Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Akvarko mi fungovalo, ale ta slepa hladina mne taky trapila, zrat ji nemelo co, takze jsem to vyresil takhle:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
Ze postupem casu ztratil skimmer svuj vyznam (slepa hladina se prestala tvorit i kdyz voda klesla pod nej), nevadi, at si tam je. A jak jsem pak rozhasil akvarko lecenim a znovu nabihalo, zase prisel k uzitku, protoze se slepa hladina zase objevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, dělá se mi na hladině povlak a už opradu nevim co s tim. Po celém hladině voda proudí, tak klidnou hladinou to určitě neni. Dokud jsem tam měl gupky, tak to bylo v pořádku. Muže mi někdo poradit čim to muže být? Čeho tam mam moc, nebo naopak málo? Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 08:27 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: dudak
Tak to díky za připomínku, to jsem nevěděla... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 22:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
peroxid můžeš přímo - 3%, nepřekročit dávku 1ml na 1 litr vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: abdul99
Peroxid vodíka, ale pomer už musíš sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:10 Muž abdul99 [51] Re: cezarmilan
Jo jo kdybych tak ovládal angličtinu smich možná bych tomu pak i rozuměl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.02.2014 21:51 Muž dudak [1885] Re: Scilla
plovoucí rostliny naopak klidnou hladinu vytváří tím, že brzdí proud a slepá hladina se často vytváří třeba právě jen mezi plovoucími rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:53 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: TomaPetra
Zkusila bych plovoucí rostliny, ty jednak odčerpají živiny z hladiny a navíc rozbijí klidnou hladinu a tím by mohly omezit tvorbu povlaku. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:15 Muž cezarmilan [591] - Rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: TomaPetra
Hoď tam to vzduchování, ono to pak nebude tolik vidět a budeš v klidu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:41 Muž Yirka [9135] Re: TomaPetra
Tak to je tam ani nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:28 Muž TomaPetra [1] Re: Mrakoplash
Tak ted mám dilema :-D Prcky tam samozdřejmně mám,ale krevetky se drží spíš dole než nahoře.No skusím to a jakmile mi zmizí jediná krevetka, tak jdou paví očka pryč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:37 R Muž Mrakoplash [1776] Re: TomaPetra
Budou se snažit chytat krevetky, je to zpestření jídelníčku. Samozřejmě hlavně prcky, velkých si moc všímat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:13 Muž TomaPetra [1] Re: Kaira
Dobře, nebudu zatím zakládat a nasadím paví očka :)máš pravdu , ve velkém AQ se trápím akorát tak se štětičkovou řasou :-D (ale proto jsem si pořídil krevetky,abych kytky mohl přelovit k nim a ony mi je očistily a zatím to funguje :) Moc děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:10 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: TomaPetra
Nic znova nezakládej, chybu jsi neudělal, tohle je běžná věc, jak na hladinu padá různý bordel, množí se tam všelijaké bakterie a tak. Živorodky to žerou, proto to ve velkém akva nemáš. Nemyslím, že by paví oko bylo krevetkám nebezpečné, ale vlastní zkušenost s krevetkami nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:07 Muž TomaPetra [1] Re: Kaira
to mě nenapadlo,dobrý nápad, paví očka se vlastně drží na hladině, ve větším AQ jich mám plno.nemůžou ale ohrozit život krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:06 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
Jediné co mě ještě napadlo je, že do AQ dám vzduchování.Když nepomůže ani to , tak vylovím krevetky a ostatní,koupím nový písek a založím AQ úplně od znova.když jsem zakládal 200 litrové AQ, tak s tímto problémem jsem se nesetkal , proto nemůžu přijít na to kde jsem udělal chybu.Ale to vzduchování skusím,snad pomůže hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: TomaPetra
Šoupni tam paví oko a bude po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 10:57 Muž TomaPetra [1] Re: Mrakoplash
Děkuji , tam jsem už studoval, vyzkoušel jsem odejt vodu,skusil jsem povlak stáhnout papírem a vždy to pomohlo jen na chvilku.Může na to mít vliv osvětlení? svítím zatím lampičkou přímo do vody, protože mi osvětlení vyhořelo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 10:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kaira
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 10:55 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: TomaPetra
Vyhledej si výraz slepá hladina na fóru, tady ti to brzy smáznou nebo přehodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 10:48 Muž TomaPetra [1] – Mastný flek na hladině
v menším akvárku se mi vytvořil ,,mastný flek,, a hladina je také celá šedivá. Drží se to jen nahoře a v jednom růžku se mi tvoří i pěna.Nepřekrmuji, dá se říct že krmím úplně minimálně, protože v AQ mám krevetky a dvě endlerky.Přidal jsem ještě jeden závěsný filtr, aby voda více čeřila,pomohlo to na chvilku a ted to mám znovu.Vodu jsem dával ze zaběhlého AQ a dodal jsem 10% nové vody.Nevíte prosím jak se toho mohu zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 14:21 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: vendy
Trubka vypadá dobre,len tie dierky sú strašne nahusto a pripadajú mi velké.Urob si rampu z elektrikárskej trubky priemer 16mm.Ja mám všetky rampy z nej a max.spokojnosť.Dierky priemeru 4mm mám navrtané každých 8cm a šlape to parádne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 14:16 Žena vendy [27] - Cichlidy – rampa
Fotka k příspěvku Ahoj u filtru je krátká rampa, ale an tu pořádně filtr neutáhne. Natož tu velikou po celé délce akva. Dřív tú rampu táhnul AT203.. není na tom fltru DRIUD nějaký škrtidlo nebo něco? Nebo mám použít extra tenkou trubku aby byl tlak? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 23:24 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: rudolf
Ale já mám ten průtok toho čerpadla dost přiškrcený, takže s tím by problém být neměl. Vývod je asi 3 cm pod hladinou, ale mám na něm nasazený nástavec směřující nahoru, takže to mírně čeří hladinu zespodu. Tak zkusím o trochu zvýšit průtok a při nejhorším tam dám ten vzduchovací kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 23:10 Muž rudolf [4681] Re: kjura
Hlavní cestou, kudy se dostává do vody v akváriu kyslík, je hladina. Slepá hladina ("mastný" povlak) jako taková nevadí, ale vadí to, že se hladina nepohybuje, nečeří. (Samozřejmě, kdyby se pohybovala, povlak by se na ní netvořil.) Z tohoto hlediska byl daleko lepší filtr typu "bublifuk", který jsi měl dosud a o kterém v prezentaci píšeš, že "čeří hladinu". Pokud nemůže hladinu rozpohybovat filtr, chtělo by to ji rozpohybovat vzduchovacím kamínkem. Ale ten atman 200 je pro 54l akvárium dost předimenzovaný, nebudeš-li tam chovat ryby, které potřebují, aby se voda intenzivně točila, což neonky zrovna nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:52 Muž kjura [17] - Živorodky – v čem vadí slepá hladina?
Ahoj,
měl bych dotaz...když nebereme v potaz estetickou stránku věci vadí zásadně něčemu slepá hladina? Mám totiž nový filtr(čerpadlo Atman 200+ biomolitan) a kvůli nízkému krytu nemůžu dát čerpadlo tak, aby vývod čeřil vodu. Je tedy nutné každý den odstraňovat slepou hladinu ubrouskem, nebo se nic nestane, pokud ji budu odstraňovat jen občasně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 20:14 R Muž romant [27987] Re: maculak
Máš v tý rampě všude tak trochu stejnej tlak, tak to stejný dírky skousnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 20:12 Muž maculak [43] Re: romant
já mám dírky všude stejný, ale vývod z filtru mám vedený prostředkem a konce zaslepený a funguje to parádně, honí mě to AT 203 a v pohodě, před týdnem jsem rampu po půl roce čistil a se slepou hladinou nemám problém. Za čerpadlem mám ještě připojený atomizér s CO2 a rozvod jde přes rampu. Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Jasně, je to o fyzice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:43 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
To je samozřejmě pravda. Pokud je ale rampa na konci úplně uzavřená funguje to trochu naopak, nejmenší dírky jsou na konci a ne na začátku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:20 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Velikost a rozmístění dírek hraje ne nepodstatnou roli. :) Ale, to už nosím dříví do lesa. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:17 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Rampu mám 180 cm +50cm do filtru a utáhne to jakékoliv čerpadlo měl jsem tam už 4 od 500 l/h až 1200 l/h. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:51 Muž Mislow [304] Re: romant
Ano, proto jsem nechal rampu jen 1 m dlouhou, uvazoval jsem nejprve o prodlouzeni na celou delku akvaria (210 cm), ale nemyslim, ze by to prave po poklesu vykonu utahlo. Zbytek akvarka jsem pak resil radeji vzduchovaci pumpou a rozmistenim kamenu. Filtr si sice dokaze prisavat vzduch pres nastavec na privod, ale jednak to dela strasny randal a jednak jsem chtel prave resit slepou hladinu v druhe pulce akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Jenom poznámečka k tomu výkonu, je třeba to dělit dvěma, po zašpinění filtru je jeho výkon cca poloviční, v lepším případě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:01 Muž Mislow [304] Re: vendy
I ja mam kanystr 2000 l/hod. Pouzivam metrovou rampu a nasmerovani vyusteni resi pulku akvaria, dalsi pulku akvaria resim proti slepe hladine vhodnym rozmistenim vzduchovacich kamenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:24 Muž dudak [1885] Re: vendy
jestli máš toho Druida s průtokem 2000 l/hodinu tak by to měl utáhnout, já mám rampu 2m a když ji napojím na filtr 1500/h (kanystrový) tak to jede, ale dost pomalu, když ji dám na čerpací hlavu 1000 l/h tak je to už pořádnej hukot. Momentálně ji mám napojenou na oba filtry najednou a vnitřní je staženej na minimum. Taky ale záleží kolik a jak velký dírky budeš na tý rampě mít. Ale metrovou podle mě ten tvůj filtr utáhne bez problémů. I tak ti to ale slepou hladinu nemusí vyřešit, ta je důsledkem nějaké nestability v akvárku, taky se mi občas dělá a pak sama mizí bez zjevných příčin. Když bude v akvárku vše fungovat jak má, tak se tam slepá hladina tvořit nebude. V karanténě třeba vůbec nefiltruju ani nevzduchuju a slepá hladina se tam nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:30 Muž Lucky005 [197]
taky jsem se posledni dobou potykal se slepou hladinou ikdyz roky pred tim no problem. Nemusi to byt zakonite prekrmovanim, nekdy krmim i jednou za 3dny, ale muze to byt i druhem krmeni, ted jsem presel na granule SAK, je mozne to bylo tim. Zkousel jsem s tim bojovat ruznymy zpusoby, rozstrikovaci rampa nad hladinu to neresila, pouze se to posunulo do poloviny akva. Sbirani s hladiny pomoci listu papiru polozeneho na hladinu, bylo kratkodobe reseni na 2dny. Nakonec jsem objednal skimmer, mam ho asi 3 tydny a fpoho, hladina jak v kristalove studance.
www.ebay.com/…

ukazka v akci, tim jak otaci nastavuje pomer mezi sanim dole a nahore
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 12:05 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: vendy
Nevíš či ti ten filter pretlačí rampu-to zistíš iba tak,že tam tú rampu namontuješ a odskúšaš.Daj rampu asi tak 2-3cm pod hladinu abi dierky na rampe smerovali v cca.45uhle smerom k hladine.Voda z dierok by mala na hladine robiť také oblúčiky.Prúd vody by nemal pretrhať hladinu,pretože by si potom počula špliechať vodu.Určite by som nedával rampu a ani vývod filtru nad hladinu,pretože to bude robiť kravál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 10:40 Muž sasula [274] Re: vendy
tak to nech strikat nad hladinu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 10:36 R Muž romant [27987] Re: vendy
Zkus tu rampu dát nad hladinu, aby ta tryskající voda hladinu skrápěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 10:32 Žena vendy [27] - Cichlidy – jak umístit vývod
Fotka k příspěvku Ahoj přečetla jsem tu všechno možné, použít skimer, rybky,nepřekrmovat atd. atd.
Já ať kam chci namířím vývod tak se hladina rozbíjí do půlky.vývod nejde dát výš, ptrotože je tam umělý kloub. jenom s tou hubičkou se dá točit, ale pokud se natočí na hladinu, stříká to do vzduchu, ne podél hladiny. Mělo by se tam něco nasadit? Mám domácí rampu na délku akva, ale nevím, zda by to filtr dotlačil až do konce. Máte někdo tip? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:25 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku Akvárium jede zatím jen + - 3 měsíce. pravidelně odkaluji a mění část vody. Krycí skla nevlastním a ani nechci. Trvale mírně vzduchuji a filtr pod hladinou zespodu čeří. Co se týče slepé hladiny, Pořád jsem měl problém. každý den jsem ji sbíral. pořád stejná písnička. Až mě to přestalo ,,bavit,, tak jsem se pokusil najít příčinu proč. Zatím jsem stále ve fázi hledání ale můžu říct že krmení patentkama nad míru rybí osádky bude jedna z příčin. Teď krmím tak aby ryby pozřely vše co házím a nepřekrmuji. A místo každodenního pokrytí celé hladiny vrstvou se to značeně zlepšilo viz foto. Není to úplně top, ale pokrok viditelný. Uvidíme co dál. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 21:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kastli
Měl jsem to i bez bublání burčákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:47 Kastli Re: Aforte
Všiml jsme si že bubláš burčákem....Když jsem poprvé zkoušel burčák udělala se mi po pár dnech slepá hladina....nevím čím to je, ale je to tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:37 Muž Aforte [533] - Rostliny
Máš na mysli čeření nebo vývod filtru nad hladinu? To jsem zkoušel. Čeření pomůže slepou hladinu lehce oddálit, ale stejně se objeví. Vývod filtru nemám, protože mám závěsný filtr, který nejde zmenšit ani zvětšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2013 18:33 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aforte
Co takhle si přečíst starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:24 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím,

už dost dlouhou dobu mám v akváriu slepou hladinu. Silný proud mi nepomáhá. Vývod z filtru nemůžu dát nad hladinu, protože mám závěsný filtr. Sinice to nejsou. Přidávám foto. Do toho mi jdou bulbinky z CO2 a nevypadá to zrovna hezky. Už nevím, jak dál. Sbírat to každý den nejde a ani nechci. Vždy se to roztrhá po hladině a nejde oddělat vše. Mohlo by to být z prachu, ale sklo nad akva nemůžu dát z dvou důvodů. Jsou Vánoce a teď to nikdo neudělá, na skle mám světlo, filtr, hadičku z CO2 a topení. Nevím, jestli by se to dalo udělat. Poradíte mi něco? Už jsem v koncích.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:29 Muž pleba [2] Re: grunda
nerovnováha může být dočasná,u mne od založení akva. teď už skoro nečeřím a povlak nikde.takže jsem ji měl od začátku ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 16:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
souhlas, omezí se výměna plynů a na průser je zaděláno
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45047x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=733