Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 17:25 R Muž afc1886 [14704] Re: KarMa
Jestli máš ten klasický dodávaný košík, tak se není co divit že tam máš krevetku. Spíše bych se divil že jenom jednu. Moje fotka úlovku při čištění filtru i přes kostku biomolitanu na nasávání. rybicky.net/nadrz/23995/d161870.jpg
EDIT- rybicky.net/forum/15621-nasavani-krevetek-do-filtru-a-trubic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 17:21 Muž KarMa [0] – Krevetka v externím filtru
Čistil jsem včera externí filtr, a když jsem z nádoby vyndal koše s médii tak koukám že v prázdé nádobě plave krevetka (Neocaridina) coze Předpokládám že když jsem při týdenním odkalování a vypnutém filtru měl na dvě minuty sundaný košík z nasávání tak se vydala prozkoumat hadici, a po zapnutí filtru ji to total vcuclo, těžko říct kolik týdnů tam takhle vegetovala ale vypadala živě a celkem spokojeně palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 18:35 R Muž romant [27987] Re: Amazonka
Ač je Eheim špičková značka, ač jsem jeho až mantrickým vyznavačem, tak tento filtr se skutečně nepovedl. To co popisuješ tě bude trápit po celou dobu jeho přítomnosti v akváriu, tedy možná že se to po přelistování zlepší, tedy pokud ti budou rostliny prosperovat a nebudou moc ztrácet listy. ;-) Ono až bude akvo náležitě ostařený nebude ani to čištění, tedy v rozumné míže, nějak na závadu. Jenom to bude časově "otravovat". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 17:54 R Muž afc1886 [14704] Re: Amazonka
Nenechávej všechnu práci jen na filtru. Musíš taky přiložit ruku k dílu alespoň tím, že budeš odstraňovat ty uhnívající listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 17:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Amazonka
20 dní není čas na čištění filtru, to bude za pár měsíců.
Ale hnijící bordel vysbírat wtz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 17:15 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mám 20. den založené akvárium. Vodu měním jednou za 3 dny tak 1/3 a neodkaluju. Mám dost špinavý filtr ( Eheim 2008 ), můžu ho trošku vyždímat ve vodě z akvária? Hnijou v něm listy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 16:09 Muž honcka [39] Re: romant
Díky za info, na začátku jsem to měl tak na 20%, když jsem to dal míň, tak to skoro neteklo, když víc na zhruba tu čtvrtinu, tak rybky se v akvárku mlely jak hadr na holi, teď je to na tu čtvrtinu OK, hadice mám průhledný, ty jsou čistý, akorát jsem čistil vstupní trubku a rampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 15:54 R Muž romant [27987] Re: honcka
Poloviční výkon při plným uvolnění ventilu je dobře zajetej filtr. Zabývat se tím začneš, až i ten poloviční výkon začne ještě klesat. Udržuj v čistotě hadice, to bývá velmi častý zpomalovač výkonu, přičemž nemusíš filtr otevírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 14:28 Muž honcka [39] – Snížení průtoku jako indikátor potřeby čištění.
Je to když se sníží průtok na max otevřeným ventilu? Jde mi o to, že u svý 112l mám hodně předimenzovanej filtr (tetru ex1200), je v akváriu bez čištění od cca konce října, měl jsem ho staženej na minimum, minulý týden se mi při měnění vody zdálo, že už jede trošku míň, tak jsem mu přidal na cca 25%. Je už čas to vyčistit, nebo můžu přidávat až na 100%? Rád bych veškeré otvírání kvůli těsnosti omezil na minimum (filtr jsem dostal s tím, že teče, ale opravil jsem ho)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2017 17:11 R Muž afc1886 [14704] Re: Miro1311
Ano kostku bioakvacitu propláchnout ve vodě odpuštěné z akvária,když už moc klesne průtok.Ale není to,že se čištění filtru nemá dělat při výměně vody,ale nemá se čistit zároveň při odkalování dna akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 16:49 Miro1311 – Čistenie kocky akvacitu?
Zdravím, všade čítam o tom, ako je dôležité zachovanie baktérií na filtri. O tom, že sa akvacit (molitan) nemá umývať pod tečúcou vodou. Ako teda klasické kocky akvacitu čistíte? Dočítal som sa, že v odliatej vode z akvária. Výmena vody a čistenie filtru sa vraj ale nemá robiť naraz.. som z toho jeleň :-D Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 20:41 R Muž afc1886 [14704] Re: JD1609
Všiml jsem si,že máš hodně začátečnických dotazů,tak ti možná pomůže tento odkaz rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 20:38 Muž dudl007 [15] Re: JD1609
Až se vyditelně sníží průtok, jinak není potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 20:36 JD1609 – čištění filtru
Jak často doporučujete čistit externí filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 07:48 Muž Yirka [9126] Re: Jitka66
Je to jen o pozorování a zkušenosti. Pokud čeří, je to dobré, protože i okysličuje.
Pokud máš vývod do rampy - poznáš pokles průtoku celkem jednoduše. Při umístění rampy pod hladinou se hladina prakticky přestane hýbat. Při umístění nad hladinou voda místo tryskání bude jen tak vytékat.
Pokud je jeden vývod, dá se to "změřit" třeba přiložením ukazováku k němu a porovnáním. Taky se to dá změřit se stopkami, přes nádobu, ale to je, myslím, zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 07:31 Žena Jitka66 [8] Re: Yirka
Díky za odpověd´. Jen nevím, jak poznám ten pokles průtoku :-( Vodu čeří.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 07:14 Muž Yirka [9126] Re: Jitka66
Molitany rozhodně neměň, vydrží hodně dlouho a bylo by to kontraproduktivní. Filtry čistíme při zásadním poklesu průtoku, já osobně pod jednu třetinu normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 06:52 Žena Jitka66 [8]
Mám 4 týdny staré akvárium, 60 l, ph 7, voda čistá, NO2 bude pomalu neměřitelné. Kdy mám poprvé proprat filtr? Názory se dost různí.... Ve filtru Bioflow one jsou 2 molitany. Každé 3 měsíce se má 1 vyměnit......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 10:36 Muž Martinn [14] Re: bwater
Vnější filtr musí být vždy pod úrovní dna , jinak se ti bude zavzdušňovat pořád i když jsou to spojené nádoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 20:06 Bacoun Re: bwater
Mám sice 150,ale bude to samé.Měl jsem se zavzdušňováním problém po každém otevření.A zjistil jsem,že dost záleží zda jsou správně usazeny náplně.Když ho po otevření zprovozňuju,tak s ním třesu,zavírám a otevírám kohout na hadici u výtoku do rampy několikrát po sobě.A pak je klid až do dalšího otevření. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 13:09 bwater Re: afc1886
To si asi prave myslim ze ne protoze je pod hladinou akvaria a mel by to byt uzavreny system da li se to rict spis to nekde prisava vzduch ale nechapu kde vse je pripevneny utazeny uz nekolikrat rozdelany a spojeny znovu a furt to dela jeste jestli neceri rampa moc hladinu a neshromazduje se to do filtru bublinky ale zadny viditelny tqm nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 12:44 R Muž afc1886 [14704] Re: bwater
Tipl bych si,že to že je filtr vedle akvária bude ten problém.Měl by být pod akváriem.Ale je to jenom můj názor,počkej co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 12:05 bwater – zavzdusneny filtr eheim classic
AHOJ MEl jsem filtr eheim classic 250 dole ve skrince cca metr a pul pod hladinou vody a ted jsem ho dal vedle akvarka. Cistil jsem i vrtulku a tak a chtel jsem zkratit a zateplit vsechny hadice klasickm molitanem co se dava i na trubky od topeni abych minimalizoval ztraty od te doby se filtr neustale zavzdusnuje zaklepu s nim je tichy vse se uvolni do akva vyjedou bublinky a po pul dni ani ne uz je zas hlucnej a zavzdusnenej cim to muze byt hadice a kohouty jsou poradne nasazene utazene ta hlava nahore clipsama zacvaknuta a uz dvakrat sem ji rozdal a zacvaknul znova jestli nebylo skripnute tesneni co s tim uz si nevim rady :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 13:15 Muž honcka [39] Re: GP
To jsme se nepocholili, s akvarkem to nesouvisi, budou tam 2 living wall "obrazy" 60x100cm a mezi nima to akvarko.
assets.inhabitat.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 09:15 GP Re: honcka
nezli intenzivni pestovani jsem myslel neco jako tohle scobak.blog.sme.sk/…
jinak prepad treba www.akvarista.cz/… prip. data.reefaquarium.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 08:57 Muž honcka [39] Re: GP
Vedle se to nevejde a chci vyuzit prostor pod. Jak si myslel vyuzit to jako hydroponii? Pochybuju, ze nejakej druh ryby by byl schopnej prezit v hydroponickym roztoku a asi ani akvarijni kytky. Slo hy to max s pomalu rozpustnejma zivinama v kvetinacich a vodnim dripem, ale ja chci mit plne automatizovanej system.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 23:58 GP Re: honcka
pokud to bude fungovat ok, tak by to smrdet nemelo. otevrene to bude minimalne pres prepad, takze spodek se da uzavrit, ale nejspis neni proc (krom odparu).
pokud by se filtr postavil vedle akvarka, setrilo by se energii a dalo by se to pouzit i na ty kytky jako hydroponie :) stacilo by mozna i 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 23:31 Muž honcka [39] Re: GP
OK, tak asi jo, takze by byl spis vhodnejsi prepadovy, jde to, aby to bylo uzavreny, nemam moc s tim skusenosti, ale aby to nesmrdelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:07 GP Re: honcka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 16:43 Muž Paul [2] - AsieRe: MonterMonty
Vzhledem k tomu, že jsem filtr ztlumil absolutně na minimum, tak se voda skoro nehýbe..
Díky za pomoc. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2016 16:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Paul
Možná tomu jen nerozumím , ale máš v desrtilitrovém akvárku filtr s papírovým průtokem 250L za hodinu , dobrá když zavřu oči a průtok bude poloviční, to znamená že se voda v akvárku protočí víc jak desetkrát za hodinu ,a v tom plave betta ? nenapadá mě než uštěpačná otázka ,jakou máš spotřebu bett na týden ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 13:44 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, v 10l akvárku mám filtr Atman AT F-300. Jak často mám čistit filtrační hmotu? Mám ho měsíc.. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 12:44 Muž honcka [39] Re: GP
To mi nějak nesedí 15kPA je strašnej podtlak (0,148atm), jinak logicky zas až tak tam velkej tlak bejt nemůže, jinak by to bylo perpetum mobile a čerpadlo by vůbec nebylo potřeba

Jinak předpokládám, že čerpadlo bude na výstupu z filtru, abych aby se nezasíralo špinavou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 12:14 GP Re: honcka
tlak tam bude g*ro*h -> cca 10*1000*1,5 Pa = 15 kPa
sila pusobici na viko tlak*plocha -> cca 15000*0,5*0,4 N = 3 000 N
coz odpovida 300 kg pusobicim ze vnitr vika. prijde mi to jako opravdu hodne, ale nejak nemuzu najit chybu.
dalsi moznosti je vytvorit prepad a cerpat vodu ze zdola do vysky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 11:40 Muž honcka [39] Re: GP
Ve filtru, nad akva si nechám dost místa (cca 80cm)
Bude to pod akva, je tam na tohle použití nevyužitý prostor, protože z obou stran bude nábytek, z jedné strany jídelní stůl, z druhé gauč, akva bude počítám 150x45x60, na boku misto nebude, tam chce žena kytky v "living walls", místo pod tím akváriem mám vyhrazené na filtr, CO2 a na nádrž na hydroponii. Filtr bych chtěl asi hrncový, neznám moc rozdíly, ale měl by být hermeticky uzavřený. Jaký je tlak ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 11:04 GP Re: honcka
kde bude problemova udrzba - ve filtru nebo v akva. bude ta nadoba dostatecne tesna proti vnitrnimu tlaku? nebude se to prilis boulit? filtr bude pod akva? bude prepadovy nebo "hrncovy". nebude misto vedle akva na filtr prepadovy se spojenymi hladinami?
jinak zalezi na typu nadrze a osadce. ale muze to byt i mnoho mesicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 10:46 Muž honcka [39] – Frekvence čistění u předimezovaného filtru
Budu rekonstruovat byt a v plánu mám mít mezi obývákem a kuchyní cca 300-400l akvárum, chtěl bych pokud možno údržbu minimalizovat, místa bude dost, akorát špatně dostupný, chtěl jsem se zeptat, pokud budu mít filtr dostatečně předimenzovaný (chci si vyrobit vlastní z objemem 45l z tohoto boxu www.nako-kolin.cz/…) jaká bude doporučená frekvence čistění? Předpokládám použití předfiltru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2016 03:04 Bacoun Re: Werderka
Zkusil bych šťávu z citronu nebo přímo kyselinu citronovou.A pak ho pořádně propláchnout v AQ vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 00:06 Werderka – Čištění kompresoru
Ahojte! Prosím, prosím o radu! Mám NANOaq, čistý objem nějakých 12 l a mám v něm rostliny, beťáka a šneky. Filtruju Dennerle NANO Eckfilter - v podstatě normální rohový filtřík s rampou. Problém, který mám, je ten, že se mi poslední dobou dost zanesl motůrek filtru, a to vodním kamenem (bydlím v oblasti s poměrně hodně tvrdou vodou). V důsledku toho už filtr neběží bezhlučně (jako mi běžel víc jak rok po koupi), ale při chodu v něm jakoby šustí a škrontá, což mně pochopitelně vytáčí, o to víc, že je akvo v místnosti, kde se spí. Otázka tedy zní, jak ho vyčistit? Do čeho ho namočit, aby se ten vodní kámen rozpustil...a v čem ho pak nechat chvíli běžet, aby v něm čistič nezůstal a nedomrvil mi po opětovné instalaci vodu v akvu? Napadlo mně nechat to chvíli běžet v nějakém Antikalku/octu/něčem, aby se rozpustil šutr, pak ho nechat chvíli běžet v kyblíku s odpuštěnou akvarijní vodou a pak ho šupnout do akva...co vy na to? Samozřejmě se stále bavíme pouze o motůrku, ne o části s filtrační hmotou, ta by zůstala nedotčena. Za odpovědi velký dík, jsem už na nervy :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2016 22:19 Ratras Re: jakuka
Ja mam necele dva mesice eheim 4+ 350 ve 112l akvarku, filtr jede v pohode na polovicni vykon, zatim ani neklesl prutok. Ale je pravda , ze pouzivam predfiltr rovnez eheim a je to zrejme docela znat. Predfiltr cistim jednou za tyden s vymenou vody a vzdycky je v nem docela dost hrubych necistot, ktere by asi daly externimu filtru zbytecne zabrat. Takze doporucuji doplnit o externi filtr a urcite vydrzi o dost dele. Minimalne zadrzi necistoty, ktere jinak ucpavaji filtracni vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 10:00 Muž petromas [10] Re: jakuka
Já mám eheim 2224 ve 112 l akváriu. A musím každý měsíc čistit hadice zarůstají. Jinak filtr čistím jednou za 1/4 roku ale vydrželo by to i rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 06:12 Žena jakuka [3]
Dobré ránko, mám prosím dotaz. Mám ext. filtr Eheim proff. 4+ a jelikož už je 2 měsíce v provozu( (450l, jede na polov. výkon) a do akva pouštěl bordel, tak jsem ho pročistila. Tolik bordelu, co jsem v něm našla jsem vážně nečekala. Náplně (všechny) jsem pročváchla v akva vodě a vrátila zpět a tu hnusnou vodu vylila. Nyní filtr opět frčí a voda je čistá, zato se mi objevila krupice. Tak jsem tam ještě večer lila Esha exit a 2000. Hodnoty vody jsou dobré, jen teď přemýšlím, jestli ta léčba nebude mít nějaký vliv na bakterie ve filtru, když jsem ho čistila.

Můj druhý dotaz je pro majitele takovýchto filtrů- jak často provádíte takovou tu celkovou očistu? Měla jsem pocit, že u těchto výkonných filtrů tak 1-2x za rok, že běžně stačí proprat jen ten vrchní modrý filc. Je mi jasné, že je to závislé na čistotě v akva a odkalování. Nedělá mi problém to čistit, ale jelikož nemám s tímto filtrem zkušenosti, chtěla bych znát ty Vaše.
Díky za odpověď a přeji příjemný pracovní den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2016 09:28 R Muž romant [27987] Re: pavelbartek
Lehounce bych tě doplnil. Výměnu vody a přiměřené čištění filtru ano, ale odkalování dna a čištění filtru již nikoliv. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 09:15 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Michal
Je takové pravidlo, filtrační biologická média se čistí v odebrané vodě z akvária, jako první médium v pořadí složení filtru ve směru průtoku by mělo být mechanické(chrání biologická média před mechanickým znečištěním) nějaký polyuretan, vata... to čistím normálně pod vodovodem, radikálně, nebo rovnou měním za nová. Pak jsou ta biologická, ta jen tak properu, nijak násilně v tý odebraný vodě z akvária,v kýblu na to určeném i v těch koších tím protřepu jak je to ponořené v tý vodě, abych zachoval co možná nejvíc těch bakteriíí živých, filtr složím, napojím, zmáčknu "pumpu" aby si nasál vodu, pustím a je hotovo... Ta biologická média jsou v pórech plná živých kolonií těch nitrifikačních bakterií, ty je třeba opatrovat, po provedené údržbě(za předpokladu, že byla správně provedena) se tyto kolonie velice brzo rozrostou dále po zbytku filtru... Tyto bakterie nejsou jen ve filtru, ale po celém akváriu, na všem, co je v akváriu, v "zdravé" nádrži se po různých zásazích "rozumných" velice rychle regenerují... není dobré provádět údržbu filtru a obměnu vody najednou... Zachováváte si v podstatě správným postupem údržby živé, plnohodnotné kolonie nitrifikačních bakterií, kdy ty vodičky jsou zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:44 Michal Re: NHKG
Jo je to vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:40 Muž Mislow [304] Re: Michal
Ahoj, lepe by bylo si udelat prezentaci, jinak, pokud delas cisteni filtru spravne, tak klidne muzes vycistit vsechny kosicky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michal
Pokud jsem správně pochopil fotky, tak je to externí filtr a uvnitř je náplň v košíčcích.
Pak nechápu co řešíš, při údržbě filtru čisti vždy maximálně polovinu košíčků a na nějaké lití bakterií úplně zapomeň. Ono je stejně u zaběhlého filtru úplně nanic.
A pokud jsi doteď při údržbě čistil vše, tak dělej údržbu co 3 měsíce a čisti vždy jen polovinu košíčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:32 Michal Re: NHKG
Dobře a díky za radu. Filtr mám unimax 250.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2016 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michal
Jaký máš typ filtru?
A ty bakterie z lahvičky jsou ti v zaběhlém filtru úplně nanic. Když je tam nepřiliješ, nic se nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:21 Michal – údržba filtru
Potřeboval bych poradit ohledně čištění akvarijního filtru. Vždy, když jsem filtr čistil, tak jsem do něj přilil nitrifikační bakterie aby jich v akváriu moc neubylo a nenarušilo to akvarijní ekosystém. Bohužel mám posledních 20ml nitrifikačních bakterií. Na obalu se uvádí min. trvanlivost do února 2016, takže ty bakterie už jsou pár měsíců prošlé. Tak bych se chtěl zeptat jestli nevadí, když je tam dám jako obvykle nebo jestli je tam nemám dávat vůbec. Akvárium má objem 190 litrů, každý týden měním 60 litrů vody a filtr čistím jednou za půl roku. Akvárium je už 2 roky zaběhlé. Děkuju za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29484x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=101