Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a ryby - snášenlivost

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Krevetky a ryby - snášenlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 15:48 Muž Pavligin66 [11] Dobrý deň
krevetky boli pridane ako dospelé su 3 a pol centimetra veľké p.s. a su v nádrži pokiaľ dokážem rozoznať spokojné pohybujú sa po celej nádrži bez známok stresu a podľa fotiek z atlasu su to caridina japonika

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 22:23 Muž Pavligin66 [11] Re: silviebaris
toho som si dobre vedomý, krevetky su súčasťou nádrže ako sanitárna služba a ako zaujímavé živočíchy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2018 20:41 Silviebaris Re: Pavligin66
Krevetky ideálně chovat samostatně,jsou klidnější a zbytečně se nestresují,a vám se bude dařit v odchovu a nebudou se ztracet. To že tetry nechavají krevety na pokoji si jen myslíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 15:33 Muž Pavligin66 [11] Re: radimfoto123
ja nemám nijakú veľkú potrebu odchovu :-) mne bude stačiť aj to keď ryby nebudú príliš obťažovať dospelé krevetky
podľa mojich skúseností si krevetky bez velkych obtiaži zvykli na ryby opačné to bolo trochu ťažšie hlavne zo strany Rhinogobius ktoré sa ich pokúšali zastrašiť ale nemalo to veľkú odozvu :-D iba sa trochu vzdialili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 14:23 Muž radimfoto123 [6] - neoheterandria elegans, heterandria formosa, girardinus metallicus, phallichthys tico & quadripunctatus Bribri, xenophallus umbratilisRe: Pavligin66
Někdy pomůže přivyknutí si, tedy vytvořit větší nádrž s krevetkami, nechat je dospět, aby měly potomky a pak přidat nejmenší potěr ryb. V takovém případě se nezřídka stane, že si rybky na krevetky zvyknou a společně s tím, jak rostou, si jich nevšímají tolik jako dospělci, kteří by tam byli vpuštěni jako cizí do této nádrže. Živorodky lesklé si krevetek vůbec nevšímají, zatímco živorodka trpasličí nebo sličná vyzobává ty nejmenší prcky. Zde je nutno opatřit dno hrubozrným štěrkem nebo haldou malých valounků okolo 2 cm v kupě o rozměrech minimálně 25x20x10 cm a na hladinu dodat plovoucí rostlinu, např. růžkatec. Pak je schopno přežít v takové nádrži 2 - 5 krevetek na každý litr odbjemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 13:41 Muž Pavligin66 [11] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Áno, hovorím o nádrži "náš krásavec ",posielam najnovší záber
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 10:59 R Muž ctibum [6909] Re: Pavligin66
Mluvíš o nádrži "náš krásavec"? Hlavní fotka je aktuální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 10:52 Muž Pavligin66 [11] Re: afc1886
mam nádrž slušné zarastenú Hygrophila vytvára dosť zákutí p.s. a tetry si ich nevšímajú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 09:14 R Muž afc1886 [14682] Re: Pavligin66
Já bych zvětšil hejno těch červenoústých, ale pro soužití s krevetkami nejsou nejvhodnější. To by muselo být akvárium pěkně zarostlé, aby se měly krevetky kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 08:49 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
najskôr vam vysvetlím moj problem mam spolu s krevetkami ryby 6 tetry červenoúste. 7 corydoras paleatus . 4 Rhinogobius a 1 gurama. môžem doplniť hornú vrstvu vodného stĺpca o nijakú rybu nádrž ma objem 170 p.s. guramu chcem darovať ďakujem za odpoveď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2016 19:46 R Muž romant [27987] Re: Paion
Určitě dobrý příkrm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 19:45 Paion Re: romant
Ne ne smich Mám dojem že mi mřenky požíraj krevety když už nejsou šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2016 19:38 R Muž romant [27987] Re: Paion
Mrtvý ano. Jinak naopak.
Edit: Vyložil jsem si to jako že jsou mřenky požírány krevetkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 19:36 Paion – Krevety
Nazdárek všem.
Můžou mi krevety žrát mřenky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2016 21:43 Žena petulinakk [2016] Re: Honza
Za poslední tři měsíce jsi tu vystřídal už několik nicků, jednou jsi Ondřej, podruhé Honza... Pokud to s akvaristikou myslíš vážně, proč se nezaregistruješ?
A abych nebyla úplně OT - pokud máš v akvárku ty cichlidky, jak jsi se na ně ptal v jiném vlákně, tak pancéřníčci jsou ten poslední problém pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 21:35 Honza – Pancéřníček skvrnitý
Ahoj, nevadí když mám v nádrži krevetky red cherry a pancéřníčky?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2015 10:04 Kulisek Re: lojzalojzovic
Problém může být v obojím, endlerky nejsou zrovna moc vhodné ke krevetám a rádi si zobnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 09:53 Muž lojzalojzovic [327] – schované krevetky
zdravím, mám v akváriu krevetky a endlerky, krevetky jsou pořád zalezlé pod bioakvacitem a vylezou jenom zřídky, může to být dotěrnýma rybama? nebo je problém v malém počtu krevet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:21 zelenáč Re: Turbínka
Aha, mě totiž masem opovrhují, je sice pravda, že u čeroploutvejch jsem to nezkoušel, ale: rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cernoploutvy (viz krmení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:12 Žena Turbínka [2558] Re: zelenáč
Sežrali ano Krevetky a tlamovci nejdou k sobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:11 zelenáč – Krevetky
Dotaz,
slyšel jsem, že krevetky pomáhají s čistotou akvária. neporadil by mi někdo s tím. Mám v akváriu tlamovce maingána a potom tlamovce černoploutvé. Nesežrali by je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:22 Ján Z. Re: kubasan
OK, tak teda ďakujem. Myslím že ich oddelene, pretože u krevetiek by som chcel odchovať potomstvo. Ešte raz, ďakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:39 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Ján Z.
Mal som taku skusenost stouto kombinaciou ze red cheryny sa mi zacali stracat v akva. Ale len tie mensie na vecsie si netrufli. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: Ján Z.
Mrkni na tohle vlákno. rybicky.net/forum/5233
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:35 Ján Z. – ramirezky a krevetky
Dobrý deň. Už dlhšiu dobu chovám cichlidky ramirezove a nejako ma zaujali krevetky. Tak by som sa chcel spýtať, či by sa dali skombinovať a v pokoji žiť v jednom akváriu, alebo by som ich mal chovať oddelene? Predom ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 14:33 Kreveta – Krevetkarium
Já si tedy koupil 60 l. akvarijní set, asi 2 měsíce jsem ho nechal biologicky zaběhnout a nedávno jsem přidal 5x otíky (Ottocinclus affinis) a 17x Neoc. Heteropody var. Sakura, vypadají, že se jim daří dobře a k mému obrovskému překvapení žerou ruduchu! A mají tam i jiné řasy. Asi tak za 3 týdny k nim ještě přibudou 17x Neoc. Zhangjiajiensis var. Blue pearl a možná 5 dalších otíků. Naposled jsou na řadě Razborky, pravděpodobně bornejská, ale ještě nevím. Krevetky vůbec nejsou bázlivé a s otíky vychází dobře, voda atd. jim zřejmě vyhovuje, protože se ani jednou nepokusily z akva zdrhnout potlesk
Doufám, že s ruduchou uděláme velmi krátký proces rozzureny tone X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:45 Muž kortezhugo [983] Re: zaciatocnik
...podla mna mozes - aj ja tam mam 4 krevetky....a aj 2 dospele...a su v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: zaciatocnik
Klidně jich spolu můžeš dát. Až budou velcí tak jim můžou ublížit ale neúmyslně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:39 Muž zaciatocnik [2]
ked sme pri malych ancikoch možem dať malych ancikov cca 1.5 cm ku krevetkam?nič im neurobia?len nech dorastu do velkosti 3 cm a dam ich preč alebo nemože pri nich ostať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:17 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: křupka
Kedysi, ked som zacinal, som to tak spravil :-D Hned na druhy den som ich hladal kam zmyzli. Potom mi to doplo, ale bolo neskoro :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: křupka
Tak se závojnatkama určitě jen jako zpestření jídelničku.... Ale je plno rybek se kterýma se dají chovat. Když budeme vybírat ty klidné ne dravce a velikostně ne o moc větší než krevetky, tak je spolu chovat lze.
dám jsem můj oblíbený odkaz ra miniryby se kterýma je většinou bezproblémové soužití s krevetkama: fishaliciousfish.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 12:59 křupka – krevetky
Ahojky všem.Chtěla bych si pořídit do akvária krevetky a chci se zeptat mohou být s nějakýma rybičkama?třeba závojnatky atd?děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 16:10 Vendelin Re: cartmenn
Vzhledem k tomu ze jsi zacatecnik, asi nebudes hned chovat nejake raritky a spokojis se s bezne dostupnymi druhy (caridina, neocaridina). Ze strany krevetek vuci rybam tam zadny problem neni. Maximalne je mozny ze vetsi druhy (japonica) si obcas posmakne na jikrach ryb. Problem vetsinou byva naopak, pokud mas zivorodky a mensi druhy krevetek, dospelym jedincum problem nehrozi, malych krevetek se ale moc nedockach.

Sam obcas prendavam z pidi prevetnicku prebytky dospelych krevetek do spolecenske nadrze s mollynama, prestoze i tady jsou krevetky prakticky permanentne zaplneny vajicky, prisrustky zadne. Ryby male kusy proste sezerou. Pricemz dospelych si prakticky nevsimaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 16:04 petr Re: cartmenn
Já mám krevetky Red s terčovcama a pohoda. Ještě se množí jak houby po dešti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 13:50 Tomas4343 Re: cartmenn
Záleží jaký druh. Řasožravé (např. neocaridiny, caridiny...) nebo filtrující (Atyopsis moluccensis, Atya gabonensis...) rybám neublíží. S dravýma krevetkama rodu Macrobrachium to bude horší, tam už menší rybky můžou mít problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 13:47 Žena Zdeňula [10] Re: cartmenn
Já mám caridiny s očkama a žádnou agresivitu nevidím- ani z jedné strany :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 13:42 cartmenn – Krevetky-snášenlivost k ostatním rybám-S.O:S
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s chovem krevetek.Vím že každý druh má uplně jiné požadavky pro chov, ale jedná se mi o to, jestli nejsou nepřátelské k ostatním rybám.Děkuji za odpověď

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4496x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10002-krevetky-a-ryby-snasenlivost?od=101