Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 17:44 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Plecos
Stejná mě funguje u mého akvária. Za tu cenu nic lepšího neseženeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 15:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Plecos
Já mám tyto a fungují k mé spokojenosti
www.bergland24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 06:41 Muž Robo [45]
Něco podobného mám taky. Je to Atman 11w a funguje naprosto perfektně. Tohle je na stejném principu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 23:35 R Muž Silent [5949] Re: Plecos
Je to tentýž princip jako akvarijní UV lampy, takže použití bych se nebál. Tím příspěvkem v diskuzi se prodejce jen jistí, protože lampa není primárně určená pro akvária, nicméně je uvedeno, že se hodí pro venkovní jezírka. V použití pro akvária bych neviděl žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 21:50 Muž Plecos [322] – bazénová UV lampa x použití v akva?
Zdravím ve spolek, trochu se rozhlížím na internetu po UV lampách a mimo jiné jsem narazil na tuto:
www.mall.cz/…
V diskusi prodejce varuje před použitím v akváriu, ale nějak mi nedochází proč???
Potřebuji ji teď hlavně na vyzkoušení na desinfekci vody pro potěry, pokud ani pak nepřestanou padat, tak konečně půjdu po vodě a pořídím pořádné předfiltry...
Díky za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:12 Muž Pepyyczek [17] – Koupit nebo ne?
Mám možnost koupit tuto UV-C lampu www.ebay.de/… cena by byla 600,- Má či nemá smysl tato lampa pro 104 litrů vody? Filtrace Elite Crystal-FLO40.Nevím zda je to dostatečný výkon(lampy).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 06:38 Muž Robo [45] Re: Designer
No, já si spíš myslím, že jsi nepochopil jak jsem to myslel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2014 21:02 R Muž romant [27987]
Tak chlapci jedna z praxe. Je to jedno, kde ta lampa je(před, nebo za filtrem), tedy alespoň takovou zkušenost jsem udělal, když jí sem tam v nějakým dohledovým, lehce problémovým akváriu použiju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:56 Muž ludvik [1082] Re: Robo
Zrovna jsem si to představil :-) Živá bakterie (či jiná velikostně podobná potvora) filtrem prochází, mrtvá ne ... přitom veliká je stejně. Chtěl bych vidět takto jemný filtr, resp. to čerpadlo, co by tím prohnalo třeba 200 litrů za hodinu :-) Možná to existuje ... říká se tomu reverzní osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:07 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Designer
len doplnim ze akykolvek rozklad neznamena ze to je zle praveze naopak ;)
postupom casu na to prichadzam v jazierku 100% ciste dno a cistucka vortex komora neznamena aj jazierko bez rias(plati to aj pre akva) ide o to ze pri rozkladu vznikaju aj dobre latky ktore podporuju ci uz len rastliny tak aj kvalitu a rozmnozovanie ryb(vid prirodne jazera- pravda tiez bez pricinenia clovekom)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
No chtels to vysvetlit, tak Tobe. Vysvetleni vzdy nemusi znamenat nesouhlas ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:55 Muž Robo [45] Re: Designer
Ale proč tohle píšeš mě, já tohle vím. Ja jen poukázal na to co napsal vaaclav, že musí byt lampa před filtrem což je blbost, protože ty mrtvé organismy tim filtrem stejně prolítnou tak jak to píšeš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:48 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Ja to myslel obrazně. Pokud jsi to nepochopil tvůj problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Kdyz Ti cele akvarium dela co ma, zadny zakal v nem neni a funguje dobre i bez pomoci UV.

Jestli se to octne ve filtru hned a nebo az v dalsim kole, je podle mne uplne fuk, protoze nez se vubec neco zacne rozkladat tak, at to mohou bakterie bastit, to snad neni otazkou par sekund pruchodu trubkou, a pochybuji, ze mrtve mikroorganismy ve filtru vubec trvale zustanou, proste tim prolitnou...

Predstav si, ze se Ti nekde v akvariu rozklada treba ryba, zasprajcnuta nekde, ze ji nemuze nic vetsiho zrat (sneci, dalsi ryby). A ono si akvarium dal jede svym zivotem a je mu to fuk, protoze uvolneny cpavek filtr postupne zpracovava, ackoli ta rozkladajici se ryba je stale na stejnem miste, do filtru se dostanou az produkty toho rozkladu. Kdyz to neni moc, proste se jen pohnojily rostliny.

A s rozkladajicimi se mikroorganismy to bude podobne, at se rozkladaji kde chteji, produkty toho rozkladu nakonec ve prospech akvaria vyresi nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 17:51 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robo
Tak tobě pořád lítaj po akváriu tak to tě docela lituji. Je ale zajímavé že už to nejsou např.zelení mužíčkové ale najednou jsou neviditelní. Kde se podle tebe schovají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 17:40 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Aha, takže ty midi pidi organismy, které vlastně ani filtr nezachytí proto pořád kolují v akva a dělají zákal, tak kdyby je filtr zachytil, tak tu lampu vlastně nepotřebuji, tudíž nemám zákal. Tak když podle tebe dám lampu před filtr tak mi to ty mikroorganismy zabije "mrtvolky" a když jsou mrtvé tak mi je už jako ten filtr zachytí?? Tohle mi jako vysvětli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 16:13 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robo
To máš sice pravdu ale ty mrtvoly jsou podle mě lepší ve filtru než v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2014 15:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Aby se minimalizovala sance totalniho zapraseni mist kde prochazi UV a tim znemozneni funkce? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 15:58 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
Nějak by mě zajímalo, jak světlo dokáže odstranit bordel z vody. Možná tak laser, to ano :-) UV záření zabíjí život. Nejdříve malý, při dostatečné intenzitě i velký. Má dost velkou energii, aby ovlivnilo jakoukoliv větší molekulu.
Problém je v tom, že těm lepším bakteriím může vadit, že jim krmení sterilizujeme ... Proto na výtok, kde už to ničemu nevadí. Ty organické věci, živiny, bakterie do akvária vracet nechceme. Proto tam nitrifikujeme, abychom vrátili jen čistý NO3 a pokud možno nic jiného.

To, jestli je to úplně dobrý nápad nyní řešit nechci. V naprosté většině případů je lepší, když je to všechno životaschopné tak nějak samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 15:24 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Tak proč všude píšou zapojte lampu za filtr, tudíž na vytokovou hadici
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 15:15 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DrChila
UV lampa čistí a sterilizuje vodu. Odstranění zákalů není snad čištění? Měla by být umístěna na přívodu do filtru, nikoliv na výtoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 13:47 Muž Joshuax [17]
Bylo to mysleno tak, ze to dale nepusobi v bazenu (akvariu), tzn pokud mam bordel v bazenu (akvariu), tak mi tam zustane, stejne jako nitrifikacni bakterie o kterych byla rec ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 10:56 Muž DrChila [243] Re: Joshuax
Tak trošku stim nesouhlasím. UV lampa nečistí vodu. UV lampa sterilizuje vodu. Ničí bakterie a viry a vše co projde kolem UV lampy.
Není to vir ta UV lampa pak zapříčiní to že ryby nemají žádnou imunitu pokud stále běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 10:09 Muž Joshuax [17]
UV se nesiri vodou jako rakovina... Nemuzes brat kolobeh vody jako kolobeh vody. jenom to co prochazi okolo lampy se cisti, zbytek zustava nedotcen. Venku ti uv lampa u bazenu taky postupne nevycisti bazen ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:21 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: cezarmilan
...V akváriu to nieje tak isté...
Proč by nemělo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   14.04.2014 21:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ludvik
V akváriu to nieje tak isté, pretože kolobeh vody je kolobeh, ale voči gustu žiaden dišputát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:34 Muž ludvik [1082] Re: cezarmilan
Pokud to bude mít na výstupu filtru, jak píše, tak s bakteriemi zase takový čoromoro neudělá. Zabije jenom ty, co se odváží na výlet z filtru ven. Ve filtru, ani v akváriu s nimi nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.04.2014 22:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jetta
Lenže takto si zničíš i baktérie bez ktorých akvárium nemôže fungovať. Toto vyhluší aj nitrifikačné baktérie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.04.2014 16:52 Muž Jetta [11] - Živorodky – dá se to použít
Uvažuju o tom co tu nedávno napsal designer o tom dát zářivku pod krabici a kolem
ní položit hadici proudící do AQ. Dá se tímto zpusobem použít i www.tvproducts.cz/…
Koupil bych to jako dárek pro rodiče a čas od času si to pujčoval.
Mohlo by to fungovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.04.2014 10:07 R Muž Silent [5949] Re: Dan
Ne. UV lampa z vody odstraní vznášející se řasy a mikroorganismy. Do určité míry může způsobovat i rozpad některých sloučenin (léky, hnojiva) ovšem v žádném případě nenahradí výměny vody. Dusitany, dusičnany, fosfáty a další odpadní látky se budou ve vodě i nadále kumulovat. Takže nezbyde než použít hadici, kýbl a lidskou sílu :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 10:01 Dan – Zdravím
Mám teoretický dotaz.
Kdybych na vývod z externího filtru napojil UV lampu, kterou bych pouštěl 1x za týden, třeba na hodinu.
Šlo by tím nahradit pravidelnou údržbu vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 11:05 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Robo
Robo napsal: ...Mě to pomohlo tak jako anubiasovi se zelenou vodou a zkoušel jsem to nejdříve vodolečbou jak mi poradil sid a měsíc se nic nedělo pořád stejný problém...
Nějak si nevybavuji, že bych někomu na "zelenou vodu" radil "vodoléčbu". Takový postup mi přijde jako nesmysl.
Můžete mi mou údajnou radu připomenout nějakým odkazem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:49 Muž Robo [45] Re: Designer
Ano, máš naprostou pravdu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Ovsem uznej, ze tak jak jsem to popsal, tedy vymenit si v lampicce zarivku a nechat kolem ni tect vodu, neni zadna veda, a ze to zvladne kazdy, kdo netrpi trisomii 21. paru chromozomu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:56 Muž Robo [45] Re: ondralomnice
Jo, ale to je jeden z 1000, který to pujčuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:54 Muž Robo [45] Re: Designer
Jo ,ale zas tolik lidí se v tom nepohybuje tak jako ty aby si takhle vyrobil UV lampu. Ja toho svého Atmana 11W koupil za 500kč a když to teď nevyužiji v akva tak to připojím k bazénu :) a tam to taky nějký ten pátek poslouží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 19:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Za germicidni zarivku das do 200Kc:
www.sylvania-pro.cz/…
Za lampicku na 8W zarivku das do 250Kc v Hornbachu.
Kus pruhledne hadice stoji par kacek.

Vodu zenes pruhlednou hadici kolem zarivky, cele to priklopis bednou (pac neminis oslepnout a ani se silene spalit) a na tu prechodnou dobu mas vyreseno.

Pak to rozeberes, vratis puvodni zarivku, a mas z toho docasne osvetleni, ktere polozis na kryci sklo odchovnicky, a tu cirou hadici muzes pouzivat na vymenu vody.

Par kacek a resi Ti to vic veci zaroven. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 19:46 Muž ondralomnice [81] Re: DrChila
náhodou u Paukera v Proseči ji pučujou( UVčka)1000 vratná záloha+ 300 za použití ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 19:26 Muž DrChila [243] Re: Robo
Samozřejmě že víme jak to dopadne... Jsme v české republice nám dali pavičky do parku takové ty kovovodřevěné druhý den ráno už tam nebyli :-D Od té doby jsou lavičky přibetonované aby se odnést nedali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:18 Muž Robo [45] Re: jmalyska
To není až zas tak pravda, že to nic neřeší. Mě to pomohlo tak jako anubiasovi se zelenou vodou a zkoušel jsem to nejdříve vodolečbou jak mi poradil sid a měsíc se nic nedělo pořád stejný problém. Tak jsem koupil UV z aukra za 500 kč a problém vyřešeny za 2 dny. Je fakt že je to tahání peněz z lidí protože to použijí jednou a konec, ale používat to často je kontraproduktivní to je pravda. Škoda že akva obchody nemají půjčovny na UV lampy, protože takhle daš 2000 kč za lampu a po jednou to použiješ a hodiš to do skříně. Ja už jsem uvažoval že bych tu svoji pujčoval za poplatek, ale každý ví jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   28.03.2014 22:00 Muž jmalyska [167] Re: Anubis007
UV lampa nic neřeší, je to pouze dočasně vyřešený problém a způsob jak vytáhnout ze zákaníka peníze. Musíš najít důvod problému, ne jej obcházet.
Sterilní prostředí? Kde to žiješ? Já ještě v přírodě sterilní prostředí neviděll, nikdy a nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:49 Guillemot – hmm zlomek
Můžu se zeptat co to je zlomek ceny? Pokud to bude rozumná částka tak beru. Když tak mi napis na email juras.josef(at)seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:25 Muž Mispulin [67]
Fotka k příspěvku Pokud by mel nekdo zajem, tak za zlomek ceny prodam temer nepouzitou 11W uv lampu. Piste SZ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2014 07:44 Muž Yirka [9139] Re: Anubis007
Zbytečná investice.
Zákaly a řasy daleko lépe řeší přirozené a dobré prostředí v nádrži. A již vůbec bych neřešil UV lampou rozjezd nové nádrže. Přirozené zaběhnutí dává daleko větší předpoklad bezproblémového dlouhodobého provozu. Případné uvolněné přisedlé řasy po čištění skla jsou dobrou potravou pro rybky, které ji nedokáží ze skla obrousit. A sterilní nádrž? To je jako sterilní prostředí pro dítě. To pak trpí kdejakou chorobou či alergií, které má generace, vyrůstající v méně sterilním prostředí,vůbec neměla. Dovolím si tedy většinu tebou navrhovaných příčin použití UV negovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.02.2014 22:40 Muž Anubis007 [22] – Použití
Zdravím vás,

já jsem si objednal JBL UV-C lampu na zoohitu, mají tam akci a stojí cca 1990 a dají ještě 5%slevu. Mě neskutečně pomohla se zeleným zákalem, který jsem 10dní řešil výměnami vody a bez úspěchu. Chci ji zapínat pravidelně tak na 3-5dní v měsíci po větším odkalení. Také funguje na sinice a přisedlé řasy, plísně, krupičku atd(načteno, neověřeno) je dobré ji použít například po čištění skla nebo většího odkalování. Ale permanentní použití asi není na místě, i když si říkám, v čem by mi vadilo sterilní akva.. ryby nemám na prodej tak proč by neměli být v max. čistotě.. ale životnost lampy(zářiče) je kolem 8000hodin a to je při použití 24hodin denně 333dní.. a pak koupit novou.. a to je jistě zbytečné.. já si ji pořídil pro rozjezd nového akva, abych potlačil řasy na začátku..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 08:05 Muž sasula [274] Re: DrChila
hlavně bych řekl že to máš úpně špatně poskládané co se ryb týče...

drhnout skalky je blbost. aspon maj ryby co okusovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 00:43 Muž DrChila [243] Re: 66alex
no trošku přehnaná čistota ale to je jedno. Pokud teda máš tam sinici tak by UV lampa pomohla. Taky by pomohlo kdyby si třeba každý den měnil 20L denně respektive za 10 dní by jsi vyměnil celý akvarium a pani sinici by taky neměla šanci. Trošku je to lacinější než kupovat lampu za tisícovku.
Ale z vlastní zkušenosti povím že to nemusí bejt sinice. Jelikož tam vidim cichlidky tak si myslim že občas nakrmíš i něčím mraženým. Já takhle jednou nakrmil mraženým a měl jsem tam mšice ale v neskutečným množství. Podívej se proti světlu k hladině zda ty drobčeky tančí. Ale častá výměna vody by tenhle tvůj problém vyřešila. A hlavně míň svítit pokud se ti začíná voda zelenat. Znamená to že tam máš málo rostlin který nejsou schopný všechno to světlo využít tím pádem máš jak si psal i ty zelený skalky který pak drbeš jak píp... Jenoduše tam máš moc živin ve vodě a málo rostlin a tím pádem začíná bujet řasa a koleduješ si ještě o většího probléma. Výměnou vody se vyřeší i problém nadměrných živin tím pádem úbytek řas. Pokud budeš mít akvairum v dokonalé rovnováze nebudeš muset na něj šáhnout klidně celý rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:48 66alex Re: DrChila
Fotka k příspěvku Akvárko mám 10 let. Je ale pravda že asi před dvěma měsíci jsem ho kompletně přebudoval a pořádně vydesinfikoval. Tvořila se mi v něm hojně sinice. Teď mám od ní pokoj. UV lampu bych použil jen tehdy, pokud budu akvárko čistit. Dělám to jednou za 10 dní a to tak že kartáčkem vydrhnu skalku odkalím vodu a částečně vyměním za čerstvou.Tím se uvolní řasy a různý přisedlí potvory a tak po očistě bych lampu zapnul cca na 12 hodin a pak zase vypnul.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:14 Muž DrChila [243] Re: 66alex
Osobně se zeptám zda víš k čemu vůbec UV-lampa slouží když vidim tu vodu.
A jak dlouho už máš akvarium. Popřípadě jestli sním máš nějaké zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:09 66alex – uv lampa
Fotka k příspěvku Dobrý den
Rád bych se zeptal jak silnou UV lampu si mám koupit do 230 l akvárka
Koukal jsem po ATMAN 11W. Nebo je lepší výrobce na UV lampy . Ale nechám si poradit.
Děkuji za odpověď.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20747x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763?od=251