Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 142 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kostacek
Jj, povlak, který moc rády způsobují zelený přisedlý řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:33 kostacek – Re: Pusta
Taky si myslím, že to řasa není-ta by šla setřít, ale tohle je tvrdý povlak, který nejde seškrábnout! Přikláněl bych se k tomu, že se jedná o odvápnění vody nebo něco podobného :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:14 Muž Pusta [25]
Mě to nepřipadá jako řasa, spíše jako povlak z biologického odvápnění z tvrdé zásadité vody. Pokud to jsou takové šedé tvrdé šupinky, tak by měly jít dolů spíše v lehce kyselé vodě (měly by změknout a jít odstranit), např. v hodně zředěné octové vodě (u kytek jsem to ještě nezkoušel pouze u zavápněné rychlovarné kovnvice, ocet by však měl rostlině vadit méně než savo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:51 kostacek – Re: Johan
Takže ho vyprát v roztoku SAVA? Nezničí mi to rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kostacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:34 kostacek – povlak na Anubiasech
Fotka k příspěvku Po nějaké době se mi na listech Anubiasů vytvořil nějaký šedivý povlak - viz. fotka!! Zkoušel jsem ho mechanicky utřít, ale bez většího úspěchu. Povlak je celkem tvrdý a z listů nejde setřít :-( Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak se toho zbavit a případně čím to je způsobeno?
Děkuji..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:05 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
hurá, díky :-D... jo taky bych to dno hodil hned už někam... ale do června to snad vydržím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 09:50 Usine – Re: DavidDizzer
Pokud ti hnědne dno, rada je celkem jednoduchá. Častěji odkaluj a dno chce drobet načechrat a promíchat. To ale z tím tvým moc nejde, protože kamínky jsou moc velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 06:23 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já bych řekl,že reznou protože jsou ve vodě ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:21 Muž isamik [180] – Re: DavidDizzer
Vymen dno :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
newm jak se toho zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:14 Usine – Re: DavidDizzer
Když to víš co má vliv a co ne tak co se ptáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
ne nic si tady nenapsal! jenom -Kdy vyměníš to dno?, ale dno na to nemá vliv!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:09 Usine – Re: DavidDizzer
Uź jsem ti poradil co máš dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:48 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
to na to vůbec nemá vliv! a nebudu to opakovat že v červnu! (a díky za rady, aspoň vidím, jak ste ochotní):-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:12 Žena Hatomi [27] – Také
Asi to mám v akvárku také,ale zřejmě to bude tím osvětlením(mám na 60l pouze 15W+a reflektor)-coš je dost málo :(
Také mi teď začali reznout(a žloutnout rostlinky) takže to budou asi ty rozsivky,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:22 Usine – Re: DavidDizzer
Kdy vyměníš už to mramorové dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Nejčastěji se vyskytují v akváriích při nedostatku světla - drsné tenké povlaky hnědé barvy na skle a předmětech v nádrži (spíše u dna). Obvykle stačí dostatečně svítit - v rostlinových nádržích se nešíří natolik, aby způsobovala problémy. - TAK to nechápu --- osvětlení mám 0,5W/l!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku internet je konečně napsaný tak tady teď můžu psát a vy snad radit :-)
Hnědo-rezavý povlak(nebo jak to nazvat)-rozsivky se rozprostírají už i na štěrku! Na internetu o nich nic není.. je ale není Tam jak se jich zbavit, z čeho vznikají atd... (přikládám foto)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
hele kvůli tomu vážně tady chodím jenom do školy a nemám čas to hledat tady, jelkiož většiná stránek na google a jinde jsou tady ve škole bloklé... tak mi prosím odpovězte! :-( (vím že zase řeknete, najdi si to sám a na internetu, ale za 1. nemohu o tom jak a co to vzniká najít, a ani nemohu jelikož je to bloklý(a doma mi nejide internet! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:39 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eff
Hledám to. , ale nemohu najít jak to vzniká, jak to odstranit atd... tady ve škole máme některé stránky zablokovyný :-,. ALe díky no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Nejede ti internet a sem na fórum píšeš asi prostřednictvím poštovního holuba, že...
Sedíš u toho hodinu a ještě jsi nic nenašel? To jsi ani tady na fóru nezkusil zadat do vyhledávání "rozsivky" nebo "hnědá řasa" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:19 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
nejide mi internet"... jejda¨tak jen napište jak se toho zzbavit, čím to je atd... prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:16 Muž filipsi [1295]
DavidDizzer napsal: ...hele na hledání nemám čas...

A ostatni maji mit cas na opakovani receneho a spoustu odpovedi? Zamysli se nad tim pristupem. Jiste ta rozsivkova katastrofa nebude tak rychla, abys to nemohl najit vecer, zitra ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 14:37 akar77 – Re: DavidDizzer
Dej pryč to vzduchování-zbytečnost!A sniž průtok filtrem. Těmhle rozsivkám svědčí zbytečně velký průtok filtrem.
Mám to na některých částečně taky.
Jinak může to být i kombinace velkého množství NO3(dusičnany)-přehnojení v kombinaci s větším množstvím výkalů ryb. v kombinaci s nevhodným osvětlením. Za prvé bych ale snížil ten průtok filtrem a vypnul vzduchování a pak podle toho hledal příčiny dál. Preventivně změř kvalitu vody nějakým testem NO3, NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 14:14 Muž DavidDizzer [26]
hele na hledání nemám čas, jelikož mi nejide internet a proto jsem kvůli tomu teď musel do školy.
Tak prosím, užto mám i na štěrku, na rostlinách... prostě rezavé - asi ty rozsivky... Jak tomu má předcházet, z čeho to je atd...? prosím... odpověď! ¨rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:59 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: lopen
len aby ked pridate s PMDD ziviny,ci to nenahra do kariet riase!aby nerastla este viac.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:59 Muž Yirka [9123] – Re: mlhov
Když se znovu podíváš na můj příspěvek z 09.04.09 20:02:27, tak zjistíš, že sis mohl ušetřit spoustu času a nervů. To k čemi jsi po 5 dnech dospěl jsem ti shrnul už tehdy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:42 lopen – pmdd
prosím vaá mchtěl bych zkusit přihnojovat PMDD. četl jsem že je možné mít ruznou směs PMDD. objevila jse mně řasa štětičkova tak bych chtěl rostlinkám trochu pomoc k růstu aby jse víc ta řasa nerozrostla. Už přidávám co2 trochu železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:20 Otta
Také jsem v prosinci zakládal akva,do 14ti dnů rostla ruducha všude.Omezil jsem krmení,vzduchování a filtrování,ruducha začla ustupovat a začala se dělat řasa o které tu debatujete.Stíral jsem jí z listů a nekteré jsem utrhl.Dnes je akva v parádnim stavu.A proto,nelam si hlavu a měj trpělivost,vše se srovná.Držim palce. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:08 lopen – Re: Sid
prosím vás čím se dá změkčit voda do akvárka domácím zpúsobem bez použití kupované chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Snofrev
Jj, je to o slovíčkách. :)
Rostliny absorbují nižší koncentrace hnojiva snáze a lépe rostou, než při jejich přebytku.
Přebytek živin může způsobit nedostupnost jiných. V tomto smyslu bych s výše uvedeným výrokem souhlasil. Ale jinak bych to viděl tak, že nejlépe kytky rostou při optimální koncentraci živin.
A ta nemusí být "minimální" a může být různá u různých druhů...
Řekl bych, že hodně napoví výroky hydrobotaniků ohledně nároků rostlin, jako např. tento:
"Voda měkká, bohatě zásobená živinami..." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:57 Muž Snofrev [54]
Johan napsal: Docela by mě zajímalo, z čeho vzešlo: "živiny jsou rostlinám tím lépe přístupnější, čím jsou v nižší koncentraci". :-O

takhle to ale přeci nenapsal :-O
chjo to bude zase debata o slovíčkaření hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:39 Muž Johan [4945] - Rostliny
Docela by mě zajímalo, z čeho vzešlo: "živiny jsou rostlinám tím lépe přístupnější, čím jsou v nižší koncentraci". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:01 haluska538 – Re: akar77
Dakujeeem velmi pekne teraz budem mat istotu.Diky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 11:00 mlhov – Re: 0
diky palec ja jen byl asi nedockavy a asi je pri zacatcich normalni ze se to rozjizdi pomalu a sem tam nejak rostlinka odejde. toho bivoje uz tam ale mam tak snad to neublizi. to co2 jsem jen zkusil a aplikoval ho dva dny asi po 4 hod. rostlinky jeste nakoupim. pristi tyden mam nejake slibene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:51 0 – Re: Mrakoplash
palec palec palec Tvoje stručné a výstižné komentáře mne velmi často potěší , na rozdíl od jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:48 0 – Re: mlhov
Rostliny absorbují nižší koncentrace hnojiva snáze a lépe rostou , než při jejich přebytku. Na produkci živin máš ryb DOSTATEK a rostlin k jejich spotřebě NEDOSTATEK ((( rozhoduje též druhové složení - třeba plovoucí snesou a odebírají víc , např. ' vodní hyacint' Tokozelka nadmutá Eichhornia crassipes , nebo Babelky řezanovité - Pistia stratiotes , různé okřehky a jiné , ale potřebují mnoho světla ))) , takže výsledkem samoregulačních procesů v malém vodním biotopu při dostatku světla bude tvorba řas a zelenání vody. Za nedostatku světla bez častější obměny vody utrpí na kvalitě kondice rostlin i ryb , ne-li rovnou celé jejich zdraví.

Tolik se , už o tom psalo a spousta lidí má s tím obdobné opakující se 'patálie'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:48 Mrakoplash – Re: mlhov
Protože nadbytek látek je stejně k ničemu jako jeho nedostatek. Možná ještě horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:09 mlhov – Re: 0
jestli jste cetl o par radku vys tak pisi ze s co2 koncim. a proc nedat bivoje jsem opravdu nerozumel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 0
Aha, já myslel, že to teď zkusil a taky teď přestal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 09:53 0 – Re: Johan
V deníku píše , že CO2 aplikuje ( a taky mlhov stále nerozumí proč nemá hnojit ; v lepším případě dopadne jako beowulfx ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny
:-D Ja som sa len pytal aka bude na to reakcia. Jasne ze riasy su v kazdom AQ. Mozu byt tak male ze ich nebude vidiet okom.
Samozrejme ak by mal niekto nieco proti tomu tak podotknem ze sa nebavim o novozalozenych akvariach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mlhov
Určitě šuměli ;-) . Ale myslím si, že se vliv vápencových kamenů v akváriu, kde se nepřidává CO2 přeceňuje... Ještě ste sem nedal aktuální fotku rostlin (aspoň sem si nevšiml), protože podle fotek v prezentaci nevidím žádný problém... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 07:32 mc95161 – Re: Polux
fakt neexistuje tie riasi nemosi vidiet mozno ich mas nalepene na zadnom skle a su zakryte rastlinami a tapetou alebo teda su take male ze ich ani nevidis

re:akar77

diki za suhlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 06:13 mlhov – Re: 0
ty kameny jsou z chorvatska ale zkousel jsem je polit octem a nesumeli, tak by meli byt v poradku ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 00:14 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: mlhov
Na hlavní fotce vlevo a vpravo je dobře vidět , že v akváriu máš světlé kameny s prohlubněmi , jako by byly z vápence , mohl by to být důvod a odpověď. Hnojením se závažnost nastalé situace ještě zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:54 akar77 – Re: Polux
Skutečně neexistuje, v každém akváriu řasa je, ale ui někoho je míň vidět a nebo téměř vůbec vidět, u někoho více. Pokud nevěříš, tak si udělej stěr ze skla akvária a podívej se pod mikroskop ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [142] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161566x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7051