Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 15:08 Muž Jifi [675] Re: Atika
No, viděl bych tu rozdíl - čerstvé kopřivy nejsou tak křehké jako sušené ;-)
Ale jinak je to šumafuk, nutriční hodnota je stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 15:07 Žena Atika [134]
Taky krmím převážně kopřivami - pár spařených listů 1-2 x týdně a na zimu si něco nasuším, krevetky je milují víc než všechna krmiva kupovaná přímo pro ně co jsem vyzkoušela a je to zadarmo. Jinak ta procházka stačí jedna a natrhat do zásoby a můžete krmit sušenými i teď. Když se spaří vyjde to nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2015 14:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: odikcz
Jak už tu bylo zmíněno, dají se namrazit. Nebo nasušit. Takže to opravdu není otázka každotýdenního hledání jednoho listu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 08:28 Muž odikcz [114] Re: ivaha
Třeba klíště ... ono né každej se doma kope do zadku a i když je procházka samozřejmě fajn, tak prostě někdo (doufám jen dočasně) nemá čas (navíc mi to nepřijde jako trvalé dlouhodobé řešení) ... každej tejden cestovat XX kilometrů daleko (do nejbližší čistý přírody) pro jeden list kopřivy ... ze stejného důvodu si nehraju s chováním živého krmění pro rybičky (i když bych to chtěl zkusit), protože i když to dle návodů vypadá v pohodě, nemám čas kolem toho lítat a sledovat a rozhodně nejsem sám, takže si rýpavé poznámky nechte pro sebe a věnujte se otázce, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   26.08.2015 23:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: odikcz
Hroznej problém si ze sídliště vyrazit do přírody... Takový věci teda beru pozitivně, dojdu si ven do zeleně a jako bonus si i něco přinesu domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:26 Muž odikcz [114] Re: seic
Jasně, já se v malym bytě sotva hnu a budu tady pěstovat kopřivy ... a ještě kvůli jednomu listu týdně při tom množství krevetek co mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 16:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: odikcz
- ja koprivy kdysi pestoval v kvetinaci, jakej problem ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 14:55 Muž doubler [80] Re: odikcz
já je krmím tak jednou, max. dvakrát týdně (krevetek mám zhruba dvojnásobný počet v polovičním objemu, ale dost hustě zarostlém a doplněném kořenem, dubovými listy apod.) V mém případě kopřivy moc velký úspěch neslaví, naopak plátek okurky nebo banánu, to je jiná :-) Občas odkrojím a spařím kousek mraženého špenátu a fakt jednou za čas jim nasypu trochu krmení pro rybičky.. Jen s tím banánem opatrně - když jsem jim ho dal dva dny po sobě a krevetky ho nestihly sníst, hned bylo akvárko plné nálevníků..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 12:49 Muž Jifi [675] Re: odikcz
No, daly by se taky namrazit do zásoby. Asi si na zimu pořídím zásoby, protože ty japonské krevety jsou pořádní žrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 12:47 Muž Jifi [675] Re: seic
To už není jen o hladu, ale i o chuti. Ty moje se na kopřivu vrhnou, i když mají co žrát ;-)
Nejsrandovnější je pak pozorovat japonské krevety, jak se na kopřivě žduchají a mezi něma se přiživují i ty malé krevetky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 12:45 Muž odikcz [114] Re: seic
To sice radí všichni, ale na vybetonovaném sídlišti fakt nerostou (zeleně je tu opravdu minimum) a nebudu jezdit xkm do přírody lovit kopřivy (pokud se nedají nějak rozumně zpracovat a dlouhodobě uchovávat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: odikcz
spar jim kousek cerstve koprivy a uvidis, jestli maji hlad nebo ne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 08:57 Muž Jifi [675] Re: odikcz
Já bych to jednoduše řekl asi takto: Vidíš pod hřbetem, že mají +/- pořád plné střevo? Pokud ano, mají žrádla dost. Ale já osobně bych jim občas (možná 1x za týden) hodil nějakou granuli/tabletku pro korýše nebo pro ryby+korýše, ať mají i ty živiny, které z řas nezískají.
Co se týká množství - aby to stihly během pár hodin sežrat.
Já s dávkováním u malých krevet nemám tolik zkušeností, já mám kromě malých i japonské a ty sežerou, na co přijdou. Tak toho do akvárka sypu dost a něco málo zbude i na ty malé krevetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 22:23 Muž odikcz [114]
10 dospělých krevetek ve 25 litrovém zaběhnutém akváriu s trochou mechu na kmeni, plovoučkama a pár rostlinkama (které ale kvůli absenci hnojení spíš chřadnou).

Má cenu nějak pravidelně krmit nebo si dostatečné množství najdou samy? Případně kolik? Jednou týdně granuli tetra wafer apod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 11:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucianetta
Vločky asi nijak, ty budou plavat vždycky, ale pokud to je ta peletka, nebo mám ještě nějaké malé disky asi 0,5cm tak je prostě vezmu a ponořím a pak když je pustím tak už jdou zrovna ke dnu. Pokud bych je hodil na hladinu tak plavou a mohou se po akva dostat dost daleko, což není žádoucí.
Chce to používat krmení vyloženě pro krevetky nebo pro živočichy dna. Tahle krmení jdou ke dnu rychle a lze to pak s nima takhle dělat. Ikdyž ve větším množství si to stejně neumím představit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 10:45 Žena Lucianetta [43] Re: lhajek
Tak to je druhá věc, mě zajímá hlavně to, jak do akvárka na dno se dá dostat potrava (granulky, vločky) bez toho, aby plavaly po hladině a následně po celém akváriu. Zda je krevetky rozhází, no, to pak jedině místo petriho misky používat na krmení víčko od polárkáče :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 10:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucianetta
Taky si to neumím představit, protože u mě krevetky tím krmením dokáží tak fofrovat, že ho rozpráší dost do okolí. Krmím takovýma peletkama od Wintera (aukro.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 10:36 Žena Lucianetta [43]
jamajcan napsal: ..... v nádržkách se substrátem,podávám krevetkám krmení do petriho misky,odkud nesptřebované krmivo,lehce odstraníš.
Můžu se zeptat, jakým způsobem se krmí z petriho misky? resp. jakým způsobem se tam krmivo dostane, že neplave po celém akvárku? Už jsem o tom četla dřív, ale nedokážu si to představit. I když to zřejmě nebude žádná věda :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 10:21 atzservis Re: Dan
Když, pošlete adresu - tak vám zašlu vzorek krmiva, pokud vám bude vyhovovat není problém objednat jakékoliv množství.
Zdeněk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:47 Dan Re: ludvik
Co je na tom divného, když mám kolem 1500 kusů krevetek, a někdy i více.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:12 Muž ludvik [1082] Re: Dan
Mohu se zeptat, co tím chceš krmit? Neumím si totiž představit množství krevetek, které by v nějaké rozumné době zkonzumovalo půl kila žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 18:13 Dan – velkoobjemové balení
Nemáte někdo tip na kvalitní krmení pro krevetky ve velkém balení, min. 500g a více ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2015 18:41 Žena Turbínka [2558] Re: Kulisek
Kulisek napsal: zvedá mi to v aq celkem dost PH :-(
Zvednutí pH bych nepřipisovala na vrub sépiové kosti ;-)

To TBBT: Nebo se toho, když ji tam nenalámeš kilo, mám ji všude i v plzenské "betonárce" a v klidu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 23:26 Muž TBBT [4] Re: Kulisek
tak tohle jsem nezaznamenal..už jsem ji tam hodil (Reakce na tomto webu je hrozně rychlá :-D )

a PH se zdá neustále stejné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 08:15 Kulisek Re: TBBT
Já kousek sepiovky ke krevetám občas dávám ale zvedá mi to v aq celkem dost PH :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 17:47 Muž TBBT [4] – kost
Zdravím
je vhodné dát pro krevetky do akvária sépiovou kost? Na jednom webu jsem se dočetl,že je to pro ně dobré jako zdroj vápníku... Je pak pro ně prý snažší svlékání a menší pravděpodobnost prasknutí krunýře... nemůže to udělat něco s vodou???

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 16:11 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: stafhaf
plati nejen u krevet - krmit radeji mene nez vice ;-)
navic krevetky si v zabehnutem AQ vzdy neco na zub najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 11:41 stafhaf – Krmivo hnije, chce to listy
Jak moc krevety roznášejí krmivo po akvárku?

Zkušebně jsem krevetkám nasypal Nano gran od Dajany. Lehce se to rozptýlilo po akvárku. Výsledek, do druhého dne obaleno jakoby rosolem a lehká plíseň okolo.Krevety se až na výjimky nového krmiva netknuly. Je to pár dnů, průběžně jsem odsál odkalovačem, občas zůstala granulka i se zbytečkem rosolu na kořenu rostlin. Zatím se to nemnoží, nechávám tedy tak, nechci vytahovat celou rostlinu.

Po této zkušenosti plánuju nasadit spíše tablety, s tím, že na jednom místě budu mít větší přehled a možnost rychleji reagovat. jsou schopné si tu tabletu nějak jako mravenci odnést do hlubit akvárka, kde může dělat bordel?

Včera koupeny listy špenátu, plánuju dokrmit i s nima.Je to čerstvě balený špenát z Alberta, předpokládám raději spařit a po vložení do akvárka pár dnů sledovat, případně zasáhnout a vyndat. Akvárko 20 litrů, krevetek Cherry cca 12. Zatím to vypadá, že jim stačí řasy v akvárku, mám je cca tři dny a vidím už dvě svlečky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:00 Muž sux [117] - AmerikaRe: Vojmach
co na to říct...teplá voda a v ní okurek...vůbec nic na víkend nepotřebují...tak příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Vojmach
kdybys jim nedal nic , udělal bys líp, v akvárku si vždycky něco najdou , z tlející okurky se zřejmě v malém objemu udělal nálevník a krevety se udusily ,nebo to tlení tak zbořilo biorytmus že se N látky vymkly kontrole
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:55 Vojmach – Pozor na okurky
Koukal jsem na net, jak přilepšit krevetkám, když jedu na prodloužený víkend pryč, tak jsem jim dal kousek okurky. Dnes jsem se vrátil, všechny krevetky vzhůru nohama a od okurky vede na všechny řasy a kytky takovej divnej povlak...

Chov v čudu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 11:19 Muž Yirka [9131] – Krevetky jsou fakt na sladké
Vedle běžného přikrmování banánem a jablkem jsem dnes zkusil i rozříznutý hrozen vína a klasika. Za 5 minut obsypaný krevetkami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 21:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Indi
Rozhodně tolik druhů v takovem akva to neni dobré, ale že by ti 3x během tydne zabily krevety jinou... to je teda hodně podivné. Sám jsem sice u sebe jednou viděl jak se na zraněnou krevetu vrhaly ostatní aby ji dorazily, ale trvalo jim to hodně dlouho a bylo jich na to potřeba opravdu hodně. Pochybuji že by se tak chovaly, protože by byly vyhládlé. To bych spíš čekal že ti začnou likvidovat rostliny.
Jinak abych odpověděl na tvou otázku, já když jsem ještě měl krevet hodně, jsem jim tam většinou hodil velký kus spařené kopřivy. Pak jsem sem tam přihodil nějakou granuli nebo tak a až byla kopřiva za pár dní sežraná, počkal jsem 2-3 dny a dal tam novou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2014 12:52 Žena Turbínka [2558] Re: Indi
Zkus jim přilepšit tím, že najdeš vhodnější nádrž, 3 druhy krevet v 10 l? To nebude dlouhodobě dělat nikdy dobrotu, i krevety mají jisté životná nároky! Ono vůbec chovat caridiny a neocaridiny spolu není zrovna nejlepší řešení s ohledem na různé nároky na vodu.
Pampelišky bych jim nedávala, o hluchavkách nemám tušení, ale rozhodně krmit častěji, pestřeji a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 12:45 Indi Re: Turbínka
Jde o 10L akvárium, je tam vyšší-užší kořen s mechem, a pak další velký kus mechu na substrátu. Krevetky se schovávají do mechu a pod kořen, je v něm dutina. A pak ty dvě řasokoule v zadních rozích. Je tam 6x tiger, 6x babaulti a cca 20-30 sakura red. Většina jsou krevetky do půl roku. Zkusím jim něčím přilepšit. Je možné místo kopřiv dávat pampelišky nebo hluchavky? Kopřivy na zahradě asi nenajdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2014 12:13 Žena Turbínka [2558] Re: Indi
Jaká je litráž akvária, kolik je tam kusů? Jak moc velkou možnost mají úkrytů, fotka či prezentace by na tyhle otázky odpověděly lépe. Může se objevovat rodičovský kanibalismus při nedostatku potravy, tím bych vysvětlovala proč přírůstků tolik není. Ale krevety mají dosti tvrdé krunýře a jiné krevety podobného druhu nejsou schopny je zabít, existuje tu eventualita, že daná kreveta již zemřela a až poté byla sežrána či byla napadena právě po svleku, kdy jsou nejzranitelnější nebo nějak výrazně oslabená např. špatně vytvořený krunýř.
Ale i tak mi přijde, že krmíš málo a nepestře. Zkus jim nabídnout banán, meloun, spařené kopřivy a více druhů komerčních krmiv. Osobně krevety krmím denně ve společenském a ob den v krevetáriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:55 Indi
Ahoj, zajímalo by mě, jak často krméte krevetky? Tento týden jsem se už 3x setkala s tím, že mi krevetky napadly jinou živou a roztrhaly jí. Mám je v akvárku s mechem a dvěma řasokoulemi, na stěnách se tvoří řasa a jednou za dva až tři dny jim dám granulky Biomax. Mám to chápat tak, že prostě touží po masu? Tím se asi vysvětluje také to, že i když spousta samiček nosí vajíčka, tak mláďat tam pak tolik není. Mám společně Caridina tiger, babaulti a sakura red a zrovna tiger se mi zdá dost agresivní...všehny tři krevetky, co byly sežrány, byly sakura red a u všech byl tiger, babaulti jsou hlavně v mechu. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:04 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: DrChila
dobryho nepali? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:01 Muž DrChila [243] Re: predator3313
tak buď máme unikátní kopřivy a neb nevim. Ale já trhám lupeny normálně holejma rukama a nepopálil sem se stonek když vezmeš holou rukou tak to je něco jiného :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D No já je spařuju hlavně proto abych se nepopálil pak..:-D OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 23:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Zkus kopřivu nespařovat, ale vrazit ji tam tak, jak je. Vydrží o něco déle, protože je pevnější... ale kreveťule a šneci ji stejně během několika dní zlikvidují :-) Kopřivy se spařují právě proto, aby se kreveťulím snáz "krouhaly" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dracecek
to může bejt věcí a faktorů co to ovlivňují. Pokud neuděláš prezentaci, těžko ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 19:34 Muž sajfrdík [14]
třeba krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 18:19 Dracecek – Malé krevetky
Ahoj, vím že to sem asi nepatří ale snad mi někdo poradí.
Už asi dva roky chovám krevetky Red Cherry v 20 litrovém akva, mám jich asi 30 dospělých které se narodily u mě. V poslední době ale mám problém s tím že když samice "porodí" a malé se rozběhnou, vidím je pár dní a pak už je nikdy nevidím, nejspíš tedy uhynou.
Krevety chovám bez ryb. Nevíte někdo proč ??? Dospělé krevety nemají problém s donošením vajíček, prostě jen když se narodí, do několika dnů všechny zmizý.
PORADíTE, DíKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
No tak u mě by to asi spíš chutnalo těm živorodkám... ale jak máš větší kusy aspon ti to nikde nezapadne do dna nebo tak...zustane to ležet a máš přehled kolik tam toho ještě je a tak...takže já zustanu u větších kusu :-D
Dříve jsem si pohrával s myšlenkou zkusit takle spařit cele kopřivy a pak je naaranžovat jako kytky v akvarku...:-D ale nikdy jsem se k tomu nedostal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 15:10 amrtin Re: predator3313
No jo,ale fakt jim to šmakovalo :-D Pohrávám si s myšlenku to zkusit ve větším a pak tu kaši dát zamrazit na zimu...ale teď nemám komu bych to dával :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 15:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
:-D Nakládaná kopřiva jo? :-D tak to mě teda nenapadlo dělat jim až takové specialitky..:-D
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Bella
No já nedávno dobral zásoby z podzimu a tím dotazem jsi mi připoměla že bych měl zajít nasbírat. Kromě krevetek tím krmím i živorodky, které se do nich pouští s velkou chutí. Řekl bych že tak 1/4 jídelníčku u mě tvoří kopřivy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:07 amrtin Re: NooBob
Ale chutná jim i ta kaše:já jednou zapoměl kopřivu v kyblíku s vodou až z ní byla kaše(takže ani neprošla mrazákem) a chutnala jim stejně jako ta čerstvě spařená :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: NooBob
:-) Tož to nvm jak to mrazíš, ale já v normalnim mrazaku a po roztátí to má prakticky stejný tvar, takže mi často v akvárku plave třeba půlka kopřivy :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=301