Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2016 11:34 Muž dudak [1885]
krmení piškotem je úplně v pořádku, jen si musíš vyzkoušet, kolik ho dát, aby to červíci do druhého dne snědli, a když se to nepovede, tak zbytky vyměnit za nový, případně i s částí plesnivého substrátu. Když kultura není pořádně rozjetá, je dobré ho i rozdrtit. Vlhčení závisí na tom, kolik je v kultuře momentálně vody, já mám krabičky které mají větrací otvory a ty se musí vlhčit pravidelně (většinou stačí voda co ulpí na sklíčku po krmení) a pak mám chovy, které jsou úplně zavřené a tam prakticky nevlhčím vůbec a když z toho krmím, snažím se sklíčko co nejvíc okapat vedle, aby se kultura nepřemokřila, případně když se to stane, nechávám krabičku několik dní otevřenou. Krmit krmením pro ryby je určitě vhodné, ale ne ekonomické.

Co se týče mušek v chovu, v jedné krabičce se mi pravidelně objevují mušky, nejspíš octomilky, objeví se vždy, když v kultuře není něco v pořádku, jak upravím podmínky zase zmizí, kultura jede beze změny substrátu už rok a víc jak půl roku se objevují mušky cca 1-2x do měsíce, ale množství získaného krmiva je pořád stejné. Asi by bylo jednoduší ji přeočkovat, ale jsem na to dost línej hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:06 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
dik .bud tak hodnej posli mi to na meil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:00 Muž ludvik [1082] Re: DaveLister
Protože parazituje na jeho chovu grindalu ... Čisté a správné biologické názvosloví po nás laicích chtít nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:52 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Večer ti hodím foto. Hodím foto jak to je čisté a to jsem dnes ráno dával. A pak ti hodím foto až to posypu... Důležité je že se to po tom skle rozleze všude do stran a ne jak u piškotu že to je jen okolo něco. Jinak to ani podstatě nevlhčím každý den. Mám to dané nad krytem osvětlení akvarka a sráží se mi po stranách voda zevnitř.... Od té doby co tomu dávám sušené tak nevlhčím (ale až příjdou horka tak začnu), nesrmdí mi tam piškot, nemusím vyndavat zbytky. A toho grindalu je podtstatě víc tak o 300%. Je to prakticky bezúdržbové až na to že to dvakrát krmím.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:36 Muž DaveLister [478] Re: visek
Lidi, proč říkáte všemu živému, co se vám nelíbí, parazit? Škůdce, nezvaný host, ok, ale parazit je něco jiného. (pořád se to tu opakuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:45 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
ja taky civavaka tadease.chtel bych videt jak nas to zradlo posypany na molitanu nebo drti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:10 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Pro psi jsem to nezkoušel. Ale jakmile rozmnožím násadu tak to zkusím. Mám doma čivavi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:56 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
posli foto jak do delas to krmeni.zkusil jsi piskoty pro psy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:55 Muž visek [75] - Tetry
vcera mi spadla celist.kouknul jsem se vcera na 1 krabici grindalu .grindal se neukazal ale obrovske mnozstvi nejakych parazitu,rychle v krabici lezli.ihned jsem to splachnul a jeste jsem molitan nechal prez noc pod vodou.snad to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Také jsem včera zkusil vločkové krmení pro ryby.
Pokud je slabší kolonie tak musím toho piškotu dávat méně než se namnoží. Jinak jak zbude déle jak den a zkysne tak to je smradu a červíci se už další den snaží prchat ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:41 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Sorry za ty OT co jsme tu rozjeli. Jinak Mohu potvrdit, že grindal dokáže sežrat i sušené krmivo pro ryby. Každý večer a ráno jim to tam rozpráším a oni to zpucujou jinak ještě jedno plus je to že to nesmrdí jako když se tam dává piškot. Jinak když jsem tam měl piškot tak se kolonii moc nevedlo. Teďka jich tam mám tolik že nevím co s tím :-D Takže ještě jednou díky za TIP palec Samozřejmě vám neodpadá vlhčení (molitanu nebo kokosové drťe). Já je mám na té drti a daří se jim. A taky mi to už nechytá plíseň jako u piškotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 12:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Vsechno, co najdu v grindalu, vcetne musek, pouziju jako krmivo. Dlouho to u me nevydrzi.
Mikry, kdyz jsem je koupil, obsahovaly nejake tluste cervy. Privital bych jich x-krat tolik :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 11:34 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Tak jsem včéra šílel u akvarka do 1:00 ráno než jsem to celé vypustil vyčistil a zase vrátil 150l vody. Žena mi řekla že se semnou rozvede :-D A pak čumím na Grindal a tak nějak mě asi hyne.... Ale na to jsem už neměl náladu a šel jsem chrápat. Tak jsem zvědavej co z něj dneska bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 07:17 Muž visek [75] - Tetry
asi se mi dostaly na grindal musky.zkousel nekdo dat na chov hlistice?meli by vyzrat ty larvy smutnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2016 00:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Zjišťuju, že grindal žere taky vločkové krmivo pro akvarijní ryby - když jemně rozmačkaným jemně popráším mokré sklo, je za pár hodin bez vloček a grindal leze po celé ploše. Hodně efektivní. Krmím i 3x denně z jedné násady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:45 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: vaaclav
Jo to mě taky napadlo :-D scháněl jsem tam minule řaso koule a nikdo neměl :-D Tak doufám že grindal bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:43 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
Dojdi si v neděli na burzu. www.rybyarybicky.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:36 Muž Tedvidek [5] Re: BuldozerGT86
Zkus projít toto vlákno, o pár stránek zpět dával Burik kontakt na nějakého pána (Kuča se myslím jmenoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 08:27 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Nevíte někdo kde koupit Grindal? Chtěl bych ho pro Elegansky. Nebo jestli to tu někdo prodává tak prosím SZ. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 19:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Grindal žere na jemno rozdrcenou spirulinu (tabletky koupené v lékárně tabletky a rozdrcené v hmoždíři).

Krmím spirulinou už dlouho gupky. Myslím, že někde v tomto fóru byl nápad poprášit sklo jemně moukou. Vyzkoušel jsem to a zjistil, že to je fajn, když to udělám večer a ráno chci mít na skle rovnoměrnou vrstvu grindalu. Následně jsem aplikoval spirulinu (byla po ruce snadněji, než mouka). Funguje stejně, jako mouka a myslím, že je pro ryby zdravější.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 06:26 Muž visek [75] - Tetry
ja ho mel 14 dni bez dozoru.nejdrive jsem molitan vypral a dal jsem jim piskot.za 14 dni byly akorat na zkrmeni.a jeste, byli v temnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 22:53 Muž ludvik [1082] Re: Ciffik
Kolegovi vydržela násada týden. Největší problém je spíš to, aby nevyschnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2016 21:15 Muž Březka [10] Re: Ciffik
Zdrava kolonie mi vydržela 10 dni bez jakéhokoliv zásahu. Potom jsem jen propral a znovu začal krmit. Samozřejmě po malích davkach. A chvilku to trvalo než se daly zase zkrmovat. A myslim že když je daš někam do sklepa kde není pokojova teplota, tak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
2-3 dni vydržia bez kŕmenia hravo - inak by som pri svojej ľajdáckosti nemohol držať násady pri živote viac ako 10 rokov :) No 2 týždne, to už treba požiadať nejakého kamaráta a zveriť mu do opatery. Zásada je - radšej menej (hlad, nenamnožia sa) ako priveľa (skysne a zaniknú).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:23 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Tak jsem rozšířil řadu vlastníků grindalu a hned mě tíží jedna myšlenka. Všude jsem četl, že je potřeba denně krmit a odstraňovat zbytky předešlého krmiva. Jak řešíte situace, kdy jste nuceni na 2-3 dny odjet příp. 14 denní dovolená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 17:40 Muž visek [75] - TetryRe:roy
mam take 1 krabicku s filcem .je to parada akorat kdyz to zacinas delat tak ho musis dlouze proprat v horke vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:39 Muž roy [18] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Podla mna je lepsie viac platkov molitanu na seba,nez takto. A hlavne tie diery si upchaj, prevlec cez ne kusky molitanu,lebo sa ti do nasady velmi rychlo dostanu nejaky skodci a znicia ti celu nasadu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 00:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku Mám už asi dva týdny grindal od jednoho kluka z Bratislavy. Zaujalo mě, jak rozřezal molitan - vidím poprvé. Myslím, že dobrý nápad (taky dal těžké sklo a proděravěl víko, takže asi ví, co dělá).
Dávám buď čtvrtinu piškotu nebo trochu vloček, vydrží den, dva (krmím tím každý den, v různé intenzitě v různých akváriích). Každé nově podané krmivo pro grindal máčím ve vodě v některém z akvárií.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:49 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Asi máš jinou normu na piškoty :-) Já mám jeden tak na dva dny (v jedné násadě). Používám ale nesladké.
lhajek napsal:Jen když jsem četl že zdlábnou někomu každý den celý piškot tak trochu nechápu. Jeden piškot mám pro všechny násady na více jak týden a drobím jim ho po kouskách každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:59 Kulisek Re: lhajek
Já jsem zkoušel dávat míň piškotu, ale když jsem dal ráno 1/2 piškotu , rozdělený na 6 částí, tak odpoledne už nebyl skoro žádný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 08:55 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Mám tři násady, jen jednu mám přikrytou sklíčkem a zbylé dvě jen tenkým lehoučkým plastem z nějakého obalu. Není to ani ten tlustý plast z obalu od CD, ale fakt jen plastová folie pružná. Lezou na ní stejně jako na sklíčko, takže tlakem to fakt nebude.
Ale mám pocit jako by jednotlivé násady procházeli cykly, kdy jich je obrovské množství a pak na nějaký čas skoro nic. Ale tím že mám 3 násady, tak je vždy nějaký červík ke zkrmení k dispozici.
Jen když jsem četl že zdlábnou někomu každý den celý piškot tak trochu nechápu. Jeden piškot mám pro všechny násady na více jak týden a drobím jim ho po kouskách každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:49 Kulisek Re: zervan
Tak vysloveně ve tmě je nemám, mám je v poličce pod aq, takže tem je takové pološero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kulisek
Žeby evolúcia? :-D Časť červov obľubovala sklo, časť spodok. Tí prví boli neustále odoberaní, tak prežívali len tí druhí a ich potomkovia s rovnakým štýlom života :)

Ja mám pre piškóty jamky, takže sa ledva dotýka skla, ale i tak sa červy šplhajú na sklo. Mám ich v tme, nebude problém v tom, že by im vadilo svetlo? Síce, občas (zriedka) sa aj u mňa vyhýbajú sklu. Mám viacero krabičiek, tak mi to nejako nevadí a ani si moc nevšímam dôvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:32 Kulisek Re: ludvik
Právě že hrubší molitan tam mám a ještě ho zkusím otočit :-) Tlak sklíčka na molitan bych řekl, že je dostatečný(možná spíš až moc velký). Dříve jsem s tím neměl problém, až posledních cca.14dní se mi nějak nedaří. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 00:14 Muž ludvik [1082] Re: Kulisek
Velká vlhkost může být na škodu. S tím mám problém ve druhé násadě, která má jemnější molitan. Buď je to mokrý jako prase, nebo suchý. Skoro nic mezi tím. Hrubější (tím nemyslím filtrační ...) se chová lépe. I těm červům se tam zjevně lépe žije.
Ochota chytat se na sklo není jejich přirozenost bych řekl. Takže záleží na tlaku toho sklíčka (jak jsem dal o milimetr tlustší, zlepšilo se to) a hlavně jeho čistotě ... musí být hladké jak dětská prdýlka.
Někdy pomůže také (po proprání) molitan otočit, po tom piškotu tam bývá důlek. Dokonce i molitan je tam takový pak tvrdší, asi z usazenin, nebo výměšků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:45 Kulisek
Prosím o radu, chovám grindal na molitanu a nějak poslední dobou ho mám na sklíčku málo, při tom v molitanu je ho hodně vidět. Piškot baští stále stejně, 1ks denně,zvýšil jsem vlhkost molitanu, také molitan jsem zkoušel jemně proprat, ale nic se nezměnilo. Prostě na sklíčko se jim moc nechce. Co dělám špatně, nebo co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 06:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: visek
Tak tak ... z venku už jsem si tolikrát přitáhl nějakou nákazu, že jsem na to už dávno rezignoval. Ale grindal je pro mě hlavní krmivo, nepravidelně mají ryby hladovku a to ne jeden ale i 2-3dny, občas to proložím suchým nebo výjimečně něčím mraženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 05:59 Muž visek [75] - Tetry
ja jim davam grindal treba 2 dny a 1 den nic.grindal krmim piskotem.jednou za 14 dni rybam udelam hladovku.rikam si radeji grindalem nez krmeni z rybnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 00:18 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Záleží také na tom, čím je ten grindal krmený. Ale pokud se dodržuje obecné pravidlo (nepřekrmovat, krmit pestře, občas hladovka), tak nevím proč by to mělo vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: funtcz
Hmmm to tady každou chvíli někdo napíše a vzápětí se ozve zase někdo jinej že to není pravda. A pak si má jeden vybrat ... Já teda krmím skoro každý den ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:02 Muž funtcz [22] Re: justinik
Ale ne krmnte každý den. Hrozí obezita ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:58 Muž visek [75] - TetryRe: justinik
ten molitam 3,2 cm je nejlepsi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: justinik
Takhle se mě na něj vrhají ryby od chvíle co jsem si ho pořídil a to už je tak dlouho že ani nevím kdy to bylo poprvé ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2016 19:37 Muž justinik [9] – grindal
tak konečne som kúpil aj ja grindal..
Nuž Kúpenej násade sa darí, tak som naočkoval z nej ďalšie 2 násady...


molitan som zohnal len 3,2 cm hrubý tak dúfam, že to pôjde na ňom...keď tak ho orezávatkom zrežem...


Neodolal som a skúsil som grindalom zakŕmiť, rybky sa na ňho vrhli jak pirane :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:45 Muž visek [75] - Tetry
ja mam grindal naproti oknu a v byte je 24 stupnu .mnozi se i 20 stupnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 21:50 Muž funtcz [22] Re: majk
Já mám v obýváku ve skrině pod akvarkem vedle zdroje od světla, ten hřeje. V obýváku v rozmezí 18 až 22 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 20:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: majk
Nijak ... v bytě topíme pouze krbovými kamny, takže v zimě teplota kolísá od 16°C do 25°C a na molitanu se mu daří dost na to abych rybky nakrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 20:11 majk
Zdravím všechny!
Chci se zeptat, jak dosahujete optimálních teplot pto chov grindalu. U centrálního topení je to jasné, ale co ostatní? Nevěřím, že doma topíte na 25 stupnů.
Díky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 18:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: funtcz
Jo, to je zřejmě od Lumíra Kuči, jak jsem ji dával odkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 18:30 Muž funtcz [22] Re: Bludička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Tak záleží co seženeš. Já jsem koupil za 200 Kč + 170 Kč poštovné rovnou z krabici,dobře hodně vyřešeno. Krmim piškot /granule pro psy rozmocene ve vodě. Pokud koupíš jen nasadu, tak všechno předem připrav. Na molitanu nedoporučuji.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=232