Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava Exotika v Lysé nad Labem 2018 - první část

 

Články » Výstava Exotika v Lysé nad Labem 2018 - první část   Vytisknout tuto stránku 

Výstava Exotika v Lysé nad Labem 2018 - první část

Publikováno: 10.11.2018 • Autor: © Jája • Rubrika: Reportáže

Po mnoha letech jsme se rozhodli navštívit výstavu Exotika v Lysé nad Labem. V sobotu 27. října jsme vyrazili kolem osmé hodiny ráno, abychom se vyhnuli největšímu náporu návštěvníků. Čtvrt hodiny jsme čekali, než se otevře vstupní brána. Letmo jsme si prohlédli stánky, které lemovaly cestu k budovám, a rovnou jsme zamířili na prezentaci akvaristiky pana Peukera a dalších členů jeho týmu, kteří se s nemalým úsilím podíleli na přípravě. Expozice akvárií i prodejní část byly na velké části plochy haly B. Velmi jsem uvítala rozmístění akvárií. Všude okolo nich bylo dostatek místa, takže nevznikaly tlačenice, ani později, i když budova byla zaplněna lidmi. Akvária byla zařízena s rozmyslem a citem, aby nebyla stejná a fádní, jistě byla inspirací nejen začínajícím akvaristům při zakládání nového akvária. Nepoznala bych, že se jedná o výstavu, a ne o stálou expozici. Jedním slovem nádhera. Další akvaristické prezentace v jiné části výstavy jsme navštívili kolem poledne. To už ale byly obsypané kupujícími, kteří v podstatě znemožnili focení. V nabídce, kromě dalšího sortimentu, měli i nádherné betty. Tak jsem neodolala a zařadila se do fronty a jeden krasavec mi také teď plave v akváriu.

Výstava byla dle mého názoru poměrně rozsáhlá, takže si jistě každý našel objekt svého zájmu. Kromě akvaristiky tam bylo možno zhlédnout např. plazy, opičky (bohužel neskutečně vystresované), ptáky, trochu odrostlá mláďata lva a tygra, květiny, chovatelské potřeby a další. Sice jsem se zaměřila převážně na akvaristiku, ale pro přiblížení výstavy těm, co ji neměli možnost navštívit, jsem, kromě akvaristiky, částečně zdokumentovala i prostory a některá zvířata, ke kterým se mi podařilo dostat přes zástup návštěvníků.

 


F F

F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F F F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 17x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 10.11.2018 Upraveno: 10.11.2018 Přečteno: 405x

Schválili: romant ***** 10.11.18 • ctibum ***** 10.11.18 • afc1886 ***** 10.11.18 • vaclav ***** 10.11.18

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Reportáže
04.01.2012*****Návštěva Vivária Mělník724x
20.07.2015*****12. mezinárodní výstava halančíků224x
12.03.2012*****Nedělní návštěva u Tomchamika a LuboseV514x
27.10.2013*****Antalya aquarium560x
04.01.2012*****Návštěva Vivária Mělník II část496x
25.11.2012*****Akvária ve škole? Proč ne!921x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1399x
09.02.2013*****Po letech na výstavě v HK (2013) (část 1)650x
25.04.2013*****Tři roky se ZOO Braník1738x
13.09.2018*****Oceanária v Dánsku: Hirtshals a Kodaň159x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 32 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[32] JirkaŠčobák® 07.12.2018
Kluci brzděte, prosím. Nezačal jsem tuto diskusi proto, že bych očekával akvária jako od profesionálu v zahraničí, kteří mají jiný trh a tudíž i jiné prostředky. Taky jsem neřekl, že jsou na tom jiné výstavy u nás lépe.

[31] vaclav® 07.12.2018
Asi jsi žádnou výstavu nedělal, protože jinak by jsi mluvil jinak. Víš co je potřeba rostlin a ryb kdo to zaplatí i pro firmu je to dost velká zátěž. Proto většina výstav skončila a o hygienických normách ani nemluví. Na realizaci jsou většino 2-3 dny a z toho nikdy nedostaneš nic úžasného. Pár akvárií můžeš mít někde na prodejně, tam můžou být měsíce a podle toho také vypadají. Firmy živící se akvaristikou nemají prostředky a prostory na to dělat nějaké výstavy. Když se něco takového občas povede je to malý zázrak.

[30] Marcel G® 06.12.2018
1) Jak může člověk vědět, co si myslíš, když to ve svém příspěvku neuvedeš?

2) Pokud se někdo prohlašuje za profesionála, tak předpokládám, že to myslí obecně. To znamená, buď někdo profesionál je nebo není ... bez ohledu na lokalitu.

3) Jelikož jsem ale teď (po Tvém upřesnění) zjistil, že to omezuješ pouze na Česko, tak z toho plyne, že od "profíků" z Čech podle Tebe nelze očekávat totéž, co od profíků z jiných států. Jinými slovy, na české poměry dobré, ale v zahraničí by to samé bylo propadák. No, to mi připadá dost smutné, nemyslíš?

PS: Jen dovádím logicky do důsledku to, co se tu v souhrnu o té výstavě tvrdilo.

[29] vaclav® 06.12.2018
Lezeš trochu mimo realitu, myslel jsem výstavy v Česku. Pak zjistíš že to co bylo v Lysé nad Labem je trochu někde jinde než je normál.

[28] Marcel G® 05.12.2018
To je pravda. Když to srovnám s exhibicemi Tropica, Dennerle nebo Juwel na výstavě Interzoo, tak je to o ničem. A přitom, když se někdo prezentuje jako profík v oboru, tak by v tom takový rozdíl být neměl. No, zřejmě slušnej oddíl, no! :-)

[27] vaclav® 05.12.2018
Jen pro zajímavost koukněte jak vypadají nádrže na jiných výstavách a co v nich je za rostliny. Pak vám tahle diskuse bude připadat že je trochu mimo.

[26] Jája® 19.11.2018
Jája samozřejmě velmi dobře pochopila, co má Jirka na mysli, Marceli. Napsala jsem svůj názor a nevidím důvod, proč to bylo označeno jako přispěchání na pomoc. Píšu, co si myslím, a určitě nemám zapotřebí, aby to někdo nazýval nekorektním vedením diskuze Jirkových oponentů. Přijde mi, že můj příspěvek byl docela srozumitelný. Z mého pohledu to vypadá, jako by byl můj příspěvek nepochopený. Mimo jiné jsem napsala, že "A určitě si umím představit, jak jsi zmínil akvárium s giganteou + anubiasem, že bude prosperovat, jen se musí udržovat v přijatelné formě a nenechat jeden druh zarůst akvárium na úkor druhého (nehledě na to, že anubiasy zvládají méně světla, tak proč ne s giganteou)." a dále jsem psala "...(míněna ta "špatně" osázená akvária) která by mohla za nějaký čas fungovat v tom stavu, jak byla založena, pokud by jim byla dána potřebná péče...". Když se chce, tak i akvárium, o kterém někdo prohlásí, že je špatně založeno/osazeno, bude fungovat ke spokojenosti majitele, jen to chce náležitou péči, nikoliv tomu nechat volný průběh a nechat vše růst, nebo odcházet a nezasahovat. Škoda, že nemám prázdné akvárium a hlavně místo, abych podobně osázené akvárium založila. A fungovalo by, to si dovolím tvrdit.

[25] JirkaŠčobák® 19.11.2018
Jsem rád, že jsi sem toto napsal.

[24] romant® 19.11.2018
Ano, já se klidně přiznám, nemám s tím problém. Jo a Roman se neurazil, to by sem už dávno nechodil. To se přeci stává i na lepších diskusních fórech, než je toto, že si lidi v tom či onom nesednou. Kdo si myslí, že tato debata nemá, či neměla smysl, je na omylu, třeba já tu Jirkovu připomínku mám již ve svých poznámkách na příští rok pevně zapracovanou. Možná to z mojí strany nebylo zrovna moc diplomatické vyjadřování, ale je za tím vším celá řada zde jen těžko vysvětlitelných událostí.

[23] JirkaŠčobák® 19.11.2018
Co jsi napsal, je pravda, ale nevím, jestli to budou schopni přiznat. Je možné, že to jen oživí diskusi ad hominem, což je diskuse o ničem a zbytečná.

[22] Marcel G® 19.11.2018
Klasičtí filosofové nás učí, že objektivní pravda se skrývá právě v těch obecných soudech (to jen k těm "obecným poučkám"). A zkuste se prosím už jednou oprostit od toho, kdo kritiku pronáší, a reagujte k věci. Ten, kdo se tu chová dětinsky, je podle všeho romant a akvaristik (viz následující důvody tohoto tvrzení). Jak jinak si totiž vysvětlit jejich uraženecké chování? Jirka přišel s konkrétní (a podle mého názoru relevantní) kritikou. Roman se urazil a odmítl to dál komentovat. Copak takováto reakce není dětinská? Když Jirka svou výtku zopakoval (protože zůstala nezodpovězena), Roman opět řeší osobu Jirky a nikoli jeho připomínku, a ještě více se utvrzuje ve svém pohrdavém postoji. K tomu Jája přichází na pomoc s příspěvkem, u něhož je zřejmé, že vůbec nepochopila Jirkovu pointu (bez urážky, ale Jirkovi nešlo o styl akvaristiky ani o náročnost pořádání výstavy, nýbrž od začátku jen o špatnou skladu a rozmístění rostlin!). Do toho přichází uražený akvaristik, který se nás snaží přesvědčit o tom, že jakákoli nežádoucí kritika je automaticky subjektivním (resp. mylným) názorem, a opět útočí ad hominem. A nakonec Roman (který už v prvním příspěvku řekl, že dále reagovat nebude), opět vyjadřuje své pohrdání nad Jirkovou osobou. No, tak tomu tedy říkám diskuze na úrovni! Nemám nic proti věcné kritice, ale tady je bohužel hezky vidět, jak vypadá klasická "diskuze" na zdejším fóru. A vůbec bych se nedivil, kdyby redaktoři můj příspěvek smazali, přestože (narozdíl od ostatních) na nic osobního neútočím a poukazuji výhradně jen na nekorektní vedení diskuze ze strany Jirkových oponentů. A pokud jsme u těch hrdinů, tak udělat chybu (např. ve špatné skladbě rostlin), není žádná tragédie, ale jenom hrdina ji umí přiznat. Nikdo tu přece nezpochybňuje, že jste měli s výstavou nepředstavitelné množství práce! Na druhou stranu, nemusíte hned všichni vylétávat jak čertíci z krabičky pokaždé, když někdo přijde s věcnou kritikou. Stačilo by si to vzít napříště k srdci a bylo by rázem po problému.

[21] JirkaŠčobák® 18.11.2018
Romant: To mě mrzí, ale bohužel mám dál stejný názor.

akvaristik, MarcelG: Prosím, nehádejte se.

[20] akvaristik® 18.11.2018
pro Marcel G: Opět jen obecné poučky a plácání. Více se k tomu není vhodné vyjadřovat. Tomu já říkám hrdinové klávesnice. Já nemusím psát, co jsem chtěl říct tím, co jsem řekl. Myslím, že je to dost jasné.

[19] romant® 17.11.2018
Jirko, sorry jako, ale tohle je hodně velká fabulace, no klesáš u mě stále níž, měl jsem tě za většího kofra.

[18] Marcel G® 16.11.2018
Pro akvaristik:
Prosím rozlišujte: Netvrdil jsem, že "vystavovatel je nepříliš znalý", nýbrž že (parafrázováno) "jako nepříliš znalý se jeví každý, kdo cpe do akvária nekompatibilní druhy rostlin nebo nedbá na jejich nároky". Pokud jste měl svá akvária po stránce druhové skladby a rozmístění rostlin v pořádku, pak se vás můj (ani Jirkovo) příspěvek netýká. Pokud jste se v tom ale našel (tj. pokud jste právě vy byl tím, kdo něco takového dělal), pak se vás to samozřejmě také týká a zároveň se tím z výše uvedeného prohřešku usvědčujete. Ale ono snést věcnou kritiku umí dnes málokdo.
A ještě malý dovětek: Je velmi moderní (a zbabělé) tvrdit, že pokud má někdo věcnou připomínku, jedná se automaticky o subjektivní názor. Tak to jste milý pane na omylu! Pokud má někdo pravdu (tj. jeho poznatek se shoduje s realitou), pak se jedná o objektivní názor. A chtěl bych vidět toho smělce, který by rozporoval, že špatná druhová skladba nebo špatné rozmístění rostlin v akváriu není na závadu. Notabene u toho, kdo to v takovém stavu ještě někomu prodá.

[17] JirkaŠčobák® 16.11.2018
Na výstavě jsem nebyl, protože je to z Bratislavy daleko. Nicméně svůj názor jsem vyslovil už před výstavou, když ještě před ní jedna firma dala fotky svých výstavních akvárií na FB a na jedné byl v akváriu zasazený hemigraphis. Následně několik lidí uvedlo, že si hemigraphis na této výstavě koupili a byl jim prodán jako rostlina vhodná do akvária. Což v mých očích z prodejců na výstavě činí lidi na stejné úrovni, jako jsou někteří prodejci na akvaristických burzách.

Toto bylo ještě předtím, než Jája zveřejnila svůj článek.

[16] akvaristik® 16.11.2018
Nechápu, proč předešlý příspěvek navozuje atmosféru, že vystavovatel je "nepříliš znalý", jen na základě toho, že je to Váš názor. To, co si Jiří Ščobák myslí, je jeho subjektivní názor, na který má zajisté právo, ale neznamená to ani částečně, že tomu tak skutečně je. Navíc se pořád dokola ohání obecnými argumenty. Jak psal Roman, svůj názor měl jiří vyslovit na výstavě. Tady nad pár fotkama jsou jeho rádoby chytré řeči velmi zavádějící.

[15] Marcel G® 16.11.2018
Obávám se, Jirko, že zůstaneš nepochopen. Správně jsi poukázal na nedostatek, kterého by se žádný skutečný profesionál nedopustil, pokud (rostlinné) akvaristice opravdu rozumí. Špatná skladba rostlin či jejich špatné rozmístění v akváriu může být jednou z příčin neúspěchu. A obzvláště na výstavě by si na něco takového měl dát profík dobrý pozor. Ta výstava ho totiž prezentuje, a jak se ukazuje, prezentuje ho jako "věci nepříliš znalého". Zdejším reakcím se ale nediv. Taková je prostě doba, že lidé nehledí na obsah, ale na formu. Než aby se pořádně zamysleli nad obsahem tvého příspěvku, raději si to vyloží po svém, a pak tě za to hromadně zkritizují. Dnešní člověk si chce tvořit vlastní realitu. On je pánem výkladu a porozumění. Objektivní pravda nikoho nezajímá.

[14] JirkaŠčobák® 15.11.2018
Jsem ve FB skupině Aquatic Gardeners Association. Dost často tam lidé dávají akvária s přidávaným CO2. Většina těchto akvárií je od začátku velmi hustě osázena. Na to neříkám ani ň. Akceptuju ostatní akvaristické styly, pokud jsou dělané dobře.

Svůj první komentář jsem napsal bez specifikace, že ne všechna akvária na tvých fotkách jsou taková, že by nedokázala dlouhodobě fungovat. Moje nepřesnost. Taky neříkám ani ň, že to bylo spousta práce a zpropagovalo to akvaristiku. Máte právo se do mě pustit, že jsem si dovolil něco takové kritizovat.

Co mě dlouhodobě vadí, je že spousta začátečníků buduje akvária s nedostatkem rostlin a pak se na fórech ptají, co dělají zle. Najdeš jich tuny. Výstava, jako byla tato, ukázala víc "matoucích" akvárií, která ukazují něco na první pohled jednoduchého, co ale dlouhodobě fungovat nebude nebo bude vyžadovat mnoho práce a znalostí. Doteď nikdo nevysvětlil, proč to tak dělat :(.

Podotýkám, že některým akváriím, tak, jak jsou osazena, přidávání CO2 výrazně nepomůže a jsou spíš parketou low-tech.

[13] Jája® 13.11.2018
Jirko, ty to vše bereš jen ze svého pohledu. A v tom je zakopaný pes. Zohledňuješ pouze svůj přístup k akvaristice a nebereš v úvahu souvislosti, které výstavu provázejí. Mnoho lidí zase nemusí typ akvárií, co máš ty. I když na druhou stranu uznávám, že je to přirozená, nebo spíš akvaristika blížící se přírodě, než je ta "modernější", kterou praktikuje většina akvaristů včetně mě (filtry, silnější osvětlení, hnojení, hodně druhů rostlin, rozumně upravená a udržovaná akvária atd.). Každý způsob akvaristiky má něco do sebe. Prostě tebou prezentovaná akvaristika je JINÁ. Ty máš v akváriích jeden druh rostlin, maximálně o málo víc a necháváš to růst či odcházet bez jakékoliv údržby a zásahu, a dost často to zrovna nelahodí oku. Nikdo ti to nebere, i když mnoha lidem se tento způsob akvaristiky nelíbí a mohli by ho kritizovat. Také to zrovna nemusím, ale nepitvám se ti v tom.
Krom jiného, co jsi psal, tvrdíš, že např. pogostemon helferi neroste v nově založeném akváriu. To se tedy pleteš. Opakovaně z vlastních zkušeností vím, že roste, a to velmi dobře. A určitě si umím představit, jak jsi zmínil akvárium s giganteou + anubiasem, že bude prosperovat, jen se musí udržovat v přijatelné formě a nenechat jeden druh zarůst akvárium na úkor druhého (nehledě na to, že anubiasy zvládají méně světla, tak proč ne s giganteou). A proč tě názor na výstavu drží? Protože to je způsob tvého pojetí akvaristiky. Nechat rostliny růst volnou formou a nesahat na to, i když se rostlinám viditelně nedaří a odcházejí, což ale naprostá většina akvaristů nedělá, nebo dělá, ale v takové formě, aby to bylo přiměřené a aby to AQ vypadalo pěkně.
Výstavu jsi nikdy nezajištoval, ani nepomáhal při jejím zprovoznění, ale kritizuješ něco, a dovolím si říci, co je mimo mísu. Také jsem nic takového nedělala, ale umím si představit ten shon, hektiku a náročnost zprovoznění, sehnat ryby či další živočichy, obrovské množství rostlin + myslet na vše a nic nezapomenout dovézt, zajistit logistiku (ten objem veškerého materiálu by se možná vešel do kamiónu a možná taky do dvou), dřinu a nasazení od nevidím do nevidím. A to ta akvária musela být založena v poklusu, nikoliv v klidu, bez spěchu, bez mnohaměsíčního zajíždění. Pominul jsi dost zásadní fakt, že výstava měla akvaristiku přiblížit široké veřejnosti, a jak nazval výstižně romant, měla to být „prezentace a oslava akvaristiky jako celku“, což si myslím, že splnila na 200 % (včetně přítomných odborných poradců po celou dobu výstavy). Za mě dávám pořadatelům akvarijní výstavy palce nahoru, všechny čtyři, protože výsledek byl naprosto úžasný, líbivý, žádný paskvil, prostě vytvoření elegantních akvárií, která by mohla za nějaký čas fungovat v tom stavu, jak byla založena, pokud by jim byla dána potřebná péče, tzn., že by byla dlouhodobě životaschopná, jak jsi to nazval. A pokud by někdo chtěl taková akvária napodobit a přišel se poradit přímo na výstavě (což by udělal každý rozumný zájemce - se zeptat přímo u kováře), tak jistě by se mu dostaly kompletní informace o zřízení a fungování akvária. Je ale otázkou, zda informace by padly na úrodnou půdu. Z tvé strany bylo naprosto zbytečné reagovat na brzké vpuštění ryb atd. Zrovna tak nemístný je tvůj výrok „…majitelé expozic se tváří jako profesionálové.“ Trochu si pleteš pojmy s dojmy. Oni to profíci skutečně jsou. Co tu tak opakovaně čtu tvé „příspěvky“, nevěřím vlastním očím, že jsi to vyplodil, a napadá pro změnu jeden výrok zase mě - „že tě pusa nebolí“.

[12] JirkaŠčobák® 12.11.2018
Nikdy jsem nedělal výstavu. Ale co člověku brání osadit akvárium do podoby dlouhodobě životaschopné? S designem ani stylem to nemá nic společného. Stačí si vzít příklad z funkčních existujících akvárií.

[11] romant® 12.11.2018
Bohužel jsi mě Jirko zklamal znovu, to co píšeš, může napsat jenom člověk, který nikdy žádnou výstavu nedělal. Ani jedno akvo nebude samozřejmě tak, jak bylo prezentováno opravdu vypadat dlouho. To nebyla stálá expozice, to byla časově ohraničená výstava.

[10] JirkaŠčobák® 12.11.2018
Jeden příklad. Zespoda. Akva s V. gigantea vpravo a anubiasy vlevo. V reálu po jednom roce takto nikdy nebude akvárium vypadat. V. gigantea by to zaplnila z velké část a design by do značné míry zanikl. Taky není ideální takto akva zakládat - anubiasy odvedou velmi málo práce a pro V. gigantea to vypadá příliš čisté. Kdo takovéto akva okopíruje a nedej bože do toho dá rychle ryby, jako na fotce, natluče si na 85%. Samozřejmě se s těmito rostlinami dá udělat akvárium, ale pravděpodobně v žádném stádiu své existence nebude vypadat, jak na fotce.

[9] JirkaŠčobák® 12.11.2018
P.S. Nerozporuju, že s tím bylo moře práce. Jenže mnohá akvária tak, jak jsou prezentována, nebudou vypadat dlouho. Jsou zranitelná. I při oslavě akvaristiky by se mělo počítat, že to lidé budou napodobovat.

[8] JirkaŠčobák® 12.11.2018
Psal jsem to na FB lidem z jedné firmy ještě před začátkem výstavy.

[7] romant® 12.11.2018
Škoda, opravdu škoda, že jsi se Jirko neodhodlal jít za mnou, jako za člověkem, který ty narychlo "zbouchaný" akvária spolurealizoval a neřekl jsi mě to do očí. Byl jsem tam po celou dobu výstavy. Dále reagovat nebudu, nemám to opravdu zapotřebí, postavili jsme to jak, to jen nejlépe šlo a byla to jedna z nejrozsáhlejších akvarijních expozic co se u nás kdy dělala. Neptej se jak málo času na to bylo, neptej se jak malá hrstka nadšenců to realizovala. To, že není každý prezentovaný akvo dokonalý, to je snad i dobře, naším cílem nebyla snaho o dokonalost, ale prezentace a oslava akvaristiky jako celku a to se nám myslím povedlo.

[6] JirkaŠčobák® 12.11.2018
Neřeším akvaristický styl, mluvím o tom, když vidím akváriu osázené před dvěma dny, o kterém si nemyslím, že v této podobě bude i za půl roku. Lidé, co tomu rozumí, by měli umět osázet akvárium tak, aby nebylo "osázené zbytečně". Pokud jsou některé rostliny na místech, kde nemají dlouhodobou velkou šanci, je to zle, protože to začátečníci budou opakovat. Kór, když je to na výstavě a majitelé expozic se tváří jako profesionálové.

[5] Amatértom® 12.11.2018
Já si zase myslím, že to na podobných akcích dostávají na starost lidi, co tomu rozumí a věnují se tomu, proto bych se toho nebál. Příznivců tvého typu akvárií je v široké veřejnosti podstatně méně.

[4] JirkaŠčobák® 12.11.2018
Zásadní věc, která mi na podobných akcích vadí, je, že akvária jsou narychlo zbouchané a je ve hvězdách, zda by takto dokázala dlouhodobě fungovat. Ale to veřejnost nevi.
Na FB takto dala jedna vystavujíci firma fotografie připravovaných akvárií na tuto akci. Pogostemon helferi, který v nově založeném akva často neroste. Pod Vallisneria gigantea byly zasázené rostliny, které by jen těžko přežily, když by se gigantea rozrostla a zastínila je. Hemigraphis v akváriu! A z toho si, prosím, veřejnost má brát příklad!

V zásadě mám z této výstavy pocit, jako ze spojené nabídky několika velkých akva obchodu. Horší, než z návštěvy takových obchodu. Protože například v bratislavském Zoodomu je asi pět velkých ukázkových akvárií, která dlouhodobě fungují. Firma, kterou jsem zmínil, na FB přiznala, že takové akvárium má na výstavě jen jedno.

[3] Bella® 11.11.2018
Dik ze sis dala tu praci.

[2] Angus68® 11.11.2018
Moc mě mrzí, že sen se tam nedostal. Tak alespoň tímto ti děkuji za zprostředkování pohledu na vše, co bylo k vidění. Bylo to určitě úžasný a já bych si taky něco pořídil.

[1] půlpy® 10.11.2018
tak po tomto lituji, že jsem se tam nakonec nedostal, bylo to skvělé a skvělá reportáž s výbornými fotkami

Další články tohoto autora
10.11.2018*****Výstava Exotika v Lysé nad Labem 2018 - druhá část140x
23.09.2016*****Rychnov nad Kněžnou 17. září 2016 - 40. výstava - třetí část338x
23.09.2016*****Rychnov nad Kněžnou 17. září 2016 - 40. výstava - druhá část221x
23.09.2016*****Rychnov nad Kněžnou 17. září 2016 - 40. výstava - první část288x
15.07.2016*****Botanická zahrada Liberec – akvária a něco málo navíc – červenec 2016413x

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/1761-vystava-exotika-v-lyse-nad-labem-2018-prvni-cast