Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 12:30 Muž Aforte [533] - Rostliny – Dotaz ohledně výběru správného stromu pro dekoraci
Nemá někdo nějaký typ na strom, kterého kmen by se dal použít do akvária pro vytvoření přírodního "lesního" aquascapu. Popravdě ani nemusí být plný. Možná bude stačit jen kůra. Vnitřek by teoreticky i mohl sloužit pro schování rybkám. Jde mi o to, aby dlouho vydržel(minimálně rok, dva) a nehnil.

EDIT: Chtěl bych toho více. Nesmí to nijak ovlivnit vodu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:08 S Muž invalida [3881] Re: maryn
Žádný vaření ale nechat vymáčet...Jinak se dá upravit směr proudění a pod... povlak sežere filtrace. Třeba. Obsah látek ve dřevě nemusí být na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 11:18 Muž maryn [40] Re: george
zkus ji několikrát vyvařit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 09:58 Muž george [3] - Sumci
ahoj chci se zeptat jak mám očistit větev z vrby (suchou)když jí uříznu ze stromu , vždycky když jsem jí dal do akva tak mi začla dělat ,,slepou" hladinu , děkuji za info ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 21:27 Žena PavíholkaXXL [7] – kořen
Fotka k příspěvku po přidání kořene :) mě se to tak líbí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:57 radim Re: PavíholkaXXL
něčím (kamenem) ho zatiž, než nasákne a přestane plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:56 Žena PavíholkaXXL [7] Re: invalida
pardón někdy jsem tvrdohlavá :-D ale jinak děkuju za radu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:55 S Muž invalida [3881] Re: PavíholkaXXL
Jo do kýble nebo ho nech v akva..můžeš ho zatížit ale už sem ti to psal včera vzkazem...Jseš na mušce ano Koleduješ si. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:55 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Třeba a nebo v akváriu nějak zatížit, ukotvit, udržet pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:52 Žena PavíholkaXXL [7] – kořen
když ten kořen plave tak do kýble ?? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Velké kameny třeba vytažené z hlíny vždy odrhnu. Tyhle malé kamínky ovšem vypadaly docela čistě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: Aforte
U mě dobrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 20:03 Muž Aforte [533] - Rostliny
A co děláte s kameny? Kameny jsou z příjezdové cesty. Jsou docela čisté. Jen jsem je propláchl pod tekoucí vodou. Nijak jsem je nedrhl kartáčem jako dříve. Myslíte, že to stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: LukPV
Taky jsem nikdy problém s kořenem neměl a to ani s tím co byl z rybníka, kterej smrděl jak odpad z masokombinátu. Hnát to přes maximální snahu po sterilitě, což se po instalaci do akva zase zpátky změní v tím či oním osídlený předmět, tak to mě příjde přinejmenším zbytečné. ;-) Ovšem proti gustu .... Jenom v této souvislosti a to hlavně tomu ozelenění Hnědovkama a Anubisama budu na všechny, kdo toto zamýšlejí apelovat na nevaření takovýchtio kořenů ve slaných nálevech, na těchto dřevech se jmenovaným rostlinám posléze moc nedaří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 19:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: PavíholkaXXL
Tak šup s ním do akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 19:51 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Zoidik
vše už jsem učinila kartáč,omytí vodou a zbaveno všeho měkkého :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 19:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PavíholkaXXL
Sprejem ani náhodou. Jak psal romant, do vany, osprchovat, kartáč a řádně odrbat a zbavit se všeho měkkého, nebo ať ti ho tatik vezme wapkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 19:46 Žena PavíholkaXXL [7] – kořen
Fotka k příspěvku našla jsem si takový kořen a moc se mi líbí :) a mám ho nějak obrousit nebo nastříkat nějakým sprejem nebo něco takého (viz foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2014 19:32 LukPV
Kromě hnědovek křídlatých a anubiasu mi na kořenech nic nebují. Nejspíš máte oba pravdu, ale stejně bych byl se dřevem z rybníka, řeky opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2014 19:08 radim Re: LukPV
zbytečné ;-)
V životě jsem kořen, nebo větev z přírody nevařil ani chemicky nečistil. Nebyl problém. Jak píše ronant, tak mechanicky očistit. Osobně používám poslední dobou jen vapku.
Na tom sterilním povrchu co stvoříš to teprv bují životem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2014 19:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LukPV
Kupované kořeny mam celkem tři Dva takové velikostně normální a jeden takovej pidi aby se vešel do 8 litrů vody. Kořeny taky ležely na zemi a čert ví kde všude ve skladech. Kořen jsem vždy hodil do vany, osprchoval vlažnou vodou pavučiny a takový bordýlek a šoupnul jsem je do akvárka. A stejně taky ty, jsem plíseň nepoznal a ryby si je vždy hned zamilovaly. Nebyl bych tak zbytečně paranoidní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   12.07.2014 18:58 LukPV Re: romant
Myslím, že pouhé očištění kořene či větve stačit nebude. no Dřevo z rybníka nebo z řeky, potoka bude na/v sobě mít celou řadu mikrobů a všeho možného, včetně zárodků plísní atd. Já mám jen kupované různé kořeny z obchodů, kde většinou leží na zemi a tak si na nich můžete dotáhnout kde co. Proto je vždy pořádně ze všech stran ostříkám silným proudem vody, nechám oschnout a pak je hodinu máčím v kýblu s malachitovou zelení. Té malachitky dávám tolik, aby voda byla pěkně tmavá. A až pak je dám do akva. Sice trochu v té lázni zmodrají, ale to se zanedlouho ztratí. Nikdy jsem neměl problém s plísní na kořenu, jak už jsem tu na rybičkách několikrát četl.
Pro PavíholkaXXL
co dělat s kořeny a větvemi z přírody je v tomto vlákně pěkně popsáno, chce to jen číst a zase číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ano, prostě se propracovat na holý dřevo, pokud to je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 16:53 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
ty hrubý nečistoty myslíš třeba kůra nebo kusy listů ze stromu ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2014 16:34 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ano, to jsou obvykle velmi použitelný kořeny. Před umístěním do akva zbavit hrubých nečistot, opláchnout pod sprchou a instalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 16:21 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
takže když to bude nacucaný vodou a z řeky nebo rybníka tak se to muže použít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 15:45 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Pokud už bude tzv. načatej, tak s největší pravděpodobností ano a to třeba i velmi rychle, ale když se vybere zdavý kousek, tak bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 15:31 Žena PavíholkaXXL [7] – kořen
když dám kořen z přírody do akvárka tak začne hnít nebo ne ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:45 Žena meleri [12] - AmerikaRe: invalida
dik! jsem hned klidnejsi...vetve trochu klesly a sice trochu cernaji ale zatim to necham tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 10:29 S Muž invalida [3881] Re: jiri609
Když je dřevo vyschlý nevadí..vlastníé letitá zkušenost..a ty alkaloidy jsou především v květech a listech takže no problem.jiri609 napsal: ale pozor, mám tušení, že akát je jedovatý, asi bych jej do akva nezkoušel!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 07:25 Žena meleri [12] - AmerikaRe: radim
nekolikrat jsem dala do akvarka koren a vzdycky byla ruducha, ted koren nemam, vypada to bez korenu nic moc ale rasy nemam.
no vetev jsem dala z olse a moc se mi to libilo jak voda zhnedla a rybky to maji rady, jenze pak zacala asi chytat plisen, takove bile flicky. no ated tam mam tu vetev zrejme z olse ale uz holou bez kury, a chyta takovy cerny povlak, neni to zadna hruza tak to zatim necham.
ale zkusim na podzim ten dub, dubove listy vzdycky sbiram, i olsove sisticky. tak to zkusim s dubem, ale kdo vi treba se tato vetev "uchyti" a uz nic hledat nebudu, teda krom tech listku....
ty chovas panaky? to jsou krasne ryby! ahoj a pekny den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 01:39 radim – Re: meleri
fotka by možná napověděla víc:-)

Pokud jde o olši, tak je to ideální dřevo pro svou stálost pod vodu díky velkému obsahu třislovin. Osobně ho v akva, ale nikde nemám. Příjde mi na panaky dost měkké a kdo to po nich má pak uklízet...
Ten akát jedovatý je, jak je už psáno. Ted záleží jak moc je větev vymáčená.
Pokud můžu doporučit, tak vyrazit nekde do lesa a najít spadlé dubové větve. Nejlíp s listím rok na zemi, ať poznáš z čeho ta větev je. Z takové větve jde pak i kůra dobře dolů. Tu tam můžeš teda nechat, ale rychlejct se rozpadá a opět bordel v nádrži. Dají se použít i jiné stromy...ten odkaz tu někde je.:-)
Jaké konkrétní věci ti větve doteď dělaly? Ještě snad nikdy se mi nestalo, abych hodil do akva větev a bylo vše od začátku jak ze škatulky. Pokaždé to něčím nepěkným poroste. Chce to trpělivos a ono to zmizí. Stači měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 23:50 amrtin Re: invalida
No tak to zetleje,no,to je snad jedno,ne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 22:27 Žena meleri [12] - AmerikaRe: jiri609
no ja nevim prave jestli to je akat. rostly tam vsude kolem a taky olse, ale vetev mohla priplavat buhvi odkud...mam to v akva dva dny zatim ok, budu to hlidat...
mam smulu na dreviny, strasne se mi libi akvarka s vetvema nebo korenama ale vzdycky mi to delalo neplechu, no zkousim to znova....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:09 Muž jiri609 [91] Re: meleri
ale pozor, mám tušení, že akát je jedovatý, asi bych jej do akva nezkoušel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 20:29 S Muž invalida [3881] Re: amrtin
Hnilobnej proces je podmíněnej mimojiným přístupem vzduchu. amrtin napsal: Shnije to... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 15:11 Muž P [125] - Betta splendensRe: dede
Borovice mám v akváriích úplně v pohodě. To ostatně víš. Když jsou větve vyschlé a necháš je pár týdnů máčet, téměř vodu nebarví. Samozřejmě nevydrží věčně, ale dají se najít celkem pěkně kroucené. Stačí se jít projít do lesa. Vezmu Tě s sebou, stačí napsat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 15:04 amrtin Re: meleri
Shnije to... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 12:34 Žena meleri [12] - AmerikaRe: radim
myslim ze je to olse nebo akat (nic jineho kolem nerostlo). zaclo to cernat, vadi to?dik. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 07:14 radim Re: meleri
podle dřeva... Například suché větve dubu ti klesnou na dno už po měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 06:33 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, dala jsem do akvaria vetve ktere jsem nasla u reky, vypadaly ze byly dlouho ve vode, v akvarku ale plavou. jak dlouho to trva, nez klesnou?
dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Obecně se říká že do akvária nepatří nic co má jehličí. Borovice je plná pryskyřice a to i suchá. Z vodou to nic udělat nemusí ale může. Vhodnější je tvrdší dřevo třeba z ovocných stromů.
Ale nejspíš to bude další jeden z opisovaných mýtů...Je-li pryskyřice uhlík, vodík a kyslík kombinovaný s aromatickými látkami (silicemi), pak ten mýtus vznikl pouze z toho, že voda v nádrži po použití jehličnanů je kyselá a barevně ne zcela pro všechny vzhledná. ;-) Jinak je pryskyřice též docela dobrý desinfekční prostředek...
Takže pokud toto majitel nádrže a jeho ryby schroupnou, pak by se teda nic dít nemělo...
Už s tím trochu experimentuji při sundávání pH...Letos mi borovice přivezli 11 metrů... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: dede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 16:45 R Muž vaclav [14613] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dede
Obecně se říká že do akvária nepatří nic co má jehličí. Borovice je plná pryskyřice a to i suchá. Z vodou to nic udělat nemusí ale může. Vhodnější je tvrdší dřevo třeba z ovocných stromů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 11:38 S Muž invalida [3881] Re: dede
Určitě nevadí ale mělo by bejt vyschlý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 11:34 dede – Borovice
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli vadí borovicové dřevo v akva ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 17:22 radim Re: george
to jsi ještě neviděl, jak to do sebe umí cpát gupky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 16:41 Muž george [3] - SumciRe: radim
asi s tím rosolem nějaká pravda bude , ancíci na větvi jsou furt ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:14 radim Re: george
pokud jsi ho tam už nějaký čas máčel, tak není co řešit ;-) jediný problém u bezu, by snad byl z kůry a tu tam předpokládám nemáš... Ještě tě může trochu vyvézt z míry to, že větev oleze takovým rosolem (nemusí) ten rybám docela šmakuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 18:54 Žena Turbínka [2558] Re: invalida
Jeden myslel a špatně to dopadlo ;-) Ale tady myslíme dvá, suchý bez by šel, dřív jsme ho doma v akvárku také měli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=451