Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:45 Muž půlpy [2131] Re: Semtex
Tak jse koukal na ten článek, ale hlavně na ty fota :-) to je skutěčně bomba co stím nafotí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 20:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gordon
Nejlepší je na to nějaky Makro a pokud se má fotit něco hooodně malého a Makro objektiv není, je možné použít běžný objektiv, ale nasazený obráceně. Startí se tím sice nějaké funkce, což je logické, ale fotky jsou neskutečně úžasné.

Když si projdete tohle vlákno, tak v něm najdete ty skvělé fotky a najdete tam i příspěvek autora "Michal Riša" jak na to.

forum.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 15:07 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gordon
Che to hlavně dobrou světlost, protože z bleskem to není ono. Já mám něco podobného.
www.megapixel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:24 Muž Gordon [22]
Jaké používáte objektivy při focení zrcadlovkou?
Mám šanci mít za dobrý peníz jetý Nikon D80, tak jsem si říkal, že bych se i naučil fotit. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:36 Muž honzaprouza77 [18]
dík za radu, to mě nenapadlo, ale stejně se dá vychytat moment( 1sec.) kdy ryba stojí, větší problém je s přesvětlením obrazu( bílé oblázky), většinou stmavuju manuálně na fotoaparátu, nebo na počítači.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2012 15:34 Muž Stehan [2] Re: honzaprouza77
hlavne si musíš vypnúť opticku stabilizaciu obrazu v horizontalnom smere ak chceš fotiť tým, že rybku sleduješ a potom cvakneš...inač tie fotky budú rozmazané takmer vždy (optická stabilizácia tento pohyb berie ako trasenie rúk a snaží sa ho eliminovať, pričom ak je vypnutá v horizont. smere všetko funguje ako má)

ak sa ti to na tvojom foťáku vypnúť nedá...tak sa nedá nič robiť :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2011 07:47 Muž soubi [32] Re: honzaprouza77
jo ty mršky mi taky nějak nevychází na fotkách. Jezdí jak atomový myši :-D Musim znova zkusit starou Minltu Z1, ta má manuální režim a ty fotky byly dobrý(a to měl jenom 3.2MPix)Hlavně makra byly povedené palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 19:40 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Mě vždy šli skaláry, terčáci, krunýřovci, sem tam i kančíci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 21:24 Muž honzaprouza77 [18]
mě jdou fotit pancéřníšci panda a ancíci, jinak živorodky jsou sázka do loterie, ale akva nemám na focení:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Co mám vyzkoušeno, tak živorodky se taky nerady fotí. Třeba s parncéřníčkem kropenatým je focení trochu snažší, když si lehne na dno, tak se nechá fotit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:41 Muž honzaprouza77 [18]
mí živorodky taky nepostojej, tak jsem to zkoušel, že s foťákem jedu pomalu, jak se ryba pohybuje, na makro a automat. Jinak jsem musel udělat víc fotek, než byla ňáká pěkná, jinak to asi nejde na 1. pokus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:54 Muž DavidDizzer [26] Re: Cheron
Děkuji. Ano, jak jsem říkám - stativ použiji. ISO, clonu atd... si tedy nastavím - to už záleží na tom, jak to bude fotit a kdyžtak to podle potřeby ,,ty hodnoty" ISO a clony nebo expozičního času ,,upravím". Děkuji za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:51 Muž DavidDizzer [26] Re: NHKG
Stativ mám, takže není problém. Na moje všeobecné focení bouřek a blesků, ale nejen toho - je potřeba stativ. Takže díky za radu, vyzkouším to ihned :-)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2011 08:20 Muž Cheron [89] – DavidDizzer
Ja to trochu zhrniem a poupravím ...

Hmm - nepotrebuješ fotiť zo statívu :-) To je prvá vec, na ktorú treba myslieť - nerozhýbať foťák. Inak budú fotky neostré.
Takže:
- použiť statív (ak nie je, tak už spomínanú stoličku, ale s pevným sedadlom).
Ak nemáš statív, tak si skús od niekoho požičať
- foť pomocou diaľkovej spúšte, príp. samospúšte
- použi manuálny režim - ak nevieš, aké hodnoty nastaviť, najprv prepni na prioritu clony,
kde nastavíš vyššiu clonu (5,6 - 8, príp. 11 - aby fotky boli ostré) a všimni si čas
nameraný automatikou (potom tie hodnoty prenes do manuálu)
- pri vyššej clone to už "z ruky" nedáš - takže sa budem opakovať - potreba použiť statív !
- ISO čo najnižšie ! Radšej fotiť dlhším časom ako mať zašumené fotky
- pokiaľ si šikovný v graf. editore, tak vyfotiť snímok normálne, podexponovane a
preexponovane - následne to v editore "poskladať". Inak stále budú fotky miestami
presvetlené a miestami zase moc tmavé
- na blesk, ako už bolo spomínané - zabudnúť !
- ďalšie svetlá nepridávaj - iba ak rovnakej farebnej teploty. Pridať viac svetla nie je
vôbec na škodu - práve naopak. Ale ak pridáš svetlá rôznej fareb. teploty, nevyvážiš
správne farby
- vyváženie bielej teda nastaviť na žiarivku
- ostrenie - prvé zaostrenie pomocou AF, potom prepnúť na manuál (ak budeš fotiť pod a
preexpon. snímky - aby AF nezaostril zakaždým niekde inde)
- fotiť večer pri zhasnutých svetlách (nie však nad akváriom) ;-) - to snáď pripomínať
nemusím
- fotku nakoniec "doladiť" v graf. editore (zmenšovať rovno na požadovaný rozmer a nakoniec
mierne doostriť)

PS:
Na moje fotky sa radšej nedívaj :-D
Teda ... môžeš - aby si videl, ako to dopadá, keď sa niekto nepridržiava "vlastných rád" Njn ... som lajdák lenivý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 08:14 Muž kortezhugo [983] Re: DavidDizzer
ja pouzivam S2000HD to je podobne...
fotim vecsinou v automatike a niekedy na P -cku
od profi fotiek je to hodne daleko -to ale zalezi komu co postacuje
ako pise NHKG nie je prilis dobry na fotenie akva -preto sa to chce trochu pohrat -a dostat z neho kolko sa da...
velakrat som tu videl krasne fotky z kompaktu za 1/2 ceny Finepixu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2011 01:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavidDizzer
Tak krátký čas, aby jsi mohl fotit z ruky na tom foťáku s rozumným isem nikdy nenastavíš. Neříkám že musíš kupovat stativ, stačí fakt židle a podobně ...
Nediv se že nemáš kvalitní fotky, když pro ně neuděláš maximum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   30.10.2011 01:53 Muž DavidDizzer [26] Re: NHKG
Nepotřebuji fotit ze stativu ... nebudu nastavovat dlouhou uzávěrku. Není potřeba. Akvárium je dostatečně osvětleno. Jinak díky...
AHoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 01:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavidDizzer
Ten Fujifilm (Finepix) S2500HD určitě není dobrý foťák. Takže s ním toho moc neuděláš, pokud nemáš hodně dobře osvětlenou nádrž.
- Pokud to jde, tak foť ze stativu (nebo židle a podobně).
- A foť na manuální režim. Vše kromě ostření nastavuj ručně.
- Vzhledem ke světelnosti bude lepší fotit spíše na širokoúhlé ohnisko, světelnost nastav co nejnižší.
- ISO si vyzkoušej na jaké to ještě moc nešumí, ale asi víc jak 400 ten krám rozumně nezvládne.
- Na blesk zapomeň. Jde použít pouze na focení detailů ryb, ale přirozené barvy s ním nikdy nedosáhneš.
- Pokud máš možnost přidat světlo z hora, nádrž přisvětli (například lampičkou a podobně). Foť v noci a ostatní světla v místnosti vypni.
- Čas nastav takový, aby fotka byla na nastavené ISO dobře nasvětlená.
- Počítej s tím že jedna fotka ze sta bude jakž takž a zbytek rovnou na smazání.
- A pokud by jsi chtěl fotku akvária bez ryb, tak je tu ještě jedna možnost: Dlouhý čas, klidně sekunda, ISO nejmenší co jde a clonu dle potřeby. U této možnosti stativ nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 00:04 Muž DavidDizzer [26] – Dotaz :)
I když je zde hodně reakcí ,,jak fotit AQ", tak i přesto si dovolím položit dotaz.

Uričtě každý má jiný fotoaparát, ať už více nebo méně kvalitní. Pokud máme ale fotoaparát dostačující na dobrou fotku, a i přesto se nám nedaří akvárium vyfotit kvůli jeho zářivost od zářivek (tj. velmi svítivé rostliny, písek atd...), tak se ptám, jak tedy akvárium fotit?
S bleskem mi to přijde poměrně divné, protože nevyniknou detaily a může se objevit odlesk.
Proto zkouším AQ vyfotit bez blesku a všemi možnými funkcemi a scénami. Jakou scénu mám vybrat? Mám fotoaparát Fujifilm (Finepix) S2500HD - což je poměrně kvalitní fotoaparát.

Proto se prosím kukněte na internet, o jaký foťák se jedná a prosím poraďte, na jakou scénu atd... mám fotit :-)

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:00 PAVEL311
prosim vas vedeli by ste mi odporucit nejaku literaturu ohladom fotenia ryb.
chcel by som si odfotit prisavnika ktoreho mam aj v prezentacii. len neviem ako na to.
ci to neobnasa vela stresu pre rybku atd..
(ako som tu videl v atlese dost prisavnikov je takto vyfotenych a vyzero tiez celkom dobre)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:37 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
No jo ještě si neřekl co máš, pokud nějakou EVF tak tam je to složitější, než to zaostří, tak uběhne spoustu času a okamžik je fuč. Jestli nosíš zrcadlo, tak ho nevypínej jen si nastav v menu režim úspory, u mého stařičkého canonu 350D to funguje báječně, už několikrát se mě stalo, že jsem to nechal zapnuté několik dní a baterka v pohodě vydržela další vandr.
Ale chtěl jsem říci, že já fotím nejvíce na Av (priorita clony), na procházce foťák nechávám zapnutý. Hlídej si světlo, pokud jdeš v 17 hodin, tak si nastav ISO už na 200 a samozřejmě podle objektivu na tele musíš přidat. Prostě jednoduché úkony po čas procházky, kdy si průběžně nacvakneš expozici a přidáš si případně na ISO nebo ubereš na cloně atd. Tak že pokud uvidíš šou*tající žáby :-D(teď je jejich doba), tak jsi po technické stránce připraven a stačí Levá ruka zoom, pravá úprava clony a cvak. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:40 Muž filipsi [1295] Re: DrBolíto
To opravdu jsou, a v tistene podobe (krasne knihy, jen s netradicne velkym formatem nevhodnym do postele) jsou jednemi z mych "bibli" fotografovani.
Nejhorsi je pro me stale fotit to, co se hybe a prilezitost fotit prijde najednou, bez pripravy. Tam se projevi nejvic praxe, nez rozmyslim co bych nastavil a udelal, je dej nenavratne pryc (a zapnout automat at je aspon neco, me vzdycky napadne az nakonec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:27 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
No jo máš ve všem pravdu, víš já jsem zvídavá osobnost a budu fotit kopretinu třeba celý den, dokud nezjistím co a jak. A internet je má druhá hlava, stránky www.fotoroman.cz propaguji kde se dá, protože jsou výborně napsané včetně spousty názorných příkladů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:09 Muž filipsi [1295]
DrBolíto napsal: ..Tebou zmíněná neostrost si myslím pramení ze špatného zaostření. ..

Ano. Z ceho jineho. Jenze to je uzivateli "jedno", s kompaktem se mu to nestavalo, nevedel o tom (skoro vzdy ostre vse diky ohromne hloubce).
Ja byl focenim a jeho teoretickymi zakonitostmi fakt nepolibeny (krome toho, ze je treba svetlo, a ze cim vic svetla, tim kratsi cas :-D ), tak si opravdu dokazu predstavit uzivatele kompaktu, co chce "lepsi fotky" dosahnout "lepsim fotakem" (muj pripad), a je pak zklamany ze je ma "horsi". Ja usilovne cetl a zkousel a ctu a zkousim, nekdo muze propadnout depresim z "vyhozenych penez" a nikdy se nedozvedet, cim to bylo. Na netu jsou ty informace sice jako houska na krame, ale kupodivu me nikdy nenapadlo .... tak treba nekomu pomuze v rozhodovani si to precist driv nez fotak za "veliky" vymeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:54 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
"ze fotka tropickeho ostrova nevyleze uz z fotaku tak jasave barevna jako z jeho predchoziho kompaktu ..."
To musím souhlasit, ale mě to nepřekvapilo byl jsem naopak rád, že to není jak od poutě.
Nicméně je pravdou, že setové objektivy jsou chladnější v podání barev.
No mě v začátcích automatika nezklamala asi proto, že jsem měl už nějaké povědomosti. Nefotil jsem na plný automat, ale na režim P a ostřicí body jsem si nastavoval ručně. Tebou zmíněná neostrost si myslím pramení ze špatného zaostření. Automatika neví co chceme fotit a tak vezme třeba nejbližší věc, kterou může být i okem v hledáčku neviditelné stéblo trávy. To se mě opravdu stalo! ale byla to složitá situace (jelen ve vysoké trávě a ač jsem ostřil na jelena, vzalo to 2 metry před něj na stéblo. Nutno ale podotknout, že špatně vidím (astigmatizmus) na což není na foťáku korekce.hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:07 Muž filipsi [1295]
DrBolíto napsal: ..ale zrcadlovka ať Nikon či Canon to je fuk, ti na automat udělá slušnou kvalitu...

Urcite. Ale nevi, co od ni chces. Takze kvuli automatu a citelne znatelnemu rozsahu hloubky ostrosti oproti kompaktum s kratoulinkym ohniskem spousta snimku konci v kosi jako neostra. Take k barvam a sw doostrovani (obecne postprocessingu) se vetsinou chovaji zrcadlovky i v automatu ohleduplneji. To take nekoho muze zklamat, ze fotka tropickeho ostrova nevyleze uz z fotaku tak jasave barevna jako z jeho predchoziho kompaktu ...

Zkratka super vec, ale clovek nesmi ocekavat lepsi fotky jen tim, ze vymenil fotak za vetsi, drazsi. Naopak, mohou byt horsi, pokud nevi co a proc dela. Ackoli jsem to trosku tusil, hodne me to prekvapilo.

Tak jen zopakuju: www.fotoroman.cz (nejen), a cist knihy, koukat na fotky, premyslet. Plati i pro uzivatele kompaktu, ty principy jsou obecne platne pro jakekoli foceni, a verte, posune vas to dal a fotky hezci budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jo a ještě dodám, že některé vady se dají upravit v PC což je veliká výhoda, zvláště pak u fotoaparátu co fotí i do RAW souboru, kde se dá celkem dost dobře vyřádit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:04 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
Tak já nevím co máš za foťák, ale zrcadlovka ať Nikon či Canon to je fuk, ti na automat udělá slušnou kvalitu. Jo to, že lidem uřízneš nohy nad kotníky, nebo kus ksichtu je věc jiná a s fotoaparátem nemá nic společného. Estetická/kompoziční stránka fotografie to už je na delší dobu a každý se jí musí naučit. A při tom zvládneš i technickou stránku i motorickou, ano motorickou zní to divně, ale je to tak, taková rovina fotoaparátu se nedá stále "sledovat" to vám pak unikají dobré záběry. To se časem naučí automaticky, trvá to tak půl roku záleží na intenzitě focení a s ovládáním poslepu je to stejné, prsty se musí naučit ovládat čudlíky automaticky. Já si myslím, že velké poleno, pokud opravdu chce naučí se, sice z něho asi nebude slavný fotograf, ale o to přeci nejde, jde o to mít zachycené pěkné chvíle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:23 Muž filipsi [1295]
Mrakoplash napsal:.. pokud jsi poleno, tak ti ani sebelepší foťák nepomůže ;-) :-)

Jasne.
A hlavne, pokud o foceni nic nevis. I to "nebyt poleno" se da trochu vydrit a naucit, kdyz se clovek smiri s tim, ze poleno je, a cte a cte a zkousi, casem zjisti, ze zacina byt se svym focenim vic spokojeny, a znami obdivuji krasne fotky, o kterych ty vis, ze jsou bidne, ale treba budou nekdy jeste lepsi ...

Ja popisu sebe - pred nedavnem jsem se chystal na nejake cestovani, a rikal jsem si, ze chci krasne fotky, a za na to potrebuju "poradny" fotak. Tak jsem cetl diskuze, vybiral, a vybral. Sel koupit, nadherny kousek, to drzeni v ruce, ooch :-) . Jake ale bylo zklamani po prvnim foceni. Fotky nejmene o rad horsi nez z kompaktu, des a hruza, ... proste dopadl jsem jako kazdy, kdo o foceni nic nevi, a koupi si poradny fotak s temi "poradnymi" objektivy. Dokud si neprostuduje teorii, bude mit fotky vetsinou horsi nez z kompaktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 08:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mrakoplash
S tím, že pokud je člověk poleno, tak mu sebelepší foťák nepomůže souhlasím. Ale hodně se tady řeší kvalita foťáku a zapomíná se na podle mě důležitější věc - osvětlení. Není zas takový problém udělat i s kompaktem solidní fotku v přesvětlené nádrži. Ale já mám třeba málo světla a ještě díky rašelinovým výluhům tmavší vodu. Tady bez blesku s kompaktem nejde udělat normální fotka kromě fotek celého akvária ze stativu a na dlouhý čas. Takové se mi ale kvůli tomu, že na nich nejsou vidět ryby, nelíbí.
Se zrcadlovkou se učím, ale už teď jsem schopný jasně říct, jak je který objektiv dobrý a na co dobrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lucky005
Mám svůj foťák čtyři roky a pořád se sním zdokonaluju.
Kompakt má na focení akvária velké výhody. Má větší hloubku ostrosti, než objektivy na zrdcadlovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:02 Muž Lucky005 [197] Re: Mrakoplash
do jiste miry, protze kdyz uz si clovek hraje delsi dobu z jednim kompaktem pred akvarkem, pouziva stativ, manualni nastaveni atd... zjisti ze uz z toho vice nedostane a chyba neni v rukach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Tomas Enderson
Ono je to většinou o rukách a ne o foťáku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:49 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku Fotené Panasonic FZ8, ISO400, F/4,5 , expozícia 1/40 sec. , focus 6mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:39 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Fotka k příspěvku I kompaktem se dají dělat zajímavé fotky. Posuďte sami.

Martin Honzejk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:39 Muž kaqpo [7]
Zdravím neviete mi niekto poradiť ako nastaviť kompakt na fotenie akvária? ISO má rozsah 64 až 1600, EV -2,00 až 2,00 ... vyváženie bielej mám nastaviť na žiarovku ? ide mi hlavne o to že keď fotím tak sa mi osvetlenie až príliš odráža na rastlinách a na výsledných fotkách to neukáže dobre a plus tie fotografie majú taký žltý nádych ak som fotil s bleskom bez osvetlenia tak to bolo lepšie ale dočítal som sa že mám fotiť bez blesku. Kompakt je CASIO exilim ex-z22
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 07:28 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Lucky005
ja fotím Panasonicom FZ8 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 17:31 Usine Re: Miso
Na delší časy to chce už samospoušť, nebo dálkové ovládání, jinak je to rozmazané. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2011 08:19 Muž filipsi [1295] Re: Miso
Fotka k příspěvku Co tohle? Trosku prehnane, ja vim, ale mozna obecne "libivejsi"?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 23:16 Muž Miso [470] Re: vaclav
skusal som to a vyzera to dobre rybicky.net/nadrz/12366/0.jpg F 6,3, exp. 1/5, iso 80. A len tak som to skusil opacne F 3,5, exp. 1/50, iso 400 a nebol tam moc velky rozdiel, ale to prve sa mi pacilo viac :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:07 Usine Re: Miso
Pokud chceš mít ostré fotky do hloubky tak stativ, nízké iso, vysokou clonu a zkoušet dlouhé časy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:58 Muž Lucky005 [197] Re: Fáster
dik tvoje, jsem si nasel uz predtim, mas ho pekne palec cekal jsem jestli se neozve nekdo dalsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 17:11 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A pokud chcete česky, výtečný web kde je vše perfektně popsané: www.fotoroman.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 16:14 Muž deCORF.OBRAEN [220]
pre nejaké informácie a rady k foteniu pozrite www.digi-foto.sk , snáď vám to dá nejaké bližšie info ohľadom fotenia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:37 Muž filipsi [1295] Re: Miso
Nemyslim, ze by to byla vinetace, spis to bude proste takove osveteni, maximum ve stredu a k okrajum slabne.
Take se mi fotky vcelku libi, pokud chces neco jineho, zkus si hrat s osvetlenim akva, pouzivej bodove osvetleni, svit vic zezadu dopredu, abys mel pozadi cernocerne bez odlesku a odrazu. Lepe vypadaji tyhle fotky trochu podexponovane, s malinko vytazenym kontrastem.
Jak jsem rikal, z tehle fotky fakt nepoznas, kam fotak ostril, a to ani v nezmensenem originale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:10 Muž vlacek [402] Re: Miso
Take bych rekl, ze fotky jsou vice nez pouzitelne :-) Hloubka ostrosti vice nez dostatecna (je to na tu vyssi nebo nizsi clonu?) a soudkovite zkresleni take vicemene nepozoruju, takze foceni z vetsi dalky a zoomem neni potreba si myslim. Jen by se ti trosku zkratily odlesky rostlinek na zadnim skle a zmensila viditelna plocha boku akvaria, jina perspektiva (u fotky primo ze predu). Ten svetlejsi stred na nizsi clonu muze byt zpusoben vinetaci (tmavsimi rohy). Kdyz vyfotis na nizkou clonu jednolitou plochu (stenu, nebe, papir), ma fotka vyrazne tmavsi rohy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 09:22 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Miso
Hele ty fotky jsou myslím dost dobré na kompakt a ta neostrost jak uvádíš je zkreslení sklem (hlavně při focení šikmo) a vodním sloupcem v kterém poletuje kde co, stejně jako když si vyfotíš panoráma krajiny a doma na PC se pak divíš, kde se vzalo tolik kouře/oparu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 08:44 Muž Miso [470]
Dakujem za reakcie, ta fotka je tu rybicky.net/nadrze/12366 . Skusim sa s tym trochu este pohrat, co som zatial skusal tak ked znizim clonu tak su niektore miesta presvetlene (stred), ked ju zvisim musim zvisit aj cas a to tak na 1/10 co mozno naozaj sposobilo to rozmazanie pozadia. Fotim to so stativom takze pohyb so zaostrenim fotakom mi pride obtiazny, a mam dost malo miesta pred akva aby som to skusal so zoomom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 22:35 Muž Fáster [9] Re: Lucky005
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 19:45 Muž Lucky005 [197]
zdravim, je tu nekdo kdo foti panasonicem FZ38 ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=447