Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kvalitní jehlový ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Kvalitní jehlový ventil na CO2
jehlové ventily od camozzi a další věci ohledně CO2 z tlakové lahve
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 11:00 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Pokud jde o zpětné ventily tak ty většinou nefungují a ty drahé jsem nezkoušel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 10:11 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Díky za příklad. Já vybíral redukční ventil také na rostlin. akva nebo u Rataje, proto mi to vycházelo dráž.
OK, na mallu seženu red.ventil podstatně levněji, láhev taky trochu levnější. 1.600 + 499 + 329 jsem na 2428 Kč. To je 90 Kč míň než ten set. Plus doprava u těch komponent, ale budiž.

V setu už je připravena správná spojka, připojení na hadičku, zpětný ventil.... (i když ten bych nahradil skl.počítadlem se zp.ventilem). Hlavně je to prodávaný jako komplet, včetně záruky. Při problému nemusím řešit, jestli jsem použil správné/odpovídající díly.

Ale promyslím to ještě, pořád je to míň než 3.000 nebo 3.500, v případě setu, o kterých uvažuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 18:46 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Tak jen to co jsem našel www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo
www.growmarket.cz/…
www.mall.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
to je asi za 2100kč je pravda že v tom není doprava. :-) Vždycky mě baví si něco udělat sám než kupovat hotovku. Já mám třeba hasičáky a ne lahve na sváření. Určitě se dají sehnat lacinější věci třeba repasované lahve a budíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 15:41 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
To jsem samozřejmě zkoušel. A počítal. Zkoušel jsem dvě verze ale vždy jsem byl o 1000 až 1500 Kč výš než set nabízený obchodníkem jako celek.
Modrý odkaz jehlové ventily od cam... ? Ano, četl jsem ještě před napsáním dotazu. A nejen ten.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 14:36 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Co takhle si to koupit zvlášť třeba ve svářecích potřebách? Nebo kliknout na ten odkaz v modrém rámečku co je v záhlaví. Čím jednoduší co2 set je, tím spolehlivější bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 13:15 Brodys Re: Roman.Kl
S tím jsem taky experimentoval, než jsem zjistil,co to je. Nějaký efekt jsem nezaznamenal. Zase abych nekecal, snažil jsem se najít výrobce setu Aquario a zatím nic nenašel, takže to třeba bude Čína. Nicméně vypadá kvalitně, robustně, jediné,co bylo třeba upravit,byl difuzor, který nahradil atomizér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 12:29 Muž Roman.Kl [27] Re: Brodys
Jj, taky jsem kdysi zkoušel kvasnice a pod. Nyní pár týdnů používám Seachem Excel, malinké zlepšení.
Ale evidentně bude nesrovnatelný tekutý uhlík a CO2 z láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 12:18 Brodys Re: Roman.Kl
Tak asi by jsi se obešel bez nočního vypínání, ale zase je to pojistka, když by vypadl proud. Sám mám z rostlinných akvárií set Aquario a asi bych nešel do nějaké no name značky. Nestojí to zase tolik, že by stálo za to řešit problémy. Sám jsem došel k tomuhle názoru čtením různých příspěvků a to jsem údajně chtěl začínat s jedlou sodou a kyselinou citronovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 11:38 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Ahoj všem, když shrnu odpovědi na můj dotaz ohledně výběru setu, tak tu máme jeden názor ve prospěch setu Camozzi, zajímavou úvahu o potřebě/nepotřebě nočního vypínání (to ještě musím domyslet).
Jinak žádný další názor/zkušenost pro nebo proti těmto setům?
A koukám, že na profiplants nabízejí stejný set za podobnou cenu, myslím, že se shodnými komponentami jako na rostlin.akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 19:52 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
tento web jsem "objevil" nedávno a chystám se prohlídnout místní videa a rady. Víc hlav víc ví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 19:47 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
www.profiplants.cz/… Já bych jel nonstop akvárium je na to dostatečně velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 17:52 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Předpokládám jen spínací hodiny. A doladit nastavení vypínání CO2 večer v předstihu, vše s použitím checkeru. pH kontrolér by byl fajn, ale jedno po druhém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 15:36 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman
Pokud nechceš řídit ten elmagnet ventil nějakým kontrolérem tak si ho nekupuj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 13:01 Roman Re: Buldr
Moc díky za názor palec , sám to vidím podobně a chtěl jsem slyšet další názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 11:51 Roman – který set
Ahoj všem, už pár dnů tady hledám odpověď, jaký set koupit pro 240 l rostlinné akva.
Buď s čínskými komponenty tento -
www.rataj-spk.cz/…

nebo s camozzi komponenty tento - www.rostlinna-akvaria.cz/…
(snad tu nedělám nepovolenou reklamu)

Níž je rok a půl starý podobný dotaz, pak několik různých názorů, četl jsem i diskuze o jehlových ventilech.....
Dokážete někdo s odstupem času napsat svou zkušenost s jedním nebo druhým setem? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 12:37 Muž ValaRa [26] Re: vaclav
dakujem za upozornenie, opravim prezentaciu. Pre CO2 som sa rozhodol, a myslim ze spravne, kedze rastlinkam bez rybiciek (iba 4ks Otocinclus) sa nedarilo podla mojich predstav, okrem Egerie Densa, ta rastla aj bez CO2. Zacal som "burciakom", ale neustala kontrola, obtiazne "vypinanie" na noc a doplnanie raz za dva tyzdne kvasnym mediom ma otravovalo. Zaobstaral som si jednoduchy lacny set do 100€ (nova 2,1L flasa, reducak, ihlovy ventil, spätny ventil, EM ventil). CO2 rozpustam cez skleneny "fajkovy" difuzor (20mm) s keramickym kamenom. Je u dna, vypustene bublinky vplyvom prudu nestupaju hned k hladine, ale prejdu takmer celym obvodom akvaria. Maju dostatok casu rozpustit CO2.

Mimochodom, mam moznost za cca 12€ kupit ihlovy ventil Camozzi RFO 352-M5 spolu s dvomi redukcnymi vlozkami M5xG1/8, tak rozmyslam ze to vymenim za sucasny Camozzi RFO 383-1/8 a o vysledok porovnania sa neskor podelim. Este stale uvazujem aj o Ratajovom Oxyturbo ventile, ci nebude pre nano akvarium vhodnejsi. Skoda ze neviem zohnat Ideal 52-2, tolko co stoji by som zan este obetoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2019 12:16 R Muž vaclav [14616] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ValaRa
V prezentaci píšeš že CO2 ne, to se jak vidět změnilo a nenapsal jsi čím rozpouštíš. Pokud potřebuješ tak vysoký tlak asi máš pravdu, pokud ho ale tak velký nepotřebuješ tak ho sniž a regulovat to půjde lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 11:13 Muž ValaRa [26] – Camozzi RFO383-1/8
Dobry den,
musim iba potvrdit nizsie pisane, ze ihlovy ventil Camozzi RFO383-1/8 nie je vhodny pre nano a male akvaria, kde sa vyzaduje regulacia na cca 10-20 bubliniek na minutu. Pri tlaku vo flasi (60, nova flasa) a optimalnom tlaku za redukcnym ventilom (cca 6, podla navodu medzi 5 az 10) mam ihlovy ventil takmer uplne uzatvoreny, otvoreny je tak na 1-2°aby som dosiahol nizky pocet bubliniek. Kazdy co i len dotyk a posun o 1°zvysi pocet bubliniek 2-3 nasobne! Cize vhodnejsie pre male akvaria su uplne jemne ale drahe ihlove ventily, pripadne za pokus by stalo vyskusat RFO 352-M5. Pekny den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2018 22:58 Muž Miras [111] Re: jamajcan
No já více-méně taky četl, že Camozzi, ale dole ve vlákně se píše, že i ten Rataj je dobrej. Ten třetí to jsem si tak asi myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2018 22:12 jamajcan Re: Miras
S tím od Rataje zkušenosti nemám, Camozzi s čistým svědomím doporučím, ten poslední určitě nebrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2018 21:30 Muž Miras [111]
ahoj, tak nevím který vybrat, asi nejvíc se mi líbí ten od Rataje:
www.rataj-spk.cz/…

nebo teda Camozzi?
akvaristika-365.cz/…

a ještě jedna alternativa:
akvaristika-365.cz/…

a teď babo raď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 22:58 Muž Daviman84 [9] Re: vlasolis
Žebřík ti nebude dávat žádný odpor tlaku takže hned poznáš jak jsi to nastavil.
Funguje to tak, že tu spodní matku vyšroubuješ úplně nahoru k regulátoru. Tak můžeš regulátorem šroubovat a nastavovat průtok v plném rozsahu. Až budeš mít nastaveno tak tu spodní matku zatočíš úplně dolů(pouze tu matku) a tím zabráníš, aby se ti nedopatřením rozházel průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 22:24 Muž vlasolis [2] Re: DavFM
Tomu moc nerozumím, jak to tedy funguje ? Já to prostě utáhnul na doraz na minimum oba ty závity,tím spodním bych řekl, že se nastavuje minimální průtok pod který se nedá už ten vrchní uzávěr dostat ... , teď to tak nějak chvíli běhalo ale pak se to zastavilo a výstupní tlak na redukčáku je nastaven na minimu ... ríkám si, jestli to není třeba přetlakovanou láhví ale to je asi blbost .Koukal jsem na nějaký návody na jehlák ze zapalovače, tak bych mohl třeba zkusit za tento dát ještě ten pokud by s tím byl problém .Na tom videu to ale reguluje tak snadno , On tam má ale difuzer a já mám žebřík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 21:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vlasolis
Jen takový nápad, na tom, čím točíš, je ještě takový kroužek, je to jako kontra matice. Tak tedy, máš ten kroužek vyšroubovaný až úplně nahoru? Pokud ne, tak tě to nenechá úplně dovřít jehlu do sedla.
Ten ventil asi nebude nějaký zázrak, ale nějaký nejhorší šmejd to taky nemusí být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 20:30 Muž vlasolis [2] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Asi je to shit nějakej ... On se mi ani ten prodavač nezdál , chtěl mi nutit skoro i tu jeho lahev, že jesli není ten hasičák práškovej přes to, že dělá ve svářecí technice a lahve plní, na tom hasičáku je jasně napsaný CO2 hasicí přístroj ... Je to nějakej neznačkovej šmejd asi ,,, určitě to teda nepracuje jak na tom videu a nejvíc to reguluju tím redukčákem ... No tak jestli nejsem idiot a je to fakt špatnej ventil, tak kde koupit dobrej , bejlíp v kamenném obchodě abych nemusel čekat v Praze ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:30 Muž Jarry [1438] Re: vlasolis
Není to druhý kolečno jenom matka, kterou se dá zafixovat pozice toho regulačního? Tím by se dalo docílit chovaní, které popisuješ, ale může to být i nekvalitní ventil, chtělo by to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:14 Muž Daviman84 [9] Re: vlasolis
Kudy uchází? Blbá otázka, ale podle toho co říkáte, předpokládám že uchází směrem do akvárka a v tom případě se nejedná o kvalitní ventil...
Hoďte foto jak to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 17:24 Muž vlasolis [2] – Je ventil rozbitý
Dobrej. Koupil jsem si dnes set na napojení na hasičák, moc mi ten jehlovej ventil nesedí ... Pokud je utažený a povolím redukční ventil, prochází přes něj plyn ... Ten jehlák je taková malá černá krabička a jsou na ní 2 kolečka, jedno asi na regulaci a pod ním je druhý který nevím na co je ... Podle návodu na Youtubu jsem udělal vše správně. Nejdřív jsem utáhnul redukční, aby šel plyn ven a ten jehlovej i když je utařenej propouští ... Co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 10:57 Marcel G Re: Pavel Kolc
Ten vůbec nevypadá špatně. Nevíte, jaký je u něj průměr hrdla (angl. orifice) a kolik otáček lze udělat od úplného uzavření do úplného otevření ventilu? V dokumentaci jsem to nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:22 Pavel Kolc – Přesný ventil
DObrý den, pokud máte problém s regulací vzduchových bublinek doporučuji NADEL 18 HR, oproti CAMOZZI je to kvalitní jehlový ventil cena 820,-Kč bez DPH (pozinková verianta) lze ho koupit i v nerezové variantě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 20:21 Muž tonof [53] - RostlinyRe: laKatos
Ideal Valve je iba ihlový ventil, pre mňa extra drahý. Chihiros mini CO2 je redukčný s ihlovým,počitadlom bublin a manometrom v jednom za 40 euro akurát bez recenzii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 09:07 laKatos Re: tonof
Pokud by někdo šel do toho Ideal Valve na který zde poukazal Marcel G rad se podelim o náklady spojené s nákupem. Jeden bych si bral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 20:43 Muž tonof [53] - Rostliny – Chihiros mini CO2
Má niekto z kolegov skúsenosti s Chihiros mini CO2 redukčný ventil s nanometrom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 11:03 GP Re: Marcel G
průtok by měl být také závislý vstupnímu tlaku jehláku, takže pokud jde o jedno akvárko, měla by jít zkombinovat regulace jehlákem a redukčákem.
samozřejmě, že při požadavcích na vysoké tlaky výstupu je regulace o to složitější, že bublina představuje více plynu při atm. tlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2016 09:51 Marcel G Re: dravec
Já se trochu obávám, že si asi moc nerozumíme. Ventily, které se běžně používají k nastavení průtoku CO2 v rostlinných akváriích, nejsou primárně určeny k regulaci malých průtoků. Extra jemně regulovatelné škrtící ventily určené pro nízké průtoky (což je náš případ) jsou extrémně drahé (jeden takový ventil stojí i přes čtyři tisíce Kč), a proto se většinou musíme spokojit s levnější (a hůře regulovatelnou) alternativou v podobě jehlových ventilů Camozzi (či ještě horších alternativ).

Pro představu: Průtok CO2 rychlostí 30 bublinek (o Ø 4 mm) za minutu představuje 0,12ℓ plynu za hodinu, tj. 0,002ℓ za minutu. Nejjemnější ventil značky Camozzi (RFO 352-M5 za ~300 Kč) je určen pro průtoky 0-55 ℓ/min. Pootočení ovládacího kolečka na tomto ventilu o 360° (tj. jednou dokola) představuje teoretické zvýšení či snížení průtoku o 3-5ℓ za minutu, z čehož plyne, že pootočení kolečka o pouhý 1° představuje zvýšení či snížení průtoku o ~0,01ℓ za minutu (= 150 bublinek za minutu). Jinými slovy, stačí, když ventil Camozzi pootočíš o pouhý 1° (tj. 1/360 otáčky), a zvýší se ti průtok CO2 o 150 bublinek za minutu! Takže teď už je ti asi jasné, že dosáhnout pomocí ventilu Camozzi systematické a spolehlivé změny průtoku CO2 třeba z 30 b/m na 25 b/m je nemožné, a docílíš toho jedině systémem pokus-omyl (prostě o trošku ventil pootočíš a zjistíš, že ti stoupl průtok až moc; tak se o kousek vrátíš zpátky a zjistíš, že už je to zase málo ... atd.). Používat ventil s průtokem až 55 ℓ/min pro nastavení průtoku 0,002 ℓ/min není tedy rozhodně ideální. Mnohem lepší by samozřejmě bylo používat k regulaci toku plynu jemnější ventily určené pro nízké průtoky. Ty jsou ale příliš drahé → cena jednoho takového ventilu převyšuje obvykle $150. Ono to ve skutečně takhle přímočaré není, protože ty ventily v sobě mají jehly, které jsou kuželovité, takže regulace průtoku není lineární. Každopádně nastavovat malé průtoky pomocí ventilu, který je určený pro velké průtoky, nebude nikdy snadné. A já moc pochybuju, že ty levné ventily, co se prodávají za pár stovek, patří do kategorie jemných ventilů, jejichž výroba je o dost náročnější, protože se zde kladou mnohem vyšší nároky na přesnost.

U velkých akvárek, kde rozdíl mezi 30 a 60 b/m nebude mít pravděpodobně "smrtící" následky, není jemná regulace asi tak důležitá. Ale já třeba používám 15L testovací akvárka, kde potřebuji udržovat stabilně pH v rozmezí 6.35 až 6.45, a můžu ti říct, že pomocí ventilů Camozzi to prostě není možné zregulovat. Kromě toho ty ventily neumí ten tlak udržet. I když to nastavíš, tak druhý ten už tam můžeš mít jiný průtok. Teď tam používám ventily Ideal Valve 52-1 s Vernierovým měřítkem (viz "metering valve with vernier handle" na Googlu), a i tak je to na hraně.

Tohle téma by ale vydalo na samostatný článek. Každopádně když už chce někdo používat ventily Camozzi, doporučoval bych použít ventil Camozzi RFO 352-M5 (nikoli RFO 383-1/8, který se běžně prodává v akvaristických e-shopech). Už jsem to tu kdysi řešil: rybicky.net/forum/8490…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 08:45 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MarcelG
Dobry ventil je od rataja,
alebo tento www.aquasabi.com/…
oba mam vyskušané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2016 11:46 Marcel G Re: vavralery
U výrobku jsem bohužel na stránkách výrobce nenašel žádné podrobnější technické specifikace (což ve mně nevzbuzuje zrovna důvěru). Mohl bys mi prosím aspoň zjistit, na jaké průtoky (počet bublin za minutu = bpm) se s tím dá spolehlivě dostat? Tím "spolehlivě" myslím, že se na to dostaneš bez nějakého laborování typu "pokus-omyl". Jinými slovy, nastavíš třeba průtok 60 bpm (tj. 1 bublina za sekundu), a pak ventil postupně pomalinku zavíráš a sleduješ, o kolik bublin se ti průtok změnil při každém pootočení třeba o 1 mm. U ventilů Camozzi vím, že změnit průtok třeba z 10 bpm na 12 bpm je už nadlidský úkol. Tak by mě zajímalo, jestli je to s tímhle ventilem opravdu takový rozdíl. Úplně ideální by bylo, kdybys mohl natočit nějaké krátké video a hodit to na YouTube. Co ty na to? Šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 08:49 vavralery – Extol
Jak uz tu psali"Jehlovy ventil GRUN totalni zmetek pro davkovani CO2 nepouzitelny.
Vlastní skusenost.Camozzi jsem uz ani nekupoval.
Ale poradim.Regulator tlaku s manometrem EXTOL PREMIUM,,asi to nejlepší cim se da seřídit prutok CO2 cena od 180-250 bez dopravy.Ja ho kupuji v Prumyclovy dům.Jeden uz slape rok bez problemu.Ted jsem si poridil druhy.Manometr tam ani nemontujte při tak nizkem tlaku který nastavite stejne nic neukaze.Otvor pro manometr zašroubujte mosatnou zatkou1/8.Reg.ventil ma pripojeni z obou stran 1/4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 14:08 laKatos Re: Hyri
ten contech je nejaky dobry ci co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 13:36 R Muž afc1886 [14715] Re: Hyri
www.rostlinna-akvaria.cz/… Já jsem s tímto obchodem velmi spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 13:25 Hyri – jehlak camozzi
Pani, kde je najlepsie kupit jehlovy ventil camozzi ? nema cenu asi riesit contech pri jednom max dvoch kusoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 13:22 Marcel G Re: Michal
Jediné, co mám, je technický list k ventilům ze série RFU a RFO, které se používají v akváristice:
store.camozzi.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:27 Michal
Měl bych také dotaz a to na zpětné ventily Camozzi. Potřeboval bych vědět nějaké technické údaje (maximální tlak, otvírací tlak, materiál těsnění atd.). Na jejich stránkách nejsem schopný nic najít.
Předem díky,
M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:47 Muž Luko [10] Re: Michal
Zdravim, dovolim si trosku oponovat, podla mna je to tak ako som pisal, downstream pressure p2 je teda podla mna atmosfericky tlak + hydrostaticky tlak + tlak tzv. miestny teda tlak potrebny na pretecenie cez difuzor...stale si myslim, ze prave tento tzv. miestny tlak tvori rozhodujuci podiel na vystupnom tlaku p2! Ako ste pisali, atmosfericky tlak nemusime pocitat, ak pri vstupnom tlaku budeme vychadzat z udaju nanometra...ale opat pozor, je tam redukcny ventil na flasi, teda podla mna vstupny downstream pressure p1 nie je tlak vo flasi ako uvadzate, ale tento tlak p1 je mensi ...zredukovany redukcnym ventilom.
Ale moj nazor je ten, ze len sotva takto analyticky nieco dopocitate, nakolko ten tzv. miestny tlak na difozore (delta p) tak lahko spravne neodhadnete ...skratka tie udaje Cv porovnavajuce jednotlive ventili vyrobcov maju vyznam skor pre urcenie pouzitia daneho ventilu ako prakticke uplatnenie pre vypocet skutocneho prietoku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 11:12 Michal Re: Marcel G
Ahoj,
p=h ró g je vzoreček pro výpočet hydrostatického tlaku.
p je tlak v pascalech [Pa]
h je hloubka pod hladinou v metrech, tedy 0,4 m.
ró (řecké písmeno) je hustota kapaliny, tedy v tomto případě vody a to je 1000 kg/m3
g je gravitační konstanta rovna 9,81 m/s2

p = 0,4 * 1000 * 9,81 = 3924 Pa tedy 3,9 kPa.

U toho kalkulátoru na stránkách Generantu jsem si všiml jednoho detailu a to, že zadávaný tlak je v psig. To znamená, že za nulový se bere tlak atmosférický. Atmosférický tlak tedy můžeme z výpočtu úplně vynechat, protože i manometr je kalibrovaný na nulu při atmosférickém tlaku.

"Downstream pressure" je tedy 0,6 psi

S pozdravem,
M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 16:24 Marcel G Re: Michal
Mohl byste mi prosím uvést nějaký názorný příklad výpočtu. Například, když mám vyústění 40 cm pod vodní hladinou? Nevím bohužel, co je to "h (ro) g". Předem díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 12:56 Michal Re: Luko
Ahoj,
dostal jsem se sem náhodou úplně z jiné strany, sháním vhodný zpětný ventil a znám stránky Generantu. K veličinám "Upstream" a "Downstream", jsou to tlaky na začátku a na konci systému. Tedy ve vašem případě tlak v lahví s CO2 a tlak prostředí, do kterého to celé ústí. Tedy pokud je to pod hladinu akvária, pak p=p(atm) + h (ro) g. Škrcením se koncový tlak nemění.
M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 00:46 Muž Luko [10] Re: Marcel G
Ahoj Marcel, čítal som tu tvoje príspevky, možno by som ti mohol trochu pomôcť...vyznám sa trochu síce skôr do hydrauliky...ale pneumatika je podobná. Čo je všeobecne pri prúdení tekutín rozhodujúce je rozdiel tlaku, alebo inak povedané tlakový spád. Teda rozdiel medzi vstupným a výstupným tlakom, čím je tento rozdiel väčší, tým rýchlejšie bude tekutina prúdiť.
-Vstupný tlak p1 zistíš odčítaním na výstupnom manometri CO2 fľaše. Vstupný tlak by mal byť konštantný v závislosti od kvality prevedenia daného redukčného ventilu (2-stupňový je lepší=udrží konštantnejší tlak)
-Výstupný tlak p2, ale bez manometra nezistíš, určite bude ale vyšší ako je atmosferický, pretože prietok bude okrem atmosferického tlaku ešte brzdený výškou vodného stĺpca a difúzorom. Čiže ťažko ho nejako odhadom určiť, ale povedal by som, že bude tak do 3-5 barov (čím máš póry difúzora-atomizéra jemnejšie tým bude výstupný tlak vyšší). Výstupný tlak by sa už nemal meniť, pretože je daný veľkosťou "záťaže" a tá by sa nemala meniť.
-prietokový koeficient Cv sa ti (podľa mňa) bude meniť v závislosti od škrtenia, teda hodnota Cv udávaná výrobcom bude pri plne otvorenom ihlovom ventile (si myslím :)). Čiže čím viacej ho budeš škrtiť, tým nižšiu hodnotu Cv bude mať...až do 0, keď bude ventil uzavretý. Samozrejme najjemnejšie bude ovládateľný keď bude mať malú hodnotu Cv a veľký počet pootočení. Zase úplne maličká hodnota Cv tiež nebude dobrá lebo ti ventil nemusí dať tvoj požadovaný prietok (napr. chceš 3 bub/s...ale dá maximálne 1 bub/s...hoci sa ti bude dať krásne regulovať počet bubliniek od 0 do 1 bub/s bude ti to naprd :))
-teplota T1 sa bude so škrtením zvyšovať, čím viacej budeš plyn škrtiť tým vyššia bude teplota plynu. Myslím, že nebude celkom správne počítať s teplotou okolia...skús zmerať aspoň povrchovú teplotu samotného ventilu.
...asi toľko z mojej strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2015 16:38 Marcel G – Jemné dávkovací ventily
Fotka k příspěvku Koho by to zajímalo, může se podívat, jaké jemné dávkovací ventily na regulaci průtoku CO2 se dají při troše snahy sehnat, a jak si v porovnání s nimi stojí ventily Camozzi, které u nás považujeme za "velmi kvalitní".

PS: Na samostatný článek nemám dost času, tak doufám, že nepohrdnete alespoň obrázkem z mých webových stránek. ;-)

Kdyby byl obrázek odsud špatně čitelný, tak zde je odkaz na původní verzi v plném rozlišení:
dl.dropboxusercontent.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:39 Marcel G Re: Marcel G
Tak jsem o tom ještě přemýšlel a hrál jsem si s tou online kalkulačkou, a možná jsem na to přišel, tak to sem písnu (kdyby to někoho v budoucnu zajímalo).
Šel jsem na to selským rozumem:
Tlak na vstupu jehlového ventilu je jasný => to je výstupní tlak z CO2 lahve (např. 3 bary = 45 psi). Výstupní tlak je podle mě tlak vzduchu (resp. CO2) uvnitř samotného jehlového ventilu, a tudíž o něm platí, že čím více je ventil otevřený, tím je tento vnitřní tlak nižší, protože unikající plyn nemá v cestě žádou překážku. Když totiž jehlový ventil zcela otevřu, stane se z něj vlastně jakási trubička, kterou plyn proletí v podstatě bez odporu (vnitřní tlak bude nulový). Naopak, čím více jehlový ventil přiškrtím, tím větší bude tlak uvnitř ventilu. Při téměř uzavřeném ventilu bude hodnota vnitřního tlaku velmi blízká hodnotě vstupního tlaku a průtok plynu bude díky tomu nejnižší (ven bude unikat jen nepatrné množství plynu).

Takže při zcela otevřeném jehlovém ventilu bude výstupní tlak nulový (0) => průtok bude maximální, protože směrem ven z ventilu bude proudit stejné množství plynu, jako směrem dovnitř.
Při úplně zavřeném ventilu bude výstupní tlak stejný jako tlak vstupní (45) => průtok bude nulový, protože ventilem nebude vůbec nic protékat.
Při téměř zavřeném ventilu bude výstupní tlak skoro maximální (např. 44,9) => průtok bude velmi malý.

Pokud se pletu, ať mě někdo případně opraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 14:21 Marcel G – Pomoc s výpočtem průtoku
Hledám nějakého fyzika, který by mi pomohl pochopit zadání hodnot pro výpočet průtoku plynu jehlovým ventilem. Našel jsem jednu webovou stránku ( generant.com/… ), kde se dá vypočíst průtok (v jednotkách SCFM = standard cubit feet per minute, což si zvládnu převést na litry za minutu). Nejsem si ale jistý, jaké hodnoty zadat do dalších polí:

Protože chci vypočíst průtok, vyberu si z první rozbalovací nabídky volbu "Flow".
1) Do pole "Cv" uvedu koeficient průtoku z datového listu jehlového ventilu (např. 0.019).
2) Do pole "Upstream Pressure" uvedu (jestli se nepletu) tlak na vstupu jehlového ventilu, tj. vlastně výstupní tlak z CO2 tlakové lahve. Takže když si například redukčním ventilem na CO2 lahvi snížím výstupní tlak na 3 bary (což odpovídá zhruba 45 psi), tak sem zadám "45". Je to tak?
3) Do pole "Downstream Pressure" uvedu (jestli tomu správně rozumím) tlak na výstupu jehlového ventilu. Tuhle hodnotu ale neznám a ani ji nedokážu dost dobře odhadnout. Vím, že standardní atmosferický tlak (v nadmořské výšce 0 m.n.m.) je 14.5 psi (1 bar). Tuto hodnotu bych sem tedy zadal, kdybych CO2 vypouštěl z jehlového ventilu přímo do vzduchu. Předpokládám ale, že když ten plyn nevypouštím do vzduchu, ale do vody (a někdy ještě třeba přes difuzor), tak bude jistě výstupní tlak vyšší. Nebo se pletu?
4) Do pole "Temperature" zadám samozřejmě teplotu v místnosti (25°C = 77°F).
5) A z rozbalovací nabídky "Specific Gravity" vyberu "Carbon Dioxide" (neboli naše CO2).
Pak už jen stačí kliknout na tlačítko "Calculate" a vyhodí mi to požadovaný výsledek.

Mohl by ale někdo prosím ověřit, jestli je můj postup správný, a co přesně zadávat do polí "Upstream Pressure" a "Downstream Pressure"?

Předem díky za odpověď.
PS: Doufám, že můj dotaz nezůstane opět bez odpovědi. :-O

Ještě doplním: Když se do polí "upstream" a "downstream" zadají stejné hodnoty (tj. stejný vstupní i výstupní tlak), výsledkem bude nulový průtok (0.00 scfm), což by naznačovalo, že vstupní tlak nemůže být stejný jako výstupní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 12:20 Marcel G – Jehlový ventil Ideal 52-1
Chci se zeptat, jestli náhodou někdo tady nevlastní jehlový ventil Ideal 52-1 nebo 54-1 (prostě ze série "1")? Potřeboval bych zjistit, jak jemně je s ním možné regulovat průtok CO2. Předem moc díky za případnou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2015 10:31 Marcel G – Škrtící (jehlové) ventily
Přidal jsem tohle info i k článku "Skládáme si svůj set z ověřených levných komponent" ( rybicky.net/clanky/1177 ), ale raději to hodím i přímo do odpovídajícího vlákna. Doufám, že tento příspěvek ostatním při výběru správného škrtícího ventilu pomůže.

Takže označení škrtících (jehlových) ventilů Camozzi je následující:
RF = označení série
U4 = jednosměrný, O3 = obousměrný
8 = šroubení G1/8, 4 = G1/4, 5 = M5, 6 = G3/8, 7 = G1/2
2-M5 = Ø ovladače průtoku 1.5 mm, 2-1/8 = 2 mm, 3-1/8 = 3 mm, 4-1/4 = 4 mm, 6-1/4 = 6 mm, 7-3/8 = 7 mm, 7-1/2 = 7 mm

Takže, když mám třeba škrtící ventil RFO 352-M5, znamená to, že se jedná o ventil ze série RF (RF), obousměrný (O-3), se závitem M5 (5) a průměrem ovladače průtoku 1.5 mm (2-M5).
Ventil RFO 383-1/8 zase znamená, že se jedná o ventil se šroubením 1/8 a průměrem ovladače průtoku 3 mm.

Z toho už je jasné, že ventil RFO 352-M5 má jemnější regulaci než RFO 383-1/8, protože má menší průměr ovladače průtoku (1.5 mm vs. 3 mm). V technickém listu je také uvedeno, že ventil RFO 352 je určen pro nižší průtoky (do 55 l/min), zatímco RFO 383 pro vyšší průtoky (do 180 l/min).

A jaký je rozdíl mezi RFO a RFU? RFO-3 označuje obousměrný ventil, zatímco RFU-4 je jednosměrný ventil. Jaký ventil použijeme, je v zásadě jedno, ale rád bych zde upozornil na to, že ventily RFU-4 nemusí jít vždy úplně zavřít. To znamená, že i když štelovací kolečko zašroubujete úplně nadoraz, může vám ventil pořád nepatrné množství plynu propouštět. Sám jsem testoval 7ks ventilů RFU-452-M5, a z nich 4ks nešly úplně zavřít. Ventily RFO-3, které jsem měl možnost testovat, šly zavřít na 100% všechny. Tento neduh, kterým trpí ventily RFU-4 mi potvrdil i prodejce ve firmě Tech Con.

Takže moje doporučení ohledně škrtících ventilů zní:
- Na malá akvárka je lepší použít ventil Camozzi RFO-352-M5 (+ odpovídající M5 šroubení - např. "6512 6-M5").
- Na větší akvárka bude asi lepší ventil Camozzi RFO-383-1/8 (+ odpovídající 1/8 šroubení).
- Ventily RFU nemusí jít vždy úplně zavřít, takže těm je asi lepší se vyhnout (i když sám mám pár kousků, které zavřít jdou, ale pokud nemáte možnost si to vyzkoušet, raději bych to neriskoval).
- Pokud chcete ventily nakoupit co nejlevněji, doporučuji je kupovat třeba od firmy Tech Con ( shop.tech-con.cz ). Ventily najdete v sekci Pneumatika > Camozzi > Ventily; šroubení pak v sekci Fitinky.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
já pamatuju ještě Petra Bílka, ten byl frajer, uměl to, ale holt dobří lidi jsou asi drazí no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:41 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: matlala
To nevím. Já si vše vybral sám. Pracuji v oboru. Komunikace byla bez problémů. Včera jsem objednal a dneska přišlo. Pokud to ale je jak píšeš, je určitě lepší se poradit, s tím souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
www.tech-con.cz/… co se kámoš nedávno ptal, stál kolem 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: VitaValke
Mimochodem doporučuju přečíst můj článek. Budeš o dost chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
jo a dodám, bacha, ten člověk moc neví co a jak, sice je tam už asi rok, ale pořád, pořád poskládá i neslučitelné (úplně jiné velikosti závitů k sobě takové ani né začátečnické chyby).
Takže buď sám nebo se ozvat někomu kdo se tam trošku vyzná. Mezi ne patřím i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:07 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: VitaValke
Zde odkaz:
www.tech-con.cz/…

Objednával jsem to u mailto:Jaroslav.Danes@tech-congroup.com

Pokud by jsi potřeboval koupit něco dalšího, tak při nákupu nad 1.000,-Kč se poštovné neplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:29 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: PetrP2B
Fotka k příspěvku ok, takže je to fakt šmejd :( podívám se po tom Camozi, jen to zas bude další poštovný a tohle můžu vyhodit :( zkoušel jsem i otočit vstup a výstup a nic se nezměnilo, šipka na něm žádná není
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 21:20 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: VitaValke
Naopak, čím větší tlak na vstupu jehlového ventilu, tím ostřejší nastavení. Jehlový ventil je zjednodušeně klasický ventil s jinak udělaným sedlem a hodně jemným závitem(opravdu má jehlu). Není to jako redukční ventil, který potřebuje pro správnou funkci nějaký minimální tlak na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:58 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: LANOUR
rozpouštím zatím jen dřívkem nebo cigaretovým filtrem, difuzer mám objednaný takže tlak nepotřebuju, zatím mám jehlový ventil otočený tak o půl otáčky což je asi maximum a reguluju to redukčákem, kde se ručička na druhým manometru ani nezvedne, jen mě napadlo zkusit do toho z redukčáku dát třeba 4 bary a pak by možná ten jehlovej ventil začal regulovat jestli k tomu potřebuje nějaký vstupní tlak, nevim jak to má přesně fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:19 Muž Hrabi [2] - Amerika – Škrtící ventil
Dneska jsem kupoval škrťák Camozzi u Tech Con.
Pokud by to někoho zajímalo, tak aktuální cena za Camozzi RFO 383-1/8 je 274,-Kč.
Oproti jiným i dražším je to nebe a dudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 16:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: KarlosS
no ono dělají i se závitem M5 (jak utahovací hřídelka tak výstupy), ale stojí skoro 2x tolik, ale pár lidí mi už psalo že je mnohem lepší. Osobně jsme nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 16:16 Muž Dejmon [64] Re: KarlosS
JJ, pravdivá slova, já mám průmyslový a nedám :-)
www.porterinstrument.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 15:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: VitaValke
zřejmě ten jehlák má málo jemný závit. Čím víc s jehlákem můžeš točit, tím je přesnější. Osvědčený (i když né dokonalý) je jehlový ventil Camozzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:16 Muž LANOUR [55] Re: VitaValke
Zalezi cim rozpoustis co2,ale na 2 bary je dost ja mam 0,5-0,7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 13:02 Muž VitaValke [8] - Malawi – jehlový ventil
jaký je postup seřízení soustavy? pořád mi to nechce fungovat, když otočím jehlákem o milimetr tak to nebublá vůbec nebo to valí na plno :( redukčákem si to nastavím jemněji, jaký má jít tlak do jehlového ventilu? úplně minimální a jen to lehce přiškrtit, nebo je lepší tam dát třeba 2 bary a škrtit na jehláku hodně?

mám tenhle: archiv.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2013 21:46 Muž ondra [168] - Živorodky
Většinu zboží už mám na novém eshopu. Na Slovensko není problém poslat
eshop.akvaristikapolesovice.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 10:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Pokud se s tím nebude nic dělat,tak nám tady budou takový povedení obchodníci s čistým svědomím kálet na hlavu,mastit si kapsu a smát se nám do obličeje.
Máte samozrejme pravdu. Ja len pripomeniem, že cieľom podnikania je zisk, nie spokojnosť zákazníkov. Avšak, aj príspevky ako je Vás, môžu ten ich zisk nabúrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamajcan
taky ho mám a souhlas. Ale kupoval jsem ho v Polsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2013 08:21 jamajcan
Chtěl bych jěště jednou upozornit,na nekvalitní/šmejdy/,jehlové ventily zn.Grün System.Jsou nepoužitelné.Ze začátku byl již problém s tím,že přednastavená hodnota,nidy nebyla stejná,po vypnutí a zapnutí elmagventilu a musela se pokaždé dolaďovat.Po cca.1.5měsících provozu,už dokonce nejde seřídit vůbec/buď fouká o 106,nebo nepropouští vůbec.Nechápu,jak si toto může dovolit někdo prodávat.Nedřu se k tomu,abych peníze strkal do kapsy chytrákům,kteří se nestydí s čistým svědomím,tento šunt prodávat.Pokud máte podobné zkušenost a nakoupili jste u fy. www.prirodni-akvaria.cz ,kontaktujte mě prosím do vzkazů.Na Ostravské aquaburze,by měli mít stánek,tak to tam s nimi budu řešit.Pokud se s tím nebude nic dělat,tak nám tady budou takový povedení obchodníci s čistým svědomím kálet na hlavu,mastit si kapsu a smát se nám do obličeje.Takže chce to trošku akci a ne si nechat vše líbit. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dravec
No tlak musí být v nějaké jednotce. Pokud to máš v atmosférách tak buď rád, že jsi ještě nevyletěl do vzduchu. Pokud to jsou pascaly tak je to mizerně málo. Já z bomby tlačím tak 0,7 baru a na ventilu to snižuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:23 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dravec
Sorry. Alebo sa opytam aky ma byt tlak na vystupe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dravec
500 kočkopsů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 18:48 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim prosim o radu. Naplnil som co2 flasu a tlak na vystupnom vetile je nizky - cca 500 (do pocitadla sa bublinky nedostanu) oproti 2000 ked vsetko fungovalo tak ako ma. Kde je chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
jo, už vidim ty grafy. Mě stačí, co mám, s atomizéry, které je trošku problém protlačit, to stejně reguluje pozvolna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:50 HonzaH Re: matlala
Když koukneš do datasheetu jehláku ( www.tech-con.cz/… ), tak uvidíš, že se tím menším dá regulovat menší průtok na stejnej počet otáček jako u většího průměru a malej průtok je přesně to, co já potřebuju(menší akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
On má menší závit lepší regulaci? Myslíš výstupní a vstupní závity? ty jsou snad fuk, regulační hřídelka je stejně stejná. Nevím, dlouho jsem s panem Bílkem nemluvil. Mě to doma funguje výborně, jen jsem mel problém s netěsností redukčáku u budíku a na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:29 HonzaH Re: matlala
Objednáno. Pan Bílek mi velice ochotně a rychle poradil. Jenom jehlák jsem vzal s M5 rozměrem kvůli jemnější regulaci. Až to budu mít vše pohromadě, tak dám vědět, jak to celý vypadá :)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
obrázek ilustrační, je to jen tělo a k tomu musíš vybrat správnou cívku, dělají an různé napětí + konektor. Nejlépe, když se zeptáš přímo jich. Konkrétně Petr Bílek to se mnou dlouho řešil a dali jsme dohromady produkty vhodné pro Akvaristiku.
bilek@tech-con.cz a můžeš napsat, že tě posílá Petr Matula, měl by vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:47 HonzaH Re: matlala
už sem to našel :)
Ale nechápu jednu věc.. Ten ventil www.tech-con.cz/… (A321-1C2) má vlastní cívku, ne? K čemu teda ta druhá cívka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
jo, někde jsme psal, je nehřející, malinký a skládá se postupně tělo, cívka, konektor, celkem mě vyšel na 1100, ale kvalitativně je to špička a netopí jak všechny ostatní, nebzučí a je rychle rozebratelný a dá se snadno vyčistit, když to něj něco vletí-mě třeba kousek těsnícího vlákna a teflonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:41 HonzaH
Jestli se můžu zeptat. Dá se v Tech-conu taky vybrat EMV vhodný pro akva? Díky za případnou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: riso
ten jehlák je takřka to samé co má tech-con za 150, pak redukčák ten sám mrkni na aukro, já sehnat se dvěma budíkama (tělo je stejný jak tvoje, jen u tvýho není vyvrtaná nebo je zaslepená díra a nanometr z lahve) a vyšel na 550 s dopravou.
Tolik k menší úspoře, jinak spojovací materiály má i tech-con, ně nejvíce poradil Petr Bílek od nich, už jsme nějak daly do kupy co je pro akvaristiku OK, takže ví, co má akvaristům nabízet, rád poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:53 Muž riso [129] - CichlidyRe: Kyselka
Ja jsem to poskladal takhle:

Tlakova lahev:

pozarnitechnika.eu/…

1440 Kc

Redukcni ventil:

www.horaky-pb.cz/…

655 Kc

Jehlovy ventil:

www.akva-tera.cz/…

353 Kc

System funguje perfektne, nejsou potreba zadne redukce, vsechno to do sebe zapada jak rikadla Josefa Lady smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 14:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Moucha
trošku draho
já flaška skoro nová 1550 s náplní 6kg
redukčák 500
jehlák RFO nebo RFU už nevim 1/8" za 200
vsuvky a výstupy na hadičku cca všechny a nit byla doma, ale stejně jsem to přetěsnil na redukčáku lepidlem, utíkalo to přes nit.
Volitelně pak, to nemůžeš počítat do standartu, je EMV a ten vyšel na 600 + 200 cívka + 100 konektor a kabel, ale jaká cívka přesně už z halvy nevim. Aspoň má max 30°C a nevrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 14:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kyselka
redukcak s redukci cca 800,-
bomba 2kg 1800,- (repas jde sehnat za cca 1000,-, ale ja to mam v kanclu tak jsem potreboval novou)
jehlak RFO 383-1/8 se sroubenim za cca 390,- (sroubeni: spojka přímá 1/8" , plus prime nastrckove tusim ze S6510 6-1/8)
teflon snura cca 100,- , teflon tesneni par korun

je to kupovany pred pul rokem, ceny se trosku zmenily
redukcak Micro, dva manometry - 780,-kc
redukce cca 250,- nebo vymenit prevlecnou matici 112,- (argon ma W21,8, CO2 ma zavit G3/4)
RFO 383 - 1/8 - 207,45kc
2501 1/8 - 16,80kc
S6510 6-1/8 - 33,60kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 13:12 Kyselka Re: Moucha
a celková cena z komponentů včetně láhve (velikost/objem)? díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
no ja jsem to koupil v nekolika obchodech primo v Praze....
redukcak zde svarecskepotreby.cz/…
maj i co2 flasky, ja si flasku koupil radsi novou u kovosluzby www.kovosluzba-hp.cz na Pruběžný ul., kde je i plnirna a zadara mi daly i par tesnenich

a pro jehlak jsem si zajel na cernej most, kde ma zastoupeni camozzi www.tech-con.cz je to v areálu Xaverov, maj i potrebny sroubeni i nastrckovy spojky na hadicku

vzal jsem ssebou i redukcak a primo v prodejne vyzkousel sroubeni,
potrebny tesneni jsem sehnal v zelezarstvi u Rouska, kde maj i tesnici snury

nastrckova spojka mela tesneni primo na tele, jehlak ma u zavitu vybrani na tesneni (dal jsem tam teflonovy), jen spoj sroubeni/redukcak jsem musel tesnit teflonovou snurou (nouzove se da na dno zavitu v tele redukcaku kousek PVC hadicky jako dosedaci tesneni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Angusss
Ja som vsetko zohnal tu: fish.aquaristic.net/…
cize pasku, redukciu aj ventil. Super obchod s nemeckou presnostou a rychlostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 07:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Angusss
budes asi potrebovat kus sroubeni, mezikus / pripadne redukci..... chce si to zkontrolovat zavity a taky poridit tu tesnici snuru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:12 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetky – jehlovy ventil a redukcni ventil
Zdravím všechny, omlouvám se, pokud to tu již padlo, ale je možné zapojit Ratajův jehlový ventil www.akva-tera.cz/… na klasický redukční ventil např. tento aukro.cz/… ? Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 10:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Myslím, že teflonová páska je to, čo potrebuješ, ako píšeš obtočiť a našrubovať a nie na silu. Potom vyskúšať ponorením do vedra s vodou a hotovo. Netreba sa báť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
jj přesně tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:16 Muž dravec [72] - RostlinyRe: matlala
objednal som si aj teflonovu pasku. staci to obtocit okolo zavitu a tak nasrobovat? alebo aky je postup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
buď teflonová páska, nebo nejlepší je to vlákno, ale stojí víc, raději se zepttat nějakého instalatéra,. zda má trošku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:36 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, prave som si zakupil ihlak www.sklorex-akvarium.cz/…
Chcel by som sa opytat ako to nasrubovat do EM ventilu, ci to treba nejak tesnit, alebo staci jednoducho nasrubovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 18:39 Muž Xedos [9] Re: dravec
Mám je obědnané, dojdou mi příští týden, tak dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 18:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Moucha
Pravdepodobne Azia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 14:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
otazkou je kdo je vyrobce a jaky jsou jeho parametry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 12:13 Muž dravec [72] - Rostliny
Co hovorite na takyto ihlovy ventil (pripadne ma ho niekto)? : www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:11 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Prasan
Vystaveny maju AMAS ako uvidis foto na stranke a poslu ti Rataja za rovnaku cenu. Vraj su to uplne rovnake ventily mi vravel majitel e-shopu. Avsak Rataj stoji cca do 15€, v nemecku 12,90€, takze ak pridam nejake hnojivka alebo iny tovar, kupa zo zahranicia sa mi vzdy vyplati... Ak som SK, neostava mi nic ine len spekulovat ako kupit si lacnejsie v CR,PL alebo inde v EU. Bohuzial.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2012 14:04 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dravec
Zkuste kontaktovat Matlalu nebo Ondru Sladkého - ten "umí" i Slovensko a třeba vám udělá zajímavější nabídku. :-)
www.akvaristikapolesovice.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:03 - Re: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 13:58 Muž dravec [72] - Rostliny
Neviete niekto, kde na SK by sa dal zohnat tento ihl. ventil?
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Moucha
přesně, maji i jeden v těle jako ty akva za 150 označen 2820 nebo v klasicke automatizační kostičce za 200-RFO, obosměřný RFU nebrat, propouští víc kvůli konstrukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
navic u camozzi je sirsi nabidka ruznejch provedeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
já bych šel spíše do levnějšího camozzi, kvalita je stejná ne-li lepší, jemné to je dostatečně, mám doma 3ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:40 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Silent
Diky, a z tych dvoch je ktory lepsi AMAS (shopakva.sk) ale bo ten od RUWAL (RAtaj)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:00 R Muž Silent [5949] Re: dravec
Používám ten od Rataje. Je to ventil od firmy Ruwal a nemám s ním nejmenší problém. Tlak i nastavení drží stabilně a jde opravdu jemně nastavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 13:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Tu naozaj platí, drahší= kvalitnejší, ten polský sa rozlaďuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:03 Muž dravec [72] - Rostliny – ihlovy ventil
Zdravim ma niekto skusenosti s tymto ihlovym ventilom?
www.aquariumsklep.pl/…
Ja ho mam na sete z PL a mam pocit ze je to jedine slabe miesto supravy. Tak sa chcem opytat ci vam to slape alebo ci sa pozriet po niecom novom.
Edit: Alebo pre aky dobry ihlak sa rozhodnut?
nasiel som zatial taketo:
www.shopakva.sk/… alebo od Rataja shop.rataj-spk.cz/…
vopred diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 21:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: David
jo, používám. Jsou dobré, dobrá italalská značka. Mám doma v provozu 1 a 2 budu dávat po neděli,až budu mít hasičák a redukčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 21:04 Usine Re: David
Když to chceš našroubovat rovnou do redukčáku tak proč si nevybereš www.tech-con.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 20:29 David Re: matlala
Ještě mám možnost ten jehlový ventil od Rataje vrátit a objednat u tech-con. Bude asi lepší, když bude sedět než to spojovat hadičkou...
Tento nevypadá špatně www.tech-con.cz/…
Používá ho někdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 19:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Usine
přesně tak, taky to tak mám, když tak mají i hadičky do 10 a 20 bar, taky je od nich používám, poradí. V kontaktu jsem s panem Bílkem. Jsou velice ochotní. Skládám od nich už 2. sobě a 3. CO2 kámošovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 19:33 Usine Re: David
Pokud nepotřebuješ velký tlak tak to propoj hadičkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:56 David Re: Usine
Hledal, nemají ten co potřebuju a nejde ani poskládat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:53 Usine Re: David
Tady jsi hledal? www.tech-con.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 14:12 David – redukce
Ahoj, mám jehlový ventil od Rataje - vnější závit R 1/8 a v redukčáku je vnitřní G 1/4. Nedaří se mi sehnat vhodnou redukci. Nevíte někdo co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:14 R Muž Silent [5949] Re: Těhňajs
Půjde. Mám taky takový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:13 Těhňajs Re: Silent
takže do tohoto redučáku to také půjde, že ano? odkaz na redukční ventil: aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:08 R Muž Silent [5949] Re: Těhňajs
Ten jehlový ventil má vnější závit který na fotce jakoby nebyl. Při objednávání mně to taky zmátlo tak jsem mejnul Ratajovi a po jeho ubezpečení že ventil lze namontovat do běžných CO2 redukčáků jsem ho koupil a nelituji toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:03 Těhňajs Re: Silent
Ale jak tam ten jehlák namontuji, protože to vypadá, že ten od rataje má jen vnitřní závit a na redukčním ventilu bude také vnitřní závit, nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:50 R Muž Silent [5949] Re: Těhňajs
Tenhle jehlový ventil od Rataje má závit R 1/8“ a mám ho namontovaný v běžném redukčním ventilu Mestriner www.horaky-pb.cz/… a už dva roky šlape jak hodinky. Drží stabilní průtok plynu velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:30 Těhňajs
Nemáte náhodou někdo zkušenosti s jehlovým ventilem, který jsem dal Tragett ? Potřebuji vědět. jak se namontuje na redukční ventil. Je k tomu potřeba ještě nějaký závit, nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 08:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
a co si ten zavit premerit a hledat podle rozmeru??? i zavity se ridi normami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 23:10 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Zkuste mi prosim nekdo poradit, na jaky zavit se montuje jehlovy ventil do rataje? ja mam klasickej redukcni ventil na pivo, jak sem psal uz vys, ale proste sem porad ne a ne to dat dohromady, tak bych rad koupil redukcak podle toho, aby tam sel ten ventil, ale ne a ne na nic narazit. Ten starej redukcak si necha otec a plati novej, tak bych toho rad vyuzil, nez to nejak redukovat a tak.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Diky za rady. Za odkazy budu moc vdecny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 19:01 Muž S@L@ [11] Re: Usine
Myslíš že bych mohl také znovu malovat?
A co ten bezpečnostní ventil,hodil by jsi nějakou ídeu pls palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:53 Usine Re: S@L@
Dělat jehlák k burčáku bez bezpečnostního ventilu je dost nebezpečná věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:09 Muž S@L@ [11]
Ahojky,nemáte někdo zkušenost s těmihle ventily. www.tech-con.cz/…
Byl by k burčáku,a nechce se mi dělat ze zapalovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:25 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
Tak jsem ho objednal, zitra si jedu pro upravenej redukcak a pak budeme laborovat co s tim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:33 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Tenhle ventil který se dá zamontovat do těla redukčáku jsem nesehnal v žádném kamenném obchodě široko daleko. Nakonec jsem ho objednal u Rataje a je perfektní. Jemná regulace a hlavně co nastavím tak drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:30 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
Tak schvalne uvidime co a jak, to me zajima :) kde jinde nez u rataje se to da koupit? nejaky kamenny obchod? prolezl jsem jich mraky a nikde nic ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:28 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Budíky mám jiný, ale šroubení bývá stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:26 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: vóťa87
To je veci ze jsem z toho jelen ... ja to rozsroubovat nemuzu, protoze sem ten ventil odvezl do jedne dilny na vymenu matek a pretesneni.

Hamidol: ty mas ale jiny budiky nez ja, tak snad je to stejny... objednam ten jehlak a uvidime co a jak, pak budu asi resit tu redukci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:17 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Tragett
Vyšroubuj celý ten jeden vývod s kulovým kohoutem z těla ventilu-podle velikosti závitu-obvykle tam bývá 1/8 pak už snadno zjistíš, jestli je třeba redukce nebo ne...Já používám běžně jehlové ventily a nástrčné šroubení, dá se sehnat zde: www.ingstuksa.cz/… případně i odkazované jehláky Camozzi se dají sehnat u nás přez dovozce za cca 200,-Kč bez šroubení...Pozor je třeba dát na to jaké hadičky použiješ-nástrčné šroubení jde jedině na tvrdé PE/PU hadičky, na měkké silikonové je lepší převlečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:16 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Já to mám takhle a bez redukce rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:05 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
mno ja nevim ja jim rikal ze mam redukcak, ten je na lahvi a potrebuju jehlak na ten redukcak, a bylo mi receno, ze tam asi bude treba redukce. tak nebude? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:02 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Jestli nemysleli redukci mezi redukční ventil a láhev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:01 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
jeste prosim prosim tu redukci? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:00 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Jo. :-) Já žádnou redukci nepotřeboval. Vyšrouboval jsem původní výpusť, našrouboval jehlák a bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:20 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
U toho Rataje je to ten posledni? za tech trista neco?
Podle vyjadreni kohosi na infolince tam bude treba nejaka redukce :) a pokud mi reknete nekdo jaka to bude, jdu do nej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:16 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Já si namontoval do redukčáku jehlový ventil od Rataje shop.rataj-spk.cz/… jiná možnost je ventil na hadičku cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:31 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Jehlovy ventil na tyto hodiny
Fotka k příspěvku Ahoj rybickari, mam tento redukcni ventil na co2, akorat se dvema vyvody (ano, z restaurace) a potreboval bych k tomu nejaky jehlovy ventil, ale uz sem objel pul mesta a nikde nic, nebo stal 4.000Kč ... poradite mi nekdo neco prosím? kde bych mohl koupit online, Baumax, Hornbach a dalsi velke obchody nic nemaji ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:53 Muž ROSAN [2] Re: marek21
Je to skutočne muzeálny kúsok no aj ja som zohnal takýto redukčák. Našiel som si na nete najbližšií zvarservis a vymenia nový za poplatok a je to lacnejšie ako kupovať. Ja som spokojný no ,musím ťa upozorniť, že nastavovanie správneho dávkovania ti dá trochu zabrať (mne to trvalo cca.12 hod. stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 14:36 Usine Re: marek21
Je to muzeální kousek a používat ti ho moc nedoporučuji. Nevydrží věčně a rádi utíkají. Tlak nastavuješ tím spodním šroubem. Pokud točíš doprava tlak se zvětšuje a naopak. Další uzávěr na výstupu je jen kuličkový a ne jehlový a z tím počet bublin nenastavíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:28 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Ma niekto nejake skusenosti s tymto ventilom pre co 2 flasu? dole sa nastavuje tlak ... na vystupe je tiez jeden ventil .... neviem ci je to ihlovy alebo redukcny alebo aky ? lebo tym na vystupe neviem velmi nastavit pocet bubliniek pohnem 1 mm do lava a uz ide pomerne dost vela ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:33 JuraS Re: kubasan
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…

srovnej ceny oproti výše nabízenému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:24 Muž kubasan [18] - Rostliny
ja mam ihlovy ventil znacky amas mam ho z eshopu www.shopakva.sk som snim velmi spokojny bezi 3mesiace bez problemou je velmi presny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:10 Muž chicko [124]
jehlák 5 Kč/5minut je super nápad, já ho používám u 3 akvárek(i ve 20litrech) a reguluje to super, chce to jen trochu šikovné ručičky a 5 minut času palec www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 13:54 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Přéma
ked chces nieco kvalitnejsie tak kukni sem ;-) www.profizoo.cz/…
ja bych radeji volil variantu aj s ukazatelom tlaku,pre pohodlnejsi chod X-)
Edit: nasiel som aj tu www.aquato.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 21:36 Muž xxsharkxx [19]
dikas za typ.Chtěl bych se ještě zeptat jestli je potřeba koupit nejdřív ten redukční ventil s manometrem a do něj se pak zapojí ten jehlový? nebo jsem to pochopil blbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 08:28 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: xxxsharkxx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2008 20:55 Muž xxsharkxx [19] – Kvalitní jehlový ventil na CO2
Jaké máte skušenosti s ventily?Potřebuju pokud možno co nejkvalitnější provedení a na ceně mi jaksi nezáleží.Potřebuju jej pro Ca reaktor a tam musí být ventil poměrně přesný a hlavně trvanlivý.Porucha by mi odpravila AQ do věčných rybyšť hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:27 Usine Re: ceklis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 22:04 ceklis – CO2 ihlovy ventil
Caute pozeral som po nete ventili a odporucili mi za nizku cenu ihlovi ventil cca 250sk v cyklo obchode ktori sa pouziva na hustenie CO2 do pneumatik mate nikto stim skusenocty??alebo jaky by sa dal kupit lacno ihlovi ventil??
jehlové ventily od camozzi a další věci ohledně CO2 z tlakové lahve
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 9355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8490?kolik=999