Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a ryby - snášenlivost

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky a ryby - snášenlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.03.2024 18:11 R Muž ctibum [6926] Re: Dominik8554
Až ti betta krevetky požere, tak ti v akvaristice rádi prodají nové...
Akvaristé zpravidla radí podle svých zkušeností. Ale jestli pochybuješ, tak získej vlastní zkušenosti, pořiď krevetky a uvidíš, ono to nějak dopadne ;-)
Na likvidaci bordelu z akvária bys měl být především ty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 17:11 Muž Dominik8554 [0] Re: Lojza007
Je to tak 50 na 50. Každý povie niečo ine :-D V akvaristike mi povedali že s dospelými krevetkami je to uplne v pohode a zasa akvaristi mi hovoria, že to bude problem. Tak neviem či mám isť do toho alebo nie. :-D Hladam nieco co mi zlikviduje riasi zhnite rastliny a jedine krevetky su take najviac pracovité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2024 15:42 Muž Lojza007 [1204] Re: Dominik8554
Ne, nebude. Navíc k čemu chceš krevety, když pravděpodobně ani nebudou vidět, protože je bojovnice bude lovit?
Pokud chceš nevystresovaný krevety, který se celý den prohání po akváriu, tak je musíš dát k rybám, který je nechají na pokoji. Obecně ryby podobné velikosti jako krevety, ale i tak se můžou snažit lovit mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 15:00 Muž Dominik8554 [0] Re: PetrO
Myslíš že budu stačiť moje rastliny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2024 14:51 Muž PetrO [752] Re: Dominik8554
No, já mám bojovnici s krevetkami, ale vždycky je to risk.
Taky to chce dostatečně zarostlé akvárium.
Je to lepší pro krevety i rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 12:44 Muž Dominik8554 [0]
Možem chovať krevetky neocaridina red sakura spolu s bojovicou? Mam 30l akva. Krevetiek by som chcel 11 kusov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2024 09:19 Muž 4Sima [1897] Re: Pavlik
Čichavec je větší ryba a věřím, že si rád zobne. No pokud budou mít úkryty, tak to třeba dají, ale budou se ti schovávat, takže je možná nebudeš ani vídat. Možná třeba některé z větších druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2024 06:54 Muž Pavlik [10] – Dotaz
Dobré ráno, mám dotaz jestli mohu mít v mé nádrži krevetky. Mám v nádrži čichavce a ancitrusy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 16:54 Muž vlka [3453] Re: Gecko1242
Dej jim živou a uvidíš změnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 15:24 R Muž afc1886 [14697] Re: Gecko1242
Zkusili prostě lepší žrádlo a dukud ho mají, tak si ho dají. ;-) Asi jsem tě nepotěšil, ale tak to prostě je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 14:21 Muž Gecko1242 [0]
Dobrý den,
Už čtvrtý den mi endlerky loví krevetky, začal jsem je víc krmit, ale nepomáhá to.
Předtím bylo vše v pořádku.
Prosím o rychlou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2021 13:09 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: GeXeS
Tak jsem před chvílí udělal z odlovny za chodu akvárium a při tý příležitosti zjistil,že v ní mám asi 2 milimetry krevetky.Nejspíš potomci red cherry,co v ní do nedávny byly,než šly do 70tky.Musely bejt celou dobu na houbě od bublifuk filtru,jsou ještě průsvitný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 21:03 Muž GeXeS [67] Re: jakaf
Taky souhlas, mám krevetky s divokými gupkami, v nádrži klubíčko mechu a hrubý akvacitový filtr - a funguje to pěkně, první generace malých krevetek už má okolo centimetru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 20:10 Muž Roger [1873] Re: jakaf
V Experimentu mám Endelerky s krevetkami Yellow a do pohody, populace se rozrůstá, možná pomaleji a mladý jsou. ;-) takto už přes rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 14:56 R Muž Anthrax [4786] Re: jakaf
Ahoj. Tahle kombinace se mi celkem osvědčila. Pár krevetek nejmenších krevetek určitě ryby sezobnou. Ale i tak se mi populace krevetek celkem rychle rozrůstá. :-) Funguje mi to takto zhruba rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 12:40 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – S Wingeovkama
Nazdar,po darování mladejch xif se mě ulevilo 30tce akvárku,mám v něm už jen asi 15 už mých narozených mladých Wingeovek od Jana Jonáše,má otázka zní,jestli můžu mít spolu s nima krevetky?Bojím se,že budou požírat nově narozené krevetky.V akvárku bude jávskej mech,egerie a růžkatec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2021 20:24 R Muž Anthrax [4786] Re: Brodys
V ústecké zoo mají krevetkama zamořenou snad většinu akvárií nezávisle na druzích ryb (od neonek až po piraně). Ani mi nepřišlo, že by byla akvárka nějak extra zarostlá. Takže jde skoro všechno. Jde jen o to jak se krevetky stíhají množit a jak mají ryby hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 18:49 Žena Jitka66 [8] Re: afc1886
Hmm, paráda, to tedy koukám, na ty razborky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 17:25 Brodys Re: afc1886
A jaký druh a počet by jste do takového společenského akvária doporučili? Aby něco přežilo,bylo vidět a nebyli to jen ustrašený chudáci v rohu. Protože mě to dost láká,ale zavrhl jsem to, protože nerad trápím zvířata smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2021 17:16 R Muž afc1886 [14697] Re: Son-Draken
Já mám taky krevetky s rybkami a v pohodě. Zadek akvária zarostlý a předek volný. Krevetky si lozí všude bez stresu a nejsem naivní abych si myslel že si sem tam rybky nezlepší jídelníček. Ale i přes to všechno mám krevetek stále moc a často je i daruji.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 16:51 Muž Son-Draken [42] Re: afc1886
V počtu ryb a sežrání máš pravdu, ale vedl jsem zajímavou diskuzi s jedním chovatelem krevetek a ten přímo doporučoval chovat krevetky s menšími rybami a to zdůvodnil pozitivním vlivem na velikost krevetek (jako obrana proti predaci), které jsou pak větší a tedy je pak i víc na co koukat.... a je pravda že z celé burzy, kde bylo 6 prodejců krevet je měl velikostně o dvě třídy jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 16:49 Žena Jitka66 [8] Re: afc1886
Ano, jde o to akvarijum, co je v prezentaci. Jen ten mech tam už nemám. Dokoupím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2021 15:49 R Muž afc1886 [14697] Re: Jitka66
Jednoduchá rovnice - víc ryb se rovná víc sežraných krevetek. Nemáš prezentaci akvária, kde ty krevetky máš (nebo máš neaktualizovanou prezentaci), ale jestli vypadá to akvárium jako tvá prezentace, tak bych to neřešil. Máš to pěkně zarostlé a krevetky se budou mít kde schovat a vždy nějaké přežijí. Jestli si chceš ale krevetky opravdu užít, tak jak píše Wanderer - není nad akvárka kde jsou bez rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2021 15:48 Muž vlka [3453] Re: Jitka66
Bude to asi o těch o úkrytech i když mám i dno plné minikrevetek. Brutální honiči Krevetek jsou Neonky černé, ale co jsem viděl, zatím Krevetky vždy unikly. Včera jsem daroval přes 50 Krevetek, množí se jako plevel. Ovšem nejvíce je jich v Jávském mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 14:42 Žena Jitka66 [8] Re: petben
No, dokud tam byly jen živorodky, tak to bylo OK....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 14:07 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Wanderer
Myslím si, že roli hraje i to, zda mají krevetky možnost úniku. Zda mají možnost se schovat, například do mechu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 13:51 Muž petben [2] Re: Jitka66
Víc mi krevetky žerou ty živorodky než Rasborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2021 13:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jitka66
Jojo, troufám si tvrdit, že nejlépe je krevetkám bez jakýchkoli rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2021 12:44 R Muž Anthrax [4786] Re: Jitka66
Ty živorodky taky malé krevetky žerou. :-) Většina ryb prostě sežere co se jim vejde do tlamky. Výjimkou jsou snad jen některé ryby dna. Otíci, pancéřníčci. Ty po krevetkách moc nejdou nebo se mi jen zatím nepodařilo je přistihnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 12:31 Žena Jitka66 [8] – Krevetky a ryby
Jaké rybky doporučíte ke krevetkám? Mám tam razzborky klínoskvrnné a živorodky Wingeovy. Mám podezření, že razborky mi likvidují malé krevetky. Už mám domluveno, že si je převezme jedna známá......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2019 19:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Spíš bych se bál o osadku než třeba o dajanky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2019 18:32 Silviebaris Re: Jan Jonáš
živorodek osrotlamých bych se asi bála.... ;-) Co to tam máš za sestavu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 18:03 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: vaclav
Ale nechci, jen přemýšlím. ano
Prostě mě to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 17:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Koukal jsem na počet ryb a nezdá se ti že jich tam máš trochu moc a to tam chceš ještě přidat velké krevety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 15:28 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Krevetky čokoládové
Ahoj, přemýšlím, že bych do Jonáše nasadil nějaké větší krevetky (čokoládové, molucké či račí), jen nevím, zda s mou obsádkou budou mít šanci a život bez stresu. Nejvíc se obávám živorodek ostrotlamých a pancéřníčků. Máte někdo zkušenost s takovýmto soužitím? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 14:19 Muž Lister [169] Re: Anthrax
Sorry. Takže NO2 je nula a NO3 tak 10 - můj test ukazuje hodnoty 0 a pak až 20 a výsledek akvária je něco mezi. Jinak pH 6.5-7, KH 0-2, celková tvrdost cca 6-8 podle toho jak je voda v akváriu dlouho - během týdne vše lehce stoupá.

Mrtvé jsou jen neokardinie většinou ty větší které teď mají cca 2.5 cm. Japonky jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:26 Muž ZDRI [1415] Re: Lister
Dospělým Japonikám Ramirezy neublíží.
Totéž dospělé Neocardiny, ale mladší/menší aktivně loví a s chutí požírají.
Uvedená léčiva nemusí krevety hromadně otrávit, ale oslabí je a slabší kusy to pak nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:13 R Muž Anthrax [4786] Re: Lister
Lister napsal: dusičnany a dusitany jsou skoro neměřitelné
Ahoj, to znamená konkrétně co? Vždy je lepší uvádět konkrétní hodnoty. ;-) Hlavně u těch dusitanů je důležité, co to skoro nic znamená.

Ramky krevetky samozřejmě žerou ale neviděl jsem, že by krevetu „utloukly“ jen tak. Když usoudí, že krevetu nemohou sežrat, tak se o ní nezajímají. Příčinu bych hledal jinde.

Byly mezi úhyny i caridiny?

Eshu 2000 jsem u krevet použil bez problémů. S Flagellolem neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 12:41 Muž Lister [169] – Ramirezky a krevety
Ahoj lidi. Nemá někdo zkušenost s Ramirezkami v akváriu s krevetami.

Máme (teda spíš měli jsme) v akváriu cca 20 Neocardinii a 4 Japonky. V akváriu hezky prosperovali. Před 3 týdny jsem do akvária přidali 3 mladé ramirezky. Od té doby nepravidelně, ale vždycky ráno nacházíme v akváriu jednu mrtvou krevety, často kolem ní krouží ty Ramirezky. Přemýšlím jestli je to náhoda nebo jestli ty ryby můžou krevetu utlouct. Ostatní jsou zdravé a tváří se spokojeně. Jde o mladé kusy staré cca 1-2 měsíce, paradoxně hynou ty největší.

Hodnoty vody jsou v pořádku, dusičnany a dusitany jsou skoro neměřitelné, akvárium dobře zarostlé. Neděje se to po výměně vody.
Přemýšlím jestli to jsou úhyny nebo je fakt něco zabije. Je pravda to to akva prošlo 2 kurami léčby ryb, ale vždy v doporučeném dávkování a šlo o léčiva které mají krevety snášet - Esha 2000 a Flagellol na bičíkovce. Je to víc než měsíc. Tak přemýšlím jestli to může být následek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2019 15:36 Silviebaris Re: Králík
Jakákoliv ryba,ti mrňě krevety sežere... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 15:31 Králík
Dobrý den, setkal jste se někdo s tím, že by razbora skvrnoocasá požírala mláďata krevetek? Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2019 12:12 Silviebaris Re: lordkokakola
Ne,požerou ti je a o množení ani nemluvě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 11:55 lordkokakola – Mrenky siamské
Dobrý deň Môžu ísť spolu neocaridina asi red cherry ku mrenkám siamským?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 21:02 Žena Dinecek [205] Re: ZDRI
Mně připadají hodně chytré. A jak mi ráno vždycky mávají těmi oranžovými ploutvičkami. To má člověk hned lepší náladu. Ale vím, že v budoucnu půjdou do větší nádrže. Teďka chystám dokoupit pancéřníčky malé - chci jich 20. Doufám, že je mřenky nechají být. Těch dvou, co mám, si ani nevšimnou. Jakmile uvidím nějakou nepravost, půjdou z akvária. Kéž by nevyrostly :-( . I když mi překazily chov krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2019 21:36 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek
Tyhle mřenky měl u nás skoro každý - chvíli... Jsou fakt nádherné, nedalo se odolat. Říkáme jim s kamarády tříradostné.
- 1. radost - když si na ně mladý akvarista našetřil (pro mlaďocha byly kdysi dost drahé) a celý šťastný si krásné malé drahokamy vypustil do akvárka
- 2. radost - když konečně ukecal někoho, kdo si je od něj vzal (protože časem byly několikrát větší a opravdu škodily)
- 3. radost - když se ta živá torpéda podařilo po tuhé bitvě odlovit, zasázet vytrhané kytky a vrátit na místo všechny vyndané kameny/kořeny...

Já je také miloval... Postupně se propracovali z rostlinné společenské nádrže (tetry, čichavci, atp.) do společenské cichlidové nádrže (Anubiasy, Mikrosorium, Echinodory), až skončily v maxinádrži s největšími Kančíky, Akarami a Vrubozobci, kdo už nebylo co zničit.

Ale pokud si je dárkyně časem vezme, tak fajn a klidně se kochej.

PS: Už je to dlouho, ale podobné "úhoře" jsem většinou lovil v noci, ve dvou, při baterce, za pomoci síťky a dlouhé tyčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 21:00 Žena Dinecek [205] Re: ZDRI
Nehledě na to, že už k nim mám citový vztah. Fakt nekecám. Každá je jiná. Má jinou kresbu, jiný odstín, je jinak vypasená :-D . A zatím se na ně krásně dívá. Mám slíbené od dárkyně, že při sebemenší rebélii si je vezme zpět. Doma je chovají :-) .

Krevetky pořídím do akvária, které chci zařídit doma potlesk .

Ale rada, jak je odlovit, by se mi hodila ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 20:08 Žena Dinecek [205] Re: ZDRI
A poradíš mi, jak je odlovit? Jak se jenom přiblížím k akvárku, tak utečou. Vůbec jsem je tam neměla dávat...bohužel mi bylo blbé odmítnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 18:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dinecek
V minulosti jsem mřenky měl, ale dnes bych si je dobrovolně nevzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2019 17:54 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek
Tomu říkám danajský dar :-)
Krevety téměř jistě sežerou. Máš moc hezké akvárko, zbav se jich dříve, než vyrostou a udělají Ti z toho kůlničku na dříví... Jsou to divočáci, ryjí, vše okusují a honí menší/pomalejší ryby. Jsou opravdu nádherné, měl jsem je kdysi ve velké společné nádrži a dělaly větší bordel, než 2x větší cichlidy...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10002-krevetky-a-ryby-snasenlivost