Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 194 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 10:45 Muž Norton [109] – pro Lek a Matlala
Leku, spíš "MISTER" :-D
Matlalo, klíííd! ;-) Je fakt, že bez Tebe by to tady bylo takové suché, neveselé. ano
Jinak o tom, že to 840 a 830 nemá nic společného s lumeny jsme se už bavili, ta čísla vyjádřuji mino jiné teplotu chromatičnosti, lumen je jednotka světelného toku a ten se zjistí leda v technických datech výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 10:35 Muž matlala [798] - Rostliny – lekovi
proč jako
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 10:34 lek – :-) :-)
potlesk Matlalo, ty jsi "MISS" příspěvků 2007 potlesk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 09:01 Muž matlala [798] - Rostliny
to taky
aj jinak: např zesklovatí a odejde(rozpadne se)... poradim ti obyčejná zářivka ale 840 nebo 830 lumenů a aby měly tak 50w (možou byt aj 3 zarivky nebo sou myslim aj 25w ale bylo by supr 3x 18w a jheště by to nebylo příliš :) jenom bys moh mít pěkně hustě zarostlý akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 08:57 Muž draco [5]
a prejavuje sa to ja odumretim celej rastliny sposobom akym som popisal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 08:27 Muž matlala [798] - Rostliny
jo světlo je nejdůležitější, bez něj nemůže příjímat živiny a to ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 08:25 Muž draco [5]
mal som ho v piesku asi 1 tyzden ale potom som menil cele akva a je vstrku. naozaj moze mat svetlo az taky vpliv. keby ta rastlina nerastla to by som pochopil al ona pusti novy list ale 5 listou v ten den odpadne. akoby bola niecim napadnuta. uplne zoslabne stonka ktora sa pri koreni roztrha a list odpadne.
fakt to moze zapricinit malo svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 07:02 Muž tau [14]
2draco: a mas ho zasazeny ve dne? nebo na koreni/kameni? pokud ve dne, tak ho prichyt na nejakou dekoraci, to mu vyhovuje vic, pry uhniva, kdyz je v pisku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 19:54 Štěpán
Smazal to Mrakoplash, protože se diskuze poněkud vykolejila, ale smazal toho asi zbytečně moc... víc viz fotka v mým profilu - osobní fotogalerie! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 19:47 Page
Proč to někdo smazal?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 15:55 R Muž Mrakoplash [1776]
v podstate tu nebyla zadna odpoved a kdybys sem necpal ty "moudra" tak to tu mohlo zustat

jediny nad cim se dalo uvazovat byl ten pocet rostlin ale to bylo pouze obecne a nic blizsiho si k tomu nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 15:54 Štěpán
Ty nejlepší odpovědi jsi smazal a teď už ti nikdo nic moudrýho nenapíše... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 15:20 R Muž Mrakoplash [1776] – Co by mohlo zpusobovat takove odumirani ?
Netusite co by mohlo byt pricinou ?

mrakoplash.stranky.org/…
mrakoplash.stranky.org/…

je to v z meho akva 200, chtelo by to vic testu na vodu snad se k tomu dokopu driv nez bude pozde ..

Jeste sem zapomnel
Štěpáne pokud to nebude k věci tak radši nepiš, děkujuuu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 17:19 Muž matlala [798] - Rostliny
emezzně je to vypěstované dělaj to tak všecky pěstírny viz: planta.aquariana.cz/… a dívej se pořádně a pročti si i stránku planta.aquariana.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 17:02 Muž draco [5]
da sa nejak ta emerzita odstranit? alebo co mam urobit aby som zmensil priznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 16:52 Muž matlala [798] - Rostliny
emerzně je jako na suchu (ve velkém vlhkosti vzduchu-bažiny) a ta 10w na 20l bylo dostačující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 16:20 Muž draco [5]
EMERZNE RASTLINY? to je co? asi budem vyzerat ako hlupak

tak ta mala lampicka mala 10W co bolo dostacujuce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 15:31 blek – čí to asi bude
Příčinu bych viděl v emerzních rostlinách, vápnu ve dně, a rybách přetěžujícím ekosystém nezaběhnuté nádrže. Se světlem to nemá mnoho společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 14:29 Muž matlala [798] - Rostliny
"predtym som ju mal v 20L akva a rastla v pohode a tam som mal len taku stolnu lampicku ani neviem kolko mala W a vsetko bolo v poriadku" lampička měla na 90% 11W nebo na 10%9W a to je pro 20l dost když počítám 15l čistých to máme 11w zařivka-0,7W/l 9W zaživka-0,6W/ a to tvoje 100l to ma asi 90-85l čistého to mame 0,2w/l tak se nediv máš málo světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 14:02 Muž isamik [180]
Trochu to urcite pomuze, do akvarka se dostane vic svetla, udelas tim v podstate reflektor, jen nevim jeslti to bude potrebny narust.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:54 Muž draco [5]
pomohlo by pridat na spod poklopu nejaku reflexnu foliu alebo alobal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:47 Muž draco [5]
teplotu mam 22-23C. tiez som mal pocit ze to bude svetlom/mam tam 18W/ ale preco su ostatne rastlinky v pohoe a rastu. mam tam este jednu nizku rastlinku/v lavom rohu-vid halvne foto/ a ta je na tom rovnako. denne aj 5 listov. predtym som ju mal v 20L akva a rastla v pohode a tam som mal len taku stolnu lampicku ani neviem kolko mala W a vsetko bolo v poriadku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:06 Muž matlala [798] - Rostliny
no 15W je malo na 100l tohle ani anubiasům nevyhovuje
chce to aspon 50W lepší 75W pro náročnější rostlinky na světlo-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 12:59 Muž Norton [109] – pro Matlala
... má hektolitr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 12:29 Muž matlala [798] - Rostliny
kolik máš litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 12:20 Jana
To bude něčím jiným,protože anubias je rostlina,která roste i když má méně světla a dokonce ani vysoká teplota jí nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 11:39 Muž [] – .
Jednou z příčin může být slabé osvětlení.Rostlinky pak špatně rostou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 09:30 Muž draco [5] – odhnite listy
Fotka k příspěvku Mam nove zalozene akva asi 20dni. vsimol som si ze mi zacali na anubiase odhnivat listy. vzdy ked sa rano pozriem do akva tak na hladine plavaju 2-3 listy. vsimol som si ze najprv zacnu byt stonky uplne bielle a neskor odpadnu. myslim ze odhnivaju ale neviem preco.
svietim 12h/15W,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 06:14 Muž Norton [109]
Bohužel nemám zkušenosti s touto čerpací hlavou, ale pokud dobře vidím, tak na výstupu je regulační kohout, kterým lze proud "přiškrtit". Boční výstup? Tak tady nemohu sloužit, fakt neznám, ale určitě se někdo ozve. Jak jsem psal, také jsem tlumil vodní vír z filtrů, ovšem mám výstup kousek pod hladinou. Použil jsem jakousi "hadicovou rozstřikovací rampu" si 2cm pod hladinou s otvory nahoru, aby se proud tříštil a přitom mírně čeřil hladinu. Rostliny mi rostou docela slušně. Tedy pokud mohu subjektivně posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 22:56 Radek
Fotka k příspěvku Jee to je super tolik rad.Tady prikládám foto s mým filtrem.Je to foce ve tmě.no bublinky bych mohl určo zcela odbourat a nechat jen čeřit vodu ale to čeření je skoro neovladatelné.na té trubici co vidíte od filtru vyletují bublinky a jde i celkem silný proud ale bublinky jdou odstranit a proud z přední části též ale když proud uberu ze předu tak z boku má tenhle filtr otvor kterým jde též proud ale tenhle hned naráží na sklo.myslíte že se rostlinky vzpamatují?nerad bych je vyhazoval,ba naopak rád bych akva víc "zalesnil" :-D ale určo si nechám rád poradit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:11 Muž Norton [109] – ...
Konečně Václave, už jsem si myslel, že mne v tom necháte samotného! Na rostlinky zrovna odborník nejsem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:10 Usine
Jestli můžu tak první co bych udělal je otestovat dno v octě. Průtok filtru by měl být přibližně obsah nádrže/hodina. Přivzdušnování bych vypnul je to zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 19:18 Muž Norton [109] – pro Radek
Co mne napadá jako první, skutečně pustit ten filtr na minimum, i to přivzdušňování vypněte. Nechte to jen tak co nejpomaleji proudit aby se jen mírně čeřila hladina, přesně jako v tom "sotva probublávajícím" filtru. Mimochodem, já ve svých nádržkách tlumím proud z filtrů co nejvíc to jen jde. Rostinky se vzpamatují, jen to chce čas a trpělivost, ale to asi znáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 14:55 Radek
JJ vím že akva je složitý systém a od 12let chovám rybky a stále mě něco nového překvapuje atd. No proudění vody je tam asi dost silné abych řekl pravdu mám filtr který bokem vyfoukává velký proud vody ale to naráží hned na boční skolo a ze předu vyletují bublinky(okysličení) které je též pod velkým proudem.ale proud nenaráží přímo do rostlinek.v akvaristice mi řekli že rostlinky utrpěli šok že prostě byly přesazeny a tak jsme si koupil přípravek který by tomu měl pomoct na dohnojení vody atd.obsahuje to nějaké železo atd.tak snad to zabere. Jinak světla bych řekl že je dostatek.mám pocit že čím víc se o akva starám tím hůř.to co jsem měl v pokoji jsem se o něj nestaral byla tam obyč žárovka,filtr co zaledva odfukoval bublinky a rostliny růstly jak steklé.tak nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 11:48 Muž Norton [109] – pro Anonym - Radek?
Na rostlinky nejsem nějak extra odborník... určitě však byla změna prostředí pro ně tak významná, že došlo k jejich poškození. Třeba je v nové nádrži silné proudění vody? Nebo, je otázka zda nedošlo při přesazování k poškození kořenového systému rostlin? Nepřidával jste do vody nějakou desinfekci ve větším množství (preventin, acriflavin...)? Nebo jinou "chemii)? Mají rostliny přiměřeně světla (nemyslím boční sluneční)? Akvárium je složitý systém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 10:55 Anonym
bohužel složení dna není stejné.zapomněl jsem tam dát substrát a výživu rostli ale aspoň jsem dodatečně k rostlinkám dal tzv.hnojící kuličky,rybičky jsem nějaké přikoupil,jsou tam mečovky,neonky,čichavecci,sumeček.no asi 45L je z toho 60l akvaria,nějakych 30l je z toho původního kde byly tlamovci a zbytek je nová voda.Dobu svícení zkrátím,odpoledne budu zatahovat v obývaku žaluzie aby na akva nesvítilo slunce ale vypadá to že roztlinky se mi začínaj rozpadat.teda alespon ty co mají listy.nemůže to býti i okysličováním???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 06:49 Muž Norton [109] – pro Radek
Pokud jde o řasy, zkuste zkrátit dobu svícení. V tropech jsou prakticky den i noc stejně dlouhé - 12 hodin. Sviťe např od 10:00 do 22:15. Přímé sluneční světlo se na tom "podepíše" také.
Voda v novém akváriu je ze stejného zdroje, jako voda ve Vámi uváděné 60 litrové nádrži? Je stejné složení dna, jaké jsou použity dekorace, nejsou rozdílné světelné podmínky, co ozázení rybami, jejich počet, druh...?
BTW žádné akvárium není identické...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 22:25 Radek – Nevím čím to
Potřebuji poradit.Měl jsem 60L akva a vůůbec jsem ho nehnojil žádná chemie prostě nic.Pak jsem ho zrušil a již do zaběhlého 120l jsem ty rostlinky co byly v 60L a ještě další jsem si přikoupil a vypadá to že se jim nedaří.Jako by tvrdly a rozpadali se.Nevím čím to co mi doporučíte abych udělal?a taky v tom 60L se mi na čelním skle skoro netvořili řasy a v tomhle 120L se tvoří.V akvariu svítím od 6:30 do 22:15, ve studni máme tvrdou vodu odpoledne pokud není pod mrakem padá na akwa sluneční svit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 10:33 Muž tau [14]
na serveru rybicky.net spatne funguji cookies, takze kdyz se na stejnym pocitaci chci prihlasit za sebe (tau) a byla tam prihlasena yama, tak to nejde (leda smazat cookies...)... tak proto yama-tau:)

to hnede jde sundat prsty uplne lehce, neni to vubec slizske, drzi to pospolu..takovy maly platecky.. no snad jsem to popsal dobre..nevim jestli mam jeste pridavat svetlo, byla by to docela velka investice, ale asi to budu muset zkusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 10:03 Sidonius
Mám v tom nějaký hokej - Yama-Tau?!? :-D
Při takové intenzitě světla to na ty rozsivky moc nevypadá... :-O
Tak nevím...
Jde to setřít promnutím mezi prsty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 23:49 Žena yama [25]
vidim, ze na toto tema tady bylo receno jiz mnoho. zvysim intenzitu svetla (ikdyz se mi zda ze je ho dostatek - 9500 lm...) a pridam sneky, yama ma navic nejaky neritinky tak vyuziju asi ty, nebo by byly ampularie lepsi? dekuji! Tau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 23:41 Žena yama [25]
jsou to kompaktni 4pinovy zarivky s patici 2g11, 830(4800 lm)+865(4600lm). rozsivky? jdu googlit:) ale za kazdou radu budurad..:) Tau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 22:19 Sidonius
Rozsivky?
Co to je za světlo - 2*55W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 21:28 Muž tau [14]
...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 11:50 Muž tau [14]
takhle nejak to vypada.. des.. swingit.xf.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 08:39 Muž Hugo [8] - Cichlidy – foto
dej fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 21:49 Muž tau [14] – rezavy anubias
na relativne novem (koupil jsem ho cca pred 2-3tydny) anubiu (anubiasu?) se tvori rezave skvrny. reznou primo listy (neni to rasa). reznou vicemene kdekoli, po cele plose listu. nevite cim to? malo nejake ziviny? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 16:02 Muž Horác [3942] – to Bumbas9
Bumbasi, znáš pěstírnu akvarijních rostlin AQUA-DAHO? (www.aqua-daho.cz/…). Tato renomovaná pěstírna nabízí kromě čistě vodních a obojživelných rostlin též rostliny rodů Acorus, Aglaonema, Gymnocoronis, Hemigraphis, Justicia, Ophiopogon, Selaginella, Syngonium a další. Tyto rostliny pod vodou dlouhodobě nerostou, spíše jen živoří a dříve či později chcípnou. A to bez ohledu na to, že Ti je prodala pěstírna AKVARIJNÍCH rostlin. Je mi líto, ale tvůj "důkaz" není žádným důkazem ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 16:02 Sidonius
Pro člověka "v obraze" může být "symbióza" hydroponie a akvaristiky zajímavým námětem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 15:54 Muž Norton [109] – pro Bambas
tady máš jeden příklad: rybicky.net/fotogalerie.php…. A přečti si, co k té fotce píše jako komentář kolega lord.Johnas. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [194] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9651