozici tu déku, a byla to moc pěkná podívaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 18:56 Žena petulinakk [2016] Re: RE5PEK7
Taky si myslím že nejlíp by to vypadalo kdyby i prostor nad akva byl zakrytý, prostě takový živý obraz ve zdi... ale bála bych se v takovém případě té vysoké vlhkosti v uzavřeném prostoru... nad akvárkem bude asi nějaký překlad, ohozený omítkou(?), tak aby se do té zdi nedala rychle plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:37 Muž Kubaa [718] Re: petulinakk
Přesně tak, nudle je super pro ryby, co rády plavou. Tedy pokud jsou to malé rybičky, co by se v principu vešly i do těch zbývajících dvou rozměrů a ta délka je bonus. Nebo pro více párů drobných rybiček, které si potřebují vytvořit teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:22 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulinakk
Souhlasím. Lepší dlouhá elegantní nudle, než žádné akva. Ale vzhledem k umístění do stěny bych to otevřené nedělal. Nejlépe to vynikne, když se zakryje hladina a všechno a bude to jako televize ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:15 Žena petulinakk [2016] Re: afc1886
Jo, 20cm není moc, ale podle mne se to dá a není to limitem provozování akvárka.
V akvaristikách a odchovnách kde mají akvárka naskládaná ve stojanech nad sebou nemají často ani tolik místa, jasně že tam zas většinou nemají osázené zařízené nádrže, ale údržbu dělat musí, a to na druhou stranu častěji než bude muset po zajetí akvárka zadavatelka.

Anebo může Schmittka akva ještě trochu snížit, a nechat růst rostliny ven jak už tu padlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 13:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: afc1886
Já se znám, bych se začal potit, zrychlené dýchání, nervy.. bych to rozkopal rozzureny
Složitá údržba je většinou začátek konce akvaristické činnosti u většiny exakvaristů (vím, o čem mluvím stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:07 R Muž afc1886 [14655] Re: petulinakk
Tady nejde o velikost akvária a osádku, to bude super, ale ten prostor nad akváriem pro údržbu je víc než nešťastný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 13:04 R Muž afc1886 [14655] Re: RE5PEK7
Kořen přidáš v pohodě, jen musíš být trochu šikovný a vybrat ten správný. ;-) m.youtube.com/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 13:03 Žena petulinakk [2016] Re: Driv3r
Já Schmittku chápu, že nechce přizpůsobovat dům akváriu, ale akvárium domu, tak aby všechno působilo harmonicky.
Jasně že kdyby šlo o nějaký extrém tak tam by se pak dalo spíš poradit ať se na to vykašle úplně, ale mně šířka i výška 35cm prostě nepřijde tak málo, zadavatelka taky nikde nepsala že chce nutně velké ryby.
Vždyť rozměry častého "začátečnického" akvárka 54 nebo 63l jsou 30x30, resp. 30x35, a taky už se tam dá nějaké vhodné hejnko vymyslet, a zadavatelka má navíc k dispozici luxusní délku pro nádrž.

Osobně si myslím, že třeba zmíněné neonky, a další malé hejnové rybky - plavci, víc ocení rozměr 35x35x200, než např 40x40x80.

Přijde mi že hodně lidí ty rozměry co chce zadavatelka zavrhuje proto, že to vztahují na sebe, a vidí že je to limitující např. pro pořízení větších rybek... to je fakt, ale to tady Schmittka nikde nenapsala, a pokud bude uvážlivě vybírat osádku, myslí že se z toho dá udělat naprosto luxusní nádrž, a pokud netrvá na větších rybách, tak možností osádky je docela dost.

No jasně že kdyby měla zadavatelka víc místa nad hladinou atd atd. tak by byly i možnosti větší, ale ty podmínky co má mi rozhodně nepřijdou takové že by se na to měla radši vybodnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: RE5PEK7
Ani rybu nechytíš. Mám nad akvárkama v regálu cca 20cm místa a i tak je to o....neštěstí. Když už ty ryby do síťky dostaneš, tak vyklouznou než vytočíš síťku nad vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:32 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Nový kořen tam asi také nepřidáš tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 12:07 Maq Re: Driv3r
Já když si představím pinožing s rostlinama páchaný skrz patnácticentimetrovou škvíru, tak to radši šest měsíců nepodmíněně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 11:52 Muž Driv3r [236] Re: Schmittka
Taky se přidam sice ti nebudu řikat jak velky akva to zaleží na tobě a tvych možnostech .
Muj poznatek je že akva pod 40cm je děs(a to ho mám)
Na rostliné naprosto katasrofa, málo místa na cokoliv vytvořit.
Pokud by to bylo styl malavi tak to bude v poho.
Zkus se podivat do nadrží zde a porovneju co lze vytvořit ve <=40cm a 50-60.cm šířky.

20cm nad hladinou považuji za minimum pro manipulaci v akva jasně necha se i mín´,ale pak si tam člověk hrozně láme ruce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 22:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Schmittka
Nechapu proc bys musela ubirat na delku, kdyz pridas na vysce? Navic, ja mluvim hlavne o pridani na hloubce, ne vysce. Neprijde mi, ze pristup z detskeho pokoje je takovy problem. Vetsinou na to akva stejne nesahas a kdyz koupis automaticke krmitko, budes se v akva hrabat tak jednou za pul roku ci min.
Ja bych to stejne udelal pristupne zepredu a vysunul bych ho do obyvaku. Nevim co za skrinky jsi videla, ale tady je par prikladu jak se daji udelat scrinky, aby ti design obyvaku nenarusily.
www.aquariumarchitecture.com/…
cdn.decoist.com/…
i.pinimg.com/…
Tady je vic tradicni skrinka cdn2.bigcommerce.com/… a taky si nemyslim, ze by to nejak nabouralo desing steny. Ale chapu, ze tohle muzes vnimat jinak.
Ale obzvlast ta prvni fotka vypada vicemene jako stena byt to je skrinka. Mozna pokud bys dala ty vestavene skrine po stranach toho akva, a jak pises, ty jsou skoro neviditelne a udelal tu skrinku na akva ve stejnem stylu, budes mit super hluboke akva, nebudes muset ani rezat do zdi a umozni ti to mit kanistr filtr, spousta mista nad akvarkem na poradna svetla a muzes pridat i na vysce toho akva.
Tady je trochu videt jak ma skrinku ja rybicky.net/fotogalerie.php… Dvirka z IKEA a puvodne jsem planoval udelat stejne skrinky po stranach aby to byla jednolita stena. Ale mezitim jsem se rozhodl presunout akva na jinou stenu a koupit vetsi ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 22:24 R Muž ctibum [6876] Re: Schmittka
Tak dobře. Žádné přečuhování. Tak co nejširší, tzn. od stěny ke stěně. Filtr vnitřní komorový nebo Hamburk, klidně dva, na každé straně jeden, přes celou hloubku, z čelních stran zakrytý rámečkem. Byla tu jedna prezentace takto řešená, akvárko ve stěně v kuchyni, ale nemůžu to najít. Majitel to pak prodával, tak to je asi pryč.
Světlo LED, napevno nad akvárko. Osádka megahejno Neonek třebas. Lepší? :)
Prostor nad si budou muset nějak vyzkoušet nenečisto, jak a jam se jim vejde ruka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 21:15 RAP Re: Schmittka
Schmittka napsala:...Akvárko jsme zvolili takto úzké proto, abychom zachovali ještě pořád přiměřený obsah vody. S každým cm na výšku bychom museli ubrat na délku. Myslíš, že je lepší ubrat na délku a přidat na výšku?
Že by nosnost konstrukce stěny? hmm
Jinak by se to dalo řešit podobně jako akvárium na stěnu, např. www.akvaria-na-miru.cz/… . Pětatřicet cm není zas tak málo, pokud se nepočítá s velkými rybami.
Pár příkladů:
rybicky.net/nadrze/19864-ninety
rybicky.net/nadrze/27542-detatko
rybicky.net/nadrze/27296-akvarko-v-kuchyni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 20:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Schmittka
Schmittka napsala: S každým cm na výšku bychom museli ubrat na délku. Myslíš, že je lepší ubrat na délku a přidat na výšku?
Nerozumím logice. Prosím, vysvětli, proč byste museli ubrat na délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 20:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Schmittka
Ne, lepší je přidat šířku a ostatní rozměry nechat jak jsou. Čím větší, tím lepší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 20:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Schmittka
Není to obsah, ale objem a voda je jedna z těch levných položek akvaristiky, jestli jde teda jen o to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 19:50 Schmittka Re: Barakainus
Druhá místnost je dětský pokoj. Přístup z druhé strany se mi tedy nezdá být moc vhodný :-(
Akvárko jsme zvolili takto úzké proto, abychom zachovali ještě pořád přiměřený obsah vody. S každým cm na výšku bychom museli ubrat na délku. Myslíš, že je lepší ubrat na délku a přidat na výšku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 18:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Schmittka
To je důvod proč je to tam. A to je dobrý důvod. Ale to není důvod proč to dělat tak úzký. Obzvlášť pokud to máš v obýváku a ne v chodbě, určitě máš dost místa to vystrčit ven. Nebo to vystrčit ven na druhé straně a mít přístup jen zezadu. Co je ta druhá místnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:41 Schmittka Re: Barakainus
Nepřekonatelné důvody jsou takové, že tohle je jediná zeď, u které se dá něco takového tvořit. Je to zeď v obývacím pokoji a ostatní zdi jsou prosklené. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Schmittka
Pokud jsi přišla pro rady zkušenějších, myslím že většina ti napsala, že je to blbost. Já se přidám. Máš tu výhodu, že teprve stavíš dům takže si navrhni pořádné akvárko a pak nech projektanta zapracovat aby ti tam šlo. Akvárko může vystupovat ven spolu se zdi; nemusíš mít skříňku. Spousta lidí tady má zděný stojan. Na internetu najdeš spousty zabudovaných akvárii do dřevěných stěn.
Pokud pro tu díru 200x35 jsou nějaké nepřekonatelné důvody a jinam se akvárium nevejde, pak jo, ale tady to nevypadá že tomu tak je. Takovéto nudloidni akvárko bude akorát pro zlost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:18 R Muž romant [27983] Re: afc1886
Nevadí, já to dávám, jak tak či tak a jak vidno ustoupil jsem na 15cm, což považuju za prostor kterej prostě musí už dát každej. Ono je to o zkušenosti s takto koncipovanou nádrží, jednu podobnou servisuju a uvedl jsi mě na myšlenku, abych si příležitostně přeměřil ten manévrovací prostor a myslím si že to nebude více jak těch 12cm. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:15 Schmittka Re: JirkaŠčobák
Ano, věřím tomu, že se dá udělat skříňka hezky, ale do prostoru který máme, se nehodí, proto akvárium řešíme ve zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:14 R Muž afc1886 [14655] Re: romant
Já bych třeba do otvoru 12 cm nenacpal ruku, tak proto tlačím do svého písečku. Souhlasím s ctibumem a vaaclavem aspoň s tím vystrčením, potom už bych tam měl nějaký manévrovací prostor. Mám ruky jak Pepek námořník po špenátu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:14 R Muž romant [27983] Re: RE5PEK7
Táák to už je lepší. smich Jenom bych se zbytečně nezbavoval toho protoru na any udělátka a tlačil to na dýlku co to půjde, ona udělátka bych schoval do jiné skříňky, kterou jistě tazatelka a možná i docela blízko akvária bude mít. ;-) Stran osádky bych to viděl stejně a jako takovou neonkovou jednodruhovku o počtu 150 kousků si to dovedu představit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:03 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Schmittka
Skříňka se dá udělat vkusná a aspoň je místo na karanténní nádrž (pakliže nechceš při každém nákupu ryb riskovat zdraví celého osazenstva). Nemluvě o možnosti externího přepadového filtru zvětšujícího objem vody.

Jediné plus vidím v tom, že když se to udělá kvalitně, tak to bude vypadat o trošilinku lépe, než na skříňce.

Ale budiž. Co se týče filtrace, nejlepší bude buďto 1-2 hamburské filtry schovaných za černými skly, nebo přepadový filtr vbudovaný do akvária (obě varianty jsou velice estetické a nejdou takřka vidět).

Osvětlení záleží, co by pro vás bylo designově vhodnější do interiéru. Buď se dá vytvořit dřevěný vyklápěcí kryt se zabudovanými světly, nebo lze nechat vršek akvária otevřený (zakrytý pouze skly) a světlo se nad akvárium zavěsí (v tom druhém případě je třeba dát extrémní důraz na čistotu provedení. Každopádně LED osvětlení s postupným stmíváním (vbudované, či externí stmívač).

Už jen prostor pro různá akvaristická udělátka, jako je síťka, krmení, nějaké upravovače vody, houbička na čištění skel (to bych viděl na takových 25x35x40 místa - možno vedle akvária, kde by se to dalo zakrýt falešnou zdí, či dřevěnou skříňkou). Výroba takové skříňky je triviální.

Nakonec výběr osazenstva (vzhledem k malé hloubce akvária (35cm) bych to viděl na nějaká početná hejna menších rybek (do 6cm délky). Rostliny na záběh akvária spíše jednodušší, odolnější a později lze přidávat žádané druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2018 18:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Schmittka
Skříňka nemusí být nevkusná, záleží na tom, jakou si ji uděláš a schováš do ní hodně věcí, které budeš potřebovat pro provoz akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, ctibum, Schmittka
Nápad s povystrčením do prostoru je obecně lepší.

Buď mám jiné kamarády, ale obecně jsem nikdy neviděl akva na nevkusné skříňce k ničemu. Osobně dávám akvária na existující základny (většinou nechávám vyrábět na míru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:00 Schmittka Re: JirkaŠčobák
Smysl to má takový, že nebude muset být akvárium umístěné někde v postoru na nevkusné skříňce která je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 17:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Schmittka
Předpokládám že to je chodba tak bych ho ze zdi aspoň o 15 cm vystrčil do prostoru a vysoké aspoň 50cm a 20cm nad akváriem na světla a manipulaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 17:57 R Muž ctibum [6876] Re: Schmittka
Udělal bych "díru" až na zem, šířku 40-50 cm, délku 200 cm a pod to dal skříňku s tím, že bude 15 cm přesahovat do místnosti. Dá se do ní technika, elektrika a ostatní bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 17:56 R Muž romant [27983] Re: Schmittka
Aha, tím lépe, průhledovky dovedou vyškolit. :) No, je to dost nudloidní, ale i to se dá řešit. Nad akváriem počítej mim. s 10-12cm prostoru, aby se tam vešlo světlo a hlavně byl nějakej manávrovací prostor pro ruce. Celý akvo bych obložil, tedy ten okraj, jako takovou záruběň nějakým dřevem(třeba), kde by vznikl kolem dokola rámeček, kterým překryješ co bude potřeba. Techniku, zde se budeme bavit převážně o filtraci, schováš za tu falešnou obložku a nebo to nebudeš řešit a umístíš filtraci přímo dovnitř akvária, což je taktéž možné, ale někdo to nedá, když má v akváriu třeba čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, kterou sice schováváš nějakou vzrůstnou rostlinou, leč nelíbí se to, ale já osobně bych do tohoto řešení šel tedy spíše než do filtru umístěného vedle akvária. Tímto řešením si mlžeš dovolit to akvo na délku skoro ty dva metry, nebudeš ztrácet prostor, protože mě to vychází na nějakej rozměr 190x30x40(DxŠxV)cm.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10404-akvarium-ve-zdi-a-ve-stene