Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2013 19:14 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
lepší to následně odšumět než mít nepoužitelnou fotku. ale chce to zkusit. vždycky radši přidat na citlivosti než riskovat nepoužitelné fotky (léta praxe ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:13 Muž acik [416] Re: Ičin
a co jinak fotíš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:12 Muž acik [416] Re: LuboZ
to je pravda,ale jinou možnost asi nemá teď večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:11 LuboZ Re: acik
Myslím že ISO 1000 bude u takhle levného foťáku asi nepoužitelné, že to do fotky vnese velký šum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:08 Muž acik [416] Re: Ičin
jo jo zkoušel :) přesně jde i o celé akvárium jak je barevně sladěné,někdy může mít automat špatné výpočty a tak manuální režim je na místě,já problém s prioritou clony nemám a každý foťák to vypočitává jinak,takže rada přesně jak co nastavit není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
zkus to někdy :-D fakt sem na to přešel a vyplácí se. nevím jak moc rozdílně barevný máš ryby, ale mě teda automatiku(posílený střed) dokáže rozhodit různá světelnost ryb. ono se to nezdá, ale když mám v záběru G. winemilery nebo S. mapiritensis, tak ten rozdíl je dost podstatný a zbytek fotky pak vychází špatně. takhle mám střední hodnotu a pokud je potřeba tak si zbytek vytáhnu z RAWu, ale mám jistotu, že exponuju někam na střed, takže dokážu vytáhnout jak světla, tak stíny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:59 Muž acik [416] Re: Ičin
já vím,že to jde,jde vše,když se chce,ale prostě na to jsem línej,nejde o nic a tak používám prioritu clony,úplně to stačí,ale kdo si hraje nezlobí... a o tom to je ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:55 Muž acik [416] Re: Aforte
jestli budeš fotit celé akvárium,tak nastav co nejnižší Clonu a ISO 1000 i více,podexponuj fotku,nevím zda tvůj foťák podporuje manuální režim... uvidíš,zkus si pohrát :) a záleží taky jak máš nasvícené akvárium,takže každé akvárium se fotí jinak,nejde dát přesná rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já teda mám akvárko dost jednolitě nasvícené, takže nemám strach jít do manuálu
tady to je i s EXIFem
rybicky.net/nadrz/18200/8.jpg…
rybicky.net/nadrz/18200/9.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:53 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
to je moje osobní deformace. nesnáším jakékoli padání fotek nebo silné deformace hran. a u toho akvária to de hrozně poznat, takže když mám možnost, tak se tomu vyhnu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ičin
Jdu zkusit udělat fotku, pak to sem přidám. No uvidíme. Snad mi poradíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:52 Muž acik [416] Re: Ičin
já mluvil,když chce někdo fotit detaily ryb,tak,že honím rybu po celém akva a tak prostě manuál nastavit nejde,aspoň mě,nejsem tak rychlej :-D celé akva ano,to je v cajku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aforte
ISO je citlivost čipu. takže buď hledej to a nebo to :) kompakty ho většinou mají nastaveno na "autoISO"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:50 Muž acik [416] Re: Ičin
to se mi zdá moc složité fotit akvárium teletem,ale je to na každým jak si dokáže poradit,když to funguje proč ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
vidíš a já docela často používám manuál. pokud máš relativně celistvě nasvícené akvárko, tak je to dobrá varianta jak mít odpovídající fotky z jakéhokoli místa a automatika ti to nerozhodí třeba kvůli tmavým pruhům nebo nějakému odlesku od šupin. samozřejmě následně doladění při exportu z RAWu, kvůli vyvážení bílé a doladění kontrastu a barev (případně drobné retuše bordelu atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: acik
Co je vlastně to ISO? Mám na mysli, kde to najdu. Prioritu clony tam mám.

Vím, že je to, jako byste se bavili s .., ale já o foťácích nemám ani páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já stativ používám na focení celého akvária :
první akvárko fotím teleobjektivem kvůli (ne)zkreslení
druhé fotím ze stativu, abych mohl poskládat panorama z více fotek
ale pro běžné focení to opravdu není třeba
a odpověď pro Aforte : ideální je naučit se foťák používat v přesných režimech. Tudíž buď plně manuální (M) nebo částečně manuální (S, A) a k tomu vhodně využívat korekci expozice. v ostatních režimech nemáš kontrolu nad obrazem a některé kompakty k tomu ještě přidávají "super efekty", které následně degradují obraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Poradím jediné: "Musíš fotit, fotit a fotit a zkoušet."
Ale pokud to jde, foť na prioritu času, kterej si nastavíš třeba na 1/50 s s automatickým ISO. A třeba si s tím foťák poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:45 Muž acik [416] Re: Aforte
asi takhle,nejlépe se fotí akvárium na prioritu clony,takže si čas hlídat nemusíš,dopočítá se sám,nedokážu si moc představit,že by jsi fotil detaily ryby a použil manualní režim :) Takže nastaviš ISO/CLONU a čas se ti bude dopočítávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
Poradí mi někdo? Odkaz na foťák jsem už dával. Jak s ním vyfotit ostré fotky? I fotky akva samotného jsou špatné. Co nastavit, na co nastavit(auto, zvířata..). Prostě alespoň to obecné. Pokud má někdo stejný foťák nebo podobný, tak pomoct i s nastavením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Johan
Ano,na celkové fotky akvária na různé soutěže na delší časy a vyšší ISO.
Já třeba makro i ryby fotím ze stativu.Někam namířím,nastavím si čas,clonu,zaostřím a počkám až mi tam vplave ryba,nebo kreveta a zmáčknu to.
Ale myslím,že stativ za pár stovek se občas hodí i na něco jiného,než na focení akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:40 Muž acik [416] Re: Johan
přesně,pokud bude někdo používat stativ kvůli špatnému času,tak akvarko jako takové bude ostre,ale to co se v něm bude hýbat,stejnak bude rozmazané,stativ nemá smysl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:39 Muž acik [416] Re: Designer
ten foťák z odkazu raw neumí


Designer napsal: Tohle je makro, z ruky, fotka je jen vyrez, a sem jeste zmensena na ctvrtinu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
A jiste ze se vzdycky takhle nezadari, jenze s digitalem klidne naplacam tunu materialu a pak si vyberu.

Foceno je to kompaktem za 2 litry.
www.alza.cz/…

Akorat mne na nem stve, ze neumi RAW, nebo nevim kde ho nastavit, jen JPEG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:37 Muž acik [416] Re: Burik
při správném čase a světle nemusíš mít vůbec stativ,třeba já nemám ani jednu fotku ze stativu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2013 18:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Burik
Pořád se mluví o stativu na focení nádrže, ale kdy se bude stativ potřebovat? Na makro určitě ne, krevety se dost hýbou a na celek akvária? Pouze tehdy, pokud nebude vadit, že bude čas tak dlouhý, že zmizí ryby. Pokud chce mít člověk ostré i ryby, tak stativ nepotřebuje, protože čas musí být poměrně krátký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2013 17:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
ti ještě nikdy neodešla závěrka? :) lehce OT
jinak teda u ryb stativ nic neřeší. důležité je fakt vědět kde co nastavit. když nic jiného, tak aspoň základní parametry a úpravu expozice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Nejak mne ta vyteznost netrapi, vzdyt muzu mackat jak blazen a nic to nestoji. Spis mne trapi, kdyz potrebuju s makrem chytit rychly souboj dvou Cernych fantomu, jsou to mziky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já bych první věděl, jak foťák vůbec nastavit. Problém je, že se v tom vůbec nevyznám. Venku fotí dobře, ale to akva s ním prostě nevyfotím dobře. Určitě by to nějak šlo udělat, ale nastavit to neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
však ano,dá se s tím udělat povedená fotka,o tom žádná,ale jak jsi řekl..povede se jedna z bůhví kolik.Se stativem se procento povedených fotek zvyšuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
než pořídíš stativ, tak si udělej pár fotek z improvizovanýho stativu - třeba židle. nastavit samospoušť, manuální ostření, manuálně nastavit hodnoty, vypnout stabilizaci a udělat pár fotek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Tohle je makro, z ruky, fotka je jen vyrez, a sem jeste zmensena na ctvrtinu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
A jiste ze se vzdycky takhle nezadari, jenze s digitalem klidne naplacam tunu materialu a pak si vyberu.

Foceno je to kompaktem za 2 litry.
www.alza.cz/…

Akorat mne na nem stve, ze neumi RAW, nebo nevim kde ho nastavit, jen JPEG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
Pořiď si stativ..bez něj prostě dobrou fotku neuděláš.Já jsem ho taky musel pořídit,protože to do té doby bylo rozmazané.
Foťák je dobrej,má manuální režim,se kterým se dá hodně vyhrát a nastavit.
Samozřejmě je to stále "jen"kompakt,ale jeden z těch lepších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bali
Kazdej for nemuze bejt dokonalej :) .

Ale uvaz, mam ukazovat jak je to akvarko velky, jak to vypada tady:
bs2h.com/…
nez abych doma predvadel, jak je mrnavy a jak se tam nic nevleze, a ze by vetsi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 17:10 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co říkáte na focení tímto fotoaparátem? Nemůžu s tím vyfotit normální fotky viz. prezentace: www.canon.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 16:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
neni pravda, urcite si videl spoustu aquascaping nadrzi a vetsinou pozadi videt je a casto hodne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 16:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zervan
Porovnat různé nádrže různých uživatelů takto porovnat nejsou. Já si sice podobně kontroluju, jak mám silné zdroje u různých nádrží, ale to proto, že to dělám jedním foťákem. Zakopaný pes je v tom, že různé čipy u různých foťáků jsou jinak citlivé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 16:31 Muž acik [416] Re: Designer
no to by muselo být akva zarostlé,někdo přeci má v akva i nízké rostliny a tam hraje roli to pozadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 15:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nympheas
OT: V akvariu, ktere se vyplati fotit, je barva pozadi irelevantni, protoze pres rostliny prece nemuze byt videt smich .

Jen humor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:11 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Fotka k příspěvku pokud ovšem nemáte černé pozadí..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:58 Muž acik [416] Re: zervan
Moc si to zas berete osobně,budou vánoce,tak trochu úsměvu neuškodí :) Píšete to pro lidi,pro lidi který nefotí,ale je třeba aby se začátečník nejprve seznámil se základníma informacema a to jsou v první řade "ISO-CLONA-ČAS" co vůbec znamenají tyhle funkce a na co mají vliv,pak je můžete vést do nastavování a následného fotografování... Na druhou stranu zas palec nahoru,že jste si dal čas a to vše sepsal palec


Nemyslel jsem to zas zle,jestli jste si to vážně vzal osobně,tak se omlouvám

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: acik
A? To je akože zle? Bolo to adresované tým, ktorých to zaujíma a ktorí sa nevyznajú a nie tým, čo sa fotením živia (resp. ktorí princípu rozumejú, lebo to nie je to isté). Nemá každý "fúlfrejm" a špičkové objektívy a tak sa snaží vytiahnuť najviac z toho, čo má.

Nuž, chcel som pomôcť, ale asi som sa zmýlil - dnes je to už na výsmech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 10:02 Muž acik [416] – Re: zervan
moc se v tom pipláte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2013 10:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Ešte mi napadla jedna praktická poznámka: Na základe parametrov fotenia je možné (relatívne) vyčítať, aké silné svetlo má niekto v akváriu. Napr. som uviedol, že situácie (F/2, 1/100 s, ISO 800) a (F/4, 1/50 s, ISO 1600) sú ekvivalentné. Ak parametre označíme f, s, iso, potom relatívna hodnota svetla sa dá spočítať takto: f^2 / s / iso, čiže pre uvedené situácie 2^2 / 1/100 / 800 = 4 * 100 / 800 = 0,5 a 4^2 / 1/50 / 1600 = 16 * 50 / 1600 = 0,5.

Samozrejme, z toho lumeny ani luxy nevyčítame, ale môžeme porovnávať. Napr. moja hlavná fotka prezentácie ( rybicky.net/nadrze/19205 ) je fotená pri F/2, 1/100 s, ISO 2000, relatívna sila svetla vychádza na 0,2. Naproti tomu MICESK ( rybicky.net/nadrze/19309 ) fotil pri F/5, 1/100 s, ISO 3200, čo je 0,78, teda má takmer 4× silnejšie svetlo ako mám momentálne ja.

Vyššie uvedené funguje len v prípade, že boli fotky správne (a približne rovnako, ťažšie sa porovnáva pri tmavom vs. svetlom dne) exponované, teda nie je jedna tmavšia ako druhá a neboli dodatočne stmavené ani zosvetlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.12.2013 09:11 Muž zervan [1123] - Rostliny
Oživujem zapadnuté vlákno diskusie - v komentároch k mojej prezentácii akvária sa objavili nejaké otázky k foteniu (tiež v komentároch ku iným) a myslím si, že toto je lepšie miesto na diskusiu, určite sa pridajú aj iní. Tak vyberám zo svojich komentárov...

Čím fotím detaily: Používam Olympus E-PL5 a pre fotenie detailov objektív 45 mm (90 mm eq.35). Ak nie je v zábere rybka, dá sa prakticky čímkoľvek zo statívu, ak vie zaostriť dostatočne blízko. Ak je tam rybka, potom je to horšie - tam využívam vysokú svetelnosť objektívu (F/1,8), vysokú citlivosť (ISO 1600-3200), stabilizáciu a skúšam "trafiť" rybku tak, aby bola ostrá, lebo pri tak malom F je malá hĺbka ostrosti, takže sa podarí sotva 1 fotka z 5, ale to nevadí. Pre detailnejšie (menšie) detaily by bolo treba makroobjektív, ale takú fotku som ešte v akváriu nerobil zatiaľ.

Fotenie akvária ako celku: Fotím z mierneho nadhľadu (zhruba z úrovne hladiny), lebo hladina zaujímavá nie je, skôr dno. Tých 90 mm (eq.35) je síce super, lebo sa fotí zo vzdialenosti viac ako 2 m a nevznikajú také deformácie perspektívy vyplývajúce z nadhľadu, ale viac sa mi páči kratšia ohnisková vzdialenosť, takže siaham po 20 mm objektíve (40 mm eq.35). S ním sa zdá akvárium hlbšie, resp. prirodzenejšie, nie je sploštené potlačením perspektívy ako pri dlhšom ohnisku. Lenže tým sa vzdialenosť fotenia skráti asi na polovicu a mierny nadhľad spôsobí značnú deformáciu ("padanie zvislíc") a je nutné geometriu obrazu následne korigovať (aby boli steny rovnobežné). Ak to niekto nemá možnosť, tak je treba fotiť vodorovne, kolmo k akváriu v oboch osiach.

Polarizák moc nepomôže, lebo odlesky eliminuje len pri pomerne ostrom uhle (a ani trochu pri kolmom čelnom pohľade) a odoberá značnú časť svetla, takže ho neodporúčam. Lepšie bude odlesky eliminovať tým, že sa bude fotiť po tme, jedine akvárium bude osvetlené. Treba nastaviť čo najnižšie clonové číslo (F/2, či dokonca F/1,4), precízne manuálne zaostriť, no a citlivosť tak, aby vychádzal čas aspoň 1/100 s (alebo kratšie), čo bude možno aj ISO 1600, podľa intenzity svetla*. Ak foťák moc "šumí" na tak vysokom ISO alebo objektív nedokáže tak nízke clonové číslo, treba silno, veľmi silno svietiť (čím nižšie ISO a čím vyššie clonové číslo, tým silnejšie svetlo treba). Blesk by mohol rybky ľakať, tak možno je lepšie dočasne použiť nejaký reflektor - samozrejme zvrchu. Ja poriadny reflektor nemám, tak som šiel na hraničné ISO a minimálne F.

Poznámky pre nefotografov k potrebnému svetlu:
Dajme tomu, že pri nejakej žiarovke (nazvime 1×) vychádza pri F/2 a čase 1/100 s s citlivosť ISO 800 - nazvime to referenčnou situáciou. Ak niekto má menej svetlý objektív F/2,8, pre rovnaké ostatné parametre by musel použiť 2-násobne silnú žiarovku (nazvime 2×) alebo predĺžiť čas na 2-násobok (1/50 s) alebo použiť 2-násobnú citlivosť (ISO 1600). Ak by to bol objektív F/4, tak už je to 4-násobok, pri F/5,6 až 8-násobok. Pre clonu platí, že zvýšenie na 1,4-násobok (o 1 krok na stupnici 1,4 - 2 - 2,8 - 4 - 5,6 - 8 - 11) zníži množstvo svetla na polovicu. Pre názornosť pár ekvivalentných situácií (pri každej je výsledkom rovnako svetlá fotka), spomínanú referenčnú označujem:
* svetlo 1×, fotenie F/1,4, 1/100 s, ISO 400
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/2,8, 1/100 s, ISO 1600
* svetlo 1×, fotenie F/4, 1/100 s, ISO 3200

* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/50 s, ISO 400
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/200 s, ISO 1600

* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 2×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 400
* svetlo 2×, fotenie F/2, 1/200 s, ISO 800
* svetlo 2×, fotenie F/2,8, 1/100 s, ISO 800
* svetlo 4×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 200
* svetlo 4×, fotenie F/2, 1/400 s, ISO 800
* svetlo 4×, fotenie F/4, 1/100 s, ISO 800

A ešte jedna kombinácia:
* svetlo 1×, fotenie F/2, 1/100 s, ISO 800 (ref.)
* svetlo 1×, fotenie F/4, 1/50 s, ISO 1600


Vyváženie bielej: Vyváženie bielej pri fotení neriešim, lebo fotím do RAW a tak si ho nastavím až dodatočne pri "vyvolávaní" fotky. Na fotke celého akvária to bolo 3500 K (čo tuším zodpovedá aj hodnote použitej LED žiarovky), tint +53 (mierne do ružova). Vlastne som si to dal vyvážiť podľa neutrálne sivého vrchu čerpacej hlavy.

Vyvolávanie RAW: Áno, dokáže to samozrejme aj Photoshop, ale nepokladám to za ideálny nástroj. Je určený na zložité manipulácie obrazu a použitie na vyvolanie RAW je ako "ísť s kanónom na vrabce", navyše je príliš drahý. Na vyvolanie RAW stačia nástroje na to určené, z rodiny Adobe produktov je to Lightroom (ten používam ja), ale obľúbený je aj český Zoner Photo Studio. Existuje aj kopa ďalších - dá sa hádať, ktorý je najlepší, ale v podstate je to len o tom, komu aký štýl práce vyhovuje, na čo si zvykne. Dokonca býva softvér aj pribalený ku fotoaparátom (alebo je zadarmo stiahnuteľný), napr. k Olympusom je to Olympus Viewer, ale značnou nevýhodou je, že funguje len s RAW súbormi daného výrobcu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:30 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
z těch uvedených ten poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:47 -
Ktorý vybrať? pls
www.alza.sk/…; a nie len na akvárko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 17:33 curlykatie Re: Nympheas
tenhle tutoš na stavbu akvária je vážně dobrý ano. Hlavně mě zaujalo vrstvení. Já když se snažím o nějakou tu fotku tak se řídím tutošma odtud ( print24.com/…) u blogové sekce. Tam toho mají hodně, no některé jsou krkolomní. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 12:12 Žena Nympheas [111] - Labyrintky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:09 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Rich.Jan.
Jestli máš na foťáku manuální režim tak nastav krátký čas, nízké číslo clony a isem srovnej světelnost. Iso 400 by mohlo stačit.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 15:03 Muž Rich.Jan. [0] – nastavení fotoaparatu
Mě by pomohla rada jak nejlepe nastavit foťák aby ryby nebyly při pohybu rozmazané.
Jaky režim a tak. Poraďte nekdo. Mam dva roky starý fotak. Digitalni 10mgpx.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria?od=397