Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 21:52 stupy – Re: nigule
ja davam 7rybičkam 1/4 z jedne kostky ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 15:40 Muž jajaapaja [174] – Re: Leon
Tak to musí bejt hodně hustá silonka.já když ještě neměl košík na nítěnky tak jsem je dával do silonky a oni zní vylézaly do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 14:04 Muž Danjar [0] - Rostliny – Re: Pete
Daval jsem nitenky i s nadobou do splachovadla a bez problemu. Zadny bordel a uz vubec ne nejaky smrad. Je jen dulezite, kolik lidi ten zachod pouziva. Cim vic lidi, tim vice se splachuje a tim lepe pro vydrz nitenek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:05 Muž Yirka [9135] – Re: ivan2
Jelikož měrná hmotnost nitěnek bude vyšší než vody, odpově´d je nabíledni. ;-)
(Pokud to chceš přesně není nic lehčího než si zvážit stejný objem vody a nitěnek a porovnat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:59 ivan2 – NITENKY 1 KG
Daju sa uskladnit aj v chladnicke. Kedze v chovni nemam chladnicku , tak ich uchovavam v polystyrenovej krabicy na prepravu ryb . A to tak ze dam nitenky do misky alebo do kybla s asi 1 cm vyskou vody. Aby to bolo v chlade, tak tak davam zamrazenu vodu vo flaske-mimo niteniek alebo flasku davam postojacky. Kazdy den to preplachnem. Nitenkami krmim tak 2-3 krat do roka. Ale mam otazku, je viac 1 liter alebo 1 kg niteniek. Ja kupujem totiz na litre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 06:49 Leon
Já propíram jenom přes silonku a nikdy mi teda neutekly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 02:12 Muž Pete [10] – Re: dodmo
Nitěnky můžeš i krmit a vydrží déle než jeden týden. Stačí jim dát plátky brambor, nebo ovesné vločky.
To wécko není špatný nápad, taky jsem nad tím kdysi uvažoval. Nakonec jsem od toho ale upustil (bordel, smrad atd) a kupuji si jen tolik, co stihnu do 4-5dnů zkrmit.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 22:47 Muž jajaapaja [174] – Re: Leon
Pozor silonkou utečou.Mám vyzkoušený.Na tu nádržku kape jedna kapka za 4 až 5 vteřin.To uplně stačí.Kdo se nemůže dočkat než mi to dají do rad ,dám plánek ke mě do techniky.Bude sice bez popisu ,ale je srozumitelnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2009 21:28 Muž metal [96] - Cichlidy – re dodmo
kilo niteniek za tyzden nespotrebujes a vo vc ti dlhsie nevydrzia nes tyzden tak je lepsie pol kila zamrazit ako nehat pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:06 Muž Yirka [9135] – Re: Leon
Asi by to tak nějak taky šlo, ale je to nehospodárné, když necháš týden i slabě protékat vodu do odpadu, udělá ti to (vedle akvária) další průvan ve vodoměru. V tom WC splachovadle ta voda přece jen nejde zcela bez užitku do odpadu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:52 Leon
A co vzít kýbl na patřičný množství do něho navrtat díry a nacpat silonku...a pak jenom kohoutek a nechat kapat třeba v umyvadlu i když na tom wc to pude líp..příde mi to hrozně jednoduchý ale nikdy sem to takhle nedělal tak prosím nenadávat :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:52 Muž jajaapaja [174] – Re: dodmo
Dal jsem to na rady .Doufám že to redakce schválí a zítra to tam máte.Když ne tak to hodím k sobě do techniky.Dívám se že bych se upsal. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:17 Muž Miras [111]
za ten plán bych se taky připojil, asi bude nejlepší to sem hodit :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:56 Muž mnammnam [23] – Re: jajaapaja
muzu i ja ten plan dostat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:47 dodmo – Re: metal
metal: neumíš číst? živé,mražené si můžu koupit přímo ne jajaapaja: určitě si vezmu plánek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 18:39 Muž jajaapaja [174] – Re: dodmo
Já si udělal na wc nádobku do které kape voda z nádrže a odtýká hadičkou do wc.Vydržej tam týden .Víc už ne.Jestli budeš mít zájem namaluji ti plánek jak na to.Kdyžtak písni na mojí poštu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:36 Muž metal [96] - Cichlidy
daj ich zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:23 dodmo – nitenky 1kg
Dobrý den,mám trošku dilema,kde uskladnit na týden nebo dva 1kg živých nitenek,normálně kupuju po 20kč a mám to v misce klidně i 2 týdny proplachuju 2,3x denně a vydrží,ale jak mám skladovat takové množství? rozšiřuju chovy apotěry mají velkou spotřebu a po 1kg mi to výjde o 50% levněji,jinak bych nekupoval po kilu. Poradí nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:54 Muž Dixon [13] - SumciRe: včelař
ano su to nitenky v kocke,,,tak prepichnem....díky :-)
a svorky pak vytahuju magnetem na tyčce abych se tam nemusel koupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:53 Muž včelař [44] Re: Dixon
ten jde taky propíchmout( jsou to nitedky vzsušený a v kostičce) nebo si to pletu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:37 Muž Jurasek [137] Re: Dixon
Pokud není nějak konzervovaná (nějaká mastnota...), tak to ničemu vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:32 Muž Dixon [13] - Sumci – Ako udrzat na dne potravu?
Ahoj,zaujimalo by ma ako udrzite na dne potravu,napriklad tubifex....
ja ho stlacim pinzetou a zakliesnim medzi kamene a pinzeta to stale drzi....nemate ine napady?neskodi ze tam na nejakych 45min. bude ta pinzeta? :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 16:15 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: oldkiwinka
omg, ty jsi nikdy neviděla mražený nítěnky bo co ?? jsou to normální nítěnky žádna kaše, drží v celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 11:08 karlos55
Burza má výjimku EU smich smich Měli živé nitěnky hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:30 Muž Jasnovidec [-3] – Re: PaDa
no, ale kde teda berou ty nítěnky na mražení, když živé nesmí prodávat, protože jsou chráněné :-D, možná ty živé chrání EU, protože, sežrání rybou je pro ně utrpení a týrání. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:20 Muž Roman09 [1]
jj palec potlesk hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 13:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: oldkiwinka
Mrazí se... a je z toho nehorázná kaše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 13:39 Muž Jasnovidec [-3] – Re: oldkiwinka
to je možný, ale když jsem se ptal na mražený krmení, tak mi nabízeli srdce, patentky, nítěnky, plankton, ..., já bral patentky.

Patentky dávám těm svym rybkám také jednou týdně na zpestření stravy jí je s chutí všichni, jinak dávám tablety, po těch se můžou utlouct ancíci a péřovci, to jsou vždy boje o místo na tabletě. Jinak dávám vločky a po patentkách nepozoruji, že by byl nějaký problém, asi to je tím, že mám jen nenáročné druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 10:02 RAP – Re: ToGi84
S patentkami opatrně. Mraženýma už raději taky moc nekrmím, max.1x týdně. Jakmile je dám víckrát, ryby mají problémy se zažíváním a je jedno z jakého zdroje jsou(patentky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 06:46 oldkiwinka – Re: Jasnovidec
Mražené nitěnky? Odkdy? coze Co vím, tak se to nemrazí, páč je z toho pak nehorázná kaše...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 01:59 Muž Jasnovidec [-3] – Re: vaclav
zato mražených mají asi zásoby ještě z dob, kdy chráněné nebyly :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 22:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vaclav
Pod papírnou ve Větřní jich bývala plná Vltava, stačilo nabírat pádlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:32 Usine – Re: karlos55
Bohužel nalitá nebyla. Úpravny vody jsou na vině jejich skoro zmizení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:31 karlos55
ahoj lidi.Dnes jsem byl na Smíchově pro živé nitěnky a prodavačka mi řekla že už ne budou že jsou chráněné coze Asi byla nalita smich Nevíte kde kolem Smíchova mají živé nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:57 Muž metal [96] - Cichlidy
mislite ze susene nitovky su nezavadne,mislim tie co predavaju bezne v bile ci kauflande viraba tatrapet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:40 Žena lulk [5] - Cichlidy
Jednej yellowke trčal dlhý hnedý výkal,ale teraz je už v pohode.Takže dúfať,že to strávia aj ostatné.A dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: lulk
Nic,a doufej,že to stráví. ;-)
Edit:Nedávej jim celý den jíst,mají velmi dlouhé střevo,tak ať se moc nenaplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:35 Žena lulk [5] - Cichlidy
žial,boli to tlamovce.Ja som si to všimla až neskôr,ked bola väčšina zjedená.Hodila mi ich tam moja (5 ročná) sestra.Viem,že nitenky sú zdrojom chorôb a mbuny nimi nesmú byť krmené.
čo mám spraviť aby sa teraz predišlo riziku nakazenia?Už asi nič,že?Už to je v háji sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: lulk
Stát se nemusí nic,ale také může,záleží i na tom,jaké ryby jsi krmila.Nitěnky jsou obecně považované za nejnebezpečnější krmivo.Dost často bývá původcem střevních nemocí.Pokud jsi nakrmila své tlamovce,dej na ně pozor,mbuny by takovouto stravu neměly vůbec pozřít.Přečti si toto vlákno od začátku,a přečti si něco o tlamovcích.Hlavně o Malawi bloat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:11 Žena lulk [5] - Cichlidy
a čo sa im z toho najhoršie môže stať?Kedy sa prejavia možné príznaky choroby?dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: lulk
Když už jsi nakrmila,tak uvidíš sama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:37 Žena lulk [5] - Cichlidy
Ja som nakrmila rybky živými niťovkami kúpenými v malinkom poldecovom sáčku.Neublížia rybkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 10:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jasnovidec
To jo,ale otázka zněla na srdce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 05:04 Muž Jasnovidec [-3]
čichavci si na patentkách skvěle pošmakují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Ambra
Zkusit to můžeš,ale opravdu nevím s jakým výsledkem,obrať se na chovatele čichavců,snad ti pomohou.Nebo udělej směs bez srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:43 Žena Ambra [7] – Re: Romy
Jasně, děkuji a myslíš pro ty čichavce že by to nechtěli jíst nebo že to pro ně není dobrý? ani když ho v té směsi bude jen troška?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Ambra
Všechno syrové,jen žloutek vařený.Zamrazit se směs dá v čemkoliv.Já jí mrazím v mřížce na led.Čichavcům bych tuto,či jinou směs dal také,jen si nejsem jistý,jak by reagovali na srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:27 Žena Ambra [7] – Re: Romy
Ahoj, vážně pěknej článek, jen si chci něco upřesnit, to kuřecí nebo hovězí srdce do toho přidáváš asi syrové?Ten žloutek taky?eventuelně tu krevetku taky syrovou?A jen pro inspiraci v čem to zamrazuješ?A ještě jedna otázečka, vidím že tím krmíš terčovce, je tohle vhodné i pro čichavce a cichlidky?Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Ano,to máš pravdu,pouze se vyčistí.Na dezinfekci se dá použít už zmiňovaný hypermangan,ale ten nitěnky snášejí hůř a hynou dříve,než patentky.Takže nula od nuly pojde.Čerstvé jsou zdrojem nemocí,mražené jsou jen kaše.Nejlepší je nitěnky odstranit z jídelníčku ryb úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:35 Mato00
No ja musim pochvalit polskeho dodavatela ktory nosi patentky do nasej akvaristiky:su ciste,je v nej malo vody(nemusia sa rezat staci ich rozlomit!)Ale co nosi nitenky je to humus vyhodil som ich! :-|
A inak este otazka mimo temy oplati sa vôbec krmit dafniami a dospelov artemkov?!Je to len chitin a voda!?Je to pravda?Pocul som uz od viac chovatelov, ze ony krmia vo svojich chovniach z mrazeneho iba patentkamy(vecsie ryby a dorast) a cyklopom(pikrmovanie popri artemke)!Je to vhodny sposob krmenia, ze rano suche a vecer patenka/cyklop pre poter! ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=101