Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akara - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:09 Karlos81 – Kdo mi likviduje malé akary?
Fotka k příspěvku Ahoj mám ve svém akva směsku ryb :

čichavci, terčovci,akary modré ,pancéřníčci, torokáta, peřovce a ancistruse.
Vím že ryb je tam dost, proto postupně budu snižovat počty. Vodu měním každý týden 40 L.
Podruhé se mi vytřely ty modré akary. Před cca měsícem jsem měl spoustu mladých v ďůlku a zmizely. Vím že to mohou udělat i ty akary, ale rád bych přelovil největší možné škůdce.

Na co dát pozor?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 18:25 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Zeky
Já bych je na chvíli vrátil do akvária, z kama pokází, aby se uklidnili. Nemám s nima zkušenosti, takže je to pouze můj logický návrh. :) Ať se daří ZeKo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 08:33 RAP Re: Zeky
Když to zplesnivělo, tak je chyba ve vodě nebo jsou ryby "unavené". I profesionální akvaristé dávají chovným rybám čas na regeneraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 08:22 Muž Zeky [6] Re: kreten
Přelovil jsem je tam už asi před měsícem jsou tam dlouho.... Neříkam že se maj třít na povel ale pravidleně se třely. Tedkon dlouho nic.. A když se třely a tak to zplesnivělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 08:06 kreten Re: Zeky
Především tyto ryby (vlastně žádné:-))se netřou na povel, tak nerozumím tomu "mám je ve vytíračce", to že jste je přelovil, jak usuzuji, je příčinou toho polehávání...Nelíbí se jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:52 Muž Zeky [6] Re: kreten
Akary hnědé, staré jsou asi +-4roky, voda odstátá 26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:50 kreten Re: Zeky
Typický dotaz na který se vůbec nedá odpovědět...:-) Jakými, jak starými, vaše domněnky, jaká je voda....ne to mi hlava nebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:41 Muž Zeky [6] – Problém z Akarami
Zdravím mám problém za akarami.mám pár který se mi před nedavném dobře třel a odchoval jsem asi 40malých ale tedkom je mam zas ve vytíračce a chvlíli plavou normalně a většinou polehavaj na dně askoro vůbec se nehýbou..takže ani k vytření nedojde,tak jsem se chtěl optat zda to je tím že jsou ryby už mo staré nebo nečím jiným?budu rad za každy postřehy a rady.Díky předem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: obok
rodiče je chytnou do tlamy a vrátí zpět :-) To je normalne...
Co sa "tohto tyka" je fakt krasa sledovat napr. Julidochromis ornatus
"Tyto ryby mají značné sociální cítění. Rodiče tvoří pár a společně se starají i o 4 generace mladých najednou, přičemž starší sourozenci se starají o mladší a chrání je."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 22:36 RAP Re: obok
Já takhle potěr cichlid běžně odkrmuji. ;-) Jen bych dal na stříkačku trubičku či hadičku, abych zbytečně ryby nerušil rukou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:36 obok Re: Deathbull, kreten
A kdyz budu krmit ty male(jemny prach s vodou) a davat to strikackou k tem malym neni tady moznost ze by je rodice pozraly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:25 kreten Re: obok
Pokud je vezmou do tlamy a zase se mladé rybky objeví "navolno", pak buďte v klidu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: obok
Je to divne, po rozplavani je ty moje kdyz jsem je kdysi choval poter do tlamky uz nebraly. Jen z pocatku, kdyz jeste jeli na vacek. Ale mozna se je jen snazi prenest nekam do jamky nebo skviry. Nechal bych to na poprve prirode:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 18:53 obok – Akary - malé rybky
Zdar všem.Mám akary diademové ,ale asi to bude u spousty ryb stejné. Vytřely se, vykulily se rybky a teď se rozplavávají, ale rodiče je chytnou do tlamy a vrátí zpět. Mám tam nechat rodiče ? nebo je odlovit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2010 21:51 RAP Re: obok
Můžou se vytřít do 14dnů nebo za dýl. Pokud se vybraly sami mohlo by to fungovat. Těžko se to dá odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:48 obok Re: RAP
Jj jsou mlade... A co dalsi vyter? kdy to asi bude? Uhyti se neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:48 peter304 Re: obok
To nevie nikto skus sa ich spýtať... Nerieš to ak je to mladý pár je to uplne bežne nechaj to na ne oni sa to naučia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2010 21:46 RAP Re: obok
Jestli jsou mladé, tak se péči teprve učí. Chce to čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:44 obok Re: peter304
Myslíš? Proč to neudělaly hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:42 peter304 Re: obok
HAM HAM ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:39 obok – akara & jikry a potěr
Zdar.Vytřely se mi akary.3 dny jsem vyděl jikry.4 den sem je už nemohl najít a oni se vykulily a pak jsem je vyděl v důlku.další den v dalším důlku ale třetí den nikde už jsem je nenašel.zkoušel jsem jestly je nemají v tlamě a taky nic.26-27 st. C a dospělé jsem krmil pravydelně.byly ve 112 litrovce a byly tam sami.co se stalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 14:45 Muž Michal1987 [21] Re: JohnyM1
Ak je kam ryby po odchove dať a človek vie ako na to, tak odchovať. Ale ak potom majú v akváriu ostať a tlačiť sa, radšej neodchovať.
Výterov bude ešte dosť a človek má aspoň možnosť naučiť sa to, ak sa to nepodarí na prvýkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 00:20 JohnyM1
Ahoj,mam ten stejnej problem uz je to den co mam jikry v akvarku co ma 260L tak je tam dost ryb co by poter sezral. Mam ten kamen premistit do samostatneho akvarka se stejnou vodou a teplotou? Jsou to jejich prvni jikry... Vy uz mate urcite hodne zkusenosti tak bych byl rad za nejake rady. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 08:51 Muž kortezhugo [983] Re: robo35
Tiez to poznam tieto problemy...za to uz pekne dlhu dobu neodchovavam "nic".
V malom sa to neoplati a vo velkom - je chovatelov "dost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 01:38 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Povalec
Povalec napisal cistu pravdu. Mal som podobne starosti, ked sa vytrely po prvy krat. Ja som ich nechal rozplavat a potom som ich odsal hadicou bez rodicou. Prezilo ich vela a doteraz sa neviem zbavit (cichlid zebrovanych).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:09 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Wotan
ja bych ty jikry nechal v nadrzi. Pise, ty akary jsou 5 cm/ 1/2 roku, to jsou jeste hrozne maly/mlady. At se trochu trenujou, prvnich par vyteru pujde do haje, ale akary zijou docela dlouho, takze se vytrou jeste hodnekrat..
Navic, kde to bude rust? Co s tim bude delat? Ma nekoho, kdo si je vezme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:24 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Podľa mňa by to bolo vhodné teraz, potom ich chytať z hadičkou nebude sranda ... Ale ako bolo povedané, ten bublifuk alebo vzduchovanie musí byť, aby bol zaistení pohyb vody v tej 10L nádržke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:19 Wotan Re: PrincScreen
Ale ještě se mi akary nerozplavaly dnes nakladla samice jikry na kamen a tak si rikam jen to jestli je nemam do toho 10 litroveho akva hned ted premistit i s kamenem samozrejme te vodu dam z teto nadrze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:14 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Myslím že pokud stojíš o to je odchovat tak nech zajet bublifuk v tom desetilitrovém akva a příště až se ti rozplavou tak je odsaj do desetilitrového kýble vodu z akva vylej a nalej tam ten kýbl s prckama topítko dej na stejnou teplotu jako ve velkém akva a hotovo ............ krm artemkou a no problemo s odchovem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:09 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Tak v tom prípade by som to prelovil ako vravíte ano keď ocelátus je tam taký kápo, nemal som ešte tú česť s týmito "rybkami" . Veľmi pekné ale strašne veľké "rybky" :) Nech sa darí ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:08 Wotan Re: PrincPrincessen
Tak pro ocelaty mam krmeni v dalsich nadrzich to bych neresil momentalne mi jde o ty akary a jejich potomstvo nechat ci nenechat ve spolecnem akva po dobu vylihnuti jiker no nevim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:05 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Já je tam mám a pokaždé vydržely tak 4 dny po rozplavání mám tam 5x akara 2x kanec perleťovej a 2x oskar no k tomu dva gibouše a 3 ancíky tak bůh ví kdo je požírá ale tenhle tejden dám do jezírka želvy zkusím udělat pozadí do želvárka a přemístím tam 3 akary aby něco málo zbylo a popřípadě bylo něco na krmení ocelátů ale něco většího než jen rozplavanej potěr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:59 Wotan Re: PrincPrincessen
Mysliš že nechat ve společném akva s oceláty a doufat? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:59 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Podle mě vadí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:49 Wotan Re: Tillecek
Mam dalsi 2 nadrze ty jsou plne ale mam pripravenou porodnicku 10 l nevadi to tak malej obsah pro rodice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:44 Tillecek Re: Wotan
Zdravím. Pokud máte kam, určitě bych kámen i s rodiči přemístil. U těch vrubozubců bych si byl jistý, že nebude mít potěr šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:43 Wotan Re: Michal1987
Jo risknu to necham je v akva a budu ocekavat jak to dopadne za ten pohled to stoji tesim se na male akarky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:40 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
To prelovenie kameňa je tiež možné riešenie, a asi aj istejšie, otázne je, či prelovíte aj chovný pár alebo len kameň. Ak len samotný kameň, potom by bola všetka starosť na vás ( ak však dáte do akva vodu z pôvodného akvária, zaistíte primeraný pohyb vody nejakým filtríkom alebo vzduchovaním, a primeranú teplotu vody nevidím problém ). Avšak ochudobníte sa o pohľad na rodinku akariek. Je na vás ako sa rozhodnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:36 Wotan Re: Michal1987
Joo myslim si ze ani nahodou neubranej poter pred ocelatem mam tu albina kterej je silne agresivni a vse zive co je nove v akva cokoliv vidi to si sezere...proto uvazuju o vyloveni celeho kamenu i s jikrami....dekuji michale za nazor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:33 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Môžem hovoriť len za seba, pretože tu je mnoho skúsenejších akvaristov než ja , ja by som to riskol a neprelovoval ich, 2 akary proti 3 ocelátom by sa možno aj pri menšej potyčke ubránilo, a navyše ak to nevýjde, nabudúce ich už prelovíte a bude to ok. Počkajte si na rady skúsenejších, ja len prezentujem svoj osobný názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:14 Wotan Re: Michal1987
Fotka k příspěvku Ocelati maji 6 mesicu a jsou 12cm veliky, a Akary jsou take 6 mesicu stare a asi 5 cm velke ale ocelati na ne neutoci mozna i proto ze jsou spolu od mala. dekuji

A co vyjmout cely kámen a dat do samostatneho akva? no nevim mozna by byl problem se zmenou vody co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:10 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Zdravím, môžem sa opýtať, aké veľké sú tie akary ??? Ak by to nebol až taký markantný veľkostný rozdiel oproti Ocelátom, tak možno by mali šancu ustrážiť ich. Avšak niekedy sa môže stať, že ak je to ich prvá znška ikier, tak ich môžu v strese pred rozplávaním požrať sami. Viem že som nepomohol, ale aspoň nejaký ten postreh. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:03 Wotan
Fotka k příspěvku Ahoj dnes mi samice nakladla jikry na kámen neustále kolem hlidkuje a kazdeho odhani od jiker dokonce i vrubozubce ,ale ma to jeden hacek. Bojim se az se poter za 70 h rozplave ze si ho vrubousi podaj prosim o rad premistit?nepremistit? ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:08 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: strapaty
No abych pravdu řekl vypadá to na 3 samce a 2 samice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 15:21 strapaty Re: PrincPrincessen
Veľmi pekné kusy.Máš na jednu samicu dvoch samcov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 23:19 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Boj o velení a samici kdopak asi vyhraje ? X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:23 RAP Re: červík
Neonky-dobré krmení, nestěhovat! Tak jsem si řádně projel vaši prezentaci a už se nedivím, že se nedaří Akarám. Tipuji 4druhy tlamovců na 5ryb coze . Gibísci sami o sobě dokáží dost znečistit vodu. Celkový vzhled akva napovídá, že filtrace nestíhá. Je dobře, že chystáte k předělání akva. VP PS: Berte to jako radu, držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:46 Žena červík [4] – přestěhování
Zdravím, chtěla bych se poradit... Myslíte že můžu skusit přestěhovat páreček akar, které se chystají na tření do jiného akva???nepřejde je to??? Myslela jsem že by tam měli větší klid. Ale stěhovala bych je z 400 l do 100 l kde mám cca 15 malých rybek jako třeba neonky apod. Tak zase aby mi je nesežrali. Jinak tenhle pár je velice klidnej. Co si o tom myslíte??? mám to zkusit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:50 Žena červík [4] Re: PrincPrincessen
Moc si nemyslím že by na to měl kořen vliv. Předtím se pořád vytírali na kámen (břidlici) a se stejným výsledkem...Asi to nechám koňovi, ten má větší hlavu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:33 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: červik
Jestli to nebude tím, že ti to kladou na ten kořen zkus jim tam dát placatej kámen a ten kořen otočit tak aby tu plošinku tam neměli a nemohli na to klást jiry. ;-) Mě se pořát třou a třou a už tam zase mám třepotající se prcky. Jen nevím na jak dlouho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/783-akara-rozmnozovani-a-odchov?od=126