Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 23 Žádná další stránka   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 09:36 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak jsem byl ještě jednou na procházku se psem, šel jsem vyschlým korytem potoka (v těch vedrech za týden úplně vyschlé a zůstali jen kaluže sem tam v korytě)našel jsem toto (pro lepší viditelnost struktury je tu ještě jedna nezmenčená fotka: www.petrmatula.ic.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2007 08:25 Tony koreň
A ja koreň nemám :-(
V jednej predajni mi nechtiac prezradili, že väčšina koreňov čo majú, pochádza z Európy. Dovoz z Afriky je skôr výnimkou. Pôjdem asi do tých bukových konárov. Nazbieral som ich v lese, boli spadnuté, ale zeme sa dotýkali len zľahka. Pekne vyschnuté, dokonca z nich už na 80% bola opadaná kôra, ostatná išla ľahko zoškrabnúť nechtom. Je dôležité vyberať konáre, ktoré sa neváľajú v hline, lebo začne rozklad. Naopak ak sú zakliesnené niekde v kríkoch, pravidelný dážď, slnko a v zime sneh z nich vytiahnú všetku "miazgu" a ostane pekné tvrdé drevo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 07:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pantany
tak jsem byl něco pohledat a nic samé větve co tam leží sice dost dlouho ale je na nich kůra. je hnusné, upně slizké a kůra hnije. Dnes se jedu podívat do akvaristiky na pěknej malej kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2007 14:11 Tony suché bukové haluze
Práve koketujem s myšlienkou vymeniť koreň za suché vetve z buku. Za koreň som dal skoro tisícku a aj po dvoch mesiacoch stále pláva.
Ad pantany: drevo z mangrovníkov je haluz, väčšina koreňov aj tak pochádza z ČR, SR alebo Poľska. Videl si už korene čo predáva Rataj pod označením Japan Wood? Sám tam píše, že sú to korene z borovice, teda žiadne lužné lesy, močiare, tobôž nie Afrika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 08:08 Vrubouš Re: pantany
Vsechny vetve co v akva mam,jsou z prehrady.Krome korenu.Ten je kupovany.Vetve jsem akorat poradne odrhnul kartacem a omyl.Neplavou,protoze jsou vybrany z vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.07.2007 08:06 Muž pantany [7] Re: matlala
drevo z lesa do akva nepatri ani ine dalsie haluze. zacne hnit, treba kupit mangrove drievko v akva obchode a je tucna pohoda. vsak to stoji par chechtakov tak co to tu rozoberate? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 07:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hellik
No jo kdyby kolem někde byl močál nebo jezero, ale je tu jen potok a to nově vyčištěněj a udělali tak splavy aby tam mohli nasadit pstruhy a udělat s toho rybářský revír a zkusím se tam podívat.

Cichliďák: no to by šlo dub a buk tu roste, podívám se po suchých větvích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 01:29 Hellik Re: matlala
ked uz chces prirodnu vetvu tak nie cerstvu, radsej skus nejaky koren z jazera alebo mociaru ktora je tam dost dlho a nehnije. Doma ju uz len vycisti, popripade doporucujem vyvarit v hrnci s 1kg soli a nakoniec umyt kefou v cistej vode.mam to vyskusane a som spokojny s vysledkom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:30 Petr Re: cichliďák
To je něco jiného. V tom už by být problém neměl, když nebude s kůrou. Ale je lepší ji na pár týdnů, nebo aspoň dní máčet někde stranou a sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:18 cichliďák
A co suchá větev dubu nebo buku?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:32 Petr Re: matlala
Tak když hodně pospíchá, ať si to zkusí a za pár týdnů to přinejhorším vyhodí. Pochybuju o tom, že T. Amano používá čerstvé větve. Jenom si dovolím upozornit, že řezat větve z jabloní v červenci si sazlouží tone přes prsty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:23 Muž Nik [191] Re: matlala
Spíš jde o to zbavit se té pryskyřice. Možná pomůže vzít to ze stromu poraženého/uříznutého v zimě. Ale abych se přiznal, tak teď se pouštím na opravdu tenký led. Možná počkej na názor nějakého truhláře, řezbáře, lesníka... ...vílu, rusalku, elfa...

Teď jsem si vzpomněl - před lety (tak 14 zpět) jsem chtěl taky větev do akvárka a protože všude se psalo, že to má být kořen, tak jsem kdesi ufiknul kořen (tuším že smrkový). Oloupal jsem ho celý od kůry, vařil jsem ho tak celkem 2 dny v hrnci (možná tam byla sůl, ale ta tomu nepomohla). Všude se srážela ta smůla a tak. No a pak jsem ho tak týden máčel ve vodě. Po týdnu jsem byl fakt děsně nedočkavý (když je člověku třináct, čtrnáct tak co chcete, že?), tak jsem to šoupl do akvária. Následující měsíc, jsem odřezával kousky, co měly tendenci hnít ale nakonec to šlo. Vodu jsem měl od té doby trochu do hněda s vůní jehličnatého lesu plného pryskyřice smich. Ale nic neuhynulo palec.

Třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:22 Petr Re: matlala
Shnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Nik
uf a rychleji by to nešlo??? udělá něco upně čerstvá větev???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:18 Muž Nik [191] Re: matlala
Nechat rok vyschnout a pak měsíc máčet ve vodě? To je pak zkouška trpělivosti palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Větev ze stromu do akva
Ahoj,
dnes mě tak napadlo že by bylo moc hezké dát do akva větev a přivázat na ni mech jak to dělá Takasi Amano ve svých akva. Jenže jak tu větev upravit. například: větev z jabloně či třešně čerstvě uříznutá co s ní a jak ji upravit? vyvařit v octu, savu, soli???

nedělali jste to už někdy někdo??? Poraďte mi, kdysi jsem na foru zahlídl něco o upravě čerstvé větve ale nevím kdy a kde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 15:24 pytel Re: KačkaB
polej ho octem jestli zasumí nedavej ho tam. jestli ne tak ho tammezes dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 21:16 KačkaB – ..
hmm,teď jsem byla lovit v řece ty kameny (pesan z toho měl ohromnou legraci :-D ) jen by mě zajímalo,jak poznám,že tykameny budou do akva vhodné,jestli nebudou vypoštět nějaké látky,nebarvit vodu apod. ... děkuju

prosim,jak poznám že kámen vylovený z potoka není škodlivý do akva? teda jestli se to dá nějak poznat... ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 22 ...... [23]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=1101