Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:10 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
miskic napsal: medzi jemnoliste riasy patria napr. rozne machy kto cita o krevetach literaturu tak vie co myslim ;-)

Tady čte literaturu spousty lidí, byla bych zvědavá, kdo by s tebou souhlasil. hmm

Semtex: raději se s ním nedohaduj, nebo z tebe bude nafoukaný strýc :-)viz. rybicky.net/forum/11179… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2009 19:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miskic
jsem sice ze škole už hooodně dlouho, ale pamatuji si, že řasy listy nemají.. jsou budˇjedno či více buněčné, ale jemnolisté ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.06.2009 20:21 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: miskic
Ráda bych viděla jemnolistou řasu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.06.2009 08:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miskic
Hele kámo, komu to tu pořád píšeš? Nejen že jdeš s křížkem po funuse, ale hlavně není v tvojich příspěvcích jediný náznak na koho reaguješ.
Ale je chválihodné, že když si tu chceš honit triko, tak si o tom alespoň něco přečteš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.06.2009 06:26 miskic
krevetky sa krmit nemusia zeru jemnoliste riasy ale ak m das raz za dva tyzdne doplnok vvyzivy velmi msa mu potesia ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 19:33 Muž agent007 [47]
No vidím,že o krevetkách toho ještě hodně nevíme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 19:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bluedream
Klidně tam ta granule může zůstat. Pokud by jí ale sjeli v brzku celou, aby se tam nezačla kazit. Já moje krevetky přikrmuji peletkama pro králíky a to máte vidět jak jim jedou. Dávají přednost před kopřivou i spirulínou. Ale nedávám je najednou, ale každý den něco jinýho, střídám to. Pestrá strava u mojich chovancu má blahodárný vliv na kvalitu jich života ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 18:33 Žena bluedream [245]
Jen pro zajímavost ... jelikož máme doma hafany a mají v kuchyni v misce vždy granule Chappi s měkkými kousky, rozhodla se Kačenka, že tím nakrmí krevetky. Než jsem si všimla, že je v akva něco, co tam nepatří, krevetky vesele porcovaly hovězí měkký kousek. Musela jsem je rozehnat, abych zbytek vyndala a na tom, co už se nedalo sebrat se sešlo snad celé osazenstvo, co tam mám smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 16:42 švíco – Re: Kalupinka
Moje krevetky nechávají štětičku napokoji... mám jí asi tři ložiska o průměru 3-5mm a jenom kolem ní projdou a ožírají kořen....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:48 Žena Kalupinka [32]
O krevetách je známo, že žerou řasy. I tu potvoru štětičkovou? Teď jsem se dívala na "telku" a našla ji tam. Tak se chci zeptat, jestli to mám nechat čistě na krevetách, nebo jim trošku napomoci. Odkalení a výměna vody....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 22:23 Žena evasv [12] – Re: grizly
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:24 Muž grizly [145] – Re: evasv
Jestli je to stetinkova rasa, tak mam dojem ze ji krevetky nezerou( aspon jsem si toho nevsimnul, ale jini maji odlisne poznatky) tak ji nehazej do druheho akva, zbytecne by sis ji tam mohla roznest. Mlade ti hlady urcite neumrou a krmnou davku taky nemusis zvysovat, nejsou to zadni otesanci. Potravy si v akfa urcite najdou dost. Takze zadny strach a at ti rostou jako z "vody". palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:19 Žena evasv [12] – krevetky
právě že v tom akva kde jsou krevetky řasa není vidět vůbec, tak jsem jim chtěla přilepšit z druhého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:17 Žena evasv [12] – Re: grizly
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:14 Žena evasv [12] – Re: xOB
Díky, taky mám tabletky pro rybky dna a dávám i krevetkám.
Já to s tou řasou myslela tak - že v druhém akvárku mám na listech, které mi jdou na hladinu řasu -nějak se mi za poslední dny rozjela - ale jen na pár listech, takže spíš jestli bych je využila pro ně tím že bych ho ušmikla a vhodila do akvárka krevetkám. Kor když teď budou mimískové. JInak mám přímo tabletky pro krevetky a u krevetek endlerky, takže jedí od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: grizly
Je to tak jak píšeš. Za 100,- je speciálního krmiva tak do 10 gramů. Ale krmiva pro králíky je za stovku 10 kilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:34 Muž grizly [145] – Re: PetrSta
Hlavni slozkou granuli je jetel, vojteska, obilny srot, sojovy extrakt ,vitaminy makro a mikro prvky. ;-) moc to snima neprehanej, staci jim jich jen trocha, jinak zmutujou a vyrostou ti z nich Krevetky kralici var.aquariuss smich Je zbytecne kupovat jim "specialni krmivo pro krevetky", je zbytecne predrazene. Kdyz si prectes navod, zjistis je slozeni vetsiny akvarijnich krmiv je skoro stejne. Akvaristi kupujou a obchodnici se smejou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 11:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: PetrSta
Nevím jaký ty granule pro činčilu mají složení, ale to se dá vyčíst někde na obalu. Já co mám ty peletky, tak ty jsou tuším že z pomleté jeteliny, vitamínů a minerálů a ještě určitě něco.
Osobně by mne to nenapadlo, ale všechno jsem vyčetl na zahraničních webech.
Ale neřekl bych, že je rozmazluju. V přírodě, ač se to nezdá, určitě nejsou krevetky odkázány jen na řasy. Do vody toho napadá spousta, od hmyzu, ovoce, rostlin a listí až třeba po ptačí trus. Třeba vodních ptáků jako jsou husy a kachny, je bohatý na rostlinou stravu a to už pomletou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 11:04 Muž grizly [145]
Pred mesicem jsem dal brachovi v kyblu rostlinky. Dal je do akva, nejake zustalu v kyblu. Ten stal zavreny vikem u balkonovych dveri. Pred 3 dny jsem ho otevrel a vevnitr bylo 5 krevetek, skoro dospelych. Zustaly prichycene na rostlinach a v kybliku si ve zbytku ruzkatce bez problemu vegetili,rostli a sexovali :-D , protoze jedna nosi vajicka. Takze Ztoho vyplyva, ze zadnou extra peci nepotrebujou, jsou odolne a nenarocne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 10:57 Muž grizly [145]
Navic kdyz maji hlad, smejdi po akvarku horem dolem a jsou daleko vice videt! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 10:53 Muž grizly [145] – Re: semtex
Ty je teda rozmazlujes ! smich Hlavne at se to nedozvi ty moje.Musel bych chodit na pokrivy a zacit pestovat hrasek. :-D Mam krevetky v samostatnem akva 112 litru. Jsou tam snimi 3 parmicky cernopruhe(siamske), 5 malych ancistrusu, mechyrovky asi 3?, 2 neritiny. Rasy tam nejsou skoro zadne, osadka se snazi a cisti dukladne. Proto pridavam skoro kazdy den nejake krmivo pro rybky. Susene dafnie, zelene rostlinne vlocky, barevne vlocky, granulky, mrazenou artemii, tablety pro anciky.Pri kazdem krmeni krmim jen jednim druhem a stridam to. Krmim jen trochu, maji to spis jako takovou chutovku. Akva je dost velke tak at se snazi a najdou si potravu samy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 10:34 PetrSta – Jaké pelety
A jaké ty pelety pro králíky? Co třeba pelety pro činčilu? Dávám to Osmákovi Degu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 09:34 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: evasv
Fotka k příspěvku Jen potvrzeni: Tableta pro anciky krevetkam strasne chutna, viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 08:38 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Musím souhlasit s Grizlym. Krevetky žerou všechno, co do akvárka spadne. Mám je v akvárku s rybkami a velice rychle uklidí, co nestihnou ryby sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 07:47 Žena evasv [12] – Re: Semtex
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 07:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: evasv
Já krevetkám dávám na přilepšenou spirulínu pro ancíky. Jsou to zelené placičy co na dně nabobtnají. 10 krevetek to zvláne za den (jednu). Jinak jim můžeš dát spoustu jiných dobrot. Granule pro králiky mají moc rády (jsou tam vitamíny), nebo mladé lístečky kopřiv. Rozdrcený hrášek, nebo listy špenátu. Je toho hodně.
To co tady podemnou někdo plácl za nesmysl (taky ho hned někdo odměnil), je blbost. Řasa se ti tam objeví tak jako tak. Ale je to součást přírody a hlavní zdroj potravy krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 22:34 Žena evasv [12] – Řasa pro krevetky
Mám v akvárku tři krevetky co nosí vajíčka, takže doufám, že bude baby boom :)))
V druhém akvárku mám zelenou řasu - mohla bych krevetkám přilepšit tím, že jim ustřihnu list rostliny porostlý řasou ? Je to vhodné nebo radši ne ? Jinak krevetky krmím krmivem SAK pro krevetky a ujídají i endlerkám. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 06:53 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Moucha
Tyhle weby a odkazy na ně většina lidí zná a odkazuje na ně.
Existuje jeden web který se zaměřuje na krevetky a to www.krevetky.cz


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
pak akvaristiky
č.1 - profil Neocaridina denticulata sinensis (z ty byla vyslechtena cherry)
č.4- vseobecne o krmeni bezobratlich
č.7 - prirodniny pro bezobratle(listy, koreny)

nic se nestane, kdyz si projdesh vsecky cisla, jsou dost inspirujici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
takze par clanku u chovu krevetek
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
krevetky.wbs.cz/…
krevety.wz.cz/…

a v akvariu č.15 je clanek o krmeni 4 x 4 o "Red Crystal" a krmení, ja vim je to jiny druh, ale pribuzny
doporucuji se suche listy dubu i buku (pri rozkladu poskytuji zivnou pudu pro organismy-krmeni), spareny koprivy, cuketa, artemie, vlocky a granule pro ryby i krevetky, dokonce i suseny zloudek, ale zakladem jsou rasy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Jasně že jsou "specialní krmiva pro krevetky", ale to je jen takový tahák peněz z kapes zákazníků rozzureny
Tyhle články chtěli říct, že je možný daleko levněji a ve velkým množství si připravyt krmení pro krevetky doma, a nebo koupit třeba ty granule pro kralíky (10 kg stojí něco kolem 90,- Kč), a to jsou potom množství co jen tak někdo nezkrmí. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:21 Žena nihaso [2] – Re: Potkan
Krmím speciálním krmivem pro krevetky, semtam nasekanýma patentkama, užírají i ancíkům jejich tablety, co jsou pro ryby žijící u dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:17 Muž grizly [145] – Re: Potkan
Spokoji se se vsim, co do akfarka spadne. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:47 petulevrtule
Jsou i granulky přímo pro krevetky - Sera Shrimps například :-) - jsou to malé válečky, které jdou rychle ke dnu, aby je nesnědly dřív ryby, našim krevetám chutnají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 16:53 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – doplnění
Co jsem vyčetl na jiných stránkách co lze vše krevetkám dát:

translate.google.com/…

Výtah: Listy z tvrdého dřeva (dub, buk, mořský mandlovník), sušené kopřivy, okurka, mrkev,
Hrášek, kukuřice, fazole, rajčata, syrové nudle, vařená rýže, cukety, kiwi, dýně Hokkaido (sušený), chřest, paprika (sladká), brambory, mražené potraviny pro AQ ryby, živé krmivo (Muelas červená), králičí pelety (bez přídavku mědi ), Cyclop-Eeze, vločky.

Osobně jsem vyzkoušel ty granule pro králíky a musím říct, že jim víc jak chutna.


... a tady je jeden zajímavý recept pro krevetky ze stránek - translate.google.com/…

Jsou to takove "Špagety" pro krevetky :-P

osobně bych to ale asi nejedl no i když ty ingredience .... hmmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 12:01 oldkiwinka
není zač...a nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 11:48 Drakar
Jéé promiň, takže uklidnila :-) Mám tři samičky plný vajíček, takže rybky zatím asi riskovat nebudu...Každopádně díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 11:38 oldkiwinka
měla sem s nimi čichavce šedý, ale dala sem je kámošce-byly k sobě agresivní, teď u nich mám: nacistrus, pancéřníček skvrnitý albín, tetra ozdobná, tetra křivopruhá, halančík-Aphyosemion striatum, paví očka, platy skvrnité, ale to je na mé nádrži. jo a říká se, že bez ryb se jim prý daří líp, ale já je mám s rybkama zatím bez problémů.a co sežere a nesežere krevetky se bralo na tomto tématu rybicky.net/forum/3068
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 11:27 Drakar
Díky, tak si mě uklidnil...Jaký rybky u nich máš? Přemejšlím jestli k nim taky nemám nějaký dát, ale bojím se, aby je nešežraly!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 11:18 oldkiwinka
ony jí řasy, takže vám může připadat, že nejí. u mě jdou jenom s rybama na tabletky pro ryby žijící u dna, jinak se cpou řasama. a taky mi připadá, že nejí, ale tlusté jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 09:47 Drakar – Krevetky a krmení
Ahoj všem. Myslíte, že je normální, když krevetky druhý den po vpuštění do akvária nechtějí vůbec jíst? Snažil sem se i dát jim to krmení pod nos, ale vůbec si ho nevšímají...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 16:43 Tomas4343 – :-)
Já vím, ale jelikož to sem nikdo nenapsal a je to pro vybarvení docela důležité, tak jsem to zde uvedl ;-) Jestli mi rozumíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 14:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – balda
to je pravda,ale tady šlo o krmeni ;-) jinak bych to napsal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 13:53 Tomas4343 – barva
Vybarvení krevetek zlepšíš také barvou dna. Čím tmavší dno, tím sytěji vybarvené krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 13:40 zoo – nic spesl
tyyjo, ja jim zatim nedavam nic specialniho...papaj zeleny rasy, vlockovy krmivo a suchy olsovy listky. vypadaj spokojene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 13:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krmeni
takže taky jim dávám chipsy,zelený tablety,granulky a MOINU mraženou(červený dafnie)jinak maji rádi patentky,zeleninou taky nepohrdnou:)jinak je dobrá spirulina a vyskořápkovaný artemie......timto sou pěkně rozmazlený smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 12:36 R Muž Mrakoplash [1776] – .
Mam teda jen 3 cherry(mam je na fotkach mrkni) ale sou vsechny rudy :-D
daval sem jim obcas (spis ancikum ktery sou u nich) tabletku od Dajany (dajana Pet sou v tom nejaky vitaminy) a ted nedavno sem koupil od Sery Wels Chips a po tom se muzou utlouct ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 12:19 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Krevety-krmeni
ahoj,chtel bych se zeptat cim krmite sve krevety(Neocaridina "Red Cherry")pro lepsi zbarveni a lepsi vitalitu
...diky David potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 16:41 Potkan – Poděkování
DÍKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 16:08 Thom@s – krmení
Žerou hlavně řasy. Když nejsou řasy, tak nepohrdnou krmením pro ryby - vločky a hlavně granule pro ancistruse. Někdy se pustí i do jemnějších kytek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=651