Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:36 jurek – Re: Sid
Jo jo,já to pochopil ;-),nicméně jsem přispěl svou kapkou do mlýna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:31 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Jasnovidec
Jsou to tytéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:16 Muž Jasnovidec [-3]
a jsou alespoň ty kupované bezpečnější, než ty ze stoky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:11 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Jasnovidec
Patentky jsou podle mne jen "slabším odvarem" nítěnek... :-O
Můj přístup k nítěnkám a patentkám je vyhraněný - špatných zkušeností mám, bohužel, hodně.
Nechci být za kverulanta, ale musím konstatovat - každý strůjcem svého štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:06 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: jurek
...pro chovatele jsou,řekl bych,nepostradatelné...
Právě to jsem se snažil v předchozím příspěvku konstatovat... Tuto kategorii akvaristů jsem opsal výrazem "někteří". :-) "Někteří" mi rozumějí, ostatní by se měli nítěnkám obloukem vyhnout. (Chtěl jsem si to zjednodušit a neřešit sáhodlouze, že jsou "zdroje a zdroje" ap.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:01 jurek – Re: Sid
Nitěnky jsou na krmení nebezpečné,o tom není pochyb,ale na druhou stranu si odchov mnoha druhů ryb bez nich nedovedu představit.Např.různé druhy corydoras,též halančíci se po nich skvěle plní jikrami.
Pro běžného akvaristu zřejmě větší význam nemají,ale pro chovatele jsou,řekl bych,nepostradatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:59 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Sid
jsou teda lepší patentky? Když jsou nítěnky tak špatné, proč je pořád v akvaristikách prodávají hlavně mražené, jak je chovají? To je sbírají ve stokách? Chtěl bych krmit rybky přirozenou potravou a nevím kde v přírodě si nastrouhají mražené hovězí srdce, leda, že by se občas z neonky, čichavce, ancíka stala taková obdoba piraňky, to pak asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:33 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: metal
Nítěnky se od patogenů nevyčistí ani po měsíci. Místo do záchodové nádržky doporučuji umístit nítěnky do záchodové mísy a spláchnout.
(Ano, existují výjimky - "někteří" si mohou dovolit nítěnkami krmit, ale nemyslete si, že se jen tak mezi "některé" dostanete... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:29 Muž metal [96] - Cichlidy
po nasbierani zivich nitoviek sa odporuca krmit as po 3dnoch aby sa vicistili,potom by mali byt bespecnejsie.na 3.dni sa davaju do zachodovej nadrsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:24 Muž metal [96] - Cichlidy
istejsie je chovat hovadzim srdcom.ale ak niekto chova len mecunky a gupky tak kludne nitovkami,tercovcom a drachsim rybam by som nitovky nedal .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: patrick
Je to nejhorsi krmeni ktery rybam muzete dat v jakemkoliv stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:14 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: patrick
Nítěnky jsou humus. Mražené, živé - nebrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:12 patrick
a ty kupovane jsou teda bezpecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 12:05 jurek – Re: metal
No to jste napsal pěknou blbost,zmrazením se patogeny nevyhubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:01 Muž metal [96] - Cichlidy
tie co predavaju su take iste ako co nasbieras v kanali,akurat smrazenim sa vihubia bakterie.as si ich zamrazis tak su bespecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:41 Muž Jasnovidec [-3] – Re: ivan
a ty z akvaristiky jsou bezpečné? Jak je chovají profíci? Jaký je rozdíl mezi nítěnkou a patentkou? Je nějaké riziko při krmení mraženou -20°C nítěnkou/patentkou.

díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:00 Muž ivan [15] – nitěnky
Nejlepší je koupit mražené,odlov ve stokových vodách není zrovna lehký a hlavně je možnost zavlečení čehokoliv(třeba ploštěnky).Bydlím pod Libercem,v Nise jich je vagon,ale radši si je koupím.Jestli je chceš hledat,přežívají v bahně v mírně znečištěných(organické znečištění) tekoucích vodách,větší množství tvoří načervenalé kolonie nad bahnem,tak je najdeš.Ale fakt si je radši kup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 17:33 oldkiwinka – Re: kvang1
A máš to vyzkoušené? Takhle jednoduché to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 17:24 jirkaa – Re: kvang1
v paneláku mi to nefungovalo,malý provoz na wc,nestačila se odtočit studená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 15:54 kvang1 – Re: metal
presne tak......silonka a ukotvit do zachodu kam nateka voda.....mnozi se maji tmu proste jim to vyhovuje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 07:37 Muž metal [96] - Cichlidy
doma sa odchou nepouziva.zbieraju sa na bahennych miestach,kanaloch,odtoky z jatek.sdruzuju sa do cervanych hrciek.doma sa davaju do silonky a do nadrzky z vc.tam sa najcastejsie meni voda.potrebuju cerstvu vodu,tam vidrzia aj mesiac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 22:06 oldkiwinka – Re: Award
V akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2008 22:03 marsz
Bych si pořídil jatka a sbíral je pak asi u výtoku do řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:55 Award – Re: Kurhell
A kde se dají sehnat?
u nás v Akvaristice je nemaj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:27 oldkiwinka – Re: Kurhell
chov: studená voda, kde v klubku budou vyčnívat půlkou klubíčka nad hladinu.
odchov se nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:22 Muž Kurhell [7] – Niťenky
Zdravím
Máte někdo zkušenosti s jejich chovem a odchovem???
chtěl bych se do toho pustit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 02:40 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Když u nás jednou za uherák seženu živé nitěnky (dovozce je prověřený, neznám nikoho kdo by si jimi něco zavlekl), začnou moje ryby přímo šílet div nerozboří akvárko... a pak dlouhou dobu nechtějí (potvůrky) nic jiného X-) :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 08:32 jurek – Re: ToGi84
Na druhou stranu,bez nítěnek se Vám některé druhy ryb budou jen těžko třít,halančíky krmím převážně nítěnkou,stejně tak i pancéřníčky panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 22:44 Muž ToGi84 [2]
V životě bych nedal žadne rybě žive nitenky, je to naprosty sajrajt a temer vždy po nitenkach my hodne ryb uhynulo. Nic proti, ale když vidím, jak je prodávají ve zveráku a plno lidí jim to tam nadčeně kupuje (taky kde jinde by to sháněli, pokud to nejsou nejací velcí chovatelé)tak si říkám, chudáci ryby sad sad Já krmím 80% mraženým, at to jsou komari larvy, patentky a hlavne artemie....
Každý má svuj nazor na zive nitenky, ale já se dostkrát spálil,takže mluví ze mě zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 21:45 Usine
Chodím mražené krmení kupovat na burzu a mražené nítěnky tam nikdo neprodává, proč asi? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:02 Muž chicko [124] – Re: skalára
mražený nítěnky nejsou dobrý vždycky je to taková kaše a spousta kalu, mražené jsou lepší patentky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:33 skalára
Moji miláčci (skalárky,paví očka a ancitrusci)se taky mohou po nich utlouct.Skalárky navíc MILUJÍ živé komáry.To je pak pro ně úplně svátek. hop Zajímavé je,že nad mraženými nítěnkami ohrnují čumáčky a tak jim je nekupuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:56 Muž chicko [124] – Re: Franta
jo jo mám čichavce perletové a ťem to jede nejvíc a paví očka se po tom taky můžou utloucy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:14 Franta
:-) Já mám Čichavce,Akary,Tetry a neonky a ty se múžou po nítěnkách utlouct takže doporučuji občas zpestřit stravu nítěnkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:58 Muž SAA [9]
Na "chov" černých komářích larev (larev komára pisklavého- Culex pipiens) je dobrou metodou jakákoli nádoba, já používám na zahradě zapuštěné vany. Komáři klaodu svá vajíčka raději do nádob, které jsou zarostlé, je v nich listí a klacky, nebo mají alespoň tmavou vodu. Samice komárů tady nakladou vajíčka, která se během pár dnů vylíhnou, larvy se něčím živí a cca. za 3-7 dnů (podle teploty) dorostou do velikosti, kdy je chytíme do akvarijní síťky. Lze samozřejmě použít i síťku s jemnějšími oky. Krmíme larvami a pupami-kuklami. Jsou považovány za jedno z nejhodnotnějších krmiv pro ryby. Potvrzuji, že se po nich ryby lépe třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:45 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:42 Muž krysikmouse [11] – Re: chicko
neee ted mi prilitne tak možna petikilo na čelo . ale na jaře to prubnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:19 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
to jako teď v zimě??? To ti nevijde... jinak hodně štěstí :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:13 Muž krysikmouse [11]
no zkusím dát na zahradu něco uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:07 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
jj stačí i vědro, ale jen v létě ted asi nic nepřilétne :-D . My máme na chtě 5 sudů, takže to i něco zamrazim na horší časy(zima) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:45 Muž krysikmouse [11] – Re: chicko
:-) já vím no vyrábět to není ten správný název:-) takže suda na zahhradku a naplnit vodou a čekat ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:44 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
vyrábíte???? no výroba to neni ale v léte je vybírám ze sudů, ale sou to ty černý larvy ale taky njim to chutná :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:42 Muž krysikmouse [11]
¨mam jen hloupy dotaz. Vyrábíte si někdo živé patentky ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 17:55 Muž SAA [9]
Já jsem pro nitěnky, je to dobré živé krmivo, živé se jednoduše uchovává. Mražené nitěnky jsou vhodné leda pro sumce, kteří vyberou vzniklou kaši. Patentky jsou levné, dobré, ale ryby potřebují občas něco živého, co jim zpestří stravu. Je bez diskuzí, že není vhodné krmit pořád tou samou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:04 MESTEK
mám panceřníčky,krunýřovce a parmy nádherné - všechny druhy radši patentky než nitěnky a neitenky kupuju za 49 a patentky za 19 - JSEM PROTI NITENKAM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:53 Muž DrSova [28] - Rostliny
Nitenky-zive,paentky-mrazene, rybky rostou vesele.Ale bacha na prekrmeni,muzou byt pak pekne tluste.Zvlaste parmicky 4pruhe :) nenažranejsi(nejvypasenejsi) rybky sem nemel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:29 Muž SAA [9]
Já jsem krmil nitěnkami i citlivé ryby (N. rachovii) a nic se jim nestalo. Stačí mít ověřený zdroj a nitěnky proprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:09 Petr
Jaké rybyčky by se nemají rmit nitěnkama a jakým to nevadí? Jsou lepší nitě, nebo patentky? Je lepší živé, nebo mražené (živé) krmení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 15:23 Muž chicko [124]
jo obcas jimdam...jenom živé mražené radsi patentky...lépe drží tvar
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:01 rolandmynar
Jak které rybky. Ne všechny to dobře snáší.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=174