Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické krmítko

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Automatické krmítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2024 10:56 Muž araneus [4] Re: bara6
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2024 14:26 Muž Perlas [546] Re: bara6
Jakoze vas zajimaji rozmery nebo umisteni?

Edit: zde je foto krytu
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2024 11:51 Žena bara6 [0] – otvor pro krmitko
Dobrý den, neměl by prosím někdo fotku vyříznutého otvoru pro krmítko Juwel? Chceme ho dat do akvarka Diverse 40l. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2023 14:43 Muž necekjiri [2] – Juwel krmítko - bliká červené tlačítko ON/OFF
Ahoj, prosím o radu. Po delší době jsem chtěl použít automatické krmítko (baterie nebyly vloženy). Po vložení nových baterií a zapnutí dle návodu mi pořád bliká červené tlačítko ON/OFF. Tj. bliká zelené, pak zelené svítí pořád (v tu chvíli má dojít ke krmení, ale krmítko pro vysypání dávky se neotáčí a potom bliká červené tlačítko). V návodu není žádný popis k řešení této závady. Poradí někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 21:45 Muž Papik [617] Re: Rasmi
Sice do něj nesypu vločky, ale jsem spokojenej s tímhle: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 21:40 Rasmi – automaticke krmitko
Zdravím lidi. Poradíte mi někdo? Nejlepší krmítka na vločky. pro 60 litru a pro 750 litru. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 19:38 Muž Atomret [41] Re: Oldass
Za ty prachy to bude dobrej kauf.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2019 19:12 Muž Oldass [806] Re: Atomret
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letos jsem ho koupil, ale teprve zítra ho zkusím nějak namontovat. Potřebuji z něj udělat dva výstupy, aby mi to krmilo jak prcky v porodničce tak velké.
Až to zprovozním, pošlu foto.
Edit: Vyrobil jsem držák ve 3D, vytiskl a krmítko díky němu nyní dává krmení jak do porodničky tak ostatním. Více viz. foto.
Krmítko je primitivní, ale dávkuje kupodivu dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 20:18 Muž Atomret [41]
Zdar, používáte někdo automatické Juwel nebo jiné aut.krmítko?
Zajímá mě montáž na Juwel Rio kryt......-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.02.2019 23:05 Mist Re: DenisLin
To je ale zase debata o ničem... Krmítko od eheimu je úplně v pohodě, nemusíš řešit žádnej aliexpres a ehm jiný kraviny, ten Eheim maji všuse a ten litr? To neni taky úplně nereálný investovat ne... Jestli nemáš litr na krmítko, tak to celý někomu dej a udělej si akvárko až budeš mít pořádnou práci :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 17:41 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: DenisLin
Použij strejdu googla. Pokud čekáš že takové krmítko seženeš za dvě stovky....ehm zklamu te.

Třeba další - Fish mate p21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 17:29 Muž DenisLin [7] Re: antiA
Zdroj energie mi je celkem jedno. Je to pro jednu bettu. Mohl by jsi mi prosím napsat nějaké další názvy těchto krmitek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 16:41 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: DenisLin
Nějak jsem odkaz prehled..
pár podobných krmitek je. Záleží na kolik ryb a na jaký zdroj energie ho chces.

Třeba by tě oslovil: fish mate f14
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 16:08 Muž DenisLin [7] Re: antiA
To jsem si právě vybral. Podívej se na začátek té to diskuze palec. Akorát hledám nějakou levnější variantu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 15:37 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: DenisLin
Ještě existuje další pouzitelny typ automatického krmítka. A to kastličkovy. Vyhledej si slovo rondomatic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 15:30 Muž DenisLin [7] Re: PetrO
Vybral jsem si tuto konstrukci kvůli dobrému dávkování. Mám doma jedno “levnější” za 500 a jsem naprosto nespokojen. Pokaždé dávkuje jinak a na takové malé množství je nepoužitelné. Také mám krmítko eheim a s tím jsem spokojen, ještě aby ne za 1000 tone. Ale pro tu bettu na takové malé dávky také není úplně vhodné. Nevím jak jsou na tom krmítka se šnekem? Jestli fungují spolehlivě na krmeni malých dávek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 12:51 Muž PetrO [752] Re: Mist
No, já třeba v Číně pořídil to, co se u nás prodává jako krmítko Resun
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a taky se mi neosvědčilo, ale někomu jinému by třeba fungovat mohlo.
Taky krmítko, které si Denis vybral je úplně jiné konstrukce, kde se dávkuje množství krmiva jednotlivě na každý den a třeba to fungovat bude.

Osobně si myslím, že pořizovat automatické krmítko kvůli desíti dnům je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:32 Mist Re: NHKG
Podívej se na Aliexpres, Ebay a podobně, dají se tam koupit relativně levně krmítka. Jedno mám a neosvědčilo se. Takže si má koupit také krmítko z Ali, aby se neosvědčilo? To je ale blbost co. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 23:40 Muž PetrO [752] Re: DenisLin
Mám doma dvě krmítka z Aliexpresu a zkušenost je taková, jak píše Jiří (NHKG).
Špatně se nastavuje dávka a v létě, když jsme jeli na dvoutýdenní dovolenou, tak v něm krmivo zvlhlo, slepilo se a plesnivělo.
Je pravda, že zrovna uhodila extrémní vedra a hrozně se zvýšil i odpar z akvária.
Nicméně na malé akvárium jsem krmítko neinstaloval (nešlo přichytit) a ryby to bez problémů daly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2019 23:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DenisLin
Podívej se na Aliexpres, Ebay a podobně, dají se tam koupit relativně levně krmítka. Jedno mám a neosvědčilo se. Nejde v něm pořádně nastavit dávka (pokaždé je jiná) a krmivo v něm vlhne.
Dovolenou bych řešil kelímky s krmivem, které bych připravil někde k akváriu. Vysypat kelímek s dávkou krmiva (stačí 3x týdně) snad zvládne každý a zabere to pár sekund.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 23:03 Mist Re: DenisLin
Ryby není nutnost krmit každý den, dva jsou ok, tři taky. Ale deset dnů, mi přijde už trochu zbytečný trápení. Takovouhle hladovku by si zasloužila polovina České populace, ale dělat rybě takovýhle půst je pitomost. Já osobně se přimlouvám za krmítko, tím se nic nepodělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2019 21:04 R Muž ctibum [6926] Re: DenisLin
Nebál bych se toho. Zkus si pročíst tohle vlákno, třeba si to rozmyslíš ;-) rybicky.net/forum/7661
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 21:00 Muž DenisLin [7] Re: ctibum
Doma se mi nikdo bohužel nechce starat o ryby. A nechávat bettu 10 dní o hladu se mi také nechce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2019 20:54 R Muž ctibum [6926] Re: DenisLin
No, osobně bych kvůli deseti dnům krmítko nekupoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 20:47 Muž DenisLin [7] Re: ctibum
O letních prázdninách to bude třeba 10 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 20:44 R Muž ctibum [6926] Re: DenisLin
Jen ze zvědavosti se zeptám, jak dlouho bude Betta bez dozoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 20:25 Muž DenisLin [7] – Krmítko pro bettu
Zdravím, potřeboval bych spolehlivé krmítko pro bettu. Potřebuji aby byla možnost krmení v malých dávkách. Našel jsem jedno viz. odkaz, ale je extrémně drahé a pro mě i zbytečně velké. Poradíte mi prosím někdo lepší variantu? Děkuji palec
www.graesslin.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Magic
Stačit rozhodně bude :-P

www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 12:48 Muž Magic [879] - Rostliny – Juwel krmítko
Nemáte niekto?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nikde nevidím, na aké veľké akvárium to je, len to, že sa dá dávka nastaviť.
Stačila by tá dávka na 250 litrov neoniek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 11:51 Muž paulo [58] Re: paulo
už jsem našel ideální krmítko, jen 5,5 cm vysoké, sněkové dávkování a dvojitá ochrana proti vlhkosti, Ferplast CHEF PRO. objednal jsem, už přišlo a budu testovat... potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 21:57 Muž paulo [58] Re: laKatos
Vlhkost je samozřejmě problém, mám krmítko s krmícím bubnem, ale ten je moc velký, představoval bych si spíš uzavřenou nasypku se snekovym dávkováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 21:45 laKatos Re: paulo
co vlhkost.......? do krytu bych nedaval zadne krmitko

jinak toto je celkem ploché..... ( www.obrazky.cz/… ) .... mam ho a jsem spokojeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 19:00 Muž paulo [58] – Automatické krmítko pod kryt
Prosím vás, máte někdo nějakou radu které krmítko by se vešlo do rámu nad akvárko? Mám tam cca 10 cm a nechce se mi nechávat pořád krmítko na krytu akvária...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 11:41 sachlj
Které automatické krmítko, komerčně prodávané, považujete za nejvíce vychytané, nejlepší, nejvíce využitelné pro různé druhy a forma suchého krmení?
Tady jsem jich našel dost širokou nabídku www.akva-tera.cz/…
Osobně mám eheima jednokomorového www.youtube.com/…. Jako nevýhodu vidím, že se tam nedá dát směska různých krmiv protože např. vločkové krmivo mi ucpalo tu vypadávací štěrbinu a já na to přišel až když ryby hladem téměř nadzvedávali kryt akvária. Teď mám dva astronauty a chci je pravidelně krmit aby rychle rostli ke kráse. Takže hledám krmítko co zvládne několik druhů plovoucích granulek se formě válečků. Mám v plánu vyrobit i vlastní krmítko ale na to mi ještě chybí dořešít pár věci. takže raději to, nad čím špekulovali týmy inženýrů, designerů a co v testovacích nádržích prošlo náročnými testy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 15:45 sachlj Re: hirafazel
napadlo mě...jsou různé obaly na kde co, třeba zubní pasta, šampón co je víčko s pantem. průměr by mohl být takový aby se dal namontovat na rouru se šnekem a otevírání a zavírání řešit servem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:41 hirafazel Re: sajchl
O servu na uzavírání jsem taky přemýšlel, ale nakonec se mě líbilo řešení s víčkem a pružinou (přesně jak popisuješ) a vačkou ve směru osy šneku. Super je, že krokový motor zastaví vždy na stejné pozici - vačka dovolí uzavřít víčko. Při začátku dávkování krmení by zase po cca 30 krocích (plácám, musí se spočítat, záleží na typu motoru a jak je řízen) vačka natočila tak, že by víčko otevřela. Tento princip jsem viděl na nějakém Eheimu. Ušetří se za servo a navíc už mě dochází výstupy na 2650.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:25 sachlj Re: hirafazel
Díky, kouknu po tom. Mě napadá víčko na pružinku nebo gumičku s těsněním které se bude otevírat pomocí modelářského serva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:12 hirafazel Re: sajchl
Fotka k příspěvku Pro šnek mám v plánu použít hmoždinu do porobethonu (délka cca 90mm, max pr.25mm). Krokový motorek s driverem mám doma, řízení taky. Ještě jsem se nedostal realizaci, jednou to snad dopadne. Nakonec šneku by to chtělo vačku pro uzavíraní sypání (aby nenavlhlo krmivo).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 14:50 sachlj
Tohle krmítko www.aqua-obchod.cz/… používá mechanizmus šneka. Napadá vás kde sehnat šnekový mechanizmus (stačí ten šnek) z plastu ? Kovové vrtáky jsou na nich, ty reznou a jsou těžké. Mám dvě krmítka. Od eheima a pak další. jenže eheim má jen malou škvírku vhodnou pro samostatné granule. jenže teď s více rybami potřebuji i vločky a další krmení. Sehnat toho šneka tak si vyrobím vlastní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 16:23 LubaH – Krmítko pro rybičky
Já mám toto automatické krmítko: www.akvamex.cz/… a nemůžu si stěžovat :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 18:19 novotňák Re: Huny
Fotka k příspěvku Ahoj, zkus někde v nákupáku levné nástěnné hodiny na baterky. Strojek použij na pohon jedné z osiček. Na pruh látky nebo gumy nasypej krmení, po hromádkách, řadách, jak potřebuješ. Pak už jen si pohrát s časem za který se to otočí a krmnou dávkou.
Jak říká Designer:
Nesmis si pak ale spocitat, co Te stal cas od navrhu az po realizaci, jinak se dopoctes, ze uspora 400Kc Te vysla hooodne draho.

Přihodil jsem odkaz jak to vypadá v reálu, profi verze.

www.rybipelety.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Huny
Podivej se jen po cenach krokovych motoru (coz je asi nejsnazsi zpusob jak to udelat) a prejde Te chut to delat :) . Sla by i modelarska serva (mizerna zivotnost, desitky hodin - mysleno v pohybu), motor s prevodovkou a jednoduchym enkoderem... moznosti je vic, ale vetsina neni uplne zadarmo.

Pokud si chces hrat, zvladas aspon trosku elektroniku, a mas po ruce dost ruzneho "odpadu", pak vyrazene tiskarny, stare velke disketove jednotky atp. jsou dobrym zdrojem materialu. Nesmis si pak ale spocitat, co Te stal cas od navrhu az po realizaci, jinak se dopoctes, ze uspora 400Kc Te vysla hooodne draho :-) . Zkratka pokud, musi to byt opravdu Tve hobby a pak vubec nic proti, vzdyt i cela akvaristika je pro vetsinu lidi hobby ktere penize utraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 12:18 Muž patamatix [408] Re: Huny
Běž si to koupit,snaha je fajn,ale aby ti to fungovalo by jsi stejně musel koupit nějaké díly,možná by se s dostal na stejnou cenu,ne li větší. A otázka je jak by ti to dlouho fungovalo. Ty kluci co to dělají,to mají odzkoušené. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2014 10:50 Muž janbeta [3] - ŽivorodkyRe: Huny
400 stováky není moc a než se s něčím patlat je lepší to koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:22 Huny – vyroba el.krmitka
Ahoj nevím jak začít ale přemýšlel jsem nad otázkou krmitka. Automatické krmitko stojí Tak 400,- myslím že by se dalo nějakým způsobem vyrobit a proto se obracím na Vás kdyby jste měli nějaký nápad prosím o uveřejnění. Rád bych si taky něco takového udělal. Diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:33 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, dá se Eheim Twin použít na granulky? Na živo jsem ho neviděl, ale vypadá to na pořádného macka. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:39 Muž DonJuanKarlos [30]
Ahoj, většinu roku jsem v Praze na vejšce a doma mám akvárka. První rok jsem jezdil často domů už ve čtvrtek a tak rybky moc nehladověly. Ale druháku (3. lékařská - máme anatomii až ve druháku:-D) se trochu bojím a tak v té Praze budu trochu dýl a nebudu tak často doma. Vyhlídl jsem si to nejlevnější krmítko Juwel(www.akvarista.cz/…), ale nemám Juwel akvárko:-)
Jak je to s umístěním? nevadí, že nemám Juwel akvárium? Má ho tu někdo? Jak to je s nastavováním apod.?
Karel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 13:29 Muž Spiike [63]
Lidi nemáte někdo náhodou tohle krmítko Grässlin Rondomatic 400 třeba i s poškozeným časovačem??? Jde mi hlavně o tělo a zásobníky. :-D A nechce se mi kupovat za 1500,- nové na to abych ho rozebral. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 15:31 Žena Beastie [320] – krmítko pod kryt
Zdravím. Mám v plánu si pořídit krmítko, mám docela dost ryb 11+15 co se mají krmit často, jako planktonožravci. Krmím ráno a večer a ryby pořád místo normálního chování somrujou u skla o další krmení, takže mi přijde, že jim to rozhodně nestačí. Problém je v tom, že mám krycí sklo přes které vlak nepojede, hlavně kvůli tomu, že nemít tam sklo tak si z rybek udělají kočky svačinu. Je nějaké krmítko, které se dá dát pod krycí sklo? Mám tam skleněný hranol zepředu asi 10cm pod okrajem, třeba na to by se to dalo přichytit? Jen to musí být dostatečně menší, správně otočení, a otázka je, jestli to nebude nasávat vlhkost z akvária....Nějaký nápad? Nápadem opravdu není krmit častěji nebo víc, nejsem doma kvůli práci a víc krmit by mi kazilo vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:02 Muž Yirka [9126] Re: Miriatkoo
Existuje tu na to celé téma, tak stačí najít a číst.
rybicky.net/forum/7070-automaticke-krmitko

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11615x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7070-automaticke-krmitko