Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristika v Plzni a okolí

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvaristika v Plzni a okolí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 17:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlk9
- Tropical Fish Wholesale
- nám. G.Píky 3 Plzeň
- zbytek si najdi na netu, nutno volat předem!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 15:44 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: lacewings
Díky, jméno mi něco říká, ale nevzpomenu si hmm to je nějaký plzeňský chovatel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 15:43 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: vaclav
Neee :-D já v Plzni makám, o víkendu se mi tam zase nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 15:31 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlk9
www.facebook.com/… Zítra je burza. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 10:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlk9
- Zkus to u Milana Ullmana, tem má jihoamerické cichlidky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2021 13:04 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Ahoj všichni
Chtěl jsem se zeptat jak to v Plzni v současné době vypadá. Je tu nějaká zajímavá akvaristika, kde to stojí za návštěvu? Sháním do akva v práci nějaké jihoamerické cichlidky. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 11:35 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: ManuChavez
Jsem se tam byl dneska po čase podívat a dost to tam zpustlo. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2020 06:33 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vlk9
Ahoj, v Mariánkách je velmi slušná akvaristika v Úšovicích - Vladimír Křivanec:

Vladimír Křivanec - EKO Akvarium
Palackého 331/103, Úšovice, 353 01 Mariánské Lázně
maps.app.goo.gl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 20:36 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Ahoj vsichni
Nechce se mi uplne zakladat nove vlakno,tak ten muj dotaz loupnu sem. Jedu ted na tyden do Marianskych Lazni. Je tam nekde v okoli v nejaky rozumny dojezdovy vzdalenosti nejaka zajimava akvaristika? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 14:07 Muž rjulius [17] – Zoomarket Čech, Pet centrum Globus Plzeň
Jen pro info... minulý týden nákup rybek v Plzni, Zoomarket Čech Masarykova ulice...
Dotáhl jsem si s nimi krupičku jak prase, tak pozor, než tam půjdete nakupovat, dal bych jim čas na vyléčení...

A pobavili mě v Petcentru v Globusu... sháněl jsme ESHU EXIT, měl jsem doma jen ESHU 2000... slečna říká, že si mám vzít právě tu 2000, že si to hodně lidi pletou, ale ta že je právě jen na krupičku a EXITka je takový univerzální doplněk... No a mimochodem... 2000 měli poslední asi za 350 Kč... v Hornbachu jsem pak koupil obojí dohromady za 250... asi chtěla slečna hlavně doprodat...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 17:27 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: Deepinpeat
Často navštěvuji. A opravdu ... Tento obchod je na tom vždy takhle dobře ... Někdy ještě líp palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 17:05 Deepinpeat Re: LiborSprysl
Tak jestli to v tomhle stavu běžně udržují, tak to je ještě větší nářez. :-D Mě to tam připadalo takové nové. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 17:01 Muž soubi [32] Re: Deepinpeat
Zdar. Taky jsem o tom obchodě slyšel samou chválu. Ještě jsem tam neměl trasu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 16:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
Je. To je vyhlášený obchod v Západočeském kraji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 16:13 Deepinpeat
Dneska jsem byl v Zoo Laguna v Klatovech a pokud někdo budete mít cestu kolem, tak doporučuju nakouknout. Pěkné ryby, slušná nabídka ryb i rostlin. Pěkný velký obchod, plný zboží. Fakt jsem dlouho nic takového neviděl. Nevím, jestli je to takhle standard, ale to co jsem viděl mě opravdu potěšilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 08:44 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tesinka
Bomba obchod je tady rybicky.net/obchody/17 velmi ochotná paní potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 07:59 Žena Miluška [9] Re: Tesinka
Byla jsem zatím na dvou burzách v Plzni. První byla někdy tuším v říjnu a tou jsem zklamaná rozhodně nebyla. Velký výběr krásných rybiček a mnoho rostlinek za slušné ceny. Navíc tam prodával p.Kolaja z Plzně a měla jsem u něj objednáno 10ks razborek galaxy, které mě na tu burzu dovezl, navíc za cenu 46,- Kč za kus. To jsem byla na doporučení na plzeňské burze poprvé a byla jsem velmi spokojená. A před Vánocema jsem se jela podívat na další burzu, ale ta mě bohužel zklamala, málo prodejců, kteří nic moc zajímavého nenabízeli. Je ale pravda, že se to dalo přičíst velkému mrazu, který tenkrát byl, ráno bylo v Plzni 14 pod nulou. Takže jsem teď zvědavá a určitě se vyrazím podívat na nějakou další burzu, ale nechám to raději na jaro
ahoj ahoj

Jen ještě dodám, že ale šlo tuším pokaždé o trochu jinou akci. Obojí bylo sice na Karlovarské, ve stejné budově, ale ta první akce byla v patře a ta druhá v přízemí. Myslím, že ta první byly akvaristické trhy a ta druhá burza, ale nevím to určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tesinka
Počkej na Den Cichlidářů v Plzni, tuším že je v Březnu, to už bývá lepší i když loni to bylo také slabší :-D Nebo jsou 2x ročně Úvaly u Prahy zatím nejlepší burza na jaké jsem byl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:01 Žena Tesinka [0] Re: Bob66
Tak to jste mě chlapci nepotěšili. Chtěla jsem jít 22. na trhy na dopravce. Těšila jsem se, jak se jako začátečník poučím, zkouknu zajímavosti a dokoupím nějakou pěknou rybku nebo kytku a podle vás si nemam raději dělat naděje? Ale stejně mě už předtím zarazilo, že témata vztahující se k Plzni jsou mrtvá, je to škoda :( Chtěla jsem potkat nějaké bratry a sestry ve zbrani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 23:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: mlynář
To jsem si taky myslel :-( Ale je to rok od roku horší, připadá mě že lidi nemají na nic čas, chtěl jsem udělat i nějaký sraz akvaristů v Plzni a ani nebyl zájem hmm

Také záleží na nabídce, když nejsou prodejci tak nechodí lidi, jednou jsem jel na burzu a byly tam 4 prodejci s pavími očky a ještě nějaké obyčejné rybky a to bylo vše ani krmení jsem nesehnal :-O To také dost lidí odradí, bylo vidět že ty co tam přišly byly hodně zklamaní hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 23:28 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Bob66
Mně je to docela záhadou. Burzy v Plzni prý skomírají a to mají už zavedenou tradici. Kluci z IRISu si stěžují, že na všechny tři akce chodí málo místních. Podle toho všeho jsem si myslel, že musí být v Plzni nějaká moc dobrá akvaristika. Jinak mi to nešlo na rozum. Vždyť v téhle západočeské metropoli musí být spousty akvaristů.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:02 Muž Mejla [21] Re: blackarrow
Zajímavý výběr býval ve zlatej rybce ale ta už neni (pán byl super, někdy k nezastavení:).
Pro dobrou radu bych šel jedině do akvaristiky Mirja nebo do tej na slovanech ve Wolkrově viz výše, či do Zverimy v Husovce ke Kolajovi. Věřim, nebo mám ozkoušeno že ví o čem mluví. Pak je ještě sympatickej obchod ZOO Čech na Masarykovo, mívaj tam občas druhy, které nikde jinde nemívaj. Zbytek je více méně klasika, obchoďáková. Ještě stojí za zmínku i zkouknutí nová v Jabloského ulici, největší v Plzni (minimálně prostorami) ale ryby bída, zato terarijních věcí dost a zajímavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:42 blackarrow Re: Tesinka
A co tenhle obchod: rybicky.net/obchody/487
Já tam chodím ráda "očumovat", když se mi poštěstí dostat se do Plzně, protože je to taková malá zoologická. Zvláště teraristiku tam mají rozsáhlou. Jak je to s kvalitou ryb a pod. bohužel nemůžu sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:16 Žena Tesinka [0] Re: Bob66
tone To se mi teda vůbec nelíbí. Mám v plánu kouknout na tu burzu, ale ta není pořád a možná nebudou mít zrovna to, po čem toužím :S Zatim jsem drobnosti kupovala ve zverimexu v Plaze, rybky vypadají v pořádku, neviděla jsem mrtvolky nikde, byly celkem čilý a jedna slečna prodavačka se věnuje akvaristice, tak o tom snad i něco tuší a je ochotná. Ale kytky mi přišli trošku dražší. V Tescu na Borech mi prodavači přišli trochu mimo, tak jsem doufala, že objevim nějakou "samostatnou" akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tesinka
Jednou jsem něco scháněl tak jsem jich pár objel v Plzni a byla to ztráta benzínu hmm Ryby nakupuji buď přímo od chovatelů nebo na burzách nebo jsem si udělal výlet do Prahy do ZOO Bráník :) Ostatní potřeby buď na burze nebo přes net ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:12 Žena Tesinka [0] Re: Bob66
Ok děkuju :) Asi se tam půjdu kouknout. A co ty akvaristiky po Plzni? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:51 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Bob66
Tady jsou (také) informace o oněch třech akcích v Plzni. Pořadatelem je plzeňský IRIS. www.akvacz.eu/…
nebo i zde
www.irisplzen.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tesinka
rybicky.net/forum/8416-plzenska-burza Jsou celkem 3 akce na které se vyplatí chodit v Plzni, jinak ty ostatní jsou o ničem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:23 Žena Tesinka [0] – Akvaristika v Plzni
Ahoj, potřebovala bych trošku aktuálnější informace a reference na akvaristiky v Plzni :) Koukala jsem, že 22. ledna by se měla konat i burza, chodíte tam? Stojí za to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:52 švíco Re: kreten
Ne každý chovatel chová ryby co člověk shání hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:39 kreten Re: PentueR
Ale když to všichni v Plzni víte, tak proč nechodíte kupovat třeba ke Kolajům, kteří jsou chovatelé a meditujete nad problémy v marketech, které tak dobře znáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 13:11 Muž PentueR [256] Re: kreten
Mám pocit, že se rjulius zmínil, že ryby vypadaly dobře a problémy začaly až následně. Zase mícháte švestky s amarounama... Začíná mi docela vadit to Vaše obhajování prodejců, - narazit na akvaristiku kde věci rozumí, je docela kumšt. Už se tu probíralo, že provozovat kamenný akva obchod není zrovna výdělečný podnik a je to spíš pro nadšence - proto většina zoo a podobných obchodů je "všechno pro všechny" od psů přes rybičky až po krtky - a proto se člověk málokdy v podobném supershopu setká s odborností a kvalitou. Ale taky proto je dobré před podobnými kšefty varovat, alespoň ubude témat typu "doporučili mi tam koupit 10l akvárko, plastovou kytku, padesát ryb a zalít to teplou vodou z vodovodu, proč mi to teď nefunguje?" a podobných...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:28 kreten Re: Q
Asi nikdo by neměl kupovat ryby viditelně oslabené - projevující se, vypadající jinak, nebo dokonce poškozené. To je asi základ všeho. Pokud již tak učiní, pak by se měl vyvarovat toho, aby došlo k rozvoji chorob a parazitů, virů apod., které jsou u ryb, stejně jako člověka přítomné stále. No a to je o tom, čím jsem začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 10:42 Q Re: kreten
Myslim že tu Rjulius nepláče nad rozlitým mlékem, určitě je dobře když dá na akvaristický portál info o prodejně kde nabízejí nemocné ryby(o latentním stavu chorob by se pravděpodobně dalo dlouze diskutovat - něco jiného je kupovat zdravou rybu a nebo rybu již nemocnou a tudíž ne s nemocí v LATENTNÍM stavu).Dál nechápu proč se navážíte do kolegy akvaristy kvůli neprovedené karanténě, když prodejce kterého se zastáváte pravděpodobně(a Vy to i v jednom ze svých příspěvků naznačujete)karanténu neprovádí a to ani u ryb od českých chovatelů tak ani u ryb z dovozu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:29 Muž rjulius [17] Re: Hatomi
Já už vím, je pravda že jsem to věděl i před tím, ale říkal jsem si, že zas tak strašné to být nemůže... a ty rybky tam vypadaly docela dobře :-)
Navíc zrovna na Globus jsem měl dobré reference, ale došlo nedávno prý ke změně majitele a zřejmě to už není, co bývalo...
Pořízení hlavní osádky jsem vsadil na Vivárko... akorát že kdyby něco, nepoznám jestli je to odtamtud nebo se nakazily od těm mých stávajících ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:21 Žena Hatomi [27] Re: rjulius
to je takhle všude v těch petcentrech,která se nachází v hypermarketech... u nás je to totéž :( js
a nevíc jeden nejmenovaný zverimex nejen,že má rybky z 90% nemocné,ale do akvárií tam přez řasu není vidět a snad v každém je alespoň jedna uhynulá rybka... a zrovna tam mají takové zajímavé druhy,ale proč kupovat ryby za několik set,když vám stejně do pár týdnů v karantěně uhynou?
Dle mého názoro je nejlepší zajít do specializované akvaristiky,nebo ještě lépe k chovateli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:39 Muž rjulius [17] Re: kreten
Stále tomu nerozumíte a opakujete tu věci zřejmé zcela zbytečně (a to i takovém začátečníkovi jako jsem já).
Píše už po několikáte že z Globusu to byly první ryby... už od začátku nebyly v pořádku, měly bílý trus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:36 kreten Re: rjulius
No každý normální akvarista nemíchá nové ryby z obchodu se starými a pokud to dělá, tak s 99% jistotou se pak objeví někde na stránkách, aby ostatní varoval, kde nemají nakupovat, protože tam mají špatné ryby. Mám přes padesát druhů ryb a tohle si netroufnu udělat, ani pokud přivezu ryby od kolegy chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:32 Muž rjulius [17] Re: kreten
Obáváte se špatně. Řeč jde o Tescu a Globusu.
Pokud ta narážka ohledně znalostí a schopností byla na mne, myslete si co chcete, je mi to jedno.
Řeč šla o první várce ryb a pak o následném přidání 4 SAE.
Vy dáváte první ryby na měsíc do karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:47 Žena Rebbie [71] Re: rjulius
Me se zrovna v tom Zoocentru u Teska ryby libily a rikala sem si,ze se tam ten pristup k akvaristice zlepsil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:52 kreten Re: rjulius
Obávám se, že se tu třepe, kolem pana Čecha. Ovšem při množství chorob, které v latentním stadiu mají všechny.Pak se celkem divím, že jste si ryby koupili. Páč zrovna jeho akvaristika rozhodně tetrazony nakupuje od domácích chovatelů a černopruhé jsou importy a za to zas až tak prodejce nemůže s jakými zázraky ryba přijede. Takže pokud jste je po nákupu pustil do nádrře jak říkaáte s ostatními rybami, no nevím co si mám myslet o vašich znalostech a schopnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:50 Muž rjulius [17] Re: Jiří Sýkora
Chodím tam pravidelně, jenže když jsem potřeboval první ryby, zrovna bylo těsně po.
A ty 4 SAE to byla taky taková rychlovka kvůli řase.
Jsem pako, už tam nikdy nic nekoupím sad

Akva Mirja je fajn, akorát pravidelně když tam já jdu, tak "pro nemoc zavřeno".
Tak už jsem to přestal zkoušet.

Ale je fakt, jsou tu i další... Veleslavínova ulice například a další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2009 16:06 Jiří Sýkora Re: rjulius
A proč nechodíte na Akvaristické trhy v Plzni, které se konají každý měsíc a je tam možno koupit ryby přímo od chovatelů. Zde je odkaz www.trhy.tropicalfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:03 MilanRada Re: wayn
Já jezdím d glóbusu, jsou tam hezké ryby a a vypadají dobře ale jeětě jsem tam nic nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:56 Muž wayn [79] Re: rjulius, švíco
Lidi, proč nechodíte do akvaristik, kde jsou skuteční akvaristé, kteří rybám rozumí, ne jak v těchto super- hyper-? Konkrétně v Plzni to není takový problém, třeba Akva Mirja, ale i další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:21 švíco Re: rjulius
V superzoo se jim v každym akvárku válí nějaká mrtvolka a v globusu jsem jednou bral čtverzubce... měli žábrohlísty.... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 08:59 Muž rjulius [17] – Nákup ryb v Plzni - varování
Ahoj, jenom takové upozornění, zřejmě to není nic nového, ale pro jistotu.
Vyhněte se nákupu ryb v Superzoo Tesco a v Globusu.
Mám z Tesca parmičky černopruhé a z Globusu čtyřpruhé.
S největší pravděpodobností všechno nakažené střevními parazity. rozzureny
Čtyřpruhé už jsem musel zlikvidovat 2, černopruhou jednu, všechno v průběhu 3-5 týdnů po nákupu.
U všech stejné příznaky... od začátku bílý trus, totální vyhubnutí a nakonec válení se na dně ve všech možných polohách. Na úhyn jsem nečekal, aby se sežráním nenakazily i další ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:27 Zdenek58
ZOO Hoch v Globusu v Chotíkově má "pozoruhodné" ceny, třeba Fluval 1 plus za 771,- Kč, v Hornbachu v Praze je ten samý za 553,- Kč hmm .

Když jsem se zdvořile mailem optal, jestli se v té ceně nespletli, tak se mně dostalo odpovědi, že ne, a že jsem to u nich koupil při plném vědomí... Takže paní vedoucí tímto ujišťuji, že u nich už nekoupím ani tyčinku pro psa, i kdybych byl v plném bezvědomí ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:05 Lorsson Re: keltan
Souhlas pani v Mirje je prima, stara skola, vyborna pece o rybky a zadne problemy. Z jineho soudku - Prodejna rybicek vedle Tesca na Rokycanske - pred par dny krasni tri vrubozubci, mozna 20 cm velci, dnes jeden z nich mrtvy. A porad je v nadrzi. Nemluve o dalsich nadrzich, kde je spousta mrtvych rybicek. Personalu je v prodejne dostatek, nechapu jaky je problem dvakrat za den projit nadrze, vylovit mrtve rybky a trochu se o ty zive starat? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 16:19 pancernicek Re: keltan
akva mirja nejlepší

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 2438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1008-akvaristika-v-plzni-a-okoli