Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:21 Muž dudak [1885]
taky dávám rovnou ze sklíčka, pouze když je kultura moc mokrá, tak to stahnu pinzetou, abych tam ještě více vody nepřidal. Roupice beru rovnou pinzetou a dávám do kelímku, ony dělají na povrchu kolem potravy takové prstence, je to téměř čisté, a tu trochu lignocelu odstraním v kelímku s vodou. Roupice se shluknou do klubíčka jako nitěnky a ty pak rovnou zkrmuji. Mikry beru štětečkem z míst, kde je vidět, že jsou hlavně mikry a dávám rovnou do akvárka. U těch miker bych ještě to proplachování bral, ty se dávaj opravdu malejm rybám a může se do akvárka dostat jednoduše dost látek, které znehodnotí vodu a zapřičiní úhyn potěru, ale u grindalu a roupic mi to přijde zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:06 Muž ludvik [1082] Re: ludvik
Jsem si ještě představil, jak máma od tlamovců loví červíky či jiný hmyz, nechá ho někde na kamenu aby neměl co žrát, pak ho zabije, vykrví, očistí a po povaření ho předkládá vidličkou potěru ...

Snažíme se o napodobení přírody a budeme kvůli tomu sterilizovat krmivo? Někdy to smysl mít může, ne každé živé je asi poživatelné všemi rybami, ale většinou to smysl nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 20:41 Muž grupyk [20]
Je tu ještě varianta spláchnout červi ze skla do nějaké nádoby, počkat až se usadí na dně a pak je posbírat injekční stříkačkou s minimem vody. Dá se tak i lépe odhadnout dávkování.

Nicméně smáčím přímo v akva, jelikož jsem přirozeně línej člověk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:30 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Všichni máchají, pokud chtějí zkrmit všechno. Nemáchají jen pokud se zkrmuje jen část. To jen RoFr z toho dělá nebezpečnost kalibru přidávání kyanidu ...

Příšerná otrava je průplach i patentek. Natož téhle droboti. A ještě čekat, než se vydělají a propírat je znovu ...

Takže: jsi-li začátečník, zkrmuj. Jsi-li roven RoFru, propírej ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: RoFr
Když jsem s grindalem začínal, tak jsem přečetl řadu článků o tom jak ho chovat i jak s ním krmit a toto je poprvé co čtu o takovém postupu. Když je to tak správně, proč se o tom jinde nedočtu?
Jeden odkaz za všechny, kde se píše právě o máchání skla s červíky přímo v akváriu: www.akvarko.cz/…

A mimochodem, když dávám tolik piškotu, že to červy do 24hodin spasou, kde se mě může rozkládat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 16:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RoFr
Krm grindal vločkami pro akvarijní ryby jako já a tento problém mít nebudeš. Občas použiju ovesné vločky, pak máchám sklo v akváriu, kde jsou i krevetky a pokud náhodou polosežraná vločka skončí ve vodě, nic se nestane.
Další věc je, že krmím z jednoho skla i několikrát denně (pokaždé se to tam znovu vytvoří), takže plíseň nemá moc šancí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 15:48 RoFr Re: funtcz
To je prasečina místních machrů opláchnout sklíčko s grindalem (a rozkládajícími se zbytky piškotů) do akvária. Normální je sklíčko s grindalem opláchnout v nádobce s vodou, scedit a opakovaně ještě propláchnout vodou. Úplně nejlepší je nechat grindal tak asi aspoň hodinu ve vodě (aby se vyprázdnil) a potom teprve scedit a zkrmovat. Z výše uvedeného plyne, že je zapotřebí mít vhodné sítko … To samé platí pro roupice, které vydrží v chladné vodě i déle než 24 hodin …
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 14:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: funtcz
Ano vezmu sklíčko a máchám v akváriu abych grindal dostal k rybám. Nemáchám ho většinou celé, protože červíků je na sklíčku více než by rybky najednou požraly. Určitě si nemyslím že by na sklíčku bylo něco, co by zhoršovalo kvalitu vody ikdyž tady asi může záležet i na tom čím grindal krmíme. Zkusit krmit méně a častěji, aby nic nepadalo na dno. Případně něco co to ze dna posbírá (ryby dna nebo šneci, či krevetky).
Nebo je filtrace na hraně svého maxima a pak tedy by byla ve hře i varianta posílení filtrace ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 14:16 Muž funtcz [22] – Grindal a podávání do vody
Zdravim pánové. Půl roku jsem nevěděl proč se mi dělá pěna na hladině dokud jsem pár krát nezapomněl na Grindal. Normálně jsem co druhý den oplachl sklíčko od Grindalu do akvaria a bylo. Ale od té doby mi se strašně zhoršila kvalita vody.. I vodu jsem začal častěji měnit, ještě méně krmit a stále nic.. A nedávno jsem týden nedal Grindal a voda úplně čistá i pěna sama zmizela.. Jak vy podáváte živou potravu? Je taky možné že na sklíčku toho bylo asi moc a na dně to hnilo i když málo ryb zrouna nemám..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 14:56 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Kdyby si nebyl z ruky tak bych ti klidně něco věnoval :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 07:34 Muž visek [75] - Tetry
ja jsem to tady na mostecku daval zadarmo.ted kazdej tvrdi ze mu to zaslo a at si koupim na aukru nebo bazosi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 07:23 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Koukni se po okolí jestli ti někdo tady z fora nedá. Já to měl grátis.

Jinak by mě zajmalo jak se to rychle rozmnožuje? Každý den před krmením rybiček vezmu sklíčko opláchnu ho v akvárku pak ho posypu dostatečně sušeným krmením pro rybičky a za nějakou hodinku mám na sklíčku tolik grindalu, že nevím co sním :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 07:18 Muž visek [75] - Tetry
to mas pravdu .kde ji chces sehnat?150 plus postovne za krabicku nedam.a i kdyz to posles prez cesky drahy tak to prijde rozmlaceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: roy
roy napsal: Jednoduchsie a lacnejsie je zalozit novu kulturu. A nie este aj do grindalu mrskat nejaku chemiu.
Určite áno, avšak, keď je z čoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 17:04 Muž roy [18] Re: visek
Jednoduchsie a lacnejsie je zalozit novu kulturu. A nie este aj do grindalu mrskat nejaku chemiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:05 Muž visek [75] - Tetry
zkusil nekdo proti roztocum sanytol-proti roztocum?frojtline je trochu drahy.porad se tech mejch roztocu zbavit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 09:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: visek
Frontline...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 07:46 Muž visek [75] - Tetry
zase jsem obevil male breberky ve dvou krabicich-proto jsem se divil ze se grindal neukazuje.budu to muset zkusit znovu.skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 23:14 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: dudak
Tak to je OP :-D Takto to nemám ani já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 14:00 Muž grupyk [20] – malý červený paraziti
Mám asi přes rok násadu na 2 cm tlustém molitanu v krabičce po zmrzlině. Klidně nechám celý piškot 3 dny dokud nezmizí, nezasmrádne. Jednou začas properu molitan a pohoda. Občas se mi objevovaly červený tečky rychle běhající jak v molitanu, tak v krabičce. Bylo to vždy když sem kolonii nechal hladovět a lehce vyschnout, protože jsem na ně zapomněl. Řešil jsem to zbytečným topení kolonie a těch brouků. Teď vím, že stačí proprat molitan dat piškot a samo to zmizí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:49 Muž dudak [1885] Re: JirkaŠčobák
taky mám jednu krabičku na molitanu, ale přijde mi to trochu náročnější na vyladění ideální vlhkosti. Jinak výtěžnost je dost podobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dudak
Já to mám na obyčejné hubce. Každopádně zajímavé. Děkuju za možnost porovnat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2016 13:07 Muž dudak [1885] Re: JirkaŠčobák
mám to na lignocelu - kokosové drcené vlákno a jsou tam protože mezi to nedávám mřížku, ale drží to na skle, do vody se to nepustí a kdyžtak to ničemu nevadí, občas je dobré to sklo umýt, když už tam toho je hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dudak
P.S. Co jsou ty červenohnědé hrudky? Ty to máš na zemině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 12:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dudak
Hmmmm ... nooo ... :).
Nepřemýšlel jsem, že bych měl málo, protože, co mám, mi na jedno krmení stačí a krmím několikrát denně (3x-4x) - spousta živorodek má potěr. Víc bych měl problém skrmit (pokud chci krmit různou stravou). Násada funguje déle, než tři měsíce. Relativné malé množství, ale vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2016 12:36 Muž dudak [1885] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku nedělej si legraci, vždyť na tom skle nic nemáš, z toho chceš krmit?? ne

na fotce je průměrně rozjetá kultura, za které jsem ráno krmil, sklo bylo holé. Krmeno piškotem ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.04.2016 12:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:58 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: JirkaŠčobák
Jo to je pěkný.... Až sem hodím ten můj grindal tak puknete smich smich smich Tolik jsem ho neměl od založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:56 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: dudak
Mám bálík sušeného krmení. Asi půl kila... Jednou jsem z toho odsypal do pytlíčku (velkej jako krabička cigaret) a krmím z něj abych neprovětral ten velkej. Za dva měsíce jsem spotřeboval půlku. To že ten pytel budu mít na rok neli déle mě opravdu nezrujnuje. Jde o to pohodlí. O nic víc a ještě se to lépe množí... Hodím sem foto pro představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2016 11:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
Fotka k příspěvku Takto vypadá sklo, které bylo pár hodin předtím lehce poprášeno vločkovým krmivem pro ryby.

BuldozerGT86 napsal: Mohu potvrdit, že grindal dokáže sežrat i sušené krmivo pro ryby. Každý večer a ráno jim to tam rozpráším a oni to zpucujou jinak ještě jedno plus je to že to nesmrdí jako když se tam dává piškot.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:35 Muž DaveLister [478] Re: ludvik
Nejsi laik, jsi akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2016 11:34 Muž dudak [1885]
krmení piškotem je úplně v pořádku, jen si musíš vyzkoušet, kolik ho dát, aby to červíci do druhého dne snědli, a když se to nepovede, tak zbytky vyměnit za nový, případně i s částí plesnivého substrátu. Když kultura není pořádně rozjetá, je dobré ho i rozdrtit. Vlhčení závisí na tom, kolik je v kultuře momentálně vody, já mám krabičky které mají větrací otvory a ty se musí vlhčit pravidelně (většinou stačí voda co ulpí na sklíčku po krmení) a pak mám chovy, které jsou úplně zavřené a tam prakticky nevlhčím vůbec a když z toho krmím, snažím se sklíčko co nejvíc okapat vedle, aby se kultura nepřemokřila, případně když se to stane, nechávám krabičku několik dní otevřenou. Krmit krmením pro ryby je určitě vhodné, ale ne ekonomické.

Co se týče mušek v chovu, v jedné krabičce se mi pravidelně objevují mušky, nejspíš octomilky, objeví se vždy, když v kultuře není něco v pořádku, jak upravím podmínky zase zmizí, kultura jede beze změny substrátu už rok a víc jak půl roku se objevují mušky cca 1-2x do měsíce, ale množství získaného krmiva je pořád stejné. Asi by bylo jednoduší ji přeočkovat, ale jsem na to dost línej hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:06 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
dik .bud tak hodnej posli mi to na meil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:00 Muž ludvik [1082] Re: DaveLister
Protože parazituje na jeho chovu grindalu ... Čisté a správné biologické názvosloví po nás laicích chtít nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:52 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Večer ti hodím foto. Hodím foto jak to je čisté a to jsem dnes ráno dával. A pak ti hodím foto až to posypu... Důležité je že se to po tom skle rozleze všude do stran a ne jak u piškotu že to je jen okolo něco. Jinak to ani podstatě nevlhčím každý den. Mám to dané nad krytem osvětlení akvarka a sráží se mi po stranách voda zevnitř.... Od té doby co tomu dávám sušené tak nevlhčím (ale až příjdou horka tak začnu), nesrmdí mi tam piškot, nemusím vyndavat zbytky. A toho grindalu je podtstatě víc tak o 300%. Je to prakticky bezúdržbové až na to že to dvakrát krmím.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:36 Muž DaveLister [478] Re: visek
Lidi, proč říkáte všemu živému, co se vám nelíbí, parazit? Škůdce, nezvaný host, ok, ale parazit je něco jiného. (pořád se to tu opakuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:45 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
ja taky civavaka tadease.chtel bych videt jak nas to zradlo posypany na molitanu nebo drti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:10 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Pro psi jsem to nezkoušel. Ale jakmile rozmnožím násadu tak to zkusím. Mám doma čivavi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:56 Muž visek [75] - TetryRe: BuldozerGT86
posli foto jak do delas to krmeni.zkusil jsi piskoty pro psy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:55 Muž visek [75] - Tetry
vcera mi spadla celist.kouknul jsem se vcera na 1 krabici grindalu .grindal se neukazal ale obrovske mnozstvi nejakych parazitu,rychle v krabici lezli.ihned jsem to splachnul a jeste jsem molitan nechal prez noc pod vodou.snad to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 08:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Také jsem včera zkusil vločkové krmení pro ryby.
Pokud je slabší kolonie tak musím toho piškotu dávat méně než se namnoží. Jinak jak zbude déle jak den a zkysne tak to je smradu a červíci se už další den snaží prchat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:41 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Sorry za ty OT co jsme tu rozjeli. Jinak Mohu potvrdit, že grindal dokáže sežrat i sušené krmivo pro ryby. Každý večer a ráno jim to tam rozpráším a oni to zpucujou jinak ještě jedno plus je to že to nesmrdí jako když se tam dává piškot. Jinak když jsem tam měl piškot tak se kolonii moc nevedlo. Teďka jich tam mám tolik že nevím co s tím :-D Takže ještě jednou díky za TIP palec Samozřejmě vám neodpadá vlhčení (molitanu nebo kokosové drťe). Já je mám na té drti a daří se jim. A taky mi to už nechytá plíseň jako u piškotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 12:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Vsechno, co najdu v grindalu, vcetne musek, pouziju jako krmivo. Dlouho to u me nevydrzi.
Mikry, kdyz jsem je koupil, obsahovaly nejake tluste cervy. Privital bych jich x-krat tolik :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 11:34 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Tak jsem včéra šílel u akvarka do 1:00 ráno než jsem to celé vypustil vyčistil a zase vrátil 150l vody. Žena mi řekla že se semnou rozvede :-D A pak čumím na Grindal a tak nějak mě asi hyne.... Ale na to jsem už neměl náladu a šel jsem chrápat. Tak jsem zvědavej co z něj dneska bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 07:17 Muž visek [75] - Tetry
asi se mi dostaly na grindal musky.zkousel nekdo dat na chov hlistice?meli by vyzrat ty larvy smutnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2016 00:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Zjišťuju, že grindal žere taky vločkové krmivo pro akvarijní ryby - když jemně rozmačkaným jemně popráším mokré sklo, je za pár hodin bez vloček a grindal leze po celé ploše. Hodně efektivní. Krmím i 3x denně z jedné násady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:45 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: vaaclav
Jo to mě taky napadlo :-D scháněl jsem tam minule řaso koule a nikdo neměl :-D Tak doufám že grindal bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
Dojdi si v neděli na burzu. www.rybyarybicky.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:36 Muž Tedvidek [5] Re: BuldozerGT86
Zkus projít toto vlákno, o pár stránek zpět dával Burik kontakt na nějakého pána (Kuča se myslím jmenoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 08:27 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Nevíte někdo kde koupit Grindal? Chtěl bych ho pro Elegansky. Nebo jestli to tu někdo prodává tak prosím SZ. Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=201