Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ještě jeden, tentokrát jarní, pohled na botanickou zahradu v Liberci

 

Články » Ještě jeden, tentokrát jarní, pohled na botanickou zahradu v Liberci   Vytisknout tuto stránku 

Ještě jeden, tentokrát jarní, pohled na botanickou zahradu v Liberci

Publikováno: 17.07.2016 • Autor: © MaG • Rubrika: Začínáme

Jája vložila nádherný článek o Botanické zahradě v Liberci, který nádherně ukázal, jak se vyplatí toto místo navštívit. Na poměry botanických zahrad jsou zde opravdu úžasná akvária, a proto je dobře, že se zde někdo pokusil je zdokumentovat a popsat. Jak jsem zaznamenal, došlo tam i k řadě změn na poli mořských akvárií. Vzhledem k tomu, že pro nás je botanická zahrada cílem většinou pozdně zimních návštěv, kdy si tím vyplňujeme čekání na jaro, přináším vám pro doplnění ještě nějaké snímky zdejších ryb a trochu navíc, pro porovnání, jak vypadá zahrada v brzkém jaru.

Začnu pohledem na obyvatele vstupních akvárií, protože ta jsou také zajímavá a Jája neměla to štěstí v nich něco rozumně vyfotit, protože zde je opravdu velký problém s odlesky. Kromě bílého axolotla tam měli i něco jako jeho tmavou variantu. Taky tam plave pěkná želva a v pravé boční části tohoto vstupního pavilonu býval i nějaký druh krokodýla.

F F

Rybky se tam opravdu moc fotit nedaly, mám odtud jednu použitelnou fotku s duhovkami Boesemanovými.

Rybníček s kapříky se i docela blbě fotí. Tady je jedna ukázka.

F F

Vstup do akvárií tvoří impozantní tunel a už jen tady je se na co se dívat. S druhy ryb jsem na tom nic moc, tak to případně nechám na čtenáři, ať doplní.

F F F

F F F

Mořská akvária se pozměnila, jak jsem si všiml v článku od Jáji. Za doby mé návštěvy tam ještě byli perutýni a muréna pohromadě. Pokud si člověk vyhradí nějaký ten čas, fotit se tam dá pěkně a ryby nakonec většinou i vylezou.

F F F

Na focení obyvatel velkého akvária aby se člověk naučil používat metody focení z rallye. :-) V akva panuje celkem přítmí, a proto je focení opravdu obtížnější, hlavně pro nás, majitele kompaktů.

F F F

F F F

Jinak jsou tam samozřejmě zmíněná hezká sladkovodní akvária a rejnoci, ale to už jste koneckonců viděli...

F F F

Venkovní květiny samozřejmě zjara nejsou nic moc, ale kvůli těm se tam v březnu nechodí. To růžový sad je opravdovou ozdobou, to je jasné. Bledule asi poznáte, ale pěkně tam kvetly i krokusy, nebo co to bylo...

F F F

Velmi zajímavá atmosféra panuje v australském skleníku. Bývá tam takový, na naše poměry, jiný vzduch, není tam vedro a dusno jako jinde.

F F

Vrcholem prohlídky květin bývají orchideje, kterými je liberecká zahrada vyhlášená. Zrovna ten rok jsem je ale nefotil. Zato jsem našel fotku pěkného rybníčku s masožravkami.

F F FF F

Osobně se mi nejvíc líbí kaktusy a i na ně je botanická v Liberci bohatá. Zjara toho ještě moc nekvete, nabízím jednu mammillarii, jeden echinofosullocactus a samozřejmě krásnou skupinku echinocactusů grusonii.

F F F

Moc hodnotný článeček to není, ale chtěl jsem ještě z jiného úhlu ukázat, že botanická zahrada v Liberci má opravdu přední místo mezi podobnými zařízeními u nás. Díky Jáje za její reportáž. 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 17x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 17.07.2016 Upraveno: 20.07.2016 Přečteno: 355x

Schválili: vaaclav **** 20.07.16 • Jája **** 21.07.16 • romant **** 21.07.16

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Začínáme
07.03.2015*****Jak začal můj chov axolotlů - pokračování422x
04.04.2022*****Jak se zbavit řasy?368x
05.09.2015*****Wroclaw či Vratislav - pastva pro oči akvaristy694x
19.11.2010*****Jak mi učarovaly rostliny3005x
10.11.2018*****Výstava Exotika v Lysé nad Labem 2018 - druhá část226x
11.11.2010*****Začínáme s akvaristikou - zakládání akvária5120x
06.01.2015*****Listonoh letní - chov744x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2267x
18.09.2016*****ZOO Budapešť 2016260x
09.10.2017*****Slepá hladina103x

Komentáře návštěvníků

x Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Další články tohoto autora
Žádné další články© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/clanky/1584-jeste-jeden-tentokrat-jarni-pohled-na-botanickou-zahradu-v-liberci