Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akara - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 17:07 KotyzaVamberk Re: Evoň
Kolik těch akar tam chceš přidat ,čím víc tím líp,agrese se zmenšujeve skupině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 14:35 Evoň Re: KotyzaVamberk
To není špatný nápad dát je tam v noci!:-) jinak v té 500 jsou akary tři, ale jedna největší je hodně agresor na všecko nové, což je právě ten problém. Pokud třeba jen vyndáme rybku a hned ji tam zase vrátíme, největší akara ji hned začne lovit a jde krutě po ní, většinou až do té doby, dokud ji nedostane.
S teplotou by to mělo být snad ok, ve velkém akvárku je asi 23,5 stupňů a akary se momentálně už nějakou dobu netřou. Spíš vypadají, že si dávají zimní pauzu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 14:22 KotyzaVamberk Re: Evoň
S tou nádobou dobrý nápad,ale stejně jen dočasně.Kolik akar máte v té 500?Osobně bych to udělal tak,že bych jim dal nažrat a ty menší bych tam přidal a to všechny a druhá možnost přidat úkryty a nové akary vypustit přes noc.Pozor na teplotu vody ,jak mile bude vyšší ,tak by stimulovala akary do tření a ty by útočili na ty menší přidané.Přidávání cichlid stejného druhy nikdy moc dobře nedopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:19 Evoň – odrostlé akary
Ahoj,
obracím se na Vás s dotazem ohledně malých akar. Máme akary modré, někdy na jaře se nám podařilo konečně odchytit a odchovat potěr. Nyní jsou malé rybky velké asi kolem 4-5cm. Dospělé akary ve velkém akváriu (500 l) mají okolo 12 cm. Ovšem jsou to divočáci, jakoukoliv novou rybu v akváriu (i stejně velkou) považují za potravu a ihned ji "zpacifikují", takže u nás nehrozí noví kamarádi v akváriu. Jenomže těm malým mladým akarám už začíná být jejich akvárko docela malé (má cca 80 l). Rádi bychom je už přesunuli k velkým akarám. Jenomže se bojíme, že je velké hned sežerou, což bychom neradi, protože nám malé dalo dost práce odchovat už od potěru.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Myslíte, že akary poznají svůj druh a nechají je na pokoji, nebo se na ně vrhnou? Jak se dá postupovat při vypouštění mladých mezi dospělé? Myslíte, že by mohla pomoci nějaká větší průhledná nádoba umístěná do velkého akvária, ve které by "malé" nějakou dobu byly, aby si na ně velké zvykly?
Děkuju všem moc za rady! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:09 R Muž romant [27987] Re: RAP
hmm Tak stačilo si poposednout, abych si už konečně neseděl na vedení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:06 RAP Re: romant
Romane, David prostě přestěhuje malou nádrž do většího obsahu. To znamená, že použije věškeré vybavení včetně zajetého filtru. Jen prostě doleje další vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:03 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Sám jsi psal, že máš 2 akvária a 1 filtr, tak pokud jsi ten stávající filtr použil do toho novýho, tak tomu zase nerozumím já, podle mě Ti stejně jeden filtr chybí a proto jsem Ti navrhoval možný řešení, třeba v podobě toho akvária bez filtru a bez ničeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:56 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: romant
Nějak mi uniká proč bych měl potřeboval další zajetej filtr.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:32 R Muž romant [27987] Re: RAP
Podle mě to jedno není, když nemá k dispozici další zajetej filtr, tak mě ta holá nádrž jenom s použitím vzduchováním příjde jako lepší okamžitý řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:30 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: RAP
No udělal jsem to tak... filtr jsem dal do nového, včetně dna a vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:17 RAP Re: romant
A není to jedno, jestli tam bude mít dno a pár rychlerostoucích kytek, když použije filtr a všechnu vodu z původního akva + postupně dolévat odstátou do plna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 15:24 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Já, Ti rozumím, že máš jenom jeden filtr a 2 akvária. :-) Proto jsem Ti psal co bych udělal s tím druhým filtrem, který prostě potřebuješ, pokud chceš ty mladý odchovat dále. Pokud nechceš další filtr, tak tu nádrž nezařizuj, nech jí holou a dej tam jenom vzduchování a použij vodu ze stávajícího akva a jenom častěji měň vodu odkaluj a mladý krm, to je taky řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 15:20 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: romant
:-) Asi se nechápeme... já nemám druhej novej fitr kterej bych mohl naočkovat. Mám pouze a jen ten kterej je teď s prckama v nádrži.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 15:14 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Naočkuj novej filtr ať už tak jak jsem psal a nebo použij třeba Nitrivec od Sery. Filtr nepřendávej a nech ho tam kde je. Ty hodnoty NO2 samozřejmě sleduj, ale když se bude měnit ta voda a pomůže se tomu těma bakteriema, tak to bude v pohodě. Filtr tam budeš tak jako tak potřebovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 15:09 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: romant
A co kdybych ten fitr co mám teď v tom malém s plůdkem na půl dne vyndal... dal do toho většího.... mezítím jsem teď věměnil 15% vod,y že jsem dal z malého vodu do velkého a naopak... aby si rybky pomaličku přivykly....a v malém budu kontrolovat NO2..... a večer je prostě přendám a budu bedlivě střežit NO2 ve velkém :) to by šlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:58 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Pokud máš jenom jeden zaběhnutej filtr, tak ten další, předpokládám že použiješ něco na bázi biomolitanu, nech zašpinit od toho zajetýho, kterej lehce proper a v tý samý vodě vymáchej i ten novej, čímž si ho naočkuješ, ale nespoléhej jenom na to. Pomůžeš si tou intenzivní výměnou vody, která Ti bude suplovat ty tvořící se nitrifikační bakterie, nebo si můžeš pomoct nějakým komerčním přípravkem, jenž ty bakterie obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:54 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: romant
Problém je v tom že mám 2 akvária a jen 1 fitr hmm .... pokud ho teď dám do toho nového nebudou ho mít prcci ve starém..... na druhou stranu.. pokud je filtr naočkovanej, neměl by být s NO2 v novém žádný problém ne? :-O stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:48 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Do takhle čerstvě založenýho akvárka je nedávej, to bude chtít alespoň 14 dní nechat zaběhnout. Filtr máš naočkovanej, jak jsem pochopil, to je dobře a pomůže to společně s těma rostlinama to akvárko stabilizovat. Určitě, pokud Tě z nějakých důvodů tlačí čas, tak sleduj hodnotu NO2 a vodu měň klidně denně. Tu tzv. starou vodu z původního akvária můžeš použít, ale její význam na vznik biologický rovnováhy v tom novým akváriu bude zanedbatelný, daleko důležitější je ten zaběhnutej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:43 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: romant
Tak potěr má ais 3 týdny.... takže to malé je takto staré.... 60x30x30 se mi bohužel uvolnilo až včera, takže teprve dnes jsem dal dno, a zasadil rostliny....
A bude jich 14 pouze.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:38 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Jak, dlouho je to akvárko založený a kolik těch mladejch tam budeš dávat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 14:22 Muž dkoudela [13] - Cichlidy – Přemístění plůdku
Přeji hezký čtvtek....

Konečně mám volnou 60 litrovku pro plůdek Akary modré. 60x30x30. Chci se ale teď zeptat, jak co nejšetrněji plůdek přehodit do většího akvárka. Mám taky použít vodu z dosavadní nádrže 40x20x20 plus vodu čerstvou? Filtr samozřejmě mám zaběhnutý z akvárka, ve kterém jsou malé nyní. Rostlinky jsem již vysázel... pouze ty rychle rostoucí vodní plevely :) Nechci aby rybky utrpěly kvůli změně vody velký šok

Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 07:27 Trabant Re: martmart
já mám sice akary modrý,ale předpokládám,že to bude podobný.Mě se o potěr ve společenský nádrži staraj tak 10-14 dní a potom je (asi) samec sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 05:31 Muž martmart [106] – akara zelena odchov
Pěkný den, jak dlouho se starají rodiče o dorost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Karlos81
Přelov potěr hned po vykulení do druhé samostatné nádrže a máš po problému. Nebude je mít kdo sežrat a s trochou péče přežijí všichni. Otázkou ale je, co s nimi budeš dělat až vyrostou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Karlos81
Potěr bude chutnat všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:09 Karlos81 – Kdo mi likviduje malé akary?
Fotka k příspěvku Ahoj mám ve svém akva směsku ryb :

čichavci, terčovci,akary modré ,pancéřníčci, torokáta, peřovce a ancistruse.
Vím že ryb je tam dost, proto postupně budu snižovat počty. Vodu měním každý týden 40 L.
Podruhé se mi vytřely ty modré akary. Před cca měsícem jsem měl spoustu mladých v ďůlku a zmizely. Vím že to mohou udělat i ty akary, ale rád bych přelovil největší možné škůdce.

Na co dát pozor?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 18:25 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Zeky
Já bych je na chvíli vrátil do akvária, z kama pokází, aby se uklidnili. Nemám s nima zkušenosti, takže je to pouze můj logický návrh. :) Ať se daří ZeKo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 08:33 RAP Re: Zeky
Když to zplesnivělo, tak je chyba ve vodě nebo jsou ryby "unavené". I profesionální akvaristé dávají chovným rybám čas na regeneraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 08:22 Muž Zeky [6] Re: kreten
Přelovil jsem je tam už asi před měsícem jsou tam dlouho.... Neříkam že se maj třít na povel ale pravidleně se třely. Tedkon dlouho nic.. A když se třely a tak to zplesnivělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 08:06 kreten Re: Zeky
Především tyto ryby (vlastně žádné:-))se netřou na povel, tak nerozumím tomu "mám je ve vytíračce", to že jste je přelovil, jak usuzuji, je příčinou toho polehávání...Nelíbí se jim to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:52 Muž Zeky [6] Re: kreten
Akary hnědé, staré jsou asi +-4roky, voda odstátá 26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:50 kreten Re: Zeky
Typický dotaz na který se vůbec nedá odpovědět...:-) Jakými, jak starými, vaše domněnky, jaká je voda....ne to mi hlava nebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 07:41 Muž Zeky [6] – Problém z Akarami
Zdravím mám problém za akarami.mám pár který se mi před nedavném dobře třel a odchoval jsem asi 40malých ale tedkom je mam zas ve vytíračce a chvlíli plavou normalně a většinou polehavaj na dně askoro vůbec se nehýbou..takže ani k vytření nedojde,tak jsem se chtěl optat zda to je tím že jsou ryby už mo staré nebo nečím jiným?budu rad za každy postřehy a rady.Díky předem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: obok
rodiče je chytnou do tlamy a vrátí zpět :-) To je normalne...
Co sa "tohto tyka" je fakt krasa sledovat napr. Julidochromis ornatus
"Tyto ryby mají značné sociální cítění. Rodiče tvoří pár a společně se starají i o 4 generace mladých najednou, přičemž starší sourozenci se starají o mladší a chrání je."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 22:36 RAP Re: obok
Já takhle potěr cichlid běžně odkrmuji. ;-) Jen bych dal na stříkačku trubičku či hadičku, abych zbytečně ryby nerušil rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:36 obok Re: Deathbull, kreten
A kdyz budu krmit ty male(jemny prach s vodou) a davat to strikackou k tem malym neni tady moznost ze by je rodice pozraly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:25 kreten Re: obok
Pokud je vezmou do tlamy a zase se mladé rybky objeví "navolno", pak buďte v klidu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: obok
Je to divne, po rozplavani je ty moje kdyz jsem je kdysi choval poter do tlamky uz nebraly. Jen z pocatku, kdyz jeste jeli na vacek. Ale mozna se je jen snazi prenest nekam do jamky nebo skviry. Nechal bych to na poprve prirode:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 18:53 obok – Akary - malé rybky
Zdar všem.Mám akary diademové ,ale asi to bude u spousty ryb stejné. Vytřely se, vykulily se rybky a teď se rozplavávají, ale rodiče je chytnou do tlamy a vrátí zpět. Mám tam nechat rodiče ? nebo je odlovit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2010 21:51 RAP Re: obok
Můžou se vytřít do 14dnů nebo za dýl. Pokud se vybraly sami mohlo by to fungovat. Těžko se to dá odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:48 obok Re: RAP
Jj jsou mlade... A co dalsi vyter? kdy to asi bude? Uhyti se neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:48 peter304 Re: obok
To nevie nikto skus sa ich spýtať... Nerieš to ak je to mladý pár je to uplne bežne nechaj to na ne oni sa to naučia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2010 21:46 RAP Re: obok
Jestli jsou mladé, tak se péči teprve učí. Chce to čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:44 obok Re: peter304
Myslíš? Proč to neudělaly hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:42 peter304 Re: obok
HAM HAM ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:39 obok – akara & jikry a potěr
Zdar.Vytřely se mi akary.3 dny jsem vyděl jikry.4 den sem je už nemohl najít a oni se vykulily a pak jsem je vyděl v důlku.další den v dalším důlku ale třetí den nikde už jsem je nenašel.zkoušel jsem jestly je nemají v tlamě a taky nic.26-27 st. C a dospělé jsem krmil pravydelně.byly ve 112 litrovce a byly tam sami.co se stalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 14:45 Muž Michal1987 [21] Re: JohnyM1
Ak je kam ryby po odchove dať a človek vie ako na to, tak odchovať. Ale ak potom majú v akváriu ostať a tlačiť sa, radšej neodchovať.
Výterov bude ešte dosť a človek má aspoň možnosť naučiť sa to, ak sa to nepodarí na prvýkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 00:20 JohnyM1
Ahoj,mam ten stejnej problem uz je to den co mam jikry v akvarku co ma 260L tak je tam dost ryb co by poter sezral. Mam ten kamen premistit do samostatneho akvarka se stejnou vodou a teplotou? Jsou to jejich prvni jikry... Vy uz mate urcite hodne zkusenosti tak bych byl rad za nejake rady. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 08:51 Muž kortezhugo [983] Re: robo35
Tiez to poznam tieto problemy...za to uz pekne dlhu dobu neodchovavam "nic".
V malom sa to neoplati a vo velkom - je chovatelov "dost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 01:38 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Povalec
Povalec napisal cistu pravdu. Mal som podobne starosti, ked sa vytrely po prvy krat. Ja som ich nechal rozplavat a potom som ich odsal hadicou bez rodicou. Prezilo ich vela a doteraz sa neviem zbavit (cichlid zebrovanych).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/783-akara-rozmnozovani-a-odchov?od=101