Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:26 Muž UndeR [80] Re: Tudy
Taky jsem měl slepou hladinu, tak jsem se rozhodl objednat skimmer na ebay...no a než dorazil tak slepá hladina zmizela :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Wanderer
Njn, u nás je měkká voda, navíc přidávám Torben, i o Piškotky jsem přišel (rozpad ulit) a vápnit vodu ničím nechci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tudy
Levatky jsou levatky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 21:04 Muž Tudy [330] - Krevetky
Jen pro info, po 10 dnech provozu se skimmerem spokojenost. Slepá hladina je definitivně pryč, i když v noci skimmer neběží. Filtr. kostku jsem ale pral už 2x a bordelu tam bylo požehnaně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 17:12 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mě osobně na slepé hladině nejvíc iritoval pokles osvětlení. Okem to možná nijak zvlášť nepostřehneme, ale troufnu si tvrdit, že pokles intenzity bude řádově v desítkách %. Rostliny slábnou a už to frčí z kopce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 16:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
Budu nad tím přemýšlet.
Děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 16:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
-menší -větší ,tam bych to u tohoto druhu neviděl , spíše o podmínkách a stabilitě akva
-spíš to bude akvárkem a organickou hmotou ,v kombinaci s bílkovinou a tuky
-tady jsou z hlediska náhledu "mikrologie", spíše možné ty vnitřní plísně s odpovídajícím znakem "žerou slepou hladinu a nadnášením"
-tyto stavy se dají eliminovat i bez léčebných procedur ,kdy na základě dobrých podmínek zaběhnutého akva odezní ,proto nepíši o léčbě samotné ,pouze o lehké koupeli
-ještě k té slepé hladině -povlak na hladině ovlivnuje (snižuje) rychlost difuze procesu výměny kyslíku mezi vodou a vzduchem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 15:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
lacewings napsal:-Jirko u ryb to bude vypadat spíše na vnitřní problematiku (zaplísnění,začervení), bude stačit separační lehká koupel v praziquantel v kombinaci s eSHa 2000
- ;-)

Hmmmm.
Ale v případě skifií stačilo dát je do jiné nádrže, kde problémy s nadnášením už měsíc nemají (ani jednou jsem nepozoroval). Vzhledem k tomu, že problém s nadnášením trval přes rok, mám to trochu v oku a všimnul bych si. Kdyby to bylo o parazitech, nevyřešilo by se to přesunutím jinak (nové akvárium je blíž kuchyňskému sporáku, než předešlé).

Nenapadá mi nic, než že to bylo v té slepé hladině, co žraly.
P.S. Protože jsem jim daří líp, obstaral jsem jim včera dva samečky :) rybicky.net/nadrze/26711-akvarium-pro-otelii
P.P.S. Milan Murko ještě tvrdí, že to může být i tím, že se jim prostě v menším akváriu daří lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 15:46 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Zplodiny z plynu mohou být pro kytky přínosem, akorát v tom akváriu obvykle bývají i ryby. Pamatuji si, že jsem kdysi nad plynový sporák, kde je polička na kořenky, dal malý potos (Scindapsus aureus). I když jsem ho zalíval obyčejnou vodou, během dvou měsíců měl listy s dvaceticentimetrovými čepelemi a rostl jako splašený. Pak jsme ho museli uchytávat dráty aby nespadl, jenže po nějaké době už nebyl přehled, jaké koření v poličce máme, tak šel jinam. Další listy už byly mnohem menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 15:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
-ten plyn je docela zrádný ,navíc u tvých akvárek přírodního typu ,ale pokud dostatečně větráte a v okolních nádržích tento problem není ,nemusí to být souvislost
-krevetky nejsou indikátorem všeho
-Jirko u ryb to bude vypadat spíše na vnitřní problematiku (zaplísnění,začervení), bude stačit separační lehká koupel v praziquantel v kombinaci s eSHa 2000
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 13:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings
lacewings napsal:
-slepá hladina je vesměs důsledek aerobních fermentačních mikroorganismů a dostatečného množství(v některých případech jejich nadbytku) organických živin ve vodě
-opalizující slepá hladina je mnohdy tvořena rozsivkami a je často laiky zaměnována za mastnou hladinu vznikající z tukových složek krmiv ,pokud to není ovlivněno vnějším faktorem
-ve vztahu ke škodlivosti k rybám a trávení ,záleží co se na hladině tvoří a z čeho vzniká ve většině případů jsou to akvária bez krycích skel v nevhodném prostředí (kuchyně s vysokou produkcí výparu ,plynové spotřebiče ,zakouřené místnosti ,atd), kdy skutečně může dojít k ovlivnění trávicích procesů u ryb
- ;-)

Přemýšlím, jestli to nemůže být tím, že vaříme na plynu (nekouříme). Jenže na druhou stranu stále větráme (vyhovuje mi), když vaříme, o to víc. Většina akvárií slepou hladinu nemá a v těchto nádržích, umístněných na stejných místech, se živorodkám daří. Navíc, kdyby se mi měly do vody dostat výše uvedené škodlivé výpary, odnesou to v první řadě krevetky. Ale ty jsou ok. V nádrži, kde nešly skifie, aktuálně bují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 12:01 Maq Re: Tudy
Nebudu tvrdit že vím, když nevím. S tím odkalováním je to složitá věc. Fakt je, že já neodkaluji vůbec.
Myslím si že proti hnití dna jsou nejlepší rostliny, a že kořeny rostlin potřebují klid, aby dělaly co umí. Určitě vím tolik, že vodní rostliny nepotřebují provzdušněný substrát. Samy si tam "shora" pošlou tolik kyslíku, kolik jim vyhovuje.
(Výjimkou se zdá Hygrophila pinnatifida, a samozřejmě epifyty.)
Ale jsme ve vlákně "slepá hladina". Tak prosím Tě zkus s tím odkalováním na chvíli přestat a jinak dělej všechno jako doposud. A pak nám dej vědět, co to udělalo, jo? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tudy
Tudy napsal: ...... na 2. stranu stydim
-děláte dobře ,máte tam ancíky ,jen to nemusí být nějak drastické ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Protože jsem k.k.t Okamžitě prodlužuji interval na 1x14 dní, bez hluboké orby.
Důvod PROČ?
Odkaloval jsem tak často, protože v předchozím akváriu mi hnilo dno, bylo moc hrubé a měl jsem nevhodný odkalovač. Takže teď jsem to naopak zase přehnáněl na 2. stranu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 11:36 Maq Re: Tudy
Tudy napsal: odkaluji 1x7 dní
1) PROČ??
2) To už po týdnu máš CO odkalovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2017 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Shrnuji: Přemýšlím, že dlouhodobá i jemná slepá hladina může být problém u ryb, které berou potravu z hladiny a nejsou v akváriu zastoupeny ve větším počtu.
-slepá hladina je vesměs důsledek aerobních fermentačních mikroorganismů a dostatečného množství(v některých případech jejich nadbytku) organických živin ve vodě
-opalizující slepá hladina je mnohdy tvořena rozsivkami a je často laiky zaměnována za mastnou hladinu vznikající z tukových složek krmiv ,pokud to není ovlivněno vnějším faktorem
-ve vztahu ke škodlivosti k rybám a trávení ,záleží co se na hladině tvoří a z čeho vzniká ve většině případů jsou to akvária bez krycích skel v nevhodném prostředí (kuchyně s vysokou produkcí výparu ,plynové spotřebiče ,zakouřené místnosti ,atd), kdy skutečně může dojít k ovlivnění trávicích procesů u ryb
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
OK, zkusím. Výšku substrátu mám od 3 cm u předního skla po cca 8 cm vzadu. Když to vše bude fungovat, tak ten skimmer můžu prodat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Zkus ty tabletky dávat na misku. Aby z nich nezapadalo do dna.

Taky to může být hrabáním se ve dnu. Jak ho máš vysoké? Já 1,8-3 cm a nehrabu se v něm skoro nikdy.

V akváriu s leníny dost přesně vím, čím to je: Rozpadá se mi tam docela dost leknínových listů. U druhého akvária bych zase (asi) mohl postrčit rostliny, aby byly efektivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:46 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Je fakt, že odkaluji 1x7 dní, tak to zkusím omezit na 1x 14 dní. S výměnou vodu obden to nezvládnu, nejsem tak často doma, ale díky za tip. Krmím 1x-2x denně tak (1 den v týdnu nekrmím vůbec), že do 3 minut je vše sežráno, tedy kromě tablet na dně, tam to trvá déle, než se rozpustí. Dávám jen 5 malých tabletek v jedné dávce (TetraWafer). Je v tom ale dost tuku, tak možná tohle je zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Poctivě, ale něco nevidíš. Buď moc krmíš nebo moc hnojíš nebo ti tam něco hnije.

P.S. Nebude to údržbou, ale jinými kroky, které děláš. Vsadil bych si na to krmení. A zkus dva týdny měnit 10% vody obden. Jen výměny vody. Bez rýpání se ve dnu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Najít příčinu se mi bohužel nepovedlo, omezil jsem krmení i zkoušel různé druhy, údržbu dělám poctivě a slepá hladina se stále tvořila. Možná je to z té mražené stravy, kterou používám nejčastěji, možná tablety pro ryby dna, opravdu nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Děkuju za postřeh!

Slepá hladina mi ve většině případů nevadí (ani krevetkám, například). Mechanicky ji nerozrušuji a pokud ji nemám, vím, že v akváriu nic nehnije. V akváriu, kde aktuálně je, se s ní vyspořádám (před vložením ryb v budoucnosti) častějšími výměnami vody. Raději řeším příčinu, než následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Je to možné, ono např. i rybám, které se nadechují z hladiny (Čichavci, Pancéřníčci - střevní dýchání) nebude ten bordel na hladině dělat dobře. A obecně se snižuje výměna plynů mezi vzduchem a akva...
Edit: ten hladinový sběrač je perfektní, slepá hladina byla po pár minutách od zapnutí pryč!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 09:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – ?
Uvažuju, jestli slepá hladina nepřináší jeden problém:
Důvod, proč se mi po roce a půl přestaly dařit elegansky a skifie. Početní stavy postupně klesaly, u skifií jsem poslední dobou registroval úhyny. V zoufalství jsem poslední čtyři kusy hodil do akvária pro Otélii a vypadají líp. Po měsíci ani jedna neuhynula. Přestal jsem pozorovat nadnášení samiček (samičky působily, jako by měly v sobě víc vzduchu, který je viditelně nadnáší vzhůru a měly snahu plavat dolů). V akváriu pro Ofélii není slepá hladina. V akváriu na pracovním stole a akváriu s lekníny, kde byly elegansky, je občas jemná. nepokrývá celou hladinu, ale je. A oba druhy ryb jsem pozoroval, že slepou hladinu žerou. Přičemž ani jednoho druhu nebylo nijak velké množství. Uvažuji, jestli jim to něco nedělá se zažíváním. Buď trávení slepé hladiny samotné nebo vzduch, který při tom (asi) spolknou. Krátkodobě se nic neděje, ale dlouhodobě to možná je problém.
U dunajských gupek, prolifik a xenotok, které se mi dlouhodobě daří a množí, slepou hladinu nemám. U prolifik v minulosti sem tam byla, ale prolifiky berou jen málo potravu z hladiny. Gupek je asi tolik, že i kdyby se vyskytla, nebude toho na jednu rybu mnoho. Atd.

Shrnuji: Přemýšlím, že dlouhodobá i jemná slepá hladina může být problém u ryb, které berou potravu z hladiny a nejsou v akváriu zastoupeny ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 15:22 Muž Tudy [330] - Krevetky
Už mě to také přestalo bavit, stále máchat ubrousky v akváriu, dnes jsem si pořídil Eheim skim 350, doufám že je opravdu tak dobrý, jak se píše. Dokonce tam je i český návod ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 17:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FishWoman
Dej aktuální fotky svého akvária do galerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2017 16:59 Muž Mitroz [160] Re: FishWoman
To je hodně divné, mám ji taky, šneků tam mám nekonečno, nejen okružáky a nikdy na ni nešli. Okružáci by zdravé rosliny žrát neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:39 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Nemyslím si že by se Limnophile nedařilo, vždycky když jsem ji ustřihla špičku tak jí narostla krásná nová, světle zelená a šneci jí hned vožrali. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 16:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FishWoman
FishWoman napsala: Těch Limnophila jsem tam měla docela dost a pěkně obalené, pak se mi přemnožily okružácí nebo co to bylo a udělaly si z nich špíz...
Podle toho, co píšeš se limnophille nedařilo, uhnívala a okružáci sežrali poškozené části (což znamené, že možná všechno). Takže zlý výběr rostlin na úvod a ve zbytku jsi na tom, jak:

Jifi napsal:tak to vypadá na nedostatečné odbourávání detritu. Dno potřebuje více klidu a akvárko potřebuje více kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 15:24 Muž Zip [277] Re: Jifi
Já používám "ostrou" plastovou stěrku pro cukráře, jde to parádně :)
Něco takového www.gastrovesely.cz/…

A výhoda té bílé barvy je, že je proti ní dobře vidět ty nečistoty na skle ;-)

S tou houbičkou pozor na nečistoty u dna, at si nepoškrábeš sklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 15:20 Maq
Používám špachtli na čištění sklokeramických desek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 14:59 Muž Jifi [675] Re: afc1886
To máš sice pravdu, nicméně tím moc dobře sklo neočistíš. Začal jsem s novou a čistou houbičkou a nebyl jsem schopný pořádně sklo očistit. Jakmile jsem zkusil tu škrabku se žiletkou, tak jsem čuměl na to krásně čisté sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 14:49 R Muž afc1886 [14722] Re: FishWoman
Čisté nové houbičky na nádobí se nemusíš bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 13:34 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Jaká stěrka? Magnetická stěrka na řasy? To jsem měl za totáče a bylo to jen na parádu, to řasy neodstraní.
Škrabka na sklo se žiletkou (s delším držákem) - mám takovou: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 13:31 Žena FishWoman [7] - Amerika
Těch Limnophila jsem tam měla docela dost a pěkně obalené, pak se mi přemnožily okružácí nebo co to bylo a udělaly si z nich špíz, vybrala jsem jich tak 90% takže snad se rostliny vzpamatují. Jak jsem psala že se mi ta špína na skle rozmazává tak je to zelený, ne že by se to rozmazávalo ale ta stěrka je pěkně blbá protože ta druhá část když s tím magnetem táhnu tak poskakuje a nečistí. Můžu to zkusit tou houbičkou? Někde psali že radši ne protože ikdyž je nová tak je napuštěná nějakou čistící sračkou ale ta na sprchování by šla? K těm rostlinám, čekám než se mi rozrostou ty šipatkovci odnožující a pak je rozesázím, zatím mají málo kořínků. Vždyť je jedno jestli jsou ty rostliny nízké nebo vysoké, hlavně když bude osazené dno. Takže dno radši neprohrábávat, ikdyž tam mám zapadanou špínu a drobet řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 13:01 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Pokud budeš často vrtat do dna, tak se bude slepá hladina dělat víc. Mně to tak fungovalo před cca 25 roky a stejně mně to funguje i dnes. Jak moc odkalím dno nebo vyperu filtr, tak mám několik dní potom slepou hladinu.
Edit: Souhlasím s Jirkou Ščobákem - těch kytek je málo.
Když shrnu svoje zkušenosti + to, co píše Jirka, tak to vypadá na nedostatečné odbourávání detritu. Dno potřebuje více klidu a akvárko potřebuje více kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 12:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FishWoman
Pokud se to rozmazává, máš tam hodně hnědých rozsivek, že jo? Po každém takovém čistění vyměň 10% vody.
Pokud mluvíme o tvém akváriu v prezentaci, tak podle mě rostliny nestačí spracovat všechny živiny, možná i něco trochu hnije a proto máš slepou hladinu.
Kolik máš levatek? Toto akva by uživilo aspoň 60. Pokud je nemáš, to je další důvod slepé hladiny. Levatky ji konzumují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 12:48 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci se zeptat, v AQ se mi stále dělá lehká slepá hladina. Nemyslím že by to bylo malým pohybem hladiny, jestli ano tak mě zajímá: když chce někdo chovat Bettku tak musí mít slabý proud, a přesto se SH nedělá. Možná to ale bude tím, ze bych měla více čistit dno a častěji odkalovat, zatím to dělám 1x za 14 dní cca 20 litrů. Tak zkusím čistit každý týden a snad se to postupně zlepší. Ještě bych se teda chtěla zeptat čím se dají čistit skla zevnitř? Protože jsem nedávno zkoušela tu magnetickou štěrku a vůbec nečistí, spíš to všechno rozmaže. Byla by špatná nová houbička na nádobí nebo ta pěnová do vany?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:34 Muž ludvik [1082] Re: Maq
Krmení - samozřejmě to tím může být. Ale to je furt stejné, dva druhy suchého, občas grindal, občas malinko pro krevetky.
Odkrytá hladina - také, ale špatně se tím vysvětluje nejenom určitá nepravidelnost, ale i to že purigen pomohl.

Kdybych měl mikroskop, tak to třeba napoví víc.

Jirka: moje fotky stojí za prd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:03 Maq Re: ludvik
Ještě dva takové drobné nápady: stydim
Krmení.
Odkrytá hladina. Ve vzduchu máme ledaccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 11:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ludvik
Dej fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2017 10:31 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
Prostě mě už nic nenapadalo. Rostliny prosperují, přihnojuji jen mírně, přerybněno není (krevetky a rasborky), údržba pravidelná. Co jiného změnit a vylepšit? Zvětšit filtr? Fyzicky není moc jak ... Všechno vyhodit a začít znovu (bez ADA substrátu a seiryu stone)? Kupovat CO2 jinde? I ten skimmer tam dělá děsný průvan, že tam nemůže být pořád. A lily pipe s integrovaným jsem nesehnal.

Úspěch s Purigenem ukazuje na přemíru organických látek (asi). Jenže i ty jsem zkusil měřit (ratajem) a nic. Tento test snad zkazit nejde.

Někdy prostě skončím s prohlášením, že "to jsem prostě já" a smířím se s osudem. Funguje to, alespoň mě. Takže jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 09:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ludvik
A?

P.S. Abych se jen neptal: Například vím, že mám nepatrnou slepou hladinu v 60l, kde jsou lekníny. No a list leknínu nemá moc dlouhou životost. Šneci je žerou, ale stejně se je snažím vytahovat ven, když vidím, že hnijí, abych tím slepou hladinu minimalizoval. Je to akvárium bez filtru, kde se voda nehne, tak je slepá hladina dobrý indikátor.
Nebo jsem měl jednorázovou slepou hladinu v kouli, kde jsem přehnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 09:10 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
Tyhle dotazy mám nejradši ... samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2017 08:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ludvik
Přemýšlel jsi, PROČ ji máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 21:10 Muž UndeR [80] Re: ludvik
Nad tím Seachem Purigen přemýšlím, že ho tak jako tak do filtru přidám. Mám tam teď mimo jiné aktivní uhlí, které by se mělo po cca 3 týdnech vyměnit, tak ho pravděpodobně nahradím tímto.

EDIT: jo a kdyby náhodou tak jsem pro jistotu objednal na ebay i skimmer :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 19:20 Muž ludvik [1082] Re: UndeR
Mě otravovala hodně často. Sice i dokázala zmizet, ale tak na týden z měsíce. Riskl jsem to a koupil Seachem Purigen. Po měsíci se už neukázala, teď je to už půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 13:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Link nafurt
Admini: K základnímu komentu o slepé hladiné by se dal dát link e-akvarium.cz/… Strany 28-34, nejodbornější popis slepé hladiny, co jsem kdy četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 13:18 Muž UndeR [80] Re: NHKG
No tak pokud se bude tvořit tak asi budu muset jít cestou skimmeru nebo rezignace na ni :) Živorodky už do akvária dávat nechci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2017 13:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
No mi se dělá slepá hladina i v akváriu, kde je 80% hladiny pokryto plovoucími rostlinami, takže asi ti moc nepomůžou.
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=401